У Дрогобичі вже вдев’яте стартував Міжнародний фестиваль Бруно Шульца
16 листопада 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА
Цьогорічний фестиваль організаторам довелося підлаштувати під умови карантину. Більшість запланованих заходів відбудеться в режимі прямої трансляції.
Офіційне відкриття з дотриманням всіх санітарно-епідеміологічних норм відбулося у муздрамтеатрі імені Юрія Дрогобича.
«Кожен Шульцфест має свої несподіванки, свої родзинки, певні відкриття. Мета заходу - привернути увагу до постаті визначного митця та до культурно-мистецької спадщини Дрогобича, а також зробити творчість Шульца предметом літературознавчих та історичних досліджень», - акцентувала заступник директора департаменту з питань культури, національностей ей та релігій Тетяна Плугатор-Цибак.
ІХ фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі триватиме до 21 листопада.
«Приємно, що попри пандемію, цей Фестиваль – неймовірно складний – все-таки відбувається. Це свідчить про те, як суттєво Бруно Шульц стає постаттю української культури», - наголосила організатор фестивалю Віра Меньок.
Шульцфест зазвичай відбувається що два роки на початку червня, та цьогоріч його перенесли на листопад. І програма Шульцфесту дещо скорочена в порівнянні з попередніми роками.
Серед цікавинок цьогорічного фестивалю: перформенси, виставки, концерти, а також літературні зустрічі та шульцознавча конференція „Бруно Шульц: арка уяви” за участі видатних польських та українських науковців.
Довідково:
Бруно Шульц — письменник та живописець світової слави з Дрогобича, який писав польською мовою. Його дебютна збірка оповідань «Цинамонові крамниці» стала сенсацією в Польщі. У Дрогобичі він свідок приходу і відходу радянських військ. Його змусили намалювати портрет Сталіна й полотно «Звільнення Західної України». Потім заарештували за використання в картині блакитних і жовтих барв. За німецької окупації Шульц перебував в єврейському гетто і врешті трагічно загинув від кулі есесівського офіцера.
Його книги «Цинамонові крамниці» та «Санаторій під клепсидрою» перекладені на всі європейські мови, а також на японську, гебрейську, корейську.
Прес-служба ОДА
Новини за темою
Захисникам з Дрогобиччини передали вже більше ніж 100 автівок
10 травня 2022
Для потреб військових з Дрогобича їде ще 4 машини. Ці автомобілі закупили та привезли з-за кордону небайдужі люди. Напередодні під стінами Дрогобицької районної військової адміністрації офіційно передали ключі від транспортних засобів та документи. Купити автівки вдалося завдяки патріотичній позиції жителів Дрогобиччини. Одного пікапа придбав директор Дрогобицького лісгоспу. Це вже не перша така допомога від лісівників, попередньо вони вже надавали для наших бійців тепловізори та інше спорядження. До закупівлі мікроавтобуса та вантажівки долучилися партнери із БФ «Коло» та підприємці з Дніпра. Ще одне авто придбали завдяки керівництву Дрогобицького міськрайонного суду. Решту коштів, витратили на доставку автівок, пального та інших супровідних речей. «Загалом від початку війни цифра автівок та техніки, яку ми передали для потреб ЗСУ, сягнула вже далеко за 100. В тому числі і територіальній обороні. Але на цьому не кінець. Бо тут, в тилу, ми маємо як тільки можна допомагати нашим бійцям. Будь-яка паніка лише шкодить. Ми всі робимо одне — захищаємо країну. Кожен свідомо зайняв своє місце у цій війні і має гідно виконувати своє завдання. А завдання одне - перемогти!», — зазначив голова Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк. Усі автомобілі місцеві майстри приводять до ладу та фарбують. Тому кожен пікап, мікроавтобус чи вантажівка готові, аби допомагати нашим бійцям захищати країну від ворога.
У Дрогобичі відбувся безкоштовний концерт для внутрішньо переміщених осіб за участі артистів української естради
18 квітня 2022
Вчора, 17 квітня, у концертному залі Дрогобицького фахового коледжу нафти і газу для внутрішньо переміщених осіб, які зараз проживають у Дрогобичі, виступили українські виконавці Андріана, ЗАЛІСКО, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Концерт відбувся за ініціативи департаменту з питань культури національностей та релігій Львівської ОВА. “Нещодавно наш департамент закликав усіх діячів культури та мистецтва о’єднуватися та спільно робити те, що ми найкраще вміємо - боротися на культурному фронті. Одними з перших на наш заклик відгукнулася “Команда А” . Це артисти Андрій Заліско, Андріана, Андрій Князь, Артур Боссо та Анна Добриднєва. Спільно ми запланували низку благодійних концертів Львівщиною: це і концерти для збору коштів на потреби ЗСУ і безкоштовні концерти для внутрішньо переміщених осіб. Вчора в Дрогобичі успішно відбувся другий такий концерт. Цього разу артисти заспівали для внутрішньо переміщених осіб з гарячих точок України, які зараз мешкають у Дрогобичі. На концерті панувала дуже тепла атмосфера - атмосфера єднання. Взагалі ми, як організатори різних мистецьких заходів, помітили, що люди зараз чудово реагують на такі ініціативи і дуже потребують цих світлих емоцій, які допомагають хоч на мить забути жахіття війни, які їм довелося пережити. Тому ми з великим оптимізмом продовжуємо працювати на культурному фронті”, - розповідає директорка департамену з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.
В межах "Великого будівництва" у Дрогобичі активно триває реконструкція стадіону «Галичина» (ВІДЕО)
8 лютого 2022
Проєктом передбачено реконструкція стадіону з улаштуванням футбольного поля, трибун та підтрибунних приміщень (тренажерні зали, роздягальні, душові тощо), внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, комплексний благоустрій території, закупівля та монтаж обладнання. Улаштування інженерних мереж (водопостачання, водовідведення, електропостачання, опалення та вентиляція). ''З державного бюджету наприкінці минулого року на реконструкцію стадіону «Галичина» скерували 20 мільйонів гривень. Будівництво об’єкта розпочалось у 2010 році. За період 2010-2021 року розпочали загальнобудівельні роботи з реконструкції західної трибуни з надбудовою для розміщення адміністративних, господарських та спортивних приміщень, провели роботи з улаштування господарської та дощової каналізації, системи зовнішнього водопостачання, провели підготовчі роботи з улаштування основи для футбольного поля з щебеню та піску та завершили улаштування зовнішнього освітлення'', — зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Станом на сьогодні тривають улаштування підлоги, електропостачання та електроосвітлення західної трибуни. Розпочали прокладання ліній пожежного водогону, улаштування кабельних ліній для забезпечення електроосвітлення веж стадіону. Реалізація цього проєкту суттєво покращить умови для занять спортом для 500 осіб, створить 20 додаткових робочих місць та 990 глядацьких місць західної трибуни. Роботи на об'єкті тривають у межах програми Президента "Велике будівництво".
У Дрогобичі відкрили спеціалізовану службу підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі
28 січня 2022
При Дрогобицькому міському центрі соціальних служб сьогодні відкрили спеціалізовану службу підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а саме – денний центр соціально-психологічної допомоги таким особам, з кризовою кімнатою. Участь у відкритті центру взяли заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук та профільний заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. «Державна програма передбачає субвенцію на три роки (2021-2023 роки) для створення таких центрів. Тому у цьому році робота буде продовжуватися системно по всій території України, оскільки завдяки субвенції у 2021 році розбудова таких центрів та інших спецслужб відбувається у кожній області. Міністерство займається формуванням політики по протидії домашньому насильству задля її реалізації в житті кожного громадянина і щоб кожен, хто потребує допомоги, міг отримати той пакет соціальних послуг, який йому необхідний. Реалізація цієї політики без створення спеціалізованих служб, які опікуються саме питаннями насильства, не є можливою. Тому ми раді вітати відкриття денного центру з кризовою кімнатою на Львівщині, адже це осередок, де люди зможуть отримати безпосередню допомогу, і де працюватимуть відповідні фахівці саме цього напрямку», - зазначила Ольга Ревук. «Домашнє насильство – один з найбільш поширених злочинів у світі. Саме злочинів. В Україні, на жаль, також такі випадки стаються дуже часто. І найчастіше жертвами стають жінки. Минулого року майже 19 тисяч з них звернулися по допомогу. Через недовіру і страх опинитися без допомоги, домашнє насильство часто просто замовчують. Ми не хочемо, щоб так було! Саме тому держава посилює нормативну базу та фінансує створення центрів соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Як розповів Віталій Загайний, загальна площа приміщення складає 111,1 м2. Одночасно у центрі можуть перебувати 6 матерів та 2 дітей. «У центрі працюватимуть один психолог та двоє фахівців із соціальної роботи. Особи, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі, можуть перебувати в центрі до 10 днів, у разі кризової ситуації – до 20 днів. Облаштування центру у Дрогобичі обійшлося в 2 млн 337 тис грн. Це кошти, виділені урядом у межах субвенції з державного бюджету», - додав Віталій Загайний. Аналогічний центр сьогодні також відкриють у Новому Роздолі. Окрім зазначених центрів, постраждалі від домашнього насильства можуть знайти тимчасовий прихисток у: Відділення «Притулок для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства» Центру соціально-психологічної допомоги Львівської області; Центр соціально-психологічної допомоги у Львівській області; Притулок для дітей служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації; Притулок для жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства БФ «Назарет»; Соціальний готель; Дві соціальних квартири громадської організації «Центр «Жіночі перспективи». Також, у 2021 році відкрили кризову кімнату, дружню до дитини, Львівської області -«Зелена кімната». Щоб потрапити у центр, необхідно звернутися до поліції або до місцевого центру надання соціальних послуг, керівника громади, які допоможуть заявнику/заявниці підготувати документи, необхідні для поселення у центр, та сконтактуються з керівником відповідного центру.
"У новому ЦНАПі у Дрогобичі одну адміністративну послугу можна отримати до двох хвилин", - Андрій Годик
21 січня 2022
У межах “Великого будівництва” торік у Дрогобицькій територіальній громаді дали старт роботі нового сучасного Дія Центру «Документ-Сервіс Дрогобич». Тут мешканці мають змогу отримувати понад 400 адміністративних послуг. “Загальна вартість проєкту – понад 33 млн грн, з них: більш як 10 млн грн – кошти державної субвенції, 10 млн грн – ДФРР, а також співфінансування з місцевого бюджету. Але важливо відзначити оперативність надання послуг у новому центрі. Так, одну адміністративну послугу мешканці можуть отримати до двох хвилин. Головна новація Дія. Центрів саме в тому, що тут можна в одному місці отримати дуже багато різних послуг від держави та громади", - підкреслив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Нагадаємо, будівництво об’єкта розпочали у 2018 році. Так, упродовж трьох років, 2018-2020, підрядна організація провела земляні роботи, залила фундамент, вимурувала стіни першого поверху та провела його перекриття, підвели мережі каналізування. Торік перекрили другий поверх, улаштували покрівлю, встановили віконні блоки та алюмінієві вітражі, змонтували ліфти, завершили внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, улаштували інженерні мережі (вентиляцію, водопостачання та водовідведення, електропостачання), серверну, провели роботи з благоустрою території. У Дія Центрі можна отримати такі послуги: реєстрація місця проживання, речових прав на нерухоме майно, реєстрація бізнесу, послуги у сфері земельних відносин та архітектурно-будівельної діяльності, а також соціальні послуги. Окрім цього - послуги комунальних підприємств, такі, як послуги водоканалу, тепломереж, угоди по вивозу сміття та оплати послуги КПЖЕО. Щодня Дія Центр може обслуговувати більш як 200 осіб. ЦНАП працює за адресою: м. Дрогобич, вул. Бориславська, 8А.
У Дрогобичі відкрили сучасний ЦНАП: надаватимуть понад 400 послуг
5 січня 2022
Сьогодні, 5 січня, у Дрогобицькій територіальній громаді дали старт роботі нового сучасного Дія Центру «Документ-Сервіс Дрогобич». Тут мешканці зможуть отримати понад 400 адміністративних послуг. Будівництво об’єкта розпочали у 2018 році. Так, упродовж трьох років, 2018-2020, підрядна організація провела земляні роботи, залила фундамент, вимурувала стіни першого поверху та провела його перекриття, підвели мережі каналізування. Торік перекрили другий поверх, улаштували покрівлю, встановили віконні блоки та алюмінієві вітражі, змонтували ліфти, завершили внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи, улаштували інженерні мережі (вентиляцію, водопостачання та водовідведення, електропостачання), серверну, провели роботи з благоустрою території. Загальна вартість проєкту – понад 33 млн грн, з них: більш як 10 млн грн – кошти державної субвенції, 11 млн 438 тис грн - ДФРР, 3,3 млн грн – обласний бюджет, 8 млн 197 тис грн – кошти місцевого бюджету. Сьогодні Дія Центр «Документ-Сервіс Дрогобич» - це сучасна двоповерхова будівля. На першому поверсі знаходиться рецепція та зал очікування з дитячою зоною, зал обслуговування абонентів (фронт-офіс), громадська приймальня (бек-офіс), система електронної черги, адміністративні кімнати. Приміщення другого поверху - це два конференцзали, гардероб для відвідувачів, зал для коворкінгу та серверна. ЦНАП оснастили необхідним обладнанням, провели благоустрій території з улаштуванням тимчасових автомобільних стоянок. Ді Центр відповідає вимогам інклюзивності, тут перебачили безперешкодний доступ з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Участь у відкритті ЦНАПу взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький, перший заступник Андрій Годик. «Центр Дія у Дрогобичі – вже третій, який ми збудували, а також відкрили за грудень на Львівщині. Перші два у Бориславі та Городку. Але цей є найбільший і реалізація такого амбітного проєкту стала можливою в межах програми Президента Велике будівництво. Нашим першим завданням є максимально наблизити всі можливі адміністративні послуги до кожної людини в громаді. А також опція «Дія.Центру» означає, що ці послуги не просто можна буде отримати близько. Їх можна буде отримати швидко і максимально багато. Головна новація Дія. Центрів саме в тому, що тут можна в одному місці отримати дуже багато різних послуг від держави та громади», - зазначив Максим Козицький. Також очільник області нагадав, що у грудні минулого року в області прийняли програму цифровізації з річним бюджетом 15 мільйонів. Відтак, за співфінансування держави, наступного року планують збудувати та відкрити з громадами не менше 10 нових ЦНАПів. У Дія Центрі працюватимуть понад 30 людей. Працівники ЦНАПу надаватимуть мешканцям 410 адміністративних послуг. Серед них: реєстрація місця проживання, речових прав на нерухоме майно, реєстрація бізнесу, послуги у сфері земельних відносин та архітектурно-будівельної діяльності, а також соціальні послуги. Окрім цього - послуги комунальних підприємств, такі, як послуги водоканалу, тепломереж, угоди по вивозу сміття та оплати послуги КПЖЕО. Щодня Дія Центр зможе обслуговувати більш як 200 осіб. ЦНАП працює за адресою: м. Дрогобич, вул. Бориславська, 8А.
Львівська філармонія запрошує на фестиваль «BACH CONTEMPORARY»
29 грудня 2021
У перші дні 2022 року Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика запрошує на різдвяний фестиваль «BACH CONTEMPORARY», події якого зруйнують стереотипи про музику німецького генія. Вони покажуть, наскільки вона, навіть через 300 років, є актуальною та цікавою (адже у перекладі з англійської назва фестивалю звучить як «Бах сучасний»)! Шість концертів «BACH CONTEMPORARY» оздоблять зиму вишуканою класикою композиторів із різних куточків світу та епохальними музичними хітами останніх років! Ініціатором створення і проведення фестивалю, а також його директоркою є українська органістка Олена Мацелюх. У його проведенні візьмуть участь справжні майстри своєї справи – українські музиканти-віртуози. Концерти «BACH CONTEMPORARY» супроводжуватимуть візуалізації від художниці-імпровізаторки Ольги Куц, яка із допомогою різних технік (графіка, живопис, піскова анімація) зображатиме образи та настрої композицій, що звучатимуть. Розклад подій фестивалю «BACH CONTEMPORARY»: Bach & Yon. Відкриття Фестивалю 03.01.2022 / 15:00 Концертний зал Людкевича На концерті-відкритті звучатимуть композиції Йоганна Себастьяна Баха, якому й присвячений фестиваль. Олена Мацелюх та Меланія Макаревич доведуть, що музика видатного митця бароко навіть крізь століття залишається незрівнянною й особливою! Квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/bach-yon-opening-of-the-festival/ Bach & Carols 03.01.2022 / 17:00 Фоє Концертного залу Людкевича Разом із голосами бандуристок IV фестиваль «Bach Contemporary» пропонує слухачам зручно вмоститись у санях зі срібла, якими ми здійснимо зимову мандрівку. З капели собору Святого Марка у Венеції, де майбутній першовідкривач програмної музики Антоніо Вівальді взяв у руки скрипку, через німецькі землі та засніжені тірольські Альпи мелодії Різдва нас приведуть до лемківської оселі. Тут сани для Сина Божого теслі тешуть зі срібла… Квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/bach-carols/ Bach & Jazz 03.01.2022 / 19:00 Концертний зал Людкевича Бах і джаз? Як Вам таке поєднання? Та ще й на органі! У нашому святковому концерті у виконанні органіста Максима Сидоренка звучатимуть твори Баха на будь-який смак. Візуалізує бахівські музичні картини художниця Ольга Куц. Квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/bach-jazz/ Camerata Veneziana 04.01.2022 / 16:00 Фоє Концертного залу Людкевича А як щодо “Vivaldi Contemporary”? У виконанні барокової капели з Києва звучатимуть твори Антоніо Вівальді та одного з найвідоміших знавців його творчості – нашого сучасника Федеріко Сарделлі. На слухачів очікують чудові мелодії, дивовижні темброві поєднання та неймовірні виконання. Ця подія справді буде надихаючою! Квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/camerata-veneziana/ 4 Пори Року & Christmas Joy 04.01.2022 / 19:00 Концертний зал Людкевича Різдвяні свята – це найкращий і «найтепліший» час року хоча б тому, що ми, як правило, проводимо його із рідними та близькими нам людьми! У цей час забуваються усі щоденні турботи, а дні наповнюються казкою із нотками дитинства! Впродовж перших днів 2022 року ми хочемо доповнити цю затишну картину ще й чудовою різдвяною музикою у виконанні Лілії Цури, Олени Мацелюх, Меланії Макаревич, Маріанни Лаби! Візуалізує музичні картини Ольга Куц. Квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/4-seasons-christmas-joy/ Bach & Rock Organum 05.01.2022 / 19:00 Концертний зал Людкевича Орган у композиціях ROCK, R&B, HEAVY METAL, SWING, COOL & FUSION у супроводі струнного квінтету та фортепіано. Дивовижний і незабутній вир музичних емоцій! Драйвове шоу «ROCK ORGANUM» стане вишенькою на торті IV різдвяного фестивалю «Bach Contemporary»! Rammstein, Muse, Queen, Marilyn Manson, System of a Down, саундтреки до улюблених кінофільмів (“Ангели і Демони”, “Дюна“, “Амелі”, “Гра престолів” та ін.) та популярна класика. У такому виконанні ви їх точно ще не чули! Квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/bach-rock-organum/
Дрогобицькі акробати перемогли на чемпіонаті України
21 грудня 2021
У неділю завершився чемпіонат України серед юніорів та відкритий Кубок Львова зі спортивної акробатики. Змагання тривали з 15 по 19 грудня у залі гімнастики Львівського державного університету фізичної культури ім. І. Боберського. У заходах загалом взяли участь понад 300 акробатів з 14 міст України, а також гості з Кишенева і Тирасполя, що у Республіці Молдова. У межах чемпіонату України розіграли 20 комплектів нагород. Львівські спортсмени здобули п'ять медалей. Зокрема, мішана пара Анастасії Семенович та Богдана Іваника посіли 1 і 3 місця, чоловіча група у складі Андрія Чепелюка, Тараса Орищака, Назара Стеціва, Ростислава Стеціва здобули три перші місця – у двох вправах і багатоборстві. Усі вони вихованці Дрогобицької ДЮСШ ім. І.Боберського, тренують спортсменів Оксана Жгута та Жанна Жгута. Окрім того, у межах відкритого міжнародного Кубку Львова розіграли 18 комплектів нагород. Тут львівські спортсмени здобули чотири медалі: мішана пара Анастасії Семенович та Богдана Іваника стали срібними призерами, чоловіча група у складі Андрія Чепелюка, Тараса Орищака, Назара Стеціва, Ростислава Стеціва виборола перше місце, жіноча пара Ліліана Кіцери та Вероніка Коваль стали срібними призерами в категорії 13-19 років. Вони вихованці ДЮСШ ім. Чукаріна. Тренує спортсменів Богдан Голотко. Пара Софії Ісаєнко та Анастасії Гринько стали срібними призерами серед дорослих. Вони також вихованці ДЮСШ ім. Чукаріна, тренери — Аліна Сениця та Михайло Сениця.
На Львівщині стартував VI Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії Героя України Мирослава Вантуха
10 грудня 2021
У Львівському державному палаці естетичного виховання учнівської молоді стартував Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії Героя України Мирослава Вантуха. У фестивалі беруть участь 40 колективів (1200 осіб) з усієї України. Сьогодні відбулося відкриття фестивалю та триває відбірковий тур. 11 грудня у приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької відбудеться гала-концерт. Учасників та організаторів заходу привітав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Ми сьогодні щиро вітаємо на Львівщині учасників фестивалю з усієї України. Радіємо, що ви маєте натхнення, бажання, і, основне, вміння – і ви їх сьогодні продемонструєте. Я впевнений, що високоповажне журі дуже фахово і якісно оцінить виступи хореографічних колективів, та відбере найкращих. Проте, пам’ятайте, що ви всі – уже переможці! Львівська облдержадміністрація завжди долучається, до всього, що пов’язане з розвитком дітей, зокрема, хореографічного мистецтва! Українські народні танці запалюють душу і серце, і є частиною нашої культурної ідентичності», - зазначив Іван Собко. У заході також взяли участь заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор та начальник відділу мистецтв та розвитку культури департаменту Василь Гладкий. Додамо, що фестиваль проводять за фінансової підтримки Львівської облдержадміністрації. Метою фестивалю є збереження та розвиток народного хореографічного мистецтва, пошук та розвиток нових форм українського народного танцю. Переможців визначає журі, до складу якого входять Заслужені працівники мистецтва та культури України, керівники академічних ансамблів, хореографічних шкіл, балетмейстери. Окрім того, за високу професійну майстерність, вагомий внесок у розвиток національного хореографічного мистецтва, організацію та проведення у жовтні цього року на високому мистецькому рівні Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського Іван Собко нагородив почесною грамотою Львівської ОДА: Оксану Коваль - секретаря Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України Побєду Харісова - заслуженого працівника культури України, голову Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України Також оголосили подяки голови Львівської ОДА Максима Козицького переможцям Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського: Колективу Народного аматорського вокально-хореографічного ансамблю «Сонечко» (художній керівник Марія Горностай); Колективу ансамблю народного танцю «Діброва» комунального закладу Львівської обласної ради Львівського фахового коледжу культури і мистецтв (художній керівник Олег Копильчак); Колективу Зразкового ансамблю народного танцю «Роси світанку» середньої загальноосвітньої школи № 84 м. Львова (художній керівник Юрій Бугрин); Колективу Народного театру танцю «Ескада» Творчого об’єднання «Левеня» 58-го Будинку офіцерів м. Львова (художній керівник Наталія Бондарчук); Колективу Дівочого вокально-хореографічного ансамблю «Панночка» храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Львова (художній керівник та балетмейстер Ігор Федак); Колективу Зразкового дитячого театру танцю «Левеня» Творчого об’єднання «Левеня» 58-го Будинку офіцерів м. Львова (художній керівник Наталія Бондарчук). «Цей фестиваль – це свято нашої української культури і хореографічного мистецтва. Саме мистецтво, освіта, культура роблять з людини інтелігента, духовно високого громадянина. Ми розвиваємо свою культуру! І світ нас за це шанує і поважає! Я пишаюся, що я частинка такого народу і належу до такого народу», - зазначив у своєму вітальному слові український хореограф, генеральний директор — художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського, Герой України Мирослав Вантух. Довідково: Мирослав Михайлович Вантух (нар. 18 січня 1939 року у с. Великосілки Камянко-Бузького району Львівської області) — український хореограф, генеральний директор — художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. Павла Вірського, директор хореографічної школи при НЗААТУ ім. П. Вірського, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка (1993), голова Національної хореографічної спілки України, народний артист України (1977), професор (1997), Герой України (2004), орден «За заслуги» I – III ст., орден Князя Ярослава Мудрого V ст. (2010), відзнака Президента України «Національна легенда України» (2021).
Нове інфекційне відділення відкрили у Дрогобицькій міській дитячій лікарні
8 жовтня 2021
Сьогодні у головному корпусі Дрогобицької міської дитячої лікарні після реконструкції відкрили оновлене інфекційне відділення. До цього часу відділення розташовувалося у окремому двоповерховому адаптованому приміщенні, якому більше століття. Ремонтні роботи на об’єкті завершили напередодні, 4 жовтня. Нове відділення розраховане на 30 цілодобових ліжок дитячої інфекції, з них 20 - боксованих. Під час реконструкції облаштували сучасну індивідуальну систему вентиляції та біологічної очистки повітря всіх приміщень, санвузли, пральню, оновили меблі та медичне обладнання. Реконструкція дитячого інфекційного відділення забезпечить надання медичної допомоги дітям з інфекційною патологією цілого регіону з дитячим населенням понад 40 тис дітей, і в склад якого входять міста Дрогобич, Стебник, Трускавець, Борислав, а також дітям, які перебувають на відпочинку у санаторно-курортних закладах Трускавця та Східниці, в сучасних європейських умовах. Вартість реконструкції склала понад 6,5 млн грн, з яких 5,8 млн – кошти місцевого бюджету, 726 960 грн – субвенція соціально-економічного розвитку з державного бюджету та позабюджетні кошти. У відкритті оновленого відділення взяли участь – директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, голова Дрогобицької міської ради Тарас Кучма, директор лікарні Оксана Стебельська, начальник відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради Володимир Чуба. Фото: Дрогобицька міська рада
У Дрогобичі відкрили оновлену казарму для військової частини Національної гвардії
23 вересня 2021
У День міста в Дрогобичі відкрили оновлену казарму для підрозділу Дрогобицької патрульної роти військової частини 3002 Національної гвардії України. У червні 2021 року патрульна рота приступила до охорони громадського порядку у місті Дрогобичі. Її завдання: охорона громадського порядку, взаємодія з працівниками Національної поліції з метою протидії вуличній злочинності, реагування на протиправні дії, забезпечення миру та спокою мешканців та гостей міста. Підрозділ створений за ініціативою міської влади. Нацгвардійці несуть службу з охорони громадського порядку спільно з працівниками поліції та у складі самостійних піших патрулів. Частина фінансування матеріально-технічного забезпечення військової частини 3002 Національної гвардії України у місті Дрогобич проводилась через обласну комплексну програму «Безпечна Львівщина» та спільного фінансування з бюджетів кількох міст. Заходи проходили за участю командувача Національної гвардії України генерал-полковника Миколи Балана, керівництва обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради та міського голови Дрогобича. У вітальному слові командувач Нацгвардії України Микола Балан наголосив, що вихідці із Львівщини, і зокрема з Дрогобича, проявили себе як кращі воїни Нацгвардії, Збройних сил України, в тому числі у війні на сході України. Символічно, що День народження підрозділу Нацгвардії в Дрогобичі буде в один день з Днем міста Дрогобича.
У ці вихідні в Карпатах відбудеться фестиваль «Майстерка бойківської кухні»
21 вересня 2021
Вже цієї неділі, 26 вересня, «Асоціація гірських провідників «Ровінь» запрошує скуштувати автентичну бойківську кухню та спробувати свої сили у приготуванні страв. На дні «Карпатського моря» – на хуторі Ровінь села Довге – вже вдруге відбудеться фестиваль «Майстерка бойківської кухні». Партнер проєкту – Східницька селищна рада. «Те, що нас вирізняє є нашою цінністю, – зазначає керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака. – Бойківський колорит – особливість Львівщини, якою потрібно гордитися. Славнозвісні «Бойківські Фестини» на Турківщині раз на п’ять років збирають туристів з усього світу. У нашому регіоні є також багато дерев’яних бойківських церков. Одна з них належить до переліку світової спадщини ЮНЕСКО. Це храм Собору Пресвятої Богородиці у Маткові. В селі Урич на Сколівщині діє культурний-громадський центр «Хата у Глубокім». Він розташований у відреставрованій автентичній дерев'яній бойківській садибі. Там можна оглянути сучасну етнографічну виставку. Фестиваль «Майстерка бойківської кухні» є гарним доповненням етнічного туризму у нашій області». Серед страв, які учасники фестивалю матимуть змогу приготувати та скуштувати, будуть традиційні книші, ощипки, грибна юшка, колочений горох, мачанка та чорні пироги. А ще на гостей чекають лекція дослідниці бойківської кухні Любов Кузик, презентація книжки «Бойківська кухня», ігри та розваги. Бойки – одна з найчисельніших та найбільш самобутніх етнографічних груп. Коріння бойків загубилося в сивій давнині, а умови їх життя у високогір'ї Карпат витворили неповторну культуру, яка нині є загальнонаціональним надбанням. «На наших теренах етнічна група українців – бойки - населяє територію Сколівських Бескидів. До нині вони зберегли дуже багату матеріальну та нематеріальну культуру. Особливе місце належить традиційній бойківській кухні. У перспективі вона може стати основою для промоції і туристичного розвитку регіону», - говорить керівниця фестивалю «Майстерка бойківської кухні» Любов Горбацьо. Проєкт «Майстерка бойківської кухні» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, державного агентства розвитку туризму. Початок фестивалю о 12.00. Участь у майстер-класах – безкоштовна. Організатори фестивалю забезпечують трансфер для журналістів. Акредитація за телефоном +380 (67) 609 36 40 (до 18.00 24 вересня) Детальна інформація про фестиваль на сторінці у Фейсбуці або за посиланням.