На Львівщині відзначать 155-ті роковини від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

27 липня 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Департамент освіти і науки, Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

З нагоди відзначення 155-річчя від народження Глави УКГЦ, суспільного діяча, інтелектуала, мецената Митрополита Андрея Шептицького на Львівщині заплановано проведення низки заходів протягом 26-29 липня цього року.

Відтак, 26 липня Львівський музей історії релігії презентував пересувну банерну виставку «Посвячене життя» у приміщенні Храму Преображення Господнього УГКЦ м. Кам’янка-Бузька в рамках ювілейних заходів і відкриття Церковного музею імені Митрополита Андрея графа Шептицького.

28 липня о16:00 год. відбудеться мистецька інтервенція «Митрополит Андрей Шептицький – духовний пастир українства» у Церкві-музеї Праведного митрополита Андрея та Блаженного Климентія Шептицьких  у с.Прилбичі Яворівського р-ну.

У програмі:

1.Презентація відеоконтенту «Сакральна Яворівщина»

2.Презентація сувенірних листівок з посланнями митрополита

3.Мистецька Презентація «Шептицький очима дітей»

4.Нагородження переможців районного конкурсу «Яворівські таланти 2020»

5. Екскурсійний маршрут «Стежками праведника»

Запрошені гості: Чоловічий вокальний ансамбль «Kalophonia»

Також 29 липня пройде традиційна проща до Прилбич – родинного села Праведного митрополита Андрея Шептицького.

Розпорядок прощі:

09:30 – панахида біля каплиці-усипальниці

10:00 – Божественна Літургія (очолює Владика Ігор, митрополит Львівський) 

Заходи з відзначення 155-тої річниці від Дня народження Андрея Шептицького проведуть і в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (вул. М. Драгоманова, 42) 29 липня 2020

Програма:

13.00 - дитячий проєкт-гра «Шептицький - дітям»
15.00 - тематична екскурсія «У подвір᾿ї музею» (на території Історичного палацового комплексу НМЛ)
16.00 - презентація виставки «Слово і Митрополит» (зі збірки рукописів і стародруків НМЛ) та кураторська екскурсія.

Онлайн-виставка «Що би ти подарував митрополитові на день народження» (за підсумками конкурсу дитячого малюнка у музеї (10.07.- 26.09. 2020) на фейсбук-сторінці для дітей, батьків, учителів «Творчі музейнята».

Також у селі Прилбичі, на Яворівщині, 29 липня о 12:00 відбудеться презентація фільму «Митрополит Андрей. Актуальне». Документальний фільм «Митрополит Андрей. Актуальне» створений Благодійною організацією «Фундація – «Андрей» за фінансової підтримки і сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації. Фільм присвячений діяльності митрополита Андрея Шептицького, зокрема йдеться про започаткування та підтримку Шептицьким різних інституцій у першій половині ХХ століття та актуальність даних інституцій у сьогоденні. Фільм також має на меті показати, як започатковані митрополитом Андреєм ініціативи діють сьогодні і які висновки можемо робити для майбутнього духовно-культурного розвитку нашої держави.

Окрім того, із початком навчального року в освітніх закладах заплановано провести низку просвітницьких та культурних заходів на відзначення пам’ятної дати. Зокрема, серед учнівської молоді організують конкурс дослідницьких біографічних робіт, круглий стіл для вчителів християнської етики, музейний  квест для дітей «Дарунки Митрополита», педагогічні читання та наукові конференції, а також екскурсія Митрополичими садами для учнів та вчителів.

Довідково:

Андрей Шептицький народився 22 липня 1865 року у селі Прилбичі Яворівського району на Львівщині. Походив зі стародавнього знатного українського роду, який у XIX столітті зазнав полонізації, члени родини стали франкомовними римо-католиками. Незважаючи на сильну опозицію з боку батька, він стає ченцем Василіянського чину Греко-католицької церкви.

У 36 років Андрей Шептицький стає Главою Греко-католицької церкви. Упродовж 44 років очолював Церкву й українське суспільство в період двох Світових війн, пережив сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський. Був фундатором лічниці, Національного музею, Богословської Академії, надавав грошову допомогу різним релігійним, культурним та освітнім установам. Митрополит Андрей був покровителем митців, студентів, а також новатором в екуменізмі.

Помер 1 листопада 1944 року.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook