Усі "ковідні" лікарні Львівщини отримали фінансування на покращення кисневої мережі
22 лікарні нашої області, що внесені до переліку закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, двома траншами отримали кошти на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду.
На цю мету із державного бюджету скерували цільову субвенцію у розмірі 50 млн 938 тис. грн.
«На сьогодні більше ніж 2 тисячі ліжкомісць забезпечені киснем за рахунок держбюджету. З перших днів пандемії додатково забезпечили 1039 ліжок. За рахунок субвенції кисень підведуть ще до 1100 ліжкомісць», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Очільник області також наголосив, що на Львівщині триває робота із реконструкції та ремонту приймальних відділень. На цю мету із державної скарбниці скерували понад 70 млн грн, з них 13 млн грн. отримала 8-ма міська клінічна лікарня та лікарня швидкої медичної допомоги.
Зауважимо, державна медична субвенція на нашу область становить 971 мільйон гривень, а субвенція на підтримку окремих закладів охорони здоров’я – 225 мільйонів.
Угоди медичних закладів області з Національною службою здоров’я профінансовано на суму 2,8 млрд грн.
Новини за темою
Віктор Ляшко відвідав заклади охорони здоров’я Львівщини
8 квітня 2022
Учора відзначали Всесвітній день здоров’я. З цієї нагоди Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав заклади охорони здоров’я Львівщини та зустрівся з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ доктором Гансом Анрі П. Клюге. Сторони наголосили на важливості безперебійного надання медичних послуг громадянам України та обговорили спільні зусилля для його забезпечення. Віктор Ляшко та доктор Клюге також відвідали медичні заклади – дитячу лікарню та лікарню швидкої допомоги. Нагадаємо, що від початку повномасштабних воєнних дій пошкоджено 291 лікарню, з яких 18 – знищено повністю. Внаслідок постійних ворожих обстрілів пошкоджено 73 «швидких», ще 105 – захоплено окупантами. 22 медиків було важко поранено та 7 – вбито. Станом на 6 квітня підтверджено 91 атаку на медпрацівників і медзаклади, в результаті яких загинуло 73 людини та 46 було поранено.
Велика реставрація: як отримати субвенцію на відновлення пам’ятки архітектури комунальної форми власності у 2022 році
11 лютого 2022
Уряд затвердив порядок та умови надання субвенцій місцевим бюджетам на реалізацію проєктів робіт із реставрації, консервації та ремонту пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності. Документ визначає, як відбиратимуть проєкти з регіонів у рамках програми «Велика реставрація». “Якщо та чи інша громада зацікавлена відновити пам’ятку архітектури, яка знаходяться в комунальній формі власності, то орган місцевого самоврядування має подати відповідну затверджену в установленому порядку науково-проєктну документацію та позитивний експертний звіт щодо її розгляду в департамент архітектури. І вже тоді ми разом можемо доопрацювати і подати всі необхідні документи в Міністерство культури”, – розповідає директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько. Серед умов співфінансування: вартість ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам’ятки – від 1 мільйона гривень; календарний план реалізації проєкту – не більше трьох років. Розглядати заявки та розподіляти кошти буде комісія, створена з представників Міністерства культури та інформаційної політики України. Розподіл субвенцій затверджуватиметься Урядом за поданням Мінкульту та погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. Перевагу надаватимуть проєктам: які реалізовувалися у 2021 році за рахунок субвенції та потребують виділення коштів з Державного бюджету України на 2022 рік для продовження чи завершення їх реалізації; об’єктам культурної спадщини, які перебувають в аварійному стані; об’єктам, включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; об’єктам культурної спадщини національного значення; проєктам, на реалізацію яких запропоноване співфінансування з місцевого бюджету. Загалом на 2022 рік у державному бюджеті передбачено субвенцію у розмірі 1,8 мільярдів гривень на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам'яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності. Нагадаємо, зараз у рамках програми “Великої реставрації” – п’ять об’єктів Львівщини. Серед них один об’єкт комунальної власності – музей історії релігії у м. Львові. Для його відновлення минулого року використали 2 мільйони гривень. Детальніше з постановою можна ознайомитись за посиланням.
Лікарняна інфраструктура максимально готова до хвилі COVID-19 – Денис Шмигаль
26 січня 2022
Нова хвиля COVID-19 не оминула Україну: за показниками захворюваності, в країні понад 20 тисяч нових випадків щодня. Але медична система готова до такої ситуації. Про це заявив сьогодні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Уряду. «Ми готувалися до цього. Наразі заповненість ліжок, виділених під COVID-19 в медзакладах, складає менше ніж 30%. Майже 100% ліжкомісць мають кисневу підтримку. Закуплено приблизно 15 тисяч кисневих концентраторів. Лікарняна інфраструктура максимально готова», – сказав Денис Шмигаль. Два регіони вже перейшли в «червону» зону. Це Івано-Франківська та Рівненська області, які мають одні з найменших показників вакцинації проти COVID-19. Прем'єр-міністр нагадав, що щеплення від коронавірусу в рази зменшує шанси потрапити в лікарню «під кисень» і вкотре закликав всіх вакцинуватися, щоб захистити своє здоров’я. «Держава і Уряд зробили все можливе для забезпечення вакцинації в Україні. Сьогодні відповідальність уже лежить на кожному громадянині країни», – додав Прем’єр-міністр.
Львівщина отримала 83,3 млн грн субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій та реалізацію інфраструктурних проектів
17 листопада 2021
На Львівщину надійшли кошти з державного бюджету для 41-го місцевого бюджету області в загальній сумі 83,3 млн гривень. Інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. Зокрема, з обласного бюджету передбачається використати вказані субвенції в загальній сумі 22 млн грн. З них: на капітальний ремонт їдальні із заміною технічного обладнання КЗ ЛОР «Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут» у м. Львові – 9 млн грн, на будівництво злітно-посадкового майданчика гвинтокрилів у КНП «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова» – 11 млн грн, на придбання медичного обладнання для Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охорони материнства і дитинства» – 1,87 млн грн, на придбання та встановлення спортивного майданчика в Комунальному Закладі Львівської обласної ради «Підкамінська спеціальна школа І—ІІІ ступенів з поглибленою професійною підготовкою» в смт Підкамінь – 0,15 млн гривень. Вказані кошти спрямують на придбання медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, придбання і встановлення мультифункціональних та ігрових дитячих майданчиків, будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт бюджетних установ, а також на проведення благоустрою та встановлення вуличного освітлення в населених пунктах області. Зазначимо, що фінансування здійснили відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2021 року № 1337-р «Деякі питання розподілу у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» та № 1311-р «Деякі питання розподілу у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери».
Будівельна готовність об’єктів - 83% та на 100% закуплене обладнання: Львівщина освоює субвенцію на розвиток мережі ЦНАП
15 листопада 2021
Департамент економічної політики Львівської ОДА підбив результати реалізації субвенції на розвиток мережі ЦНАПів. Так, у 6-ти громадах вже на 100% закупили обладнання для видачі паспортних документів та обладнання для видачі посвідчень водія та реєстрації транспортних засобів. Це такі громади: - Гніздичівська ТГ - Моршинська ТГ - Самбірська ТГ - Стрийська ТГ - Ходорівська ТГ - Новороздільська ТГ. Ще 4 громади проводять будівництво та/або реконструкцію ЦНАПів. На сьогодні роботи виконали на понад 90 % у Бориславській, Глинянській, Дрогобицькій, Новояворівській територіальних громадах. Окрім цього, у 3 громадах роботи по реконструкції приміщень виконали на понад 60 %. Це Боринська, Городоцька, Оброшинська територіальні громади. Нагадаємо, що згідно з новим перерозподілом коштів субвенції на розвиток мережі ЦНАП Львівщина отримала додаткових 600 тис грн. Відтак загалом сума субвенції для 13-ти громад збільшилась до 23,5 млн грн. З них, станом на зараз профінансовано 19,9 млн грн. Касові видатки становлять 10,7 млн грн.
На Львівщині поставка кисню до «ковідних» лікарень відбувається вчасно та без перебоїв
9 листопада 2021
На Львівщині поставка кисню до «ковідних» лікарень відбувається вчасно. Про це на сесії облради повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. «Дякую керівникам «ковідних» закладів охорони здоров’я, які встигли вчасно модернізувати кисневе обладнання, в тому числі завдяки державним субвенціям. Нагадаю, раніше для Львівщини з державного бюджету виділили на цю мету 106 млн грн», - зазначив Орест Чемерис. Він також розповів, що станом на сьогодні департамент охорони здоров’я отримав дозвіл від МОЗ на використання коштів державної субвенції у розмірі 29,5 млн грн, які скерували першочергово на закупівлю кисневого обладнання. Також минулого тижня Верховна Рада проголосувала за виділення 800 млн грн з державного бюджету на централізовані закупівлі кисневих станцій. Проте на разі ще немає інформації, скільки саме станцій закуплять для Львівщини. «Споживання кисню суттєво зросло. Лише за останню п’ятницю усі «ковідні» установи області спожили 50 т кисню, ще два тижні тому споживання складало 30-33 т за добу», - повідомив Орест Чемерис. Він також додав, що поставка кисню у заклади здійснюється залежно від запиту, який подають керівники цих закладів.
«Подолання пандемії – це командна робота, в якій важлива роль кожного громадянина та органів влади», - Віктор Ляшко
3 листопада 2021
Зараз з ковідом госпіталізують більшу кількість пацієнтів, ніж у попередні хвилі захворюваності і на разі система охорони здоров’я України справляється з цим навантаженням. Проте, медичним працівникам, які щодня рятують життя невакцинованих пацієнтів, вкрай важко. Про це у прямому ефірі спецпроєкту чотирьох львівських каналів «Червона зона» розповів Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. «Подолання пандемії – це командна робота, в якій важлива роль кожного громадянина та органів влади. Всі повинні працювати, як єдине ціле і тоді буде успіх. Головним завданням зараз є збільшити показник осіб, охоплених щепленням, від 33% хоча би до 75%. Це дозволить, щоб наступна хвиля захворюваності пройшла без надзусиль для системи охорони здоров’я України. Успішні приклади такого розвитку подій ми бачимо у Німеччині, Великій Британії, скандинавських країнах», - зазначив Віктор Ляшко. Міністр охорони здоров’я наголосив на необхідності вакцинуватися, адже хоч ресурси системи охорони здоров’я постійно збільшують, вона не безмежна, і потенційно може не справитися з великою кількістю хворих на ковід. «У кожного є право вибору і хотілося би, щоб цей вибір був свідомий і на користь життя. Я - за щеплення! Я - вакцинований і закликаю усіх зробити щеплення! Ціле літо ми постійно виходили на комунікацію щодо необхідності вакцинації. З середини липня Міністерство розпочало поставку вакцин для масової вакцинації населення, оскільки було чітко спрогнозовано, що в осінньо-зимовий період нас чекатиме нова хвиля. Є вибір вакцин, і медична система готова робити щеплення, не зважаючи на той ажіотаж, який почався зараз з вакцинацією. Переадресувати всіх медиків на боротьбу з коронавірусом неприпустимо, оскільки надання якісної медичної допомоги потребують і люди з іншими захворюваннями», - наголосив Міністр охорони здоров’я України. Він також розповів, що у Міністерстві розробили стратегію організації вакцинації в сільській місцевості, яку передали в регіони. Стратегія передбачає роботу з мешканцями для того, щоб організувати їх у колективи і визначити час приїзду мобільної бригади для вакцинації у їхню місцевість або організувати відкриття пункту щеплення. Успішний приклад такої роботи продемонструвала Полтавська область. Окрім того, Міністр зазначив, що зупинка роботи двох великих виробників медичного кисню була плановою та прогнозованою. Потреби у кисні були перекриті, проте слід врахувати, що споживання кисню на одного пацієнта інтенсивної терапії зросло у 5-6 разів. «Зараз держава нарощує потужності у виробництві кисню і запускає нові заводи. Окрім того, уряд виділив вже близько 2 млрд 200 млн грн на забезпечення пацієнтам належної кисневої терапії – на кисневі станції, кріоциліндри, кисневі бочки, кисневі концентратори тощо», - зазначив Віктор Ляшко. Щодо різних думок медичних експертів про вакцинацію, зокрема, Міністр зазначив, що заяви, які не базуються на постулатах доказової медицини, повинна оцінювати медична фахова спільнота. «Очікуємо позиції Української федерації професійних медичних об’єднань. В подальшому обговорюємо формування федерацією групи, яка буде давати свою позицію по будь-яких публічних заявах, в тому числі, і медичних працівників, щодо адекватності даних заяв до ситуацій. Також на сайті Міністерства вже з’явилися дашборди, які показують кількість декларацій, укладених сімейним лікарем з громадянами України, та скільки громадян є вакцинованими. Це дозволить нам працювати з сімейними лікарями, у яких найнижчі відсотки вакцинації декларантів, щоб розуміти, що відбувається в даній конкретній ситуації», - додав Віктор Ляшко.
Супершвидкісний інтернет продовжує з’являтися у найвіддаленіших селах Львівщини
8 жовтня 2021
Кам’янка-Бузька громада за кошти державної Інтернет-субвенції першою на Львівщині та однією з перших в Україні забезпечила широкосмуговим доступом до інтернету село Верени. Тепер тут через WiFi завантажити фільм можна буде за хвилину, а то й менше. Швидкість швидкісного інтернету, яку тут заміряли при тестуванні, - 700 Мбіт/с через кабель, 200 Мбіт/с через WiFi. Сьогодні активно тривають роботи з проведення широкосмугового інтернету до соціально важливих установ 25 громад Львівщини, які взяли участь у розподілі коштів Інтернет-субвенції від держави. Село Верени, в якому проживає 147 осіб, стало першим учасником програми на Львівщині, де широкосмуговий інтернет з’явився вперше. “Відповідно до умов субвенції, провайдер, якому скерували дофінансування відповідно до проведеного конкурсу, має провести тестування якості проведеного інтернету та виміряти швидкість передачі даних. Для кабельного інтернету вона повинна становити не менше 500 Мбіт/с, для WiFi - не менше 100 Мбіт/с. Провайдер також зобов'язується впродовж 2022 року забезпечити безкоштовний доступ до інтернету для соціального об'єкта”, - пояснює заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін. До села, в якому проживає 147 мешканців, проводити інтернет-провайдеру не надто вигідно тому він тут міг ніколи й не з’явитися. У цьому переконаний заступник Голови Кам'янка-Бузької громади Олег Квасніцький, який з боку громади курував процес інтернетизації села Верени. “Від імені всіх жителів села, я вдячний державі, Мінцифри та Львівській ОДА. У нашій громаді доступу до швидкісного інтернету не мали три села. У двох із них живе по 30-50 жителів. Третє було Верени. Щоб провести сюди інтернет, потрібно було прокласти новий кабель, довжиною 10,5 км. І це коштувало загалом понад 100 тисяч гривень, половину з яких надала держава. Наразі та кількість нових абонементів, які є у селі, не дозволяє говорити про прибутковість лінії для провайдера. Це для нього, скоріше, соціально відповідальний проєкт. У цьому селі Народний дім і є єдиним соціальним об’єктом, школи тут нема. Але ми домовилися, що тут також буде безкоштовний WIFI-роутер, з відкритим доступом, впродовж року”, - розповідає Олег Квасніцький. В інформаційну еру, в якій ми живемо, доступ до швидкісного інтернету є запорукою прозорості і підзвітності місцевого самоврядування, підвищення конкурентоспроможності громади, зростання інвестиційної привабливості, доступу до публічних послуг та навіть просто можливістю скористатися послугами інтернет-магазину чи навчатися онлайн. “Доступний, швидкий і якісний інтернет - це тепер елемент твердої інфраструктури країни та регіону. Через інтернет віднедавна можна взяти лікарняний, щоразу розширюється перелік послуг, які надає портал “Дія”. Водночас відсутність доступу до всесвітньої мережі позбавляє людей можливості отримувати інформацію, державні, освітні та медичні послуги, працювати онлайн. Це сьогодні у Веренах нема підприємств, які працюють через інтернет, але це не означає, що вони не можуть там з’явитися через пів року чи рік”, - каже Олександр Кулепін. 2020 року Львівщина займала четверте місце в Україні за забезпеченням мешканців швидкісним інтернетом. Лише 9% сільського населення нашої області не мали доступу до швидкісного інтернету. На початку 2021 року 25 громад з нашої області перемогли у відборі на отримання Інтернет-субвенції, загальною сумою 5,53 млн грн, для проведення швидкісного широкосмугового інтернету. Загалом у населених пунктах цих громадах проживає 14 000 осіб. Розмір субвенції від держави відповідає 90% заявленого фінансування, водночас 21 громада отримала 100% заявлених коштів, а решта - дофінансовують провайдери та громади. Наразі 22 громади завершили аукціон для визначення підрядника, котрий проведе інтернет, 19 з них - підписали договір з виконавцями, а 3 - підпишуть договори найближчими днями. У результаті проєкту, підключити до швидкісного інтернету на Львівщині мають: 9 шкіл; 2 дошкільних заклади; 38 будинки культури; 17 бібліотек; 26 фельдшерсько-акушерських пунктів; 2 лікарні; 3 пожежні частини; 1 заклад Мінсоцполітики. “Варто зазначити, що призначення субвенції від держави спонукало провайдерів в області поборотися за ринок надання послуг. Ще до моменту оголошення закупівель, деякі з них власним коштом провели швидкісний інтернет до 9 населених пунктів, які претендували на субвенцію. Це дало змогу зекономити 357 тисяч гривень з державного бюджету. Ще 300 тис. гривень вдалося зекономити під час інтернет-торгів для визначення виконавців робіт”, - додає заступник голови Львівської ОДА.
Понад 200 млн гривень субвенції скерували на реалізацію інфраструктурних об’єктів Львівської області
6 жовтня 2021
Із загального фонду державного бюджету до бюджетів області та окремих місцевих громад перерахували в повному обсязі субвенцію на суму 222,7 млн гривень. Ці кошти призначені для реалізації інфраструктурних проєктів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери Львівщини. Кошти субвенції передбачені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.08.2021 № 975-р. Для обласного бюджету вказану субвенцію передбачається використати в загальній сумі 144,6 млн грн. З них: на капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С141908 Боберка — Бориня, - 130 млн гривень; на капітальний ремонт з переплануванням приміщень Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради “Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр” на вул. Дністерська, 27 у Львові – 14,6 млн гривень. Крім цього, одинадцять місцевих громад отримають 78,1 млн гривень, які планують спрямувати на будівництво, реконструкцію капітальний ремонт освітянських об’єктів в м. Пустомити, селах Підберізці, Ставчани, В'язова, Лапаївка, Оброшине, Коростів, спортивних об’єктів в містах Львові та Стрию, народного дому в с. Виннички і дорожньої інфраструктури в м. Новий Розділ та селах Муроване і Пасіки-Зубрицькі.
29,5 млн грн субвенції отримала Львівщина на забезпечення централізованою подачею кисню ліжок у ковідних лікарнях
6 жовтня 2021
Враховуючи швидке поширення коронавірусного захворювання та збільшення навантаження на лікарні, Уряд посилює спроможність медичної системи. Інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. За словами заступника голови Львівської ОДА Івана Собка, Львівщині виділили субвенцію з державного бюджету на забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, в сумі 29,5 млн гривень. Кошти передбачено як видатки розвитку за спеціальним фондом постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2021 №47 в редакції постанови від 29.09.2021 №1027. Відповідно до неї умовою надання субвенції є забезпечення введення в експлуатацію всіх елементів системи централізованої подачі кисню у закладах охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, до 31 грудня 2021 року.
29,5 млн грн субвенції отримала Львівщина на забезпечення централізованою подачею кисню ліжок у ковідних лікарнях
6 жовтня 2021
Враховуючи швидке поширення коронавірусного захворювання та збільшення навантаження на лікарні, Уряд посилює спроможність медичної системи. Інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. За словами заступника голови Львівської ОДА Івана Собка, Львівщині виділили субвенцію з державного бюджету на забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, в сумі 29,5 млн гривень. Кошти передбачено як видатки розвитку за спеціальним фондом постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2021 №47 в редакції постанови від 29.09.2021 №1027. Відповідно до неї умовою надання субвенції є забезпечення введення в експлуатацію всіх елементів системи централізованої подачі кисню у закладах охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, до 31 грудня 2021 року.
29,5 млн грн субвенції отримала Львівщина на забезпечення централізованою подачею кисню ліжок у ковідних лікарнях
6 жовтня 2021
Враховуючи швидке поширення коронавірусного захворювання та збільшення навантаження на лікарні, Уряд посилює спроможність медичної системи. Інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. За словами заступника голови Львівської ОДА Івана Собка, Львівщині виділили субвенцію з державного бюджету на забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, в сумі 29,5 млн гривень. Кошти передбачено як видатки розвитку за спеціальним фондом постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2021 №47 в редакції постанови від 29.09.2021 №1027. Відповідно до неї умовою надання субвенції є забезпечення введення в експлуатацію всіх елементів системи централізованої подачі кисню у закладах охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, до 31 грудня 2021 року.