Стан лісового господарства в області перевірили під час рейду (ВІДЕО)
26 жовтня голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький разом з начальником Головного управління Національної поліції у Львівській області полковником поліції Василем Віконським та командувачем Західного територіального управління Національної гвардії України генерал-лейтенантом Олександром Набоком здійснили спільний обліт лісів Карпатського регіону Львівщини.
Вертолітний обліт був проведений з метою оцінки стану лісового господарства області, виявлення місць та масштабів незаконних порубок, а також для кращої координації дій щодо боротьби з цими злочинами.
«Боротьба із незаконним вирубуванням лісів – це один із пріоритетних напрямків роботи поліції Львівщини. І ми маємо досить багато напрацювань, але, викорінити це явище ми зможемо лише спільними скоординованими зусиллями – обласної влади, поліції, прокуратури області та усіх інших правоохоронних органів та Національної гвардії. Це вперше ми здійснили обліт, переконались в ефективності такого способу моніторингу і надалі плануємо проводити подібні заходи регулярно. Розслідуванню злочинів у сфері лісу підрозділи поліції Львівщини приділяють максимальну увагу», - зазначив Василь Віконський.
Від початку року слідчими підрозділами поліції Львівщини розпочато 199 кримінальних проваджень за фактами незаконних порубок або незаконного перевезення, зберігання чи збуту лісу з правовою кваліфікацією згідно ч.1-4 ст.246 (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України. Це на 115 кримінальних проваджень більше ніж за весь минулий рік. Поліцейські вилучили 708 кубічних метрів незаконно вирубаної деревини. Вже відшкодовано збитків, завданих державі, на загальну суму майже 80 тис гривень. До суду скеровано 37 обвинувальних актів ( минулого року - 12).
Станом на сьогодні 34 зловмисникам повідомлено про підозри ( в минулому році-12), досудові розслідування здійснюються у 134 кримінальних провадженнях, розпочатих у 2020 році.
«Я вдячний очільнику поліції Львівщини та командувачу Західного територіального управління Національної гвардії України за можливість провести цей рейд. Ми побачили з повітря справжній стан лісів у Карпатському регіоні Львівщини. Це дуже ефективно і, я сподіваюсь, після цього справа боротьби з незаконними порубками вийде на новий рівень», - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.
Новини за темою
Відвідувати ліси на Львівщині можна, проте є певні обмеження
10 травня 2022
У зв’язку з підвищенням температури повітря, зростає рівень пожежної небезпеки. Відтак, з метою запобігання виникненню пожеж, від квітня в області діють певні обмеження в лісах. Це стандартна щорічна процедура. Як розповів перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик, жителі області можуть відвідувати ліси, але лише пішки. Натомість в'їзд на територію лісових масивів будь-яким транспортом заборонений. Через високий ризик пожеж також під забороною розпалювання вогнищ в лісах. Зазначимо, що щоденно рятувальники ліквідовують десятки пожеж в екосистемах. В результаті вогонь нещадно знищує суху траву та чагарники, і все живе, що було на цих територіях. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряну погоду. Зупинити вогонь, який набрав сили, буває дуже непросто. Нагадаємо, що підпали сухої трави караються законом у вигляді штрафів: - для громадян від 3 060 грн до 6 120 грн; - для посадових осіб 15 300 грн до 21 420 грн.
Спалення сухої трави, займання торфу: як на Львівщині протидіють масовим пожежам
5 травня 2022
Від початку року в екосистемах Львівщини зафіксували 1760 випадків пожеж. Йдеться про спалення сухої трави, чагарників, займання торфу та лісової підстилки. Лісових пожеж не зафіксували. З огляду на це, відбулось засідання ради оборони Львівської області. Органи місцевого самоврядування та установи державного підпорядкування зобов’язані забезпечити заходи із запобігання виникнення пожеж у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на торфовищах, сільгоспугіддях та присадибних ділянках. Для підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту Львівської області до гасіння пожеж у природних екосистемах організували навчання. Станом на зараз для запобігання виникненню пожеж в екосистемах, та для оповіщення людей на випадок пожежі, в області функціонує: 18 великих гучномовних систем; 104 блоки оповіщення універсальних; 330 гучномовців; 66 мобільні системи оповіщення. До гасіння пожеж на початкових стадіях їх виникнення можуть залучати лісокористувачів, служби цивільного захисту, власників земельних ділянок, волонтерів та місцеве населення. У кожному районі області створили мобільні групи. До них входять представники держекоінспекції, рятувальники, поліція, представники органів місцевого самоврядування, громадські інспектори з охорони навколишнього природного середовища та громадські активісти, які здійснюють рейди для запобігання виникненню підпалів та притягнення до відповідальності винних. Львівська ОВА за поточні місяці веде постійну інформаційно-просвітницьку кампанію про заборону і шкоду випалювання сухої рослинності чи її залишків, зокрема: систематично оприлюднюється інформація про шкоду від випалювання та про факти притягнення до відповідальності правопорушників; вздовж автомобільних доріг та в лісових масивах розміщено білборди «Не підпалюй! Не вбивай життя! Усвідомлюй свою відповідальність!»; серед школярів та місцевого населення поширюються плакати, листівки, наліпки на цю тематику. Створено 12 постійних рейдових бригад для патрулювання лісових масивів. Державна екологічна інспекція у Львівській області з початку року облікувала 183 випадки спалювання сухої трави. Порушників притягнуто до адміністративної відповідальності.
Лісова галузь отримає близько 34 млн гривень на протипожежні заходи
24 листопада 2021
Лісова галузь отримає близько 34 млн гривень на протипожежні заходи. Відповідне рішення сьогодні ухвалив Уряд на своєму засіданні. За кошти у сумі 33,7 млн гривень буде оновлене протипожежне обладнання та техніка, що допоможе лісівникам вчасно виявляти і ліквідовувати пожежі та знизить ризик виникнення надзвичайних ситуацій на території лісгоспів. «Пожежі є однією з найбільших загроз для українських лісів, особливо у весняно-осінній період. Торік ліси Держлісагентства постраждали від 2500 пожеж на площі понад 74,6 тис. га. Найбільше втрат зазнали Житомирщина, Харківщина та Луганщина, а наша держава отримала збитків майже на 20 млрд гривень. Аби не допустити подібних ситуацій у майбутньому, Міндовкілля вживає системних заходів задля запобігання пожежам, адже це дешевше та ефективніше, ніж потім долати їх наслідки. Впевнений, що нове обладнання та системи спостереження допоможуть лісовим господарствам вчасно ліквідовувати та запобігати лісовим пожежам», - повідомив в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Кошти призначені для придбання: 9-ти протипожежних щогл; 9-ти систем спостереження; 20-ох транспортних засобів; 21-го модуля з резервуаром для води на 600 літрів з насосними станціями.
«Створюємо ліси разом» - на Львівщині висадили 176 тис сіянців
2 листопада 2021
На Львівщині відбулася масштабна висадка дерев. Її провели у межах акції «Висадження дерев одним мільйоном людей за 1 добу» та глобального проєкту Greening of the Planet. Так, 30 жовтня на локаціях лісових ділянок державних лісогосподарських підприємств учасники акції разом з лісівниками висадили 175975 тис сіянців основних лісотвірних порід на площі 44,6 га. В акції взяла участь майже тисяча осіб. У ДП «Боринське лісове господарство» акцію провели працівники лісгоспу та НПП «Бойківщина» разом із філією Львівського обласного управління АТ «Ощадбанк», які висадили 3000 саджанців ялиці та модрини. Спільно з громадською організацією «Добро.Дій» у Лагодівському лісництві Бродівського лісгоспу на ділянці площею 1 га висадили 10 тис сосни звичайної. Серед учасників були й студенти 1-5 курсу Національного Лісотехнічного Університету України. У ДП «Буське лісове господарство» висадили 5,4 га лісових культур, в акції взяли участь 64 учасники. Молоді діброви цього дня були закладені в Суходільському, Романівському, Брюховицькому лісництві Бібрського лісгоспу. В Суходільському лісництві висадили 3 тисячі саджанців дуба на площі 0,9 га, де ліс ніколи не ріс. В Романівському лісництві посадити свої дерева приїхали представники ІТ компанії «Інтер логіка». У Летнянському лісництві Дрогобицького лісгоспу висадили 2 тис саджанців дуба звичайного та 500 одиниць ялиці. 45480 сіянців дерев висадили на лісових локаціях ДП «Жовківський лісгосп. У Любельському лісництві висаджували молоді дерева колективи ПрАТ «Карлсберг Україна», «Львівської пивоварні» та волонтери з ГО «Добро.Дій». Тут, на площі 1 га, посадили 6834 сіянці сосен, дубів, модрин, ялин та груш. У В’язівському лісництві допомагали у лісовідновленні члени «Ротарі інтернешнл». На лісовій ділянці, площею 1 гектар, посадили 6290 дерев. У Низівському лісництві садили свої дерева голова та працівники Белзької територіальної громади. Усього 4620 сіянців на 0,8 га. У Соснівському лісництві висадили 5340 сіянців дерев. У Великомостівському лісництві створили лісові культури на площі 1,3 га. Усього – 7420 молодих деревець висадили за участі керівництва Львівського ОУЛМГ, депутатів різних рівнів, представників Львівської ОДА, місцевого самоврядування, представників ЗМІ, членів учнівського лісництва та педагогів, волонтерів. Працівники ДП «Золочівський лісгосп» спільно з представниками Золочівської РДА відтворили ліс в Зозулівському лісництві, тут також активну участь взяла молодь Золочівщини: Золочівський молодіжний театр «Край», Золочівська молодіжна громадська організація «Бужани» та організація «Автомобілісти Львівщини». У Шклівському лісництві ДП «Рава-Руське ЛГ» висадили саджанці дуба звичайного. Головний лісничий ДП «Рава-Руське ЛГ» Тарас Чіхрак зустрів гостей на території Шклівського лісництва та провів навчання на базовому лісовому розсаднику, де розповів як виростити могутній ліс. На території Бориницького лісництва Стрийського лісгоспу висадили 1,5 тис саджанців дуба звичайного, а на території Лотатницького лісництва - 2,5 тис. У ДП «Радехівське лісомисливське господарство» висадили ліс у Витківському, Лопатинському та Бабичівському лісництвах. За участі Радехівської територіальної громади та ГО «Добро.Дій» площу майже в 3 га засадили 21600 сіянців, в тому числі понад 4000 дуба. До проведення акції у Славському лісгоспі активно приєдналася учнівська молодь. Вони разом з дорослими прибрали шкільні території в селах Сможе та Жупани Козівської громади, висадили приблизно 150 сіянців декоративних порід. Окрім цього, провели лісорозведення на площі 1.1 га, де висадили 5500 тис сіянців в Климецькому лісництві. На територіях Добромильського, Стрілківського, Старявського лісництв висадили 4,2 тис саджанців бука, дуба, ялиці, клена-явора. У створенні лісових культур дуба звичайного на площі 1 га у Верхньосиньовиднянському лісництві Сколівського лісгоспу в урочищі “Ласки” на околицях села Межиброди взяли участь науково-педагогічні працівники Львівської медичної академії імені Андрея Крупинського. Учасники висадили 5 тисяч штук дерев. Активним був і національний природний парк «Сколівські Бескиди». До заходу долучились Сколівська міська рада та представники проєкту «Збереження карпатських пралісів». В межах проведення акції у рекреаційному пункті «Дубравка» висадили 50 дерев різних порід, а саме: тис ягідний, модрина європейська, ялина європейська, ялиця біла, клен-явір, липа дрібнолиста та інші.
Завдяки профілактичним рейдам на території Львівської області у сім’ї повернули 81 дитину
18 жовтня 2021
За поточні 9 місяців у Львівській області працівники служб у справах дітей провели 618 профілактичних заходів. Станом на зараз виявили 96 дітей, які з тих чи інших обставин опинились на вулиці. Йдеться про такі напрямки роботи: «Діти вулиці» та «Вокзал». Зокрема, з вулиці вилучили 76 дітей та ще 20 з сімей. Про це сьогодні, 18 жовтня, повідомили під час брифінгу. «Враховуючи вік, то 18 знайдених дітей із вказаної загальної кількості віком до 6 років. Ще 36 – від 6 до 14 років. Найбільша категорія, це діти віком від 14 до 18 років. Їхня кількість складає 42 дитини», - розповів начальник служби у справах дітей Володимир Лис. У порівнянні з аналогічним періодом торік ці показники значно збільшилися. До прикладу, за 2020 рік всього провели 557 таких профілактичних заходів. Метою профілактичних заходів є: запобігати безпритульності серед дітей, помічати неповнолітніх, які опинилися у складних життєвих обставинах, не допускати вживання ними алкоголю чи тютюнових виробів тощо. «Адміністративна реформа та пандемія внесли свої корективи у роботу, та попри це, станом на вересень, все ж таки вдалось організувати понад 600 профілактичних заходів – рейдів у Львівській області. Важливо сказати, що на центральному рівні створена Національна соціальна сервісна служба, триває процес створення відповідних підрозділів на місцях. Нагадаю, що за результатами реформи децентралізації, об’єднані територіальні громади зобов’язані створити на своїх територіях служби у справах дітей. Станом на зараз така мережа передбачена в більшості громадах, а саме у 66», - наголосив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. За словами заступника, під час рейдів обстежили 1047 родин, попередили більше ніж 500 батьків. До відповідальності ініціювали притягти 88 батьків. Під час проведення рейдів повернули в сім’ї 81 дитину, до навчальних закладів – 5, в притулок – 7, ще трьох – в заклади охорони здоров’я. До слова, у Львівській області проживає понад 480 тисяч неповнолітніх дітей. «За поточні 9 місяців склали 4283 протоколи про адміністративне порушення. До адміністративної відповідальності притягнули 324 неповнолітніх. З них: за куріння в громадських місцях – 83, розпивання алкоголю – 91. Ще 20 дітей – за дрібне хуліганство, 12 – за насильство в сім’ї. Також цей показник склали випадки доведення неповнолітнього до стану сп’яніння, за неналежне виконання батьківських обов’язків по догляду за дітьми», - зауважила начальниця відділу ювенальної превенції УПД ГУНП у Львівській області Ольга Ковальчук. Упродовж 2021 року на території області провели 4200 рейдів. В результаті яких перевірили 4617 неблагонадійних сімей (одну сім’ю можуть перевіряти неодноразово) та сімей у складних життєвих обставинах. Відтак, у притулок для дітей віддали 28 дітей. Заходи організовують спільно працівники служби у справах дітей та ювенальної превенції ГУ Нацполіції у Львівській області.
Стартувала масштабна акція з висадки дерев «Створюємо ліси разом»
1 жовтня 2021
Стартувала масштабна акція з висадки дерев «Створюємо ліси разом», яку започаткували Міндовкілля спільно з Держлісагентством України. Акція відбувається в межах програми Президента України «Зелена країна» та з метою допомоги підопічним фонду «Таблеточки», який вже 10 років допомагає онкохворим дітям, адже як зазначають організатори, – здорові діти і зелена країна – це майбутнє України. Кожна людина, яка братиме участь в акції матиме можливість зробити благодійний внесок у розмірі 50 грн за одне висаджене дерево і у такий спосіб допомогти онкохворим дітям. Зазначаємо, що лісівники надаватимуть саджанці безкоштовно, тому всі кошти одразу йтимуть на користь підопічних фонду. Крім благодійної акції, на сайті «Зелена країна» https://zelenakraina.gov.ua можна зареєструватися і долучитися до висадки лісу у своєму регіоні. Під час висадки лісівники нададуть садивний матеріал і проведуть майстер-класи по садінню лісу. Довідково: Президент України Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі «Україна-30. Екологія», який відбувся у червні 2021 року, підписав Указ про старт проєкту «Зелена країна», метою якого є збільшення протягом 10 років площі лісів країни на 1 мільйон гектарів, а для цього – в найближчі три роки висадити 1 мільярд дерев. Детальніше про умови акції можна дізнатися також на сайті «Зелена країна».
«Зелена країна»: запрошуємо долучитись до акції створення лісів на Львівщині
23 вересня 2021
З 1 жовтня по 30 листопада Держлісагентство проводить громадську акцію «Створюємо ліси разом» в рамках виконання Програми Президента України «Зелена країна». На Львівщині в рамках Акції заплановано проведення ряду заходів з лісовідновлення, лісорозведення та озеленення населених пунктів, спрямованих на покращення комунікації з громадськістю, підвищення іміджу лісової галузі та виховання у молодого покоління шанобливого ставлення до природи. До Акції приєднаються об’єднані територіальні громади та інші лісокористувачі області, на землях яких також заплановане створення нових лісів, з метою примноження зелених насаджень краю. До участі в Акції з садіння молодих дерев запрошується учнівська та студентська молодь, представники органів влади, ОТГ, громадських організацій, громадськості та засобів масової інформації. Перед початком заходу працівники лісогосподарських підприємств проведуть учасникам Акції інструктажі з техніки безпеки та технології садіння лісових культур, забезпечать їх садивним матеріалом та інвентарем для посадки сіянців, у тому числі із закритою кореневою системою. Лісівники Львівщини сподіваються, що проведення громадської акції «Створюємо ліси разом» в рамках виконання Програми Президента України «Зелена країна» приверне увагу кожного громадянина та зацікавить посадити своє дерево на користь громади, країни та на благо українського лісу, примножуючи тим самим природні багатства Землі! Довідково: Зараз ліси вкривають лише 15,9% території України при оптимальному показнику лісистості у 20%. У межах програми Президента «Зелена країна» за 3 роки буде висаджено 1 мільярд нових дерев, за 10 років – площа лісів збільшиться на 1 мільйон гектарів. Лісівники висаджуватимуть одно- і дворічні сіянці деревних та чагарникових порід (залежно від місця розташування). Це будуть типові для України дерева – дуб звичайний, сосна звичайна, сосна кримська, ялина європейська, ялиця біла, бук лісовий, ясен звичайний, липа дрібнолиста, клен гостролистий, клен-явір та інші. При створенні лісових культур враховуватимуть глобальні зміни клімату, щоб виростити біологічно стійкі лісові насадження. Простежити за висадкою лісу по регіонах кожен зможе на спеціально створеному сайті zelenakraina.gov.ua Будь-хто може долучитися до масштабної екоініціативи і висадити ліс. Для цього на zelenakraina.gov.ua потрібно заповнити форму реєстрації на участь в акції «Створюємо ліси разом». Під час висадки лісівники безкоштовно нададуть садивний матеріал і проведуть майстер-класи по садінню лісу. Запрошуємо всіх охочих долучатися до заходів громадської Акції «Створюємо ліси разом» в рамках виконання Програми Президента України «Зелена країна»!
Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт №5650 про збереження лісів
16 липня 2021
За законопроєкт №5650 про збереження лісів проголосував 301 народний депутат. Цей законопроєкт є надважливим документом для збереження самосійних лісів, відновлення екосистем, виведення з обігу й резервування малопродуктивних та деградованих земель. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський зазначив, що десятки років в різних стратегічних документах Україна декларувала необхідність зменшення площі розорювання та збільшення площі лісів, але ніхто цим не займався – і у нас є шанс нарешті це розпочати. Відтак, законопроєкт № 5650 про наступне: вводить в правове поле самосійні ліси на землях сільськогосподарського призначення. І це може збільшити лісистість України на 300 000 га; спрощує процедури лісорозведення, ведення лісового господарства невеликими за площею комунальними лісгоспами; запровадить захист від передачі під забудову лісів, на які не оформлена земельна документація тощо; мінімізує ризики для біорізноманіття та нелісових природних екосистем, які виникли внаслідок земельної децентралізації; вводить в правове поле степові та лучні ділянки, визначає заходи з їх збереження; вводить заборони на використання інвазійних видів дерев при лісорозведенні; накладає мораторій до 2025 року на розорювання пасовищ та сіножатей; удосконалює порядок консервації земель. Документ також повністю відповідає Указу Президента України № 228�1 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів» та надає Кабінету Міністрів України право погоджувати зміну цільового призначення лісів на землях всіх категорій та передавати їх установам природно-заповідного фонду чи лісгоспам під лісорозведення.
На Львівщині здійснюють рейдові перевірки перевізників
23 липня 2020
22 та 23 липня працівники управління транспорту та зв’язку Львівської ОДА спільно з управлінням Укртрансбезпеки та інспекторами Патрульної поліції м. Львова здійснили рейдові перевірки. Зокрема, такі перевірки проводилися на головному залізничному вокзалі, приміському залізничному вокзалі, новому та старому терміналах Міжнародного аеропорту "Львів" імені Данила Галицького у м. Львові. За результатами спільних заходів, відповідно до Закону України Про автомобільний транспорт, складено 1 акт, зокрема, за надання послуг з перевезення пасажирів без відповідних дозвільних документів. Частиною першою статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди). З метою початку практичної реалізації Плану заходів по виведенню «нелегальних» перевізників з ринку пасажирських перевезень, 12 та 19 червня 2020 року в будівлі облдержадміністрації за головуванням профільного заступника голови облдержадміністрації відбулись наради, в межах яких проведено консультації з учасниками ринку перевезень, представниками асоціацій, профспілок і роботодавців автомобільного транспорту, а також представниками правоохоронних, контролюючих та державних органів влади. За результатами проведення зазначених нарад, серед іншого, управлінням транспорту та зв’язку облдержадміністрації забезпечено постійний моніторинг звернень щодо «нелегальних» перевезень в області, разом з тим, для активізації роботи та відпрацювання силами міжвідомчих Робочих груп щодо проведення спільних заходів з метою виведення з ринку пасажирських автомобільних перевезень «нелегальних» перевізників облдержадміністрацією, зобов’язано районні державні адміністрації утворити відповідні територіальні (районні) міжвідомчі Робочі групи з тих самих питань. Зазначаємо, що виведення з ринку пасажирських автомобільних перевезень «нелегальних» перевізників залишається одним із пріоритетних завдань Львівської обласної державної адміністрації, в зв’язку із цим, працівниками управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації систематично проводяться рейдові перевірки з управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області із залученням управління патрульної поліції у Львівській області. З метою унеможливлення функціонування на ринку пасажирських перевезень транспортних засобів, які експлуатуються поза межами правового поля та створення рівних умов для функціонування перевізників на ринку автомобільних пасажирських перевезень, управлінням і надалі проводитимуться спільні заходи державного контролю.
Під час профілактичних рейдів у сім’ї та навчальні заклади повернули понад 70 дітей
14 січня 2020
З початку року у Львівській області працівники служб у справах дітей спільно з представниками органів внутрішніх справ та соціальних служб провели 1169 профілактичних заходів і виявили 129 дітей без належної опіки батьків. Про це повідомив сьогодні під час брифінгу начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. “Під час рейдів 94 дитини вилучили з вулиці, 35 – із сімей. Щодо вікової категорії, то тринадцять дітей до 6 років, 59 дитини – від 6 до 14 років, 57 дитини – від 14 до 17 років. Також ми обстежили 2140 сім’ї і за неналежне виконання батьківських обов’язків попередили 1149 батьків та 253 батьків рекомендували притягнути до відповідальності”, – зазначив Володимир Лис. Також Володимир Лис зазначив, що під час рейдів виявили 19 порушень правил торгівлі спиртними напоями, попереджено 8 посадових осіб та 9 ініціювали притягнути до відповідальності. За його словами, у сім'ї повернули 43 дітей, до навчальних закладів – 28. У притулок влаштували 52 дитину, а до закладів охорони здоров'я – 6. “Цю роботу продовжуватимемо і надалі і важливо, щоб мешканці при виявленні дитини без належної опіки батьків або коли є загроза життю повідомляли служби у справах дітей та працівників ювенальної превенції. Кожна дитина повинна мати сім’ю та бути в безпеці”, – додав Володимир Лис. «За результатами рейдів на батьків, які недобросовісно виконують свої обов’язки, склали 1418 протоколів. Крім того притягнули до відповідальності 324 неповнолітніх, переважно за куріння, вживання спиртних напоїв тощо», - наголосив начальник сектору ювенальної превенції ГУ Національної поліції у Львівській області Віктор Новачук.
Всеукраїнський профілактичний захід «Урок»: майже 50 дітей вдалося повернути на навчання
4 листопада 2019
На Львівщині завершився IІ етап Всеукраїнського профілактичного заходу "Урок". Про підсумки його проведення на території області розповів сьогодні, 4 листопада, у межах брифінгу начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. Нагадаємо, що у межах I етапу Всеукраїнського профілактичного заходу виявили 85 дітей: 20 дітей віком від 6 до 10 років, 14 дітей віком від 11 до 14 років та 51 дитину віком від 15 до 17 років. "Зараз у нас є ще 37 дітей, які не приступили до занять у загальних навчальних закладах, професійно-технічних училищах та вищих навчальних закладах I – II рівнів акредитації. 8 перебувають з батьками за кордоном, 10 - за межами області, 2 не бажають навчатися, одна особа перебуває у СІЗО, 4 працевлаштувалися, 11 не навчаються за станом здоров’я, а також є одна конфліктна ситуація між батьками і адміністрацією школи, через яку особа не відвідує начальний заклад", - зазначив Володимир Лис. Окрім того, він зазначив, що у межах ІІ етапу рейду "Урок" 1721 дитина отримали допомогу, у тому числі фінансову та гуманітарну. За підсумками – повернуто до навчання 30 дітей, а на навчання влаштовано 21 дитину. Нагадаємо, що "Рейд "Урок" проводять з метою надання дітям з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до навчального року та осінньо-зимового сезону. Цей захід також дозволяє виявляти дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, усувати причини та умови, що це спричинили.
Більше 3 млн саджанців з лісового розсадника відновлюватимуть ліси Карпат, - Остап Семерак у межах візиту на Львівщину
14 Червня 2019
Сьогодні, 14 червня, Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак перебуває з робочим візитом у Львівській області. В межах поїздки міністр відвідав державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр». «Міністерство зацікавлене у тому, щоб відновлювалися червонокнижні рослини, які ростуть на території Львівської області та Карпатського регіону. Це є приклад доброї співпраці із лісовиками для відновлення лісів. Українське суспільство болісно реагує на втрату лісів, тому важливо таку співпрацю підтримувати на владному рівні. Синергія центральної влади і місцевого самоврядування - якісний приклад успішної реформи децентралізації», - зазначив Остап Семерак. У 2019 році Мінприроди в межах Плану природоохоронних заходів, що фінансуються за бюджетною програми «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» було виділено кошти на реконструкцію виробничо-складських приміщень під цех посіву та влаштування теплиць, лісорозсадника. «Такий об’єкт буде продукувати необхідну кількість посадкового матеріалу для відновлення лісів у Карпатському регіоні. Для Мінприроди - це є один із пріоритетів. Більше 3 млн саджанців з лісового розсадника відновлюватимуть ліси Карпат», - наголосив Остап Семерак. Мета - впровадження сучасних підходів і технологій для забезпечення лісокультурних робіт високоякісним садивним матеріалом, створення розсадника для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою та забезпечення високоякісним садивним матеріалом лісогосподарські підприємства. «Підсумовуючи все сказане варто подякувати керівникам лісогосподарства, вони зуміли мотивувати та переконати усіх, в тому числі законотворців, у потребі відновлення лісів. Приємно, що саме така державницька позиція і підтримка міністерства дозволила реалізувати цей проект. На фініші уже перша черга. Львівщина стане вчергове мотиватором для решти регіонів, адже подібний проект вперше реалізовується в країні. Львівщина не боїться приймати виклили і зажди тримає пальму першості в усіх новаторських проектах», - наголосила заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак. Нагадаємо, що у результаті виконання проекту буде отримано лісовий розсадник для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою виробничою потужністю 3 млн. штук, лабораторію лісового насінництва, цех підготовки субстрату та посіву насіння, теплиці з поливом та системою затінення, поля дорощування, сіянці лісових порід із закритою кореневою системою, біотичностійкі лісові насадження на місці всихаючи ялинників у Карпатському регіоні Львівщини.