«Наше спільне завдання – працювати на випередження», - Віталій Загайний ознайомився з готовністю організацій Львівського району до пожежонебезпечного періоду

9 квітня 2021р, Новини. Департамент екології та природних ресурсів, Департамент з питань цивільного захисту, Прес-служба ОДА

Пожежонебезпечний період лише розпочався, а на території Львівської області вже зафіксовано майже 500 пожеж в екосистемах – це приблизно 100 га випаленої землі. За минулий рік зафіксовано 3000 пожеж, ще 65 - в лісогосподарствах різної форми власності. Від початку року складено 36 протоколів за спалювання сухої рослинності та сміття на загальну суму 47 000 грн.

Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний в межах робочої поїздки промоніторив стан готовності місцевих пожежних команд та лісогосподарських підприємств Львівського району до запобігання пожежам та реагуванню на пожежі в екосистемах.

Зокрема, заступник очільника області відвідав та поспілкувався із особовим складом місцевих пожежних команд у смт. Куликів, с. Добросин та державних і комунальних лісогосподарських підприємств Жовкви та  Рава-Руської.

Віталій Загайний наголосив, що задля попередження пожеж в екосистемах, необхідна співпраця лісівників, підрозділів ДСНС, місцевої влади та громадськості. Відтак, разом із головами громад, обговорили запровадження громадських еко-інспекторів у громадах.

 «Наше спільне завдання – не тільки накладати штрафи на винуватців, а перш за все, працювати на випередження. Протидія масовим пожежам в екосистемах – одне з першочергових питань у роботі обласної влади, органів місцевого самоврядування, профільних структурних підрозділів адміністрації, екологічної інспекції, управління лісового та мисливського господарства, ДСНС - зауважив заступник голови облдержадміністрації. - Значну роль у ліквідації надзвичайних ситуацій та аварій відіграють створені місцеві пожежні команди. Вони – запорука безпеки в громадах. Сьогодні діє понад 30 таких утворень в громадах Львівщини. За три роки плануємо створити ще 20 місцевих та добровільних пожежних команд спільними силами обласного бюджету територіальних громад та ДСНС».

Він також наголосив на важливості налагодження обміну оперативною інформацією між пожежно-рятувальними підрозділами, підрозділами територіальних громад, підприємствами лісового господарства: «Важливе налагодження оперативного виявлення загоряння. Для цього використовується   наземне патрулювання та, у цілодобово режимі, через відеоспостереження. Також, патрулювання безпілотниками, які особливо добре зарекомендували себе ще й під час гасіння пожеж у лісових масивах та сільгоспугіддях».

В межах поїздки Віталій Загайний також, ознайомився із оперативно-мобілізаційними планами та оглянув лісопожежні станції лісгосподарських підприємств, техніку, що використовується при пожежогасінні: автомобілі, повітродувки, моторозбризкувачі. Лісівники Жовківсткого та Рава-Руського ДЛГ продемонстрували процес створення мінералізованих смуг, які широко застосовуються для захисту лісів та полів. До слова, жовківські лісівники від початку року вже створили нових мінсмуг загальною протяжністю понад 30 кілометрів.

Зазначимо, причиною абсолютної більшості виникнення загорянь в екосистемах є людський фактор.   Вкотре закликаємо мешканців області дотримуватись правил пожежної безпеки в екосистемах та не спалювати суху траву та сміття на відкритих територіях. Попередити значно легше, ніж ліквідовувати.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook