Завершення реформи децентралізації є необхідною умовою для подальшого розвитку країни

28 серпня 2020р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Завершення реформи децентралізації є необхідною умовою для подальшого розвитку країни та продовження курсу на євроінтеграцію. Це відповідає інтересам громадян, інтересам місцевого самоврядування та є в інтересах держави Україна. Децентралізація – це єдиний правильний шлях.

За останній рік Уряд спільно з Парламентом прийняв цілий ряд важливих рішень, які дозволили оголосити чергові місцеві вибори на новій територіальній основі:

12 червня Кабінет міністрів України визначив адміністративні центри та території громад
27 липня Верховна Рада України прийняла постанову про утворення та ліквідацію районів

За словами народного депутата України Віталія Безгіна, голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, реформа адміністративно-територіального устрою в кожній країні – це завжди досить складний суспільний процес. Але Україні вдалося зробити незворотні кроки та затвердити нову мапу.

Наступним етапом є забезпечення збалансованого розвитку громад. На думку, експерта з питань децентралізації, радника Міністра розвитку громад та територій України, Івана Лукері, кожен рівень має чітко знати, за що саме несе відповідальність і з яких джерел наповнюватимуться місцеві бюджети. Всі громади – міські, сільські, селищні повинні мати однаковий набір повноважень і однакові можливості для наповнення бюджетів.

Нагадаємо, що відповідно до нового адміністративно-територіального устрою, у Львівській області передбачено 73 громади та 7 нових районів. Експерти вважають такий поділ раціональним.

Ключові слова:

бранчдецентралізація

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook