Зміни в законі про земельну реформу обговорили на онлайн-конференції

6 листопада 2020р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

У середу, 4 листопада, представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації взяли участь у відкритому онлайн-заході, що відбувся через платформу ZOOM, на тему: «Основні зміни в законопроєкті № 2194 як ключовому елементі земельної реформи», організованому Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Модератором на заході виступив Роман Сластьон – генеральний директор УКАБ, а спікерами: Анатолій Мірошниченко – перший заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Сергій Біленко – Радник Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики та Іван Фурсенко – перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.

Проєкт Закону України № 2194 щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин пройшов перше читання ще в листопаді 2019 року. Проте через численні зміни концепції обігу сільськогосподарських земель потребував суттєвого доопрацювання початкової редакції.

В результаті декількох циклів обговорення, десятків нарад робочих груп, опрацювання сотень пропозицій та поправок Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики 7 жовтня 2020 року узгодив фінальний варіант даного законопроєкту до другого читання, розгляд якого очікується найближчим часом.

 

Додатково: робочою групою при департаменті з питань розгляду та опрацювання законопроєктів, що регулюють земельні правовідносини, до складу якої входять науково, науково-освітні заклади, профільні організації, установи, підприємства (асоціації) у сфері агропромислового комплексу та безпосередньо аграрії, напрацьовано ряд пропозиції до проєкту Закону України № 2194 від 01.10.2019. Згадані пропозиції скеровано до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики для розгляду та врахування правок.

З повним текстом проєкту можна ознайомитися за посиланням.

Цей законопроєкт складає найбільш об’ємну частину земельної реформи та містить багато важливих положень серед яких:

- передача державних с/г земель у комунальну власність;

- дерегуляція землеустрою;

- передача функцій контролю в земельній сфері на місця;

- забезпечення переважного права на купівлю земельних ділянок;

- запровадження принципу «єдиного вікна» у оформленні земельних ділянок;

- усунення різних дефектів земельного законодавства та ряд інших положень.

«Важливим завданням реальності стає глибоке переосмислення ролі та місця державних органів земельних ресурсів у регулюванні земельних відносин в Україні. Розуміємо, що ці органи потребують вже не просто реорганізації, а більш рішучих та принципових рішень. Відтак, потреба в дерегуляції земельних відносин на даному етапі є дуже відчутною. Також ухвалення даного проєкту закону дозволить суттєво збільшити матеріальну базу місцевого самоврядування» - зазначила т.в.о. директора департаменту Людмила Гончаренко.

Ключові слова:

закон

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook