Уряд схвалив законопроект, що удосконалює законодавчу базу у галузях насінництва та розсадництва

14 січня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

13 січня Уряд схвалив законопроєкт, що спрямований на імплементацію законодавства ЄС у насінництві та розсадництві, спрощення ведення підприємництва у цих сферах та підвищення якості садивного матеріалу.

«Гармонізація національного законодавства з правом ЄС сприятиме виробництву в Україні високоякісного садивного матеріалу, який відповідає сучасним міжнародним вимогам. Це дозволить українським виробникам підвищити свою конкурентоспроможність та зміцнити позицію України на світовому ринку», - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

На Львівщині 14 суб’єктів  насінництва та розсадництва вирощують та реалізовують сертифіковане насіння сільськогосподарських рослин та саджанці вітчизняної та зарубіжної селекції вітчизняного виробництва.

“У 2020 році суб’єкти насінництва виробили 14,2 тисяч тонн сертифікованого насіння  сільськогосподарських культур та близько 20 тисяч штук саджанців  багаторічних культур для власного сортозаміщення  та реалізації.  Удосконалення законодавства сприятиме виробництву високоякісного садивного матеріалу, який відповідатиме сучасним міжнародним вимогам, і є запорукою високих майбутніх врожаїв сільськогосподарських культур», – прокоментувала т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко.

Проект Закону розроблено Мінекономіки у тісній співпраці з галузевими науково-дослідними установами та профільними асоціаціями з метою удосконалення законодавчої бази у сфері насінництва та розсадництва.

Так, законопроект передбачає:

  • запровадити категорії садивного матеріалу (плодових, ягідних, горіхоплідних культур, винограду та хмелю);
  • спростити процедуру сертифікації садивного матеріалу;
  • спростити ввезення та використання садивного матеріалу сортів, зареєстрованих у інших країнах;
  • удосконалити ведення окремих реєстрів у галузі насінництва та розсадництва.                                                                                                                     Оксана Буй

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook