У Дрогобичі відкрили спеціалізовану службу підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

28 січня 2022р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

При Дрогобицькому міському центрі соціальних служб сьогодні відкрили спеціалізовану службу підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а саме – денний центр соціально-психологічної допомоги таким особам, з кризовою кімнатою.

Участь у відкритті центру взяли заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції  Ольга Ревук та  профільний заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний.

«Державна програма передбачає субвенцію на три роки (2021-2023 роки) для створення таких центрів. Тому у цьому році робота буде продовжуватися системно по всій території України, оскільки завдяки субвенції у 2021 році розбудова таких центрів та інших спецслужб відбувається у кожній області.

Міністерство займається формуванням політики по протидії домашньому насильству задля її реалізації в житті кожного громадянина і щоб кожен, хто потребує допомоги, міг отримати той пакет соціальних послуг, який йому необхідний. Реалізація цієї політики без створення спеціалізованих служб, які опікуються саме питаннями насильства, не є можливою. Тому ми раді вітати відкриття денного центру з кризовою кімнатою на Львівщині, адже це осередок, де люди зможуть отримати безпосередню допомогу, і де працюватимуть відповідні фахівці саме цього напрямку», - зазначила Ольга Ревук.

«Домашнє насильство – один з найбільш поширених злочинів у світі. Саме злочинів. В  Україні, на жаль, також такі випадки стаються дуже часто. І найчастіше жертвами стають жінки. Минулого року майже 19 тисяч з них звернулися по допомогу. Через недовіру і страх опинитися без допомоги, домашнє насильство часто просто  замовчують. Ми не хочемо, щоб так було! Саме тому держава посилює нормативну базу та фінансує створення центрів соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Як розповів Віталій Загайний, загальна площа приміщення складає 111,1 м2. Одночасно у центрі можуть перебувати 6 матерів та 2 дітей.

«У центрі працюватимуть один психолог та двоє фахівців із соціальної роботи. Особи, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі, можуть перебувати в центрі до 10 днів, у разі кризової ситуації – до 20 днів. Облаштування центру у Дрогобичі обійшлося в 2 млн 337 тис грн. Це кошти, виділені урядом у межах субвенції з державного бюджету», - додав Віталій Загайний.

Аналогічний центр сьогодні також відкриють у Новому Роздолі.

Окрім зазначених центрів, постраждалі від домашнього насильства можуть знайти тимчасовий прихисток у:

  • Відділення «Притулок для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства» Центру соціально-психологічної допомоги Львівської області;
  • Центр соціально-психологічної допомоги у Львівській області;
  • Притулок для дітей служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації;
  • Притулок для жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства БФ «Назарет»;
  • Соціальний готель;     
  • Дві соціальних квартири громадської організації «Центр «Жіночі перспективи».

Також, у 2021 році відкрили кризову кімнату, дружню до дитини, Львівської області -«Зелена кімната».

Щоб потрапити у центр, необхідно звернутися до поліції або до місцевого центру надання соціальних послуг, керівника громади, які допоможуть заявнику/заявниці підготувати документи, необхідні для поселення у центр, та сконтактуються з керівником відповідного центру.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook