Львівщина може отримати додатковий фінансовий ресурс на капітальний ремонт доріг
3 вересня 2020р, Новини. Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку, Прес-служба ОДА
Сьогодні під час пленарного засідання Верховної Ради України депутати підтримали в першому читанні за основу законопроект № 3991, відповідно до якого області можуть скерувати 589 млн грн на капремонт автошляхів.
“За ці кошти плануємо відремонтувати майже 70 кілометрів автомобільних доріг в області. Законопроект готують до другого читання. З нетерпінням чекаємо, що депутати підтримають законопроект в цілому на наступному пленарному засіданні ВРУ і Львівщина отримає фінансовий ресурс”, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
За його словами, також додатково понад 30 млн грн передбачається на будівництво моста через річку Східничанка з підходами в смт. Східниця.
“Цей міст є важливим об’єктом, бо з’єднює дороги Східниця-Пісочна та Східниця-Турка, які завершують ремонтувати. Відновлення моста покращить логістику сполучення 4- ох районів нашої області: Турківського, Дрогобицького, Самбірського та Старосамбірського. Відтак, мешканці зможуть швидше та безпечно добиратись до туристичних об’єктів Львівщини”, - додав Юрій Бучко.
Новини за темою
Як говорити з дітьми про військову агресію? - роз'яснення освітнього центру ВРУ
21 березня 2022
Діти схильні до емоційного сприйняття інформації не менше, аніж дорослі. Нижче перелічені основні правила спілкування з дітьми різного віку про військову агресію. Про це повідомили в Освітньому центрі Верховної ради України в Telegram. Найголовніше правило – варто дитині завжди говорити правду, але без паніки та надмірних емоцій. Правильно підібравши слова ви можете психологічно підготувати дитину до звуків сирени, вибухів і т.д.. Головне – дорослі мають проявляти спокій в очах дитини, в наслідок чого дитина буде відчувати безпеку. У разі, коли батьки починають панікувати та обговорювати між собою в присутності дітей власні страхи та переживання, діти починають також боятися та хвилюватись за власне життя та життя рідних. Найкраще - коли про війну дітям пояснять батьки, але якщо ви не можете контролювати емоції, попросіть когось з близьких друзів чи родини поговорити з вашою дитиною. - Для дошкільнят: Для маленьких дітей добре доводити інформацію через казки. Є достатньо багато казок, які стосуються теми безпеки, не лише питання війни. Навіть на прикладі найпростішої казки "Коза-дереза" можна пояснити дитині, наскільки небезпечно є пускати чужого у свою домівку. Історії можна моделювати самим батькам, придумувати алегорії та сюжети, які б зображали події навколо. - Для дітей 6-10 років: Варто повторювати, що батьки до всього готові та захистять: якщо скажімо збирають «тривожну валізу» можна пояснити дитині, що все необхідне мають на будь-який випадок. Нагадати, що поряд є укриття, там можна сховатись і бути в безпеці. Якщо хтось з дорослих в родині на позиціях у війську, чи на місцях в теробороні, варто пояснити, що це їхня робота та обов'язок, так сама як робота та обов'язок дитини зараз продовжувати навчання. Запропонуйте дитині підтримати наших захисників та намалювати малюнок, скласти віршика, чи написати історію. - Для старших дітей та підлітків: Старші діти вже мають доступ до інформації. Завдання батьків - фільтрувати новини, які вони черпають з інтернет-простору і правильно визначати, з яких джерел вони беруть відповідну інформацію, пояснити чому важливо читати лише офіційну і перевірену інформацію. Про війну треба говорити. Варто звертатись до історії й казати про те, що Україна у своїй історії вже пережила низку воєн. Можна розповідати спогади родичів. Такі життєві історії дітей можуть заспокоїти. ''Не забувайте, що не зважаючи на вік дитини, варто знайти спосіб пояснити чіткі правила поведінки та що у ситуації війни ми маємо бути більш обережними, ніж зазвичай. Треба нагадувати, що не можна підіймати нічого на вулиці – незнайомі речі. Будьте поряд із дітьми, зараз як ніколи вони потребують уваги та любові дорослих'', - додали в освітньому центрі.
Верховна Рада продовжила воєнний стан в Україні на 30 діб
15 березня 2022
Верховна Рада затвердила указ президента про продовження строку дії воєнного стану в Україні з 5 години 30 хвилин 26 березня ще на 30 діб. Про це повідомив спікер парламенту Руслан Стефанчук в ефірі Ukraine Media Center. Голова Верховної ради уточнив, що на сьогоднішньому засіданні нардепи ухвалили понад 20 законів, які стосуються регулювання суспільних відносин в умовах воєнного стану. "Сьогодні всі рішення прийняті конституційною більшістю голосів. Першим питанням, яке ми сьогодні розглянули, було продовження воєнного стану ще на 30 днів. За проголосували 343 народні депутати", - сказав Руслан Стефанчук.
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про удосконалення системи позашкільної освіти та підвищення її якості
26 січня 2022
25 січня 2022 року Верховною Радою України в першому читані ухвалено законопроект щодо удосконалення функціонування системи позашкільної освіти, підвищення її якості, а також розширення доступу до неї. "В сучасних умовах на позашкільну освіту покладаються нові функції – формування лідера, успішної, конкурентоспроможної особистості. На сьогодні функціонує понад 1350 закладів позашкільної освіти, у яких навчаються понад 1 мільйон 200 дітей. Саме тому розроблено проект закону, яким передбачено урегулювати важливі питання, зокрема, розвитку системи закладів позашкільної освіти", – зазначила заступник Міністра освіти і науки Віра Рогова. Ухвалення закону забезпечить: реалізацію, охорону та захист конституційного права дитини на здобуття позашкільної освіти відповідно до потреб особистості; законодавче підґрунтя для розвитку системи позашкільної освіти; підвищення якості освіти, що сприятиме зростанню інтелектуального, патріотичного, духовно-морального потенціалу суспільства та особистості. Проект закону спрямовано також на розвиток закладів позашкільної освіти усіх форм власності, інших суб’єктів освітньої діяльності в системі позашкільної освіти.
Триває ремонт 46-кілометрової ділянки дороги Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий
3 грудня 2021
Дорога Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий – одна з прикордонних. Її ремонтують в межах реалізації інвестиційного проєкту «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні». «Програма Президента «Велике будівництво» зрушила з нерухомої точки проєкт, реалізацію якого очікували всі, особливо прикордонні регіони Львівщини. Нам вдалося розпочати ремонт на найскладніших ділянках доріг Львівщини, зокрема Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий, Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська, Т-14-01 КПП «Смільниця» - Старий Самбір та Т-14-20 Яворів – Грушів. Зазначу, на дорозі Яворів – Грушів ми вже завершили ремонтно-будівельні роботи. Належна прикордонна дорожня інфраструктура дозволить суттєво покращити соціально-економічний та туристичний розвиток регіону», - повідомив керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза. Капітальний ремонт дороги Нижанковичі – Самбір – Дрогобич - Стрий розпочали навесні поточного року. Дорожня техніка поступово замінює зношений дорожній одяг на якісне покриття від Самбора у напрямку населеного пункту Нижанковичі. «Наразі маємо 25 км дороги з нижнім шаром асфальтобетонного дорожнього покриття, з них на 17-кілометровій ділянці вже укладено фінальний шар покриття, а саме щебенево-мастична асфальтобетонна суміш», - додав Олег Береза. Крім цього, у ході ремонту провели такі роботи: зрізали старе дорожнє покриття завдовжки 31 км; провели роботи з вирубки кущів та порослі на площі 2 га; влаштували 18 водоперепускних труб; розширили проїзну частину на протяжності 30,5 км; влаштували основу з органно-мінеральної суміші, обробленої комплексним в'язким, довжиною 28 км; розпочали ремонтно-будівельні роботи на 9 мостових переходах. В межах населених пунктів влаштовують тротуари. Станом на сьогодні загальна довжина збудованих тротуарів сягає понад 5 км. Також зараз виконують роботи з прокладання кабелю електроосвітлення та влаштування опор освітлення. Що передбачає проєкт: проведення ремонтно-будівельних робіт на 12 мостових переходах; будівництво 3 кільцевих транспортних розв’язок; влаштування 3 стоянок автотранспорту; встановлення автобусних зупинок; в межах населених пунктів влаштування тротуарів, зовнішнього освітлення та засобів заспокоєння руху; проведення заходів з безпеки дорожнього руху. Довідка: загальна протяжність автомобільної дороги Т-14-18 Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий сягає 96,8 км. Вона веде до майбутнього пункту пропуску Нижанковичі – Махольвіце. Окрім ділянки між населеними пунктами Самбір – Нижанковичі, цього року ремонтом також була охоплена 12-кілометрова ділянка від Дрогобича до межі Самбірського району, на якій ремонтні роботи вже завершені.
ВРУ внесла зміни до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану
21 жовтня 2021
Сьогодні Верховна Рада України у другому читанні та в цілому прийняла Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану» та «Про енергетичну ефективність». Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Перший Закон спрямований на забезпечення можливості верифікації очищеного біогазу (біометану), фізико-технічні характеристики якого мають відповідати вимогам нормативно-правових актів на природний газ, видачі гарантії походження на обсяг такого газу, формування реєстру біометану. Закон передбачає запровадження механізму розвитку ринку біометану, який спрямований на використання можливостей української газотранспортної системи (ГТС), яка пов’язана з ГТС європейських країн, і, в довгостроковій перспективі, фізичний або віртуальний експорт біометану на ринки країни Європейського Союзу, може покращити економічну привабливість виробництва біометану в Україні. Розробка українського реєстру виробництва і використання біометану та співпраця з подібними реєстрами країн Європейського Союзу є потенційною можливістю продажу біометану іншим країнам з обміном гарантій (сертифікатів) його походження. Закон України «Про енергетичну ефективність» передбачає встановлення правових, економічних та організаційних засад діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності, забезпечення здійснення енергоефективних заходів, які проводитимуться під час виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії. Він визначає основні засади державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності, особливості формування та виконання національних планів дій з енергоефективності, підходи до формування стратегії забезпечення енергетичної ефективності будівель, засади забезпечення економії енергії в будівлях центральних органів виконавчої влади. Законом також визначає: • особливості врахування критеріїв енергоефективності під час здійснення публічних закупівель чи придбання та найму (оренди) будівель органами державної влади, органами місцевого самоврядування та юридичними особами, які забезпечують потреби держави або територіальної громади; • вимоги до екодизайну продуктів, пов’язаних із споживанням енергії; • засади енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту; • особливості запровадження інтелектуальних систем обліку; • стимулювання енергоефективності в сфері передачі та розподілу електричної енергії, транспортування та розподілу природного газу; • стимулювання енергоефективності в сфері теплопостачання; • основні засади здійснення енергосервісу; • популяризація та стимулювання підвищення рівня енергоефективності серед споживачів; • відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності.
На Самбірщині дорожники відкрили для проїзду автомобільну дорогу Садковичі-Чернихів
22 липня 2021
Автомобільну дорогу Садковичі — Чернихів на Самбірщині завершили ремонтувати та відкрили для проїзду. Дорогу ремонтували у межах президентської програми «Велике будівництво». З державного дорожнього фонду на ремонт виділили 57,46 млн гривень. «Ця дорога має велике значення, особливо для жителів наближених населених пунктів. Нагадаю, ця дорога сполучає дві державні магістралі Львів – Самбір - Ужгород та Мостиська – Самбір – Борислав. Її ремонт практично на годину зменшить час в дорозі від села Садковичі до міста Рудки», - зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко. Згідно з поточним середнім ремонтом, дорожники влаштували нову основу з щебенево-піскової суміші та два шари асфальтобетону. Також на дорогу нанесли розмітку та встановили дорожні знаки. Нова автомобільна дорога проходить населеними пунктами Садковичі, Мала Вербівка, Вербівка, Корничі та Бірчиці. Протяжність відремонтованої та введеної в експлуатацію ділянки понад 10 км.
На дорозі Єдності Стрий-Ізварине, що проходить через кілька областей країни цілодобово працюють ремонтні служби
14 липня 2021
На автомобільній дорозі М-30 Стрий – Ізварине, тобто на Дорозі Єдності, яка з’єднає схід і захід України цілодобово працюють дорожники. Про це інформує Служба автомобільних доріг у Львівській області. Наразі дорожники працюють від межі Івано-Франківської області в сторону Ходорова та від Жидачева в сторону Стрия. «Швидкими темпами працюємо для реалізації програми Президента Велике будівництво. Дорога Єдності - це один із важливих інфраструктурних об’єктів не лише Львівщини, а й країни в цілому, адже дорога Стрий – Ізварине – найкоротший та оптимальний маршрут, яким вже скоро можна буде комфортно добратися від Львівщини до Луганщини. Відповідно, ремонт цієї дороги здійснюється одразу у кількох областях України», зазначив речник Служби автомобільних доріг у Львівській області Іван Бондар. Зазначимо, міжнародну трасу М-30 Стрий – Ізварине капітально відремонтують на всій протяжності в межах Львівської області. Йдеться про 42 км. Також проєкт передбачає ремонт 5 мостових переходів. На об’єкті одразу працює кілька дорожніх бригад. Всього залучили понад 170 одиниць дорожньої техніки. Зокрема, проводять такі роботи: згрібання та корчування пнів та дрібнолісся; холодне фрезерування пошкодженого дорожнього покриття; земляні роботи: зняття рослинного ґрунту, розробка ґрунту та його ущільнення котками; розширення проїзної частини, а саме: влаштування дренувального шару основи із піску та основи із щебенево-піщаної суміші; посилення основи у два шари з органно-мінеральної суміші, обробленої органічним в’яжучим; розлив бітумної емульсії; укладання нижнього шару дорожнього покриття із крупнозернистої асфальтобетонної суміші. Станом на зараз 12 км дороги заасфальтовано у нижньому шарі дорожнього покриття. Крім цього, стартували ремонтно-будівельні роботи на двох мостових переходах у Жидачеві та Залісках. Наразі мостовики демонтують зруйновані елементи споруд.
На ділянці дороги Грабовець - Вихопні - Жовтанці завершили ремонтні роботи
9 Червня 2021
Завершили ремонт окремої ділянки автомобільної дороги С140845 Грабовець - Вихопні - Жовтанці на ділянці між населеними пунктами Жовтанці та Вихопні. В межах ремонту проведено розпушення існуючого покриття, влаштувано нову основи з ЩПС та влаштувано асфальтобетонне покриття протяжністю 2,9 км. «У ході поточного ремонту на вказаній дорозі з’явилось нове дорожнє покриття, тому зовсім скоро водії зможуть відчути на собі якість облаштованої ділянки автошляху. На цьому ми зупинятися не будемо. У планах привести до ладу якомога більше доріг на Львівщині», - зазначив заступник директора департаменту дорожнього господарства Микола Одиноцький. Роботи виконувалися за рахунок коштів обласного бюджету та державного дорожнього фонду. Невдовзі буде нанесено розмітку та встановлено дорожні знаки.
Будівництво п’яти нових пунктів пропуску на Львівщині - у пріоритеті розвитку українського прикордоння
2 квітня 2021
Будівництво п’яти пунктів пропуску на території Львівської області потрапили у план заходів Кабміну з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021-2023 роки. Йдеться про ПП “Лопушанка”, “Варяж”, “Белз”, “Мшанець” та “Боберка”. Відтак Держмитслужба, Міністертво фінансів, та Львівська ОДА повинні проаналізувати стан економічного розвитку нашої області, об’єктів соціальної та дорожньої інфраструктури, визначити строки початку та закінчення будівництва цих об’єктів, можливості одержання офіційної згоди Республіки Польща на відкриття пунків пропуску згідно з вимогами законодавства. Для того, аби розпочати переговорний процес щодо відкриття цих пунктів, має бути також розроблена концепція їх функціонування. Роботи планують проводити за державний кошт, а також залучатимуть інші джерела фінансування. Львівська ОДА вже розробила техніко-економічне обґрунтування будівництва міжнародного пункту пропуску «Лопушанка – Міхновець» та подала її на розгляд Кабінету Міністрів України. Департамент дорожнього господарства на цей рік запланував ремонт 7-кілометрового відрізку дороги Турка – Лопушанка, під’їзної до цього пункту. «Згідно з нормами Шенгенської системи, транскордонні переходи повинні розташовуватись на відстані в межах 25 – 30 км один від одного. Водночас європейська концепція розбудови інфраструктури кордону базується на тому, що пункти пропуску мають будуватися там, де з обох боків кордону є дорожнє сполучення. Тому найперше завдання, яке перед собою ставимо, - розвиток прикордонних доріг, - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. - На цей рік ми запланували ремонт також на дорозі Боберка – Бориня, протяжністю 26 кілометрів. А також продовжимо роботи на шляху Мшанець – Стрілки. Всі ці дороги забезпечують виїзд на трасу Львів – Самбір – Ужгород. За словами Максима Козицького, на 2021-й також заплановано виконати роботи з виготовлення проєктно-кошторисної документації на об’єктах, що ведуть до майбутніх пунктів пропуску «Белз» та «Варяж». Це дороги Белз – Великі Мости, "Варяж" – Бояничі та Варяж – Белз. Очільник області наголошує, наявність нових пунктів пропуску допоможе розвантажити ті, що діють зараз. «Якість пунктів пропуску, прикордонних доріг формують в іноземців перше враження про нашу країну. На жаль, черги, які утворюються на українсько-польському кордоні, часто відбивають бажання у туристів їхати до нас, а в потенційних інвесторів – тут працювати, - зазначив Максим Козицький. – Розвинена прикордонна інфраструктура – це потужний імпульс для розвитку нашої економіки, поліпшення якості життя наших людей. Особливо – мешканців прикордонних території».
ВРУ прийняла закон, який покращує надання послуг споживачам у сфері ЖКГ
4 грудня 2020
Сьогодні Верховна Рада України схвалила у другому читанні та в цілому закон, який захистить інтереси споживачів та покращить роботу виконавців комунальних послуг. Для споживачів, зокрема, закон передбачає спрощення процедури укладення договорів з виконавцями послуг, зменшення кількості платежів у платіжках, визначення відповідальних за технічне обслуговування газових мереж в будинках та дозволить співвласникам багатоквартирних будинків отримати у користування чи власність земельні ділянки, на яких розташовані будинки. “Наші комунальні підприємства вже давно чекали прийняття цього закону. Це дасть можливість покращити фінансовий та технічний стан підприємств, що надають житлово-комунальні послуги. А для споживачі зміни в законі, забезпечать надання безперебійних і якісних послуг”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Як повідомили на сайті Уряду, закон передбачає п’ять ключових змін: Суттєво спрощується порядок укладення договорів в сфері комунальних послуг. Через публічний договір приєднання, підприємства зможуть одномоментно перевести усіх споживачів на нові договори. Це дозволить зменшити фінансові витрати та заощадити час як виконавцю, так і споживачам. Платіжка за комунальні послуги стане більш зрозумілою. За вимогами чинного законодавства плата, наприклад, виконавцю послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, може складатися із 9 платежів, за кожен з яких банки беруть комісію за обслуговування. Відтепер кількість платежів буде оптимізована. Для публічного договору приєднання – це буде 3 платежі: По теплу: 1) Плата за послугу з постачання теплової енергії. 2) Плата за послугу з постачання гарячої води. 3) Плата за абонентське обслуговування. По воді: 1) Плата за послугу з централізованого водопостачання. 2) Плата за послугу з централізованого водовідведення. 3) Плата за абонентське обслуговування. Технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирних будинках. Протягом тривалого часу на законодавчому рівні це питання не вирішувалось. Обслуговування мереж у багатьох випадках з 2015 року не здійснювалося. Це питання безпеки мешканців багатоквартирних будинків. Отже закон чітко встановлює умови технічного обслуговування, а також визначає відповідальним за його проведення оператора газорозподільних систем або іншого суб’єкта господарювання, який має право на виконання таких робіт. Завершення обладнання будинків лічильниками тепла та води. З 2017 року в Україні діє Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який передбачає 100% облік комунальних послуг. Наразі в Україні житлові будівлі оснащенні прибудинковими лічильниками теплової енергії на 81,7%, гарячої води на 17,3%, питної води на 75,6%. Закон визначає джерело фінансування витрат зі встановлення лічильників через інвестиційні програми підприємств тепло- і водопостачання та надає додатковий час підприємствам для оснащення будівель лічильниками до 1 серпня 2022. Після цієї дати за не встановлення лічильників підприємство штрафуватимуть. Також закон визначає, що у разі не визначення співвласниками багатоквартирних будинків із формою управління будинком до 1 січня 2021 року, органи місцевого самоврядування 1 травня 2021 року мають провести конкурси з призначення управителів. Оксана Буй
На автомобільній дорозі Ясенів – Золочів влаштовують асфальтобетонне покриття
5 листопада 2020
На автомобільній дорозі загального користування місцевого значення Ясенів - Золочів в межах с. Підгірці влаштовують вирівнюючий шар асфальтобетонного покриття. “Роботи проводять швидкими темпами. Цей автошлях з’єднує дороги міжнародного значення М-06 Київ-Чоп та М-09 Тернопіль-Львів-Рава- Руська. В межах поточного ремонту заплановано відремонтувати близько 5 км цієї дороги”, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Окрім того, цей маршрут є важливим, бо веде до замків “Золотої Підкови”. Роботи виконує підрядна організаціє ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл". Нагадаємо, у напрямку на Золочів також ремонтують автомобільну дорогу Хильчиці – Ясенівці. “Дорожники тут зараз влаштовують верхній шар асфальту. Ця дорога слугує об’їзною м. Золочева та має протяжність 2,2 км. В поточному році заплановано влаштувати нову основу асфальтобетонне покриття по всій протяжності. Роботи з ремонту мостового переходу заплановано виконати у 2021 році”, - додав Юрій Бучко. Оксана Буй
Верховна Рада підтримала виділення 1,4 млрд гривень на зарплати шахтарям
5 листопада 2020
У Держбюджеті планується передбачити ще 1,4 млрд грн на виплату зарплати гірникам до кінця року та погашення заборгованості, що виникла з вересня. Ці кошти мають надійти з обов’язкових виплат НАК «Нафтогаз» та АТ «Укрнафта» - відповідний законопроект (реєстр № 4119) ухвалили у першому читанні народні депутати. Фонд боротьби з COVID-19 для погашення боргів перед шахтарями не використовувався. Натомість вказаний законопроект сприятиме його поповненню на 8,9 млрд грн, які також мають надійти від виплат НАК «Нафтогаз» та АТ «Укрнафта» до держбюджету. Для цього Парламент має ухвалити законопроект в цілому. «Впродовж року ми максимально забезпечували виплати заробітної плати шахтарям та погашення поточної заборгованості. Вдячна Уряду і народним депутатам за ефективні рішення і можливість вийти на 100% розрахунки держави перед робітниками вугільної галузі, не обтяжуючи спецфонди, зокрема фонд боротьби з COVID-19. Більше того, за можливість наповнити цей фонд», – зазначила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець. Нагадаємо, Міненерго вже завершило підготовку проекту Концепції реформування вугільної галузі, яка має на меті, зокрема, оптимізацію видатків держбюджету. Концепція передбачає розподіл шахт на три групи. Перша група – шахти, що підлягають інтеграції з ПАТ «Центренерго» і є його ресурсною базою. Друга – шахти подвійного призначення, збут яких не обмежується виключно тепловими генераціями. Третя група шахт – такі, що будуть пропонуватися до приватизації не лише як вугледобувні підприємства, а й як цілісні майнові комплекси, які можна використовувати для іншої господарської діяльності. В рамках підготовки Концепції Міненерго вивчає досвід Німеччини з трансформації вугільних мономіст на сучасні інноваційні центри. Міненерго спільно з міжнародними партнерами планує запуск пілотних проектів трансформації шахт. Серед варіантів, зокрема, шахта «Великомостівська» в місті Червоноград, тяка потенційно може стати потужним туристичним кластером.