На Львівщині стартував український етап дитячих гірськолижних змагань «Bukovytsia OPEN FIS»
Упродовж 28 - 29 січня на гірськолижному комплексі «Буковиця» відбуватиметься український етап «Bukovytsia OPEN FIS» – один з етапів міжнародних дитячих триетапних змагань з гірськолижного спорту «Karpatia OPEN».
Такі змагання відбуваються щорічно в Україні, Польщі і Словаччині. У них беруть участь спортсмени, віком від 12 до 16 років.
Український етап включений в календар світових змагань Міжнародної Лижної Федерації (FIS).
Привітав учасників з відкриттям голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.
"Цьогоріч до нас завітали не лише спортсмени українських команд, але й представники Польщі, Словаччини, Білорусі, Литви та Нової Зеландії. Нам дуже приємно, що змагання такого рівня відбуваються у нас, на Львівщині. Адже для цього є всі умови. На схилах гірськолижного курорту «Буковиця», де упродовж двох днів змагатимуться учасники, є одні з найкращих снігових трас різного рівня складності. «Буковиця» - це і гарний приклад соціально відповідального бізнесу. Адже окрім послуг, які вони надають, також утримують та розвивають дитячу спортивну школу", - наголосив Максим Козицький.
Окрім того, очільник Львівщини побажав учасникам, аби кожен зумів продемонструвати свій найкращий результат, а також вдалих стартів на наступних етапах та подякував організаторам змагань.
Нагадаємо, що заїзди відбуватимуться два дні в категорії «спеціальний слалом».
Довідково.
Змагання були засновані 7 грудня 2018 року. Ініціаторами виступили Міжнародний Центр «Європейська інтеграція України», гірськолижний комплекс «Буковиця» і громадська організація «Бориславська Сніжинка».
Змагання були відзначені на 2-му Східноєвропейському Форумі гостинності і курортології та отримали відзнаку «Кришталевий Лотос» за популяризацію туристичної і спортивної інфраструктури Карпат.
Новини за темою
Спортивний фронт: дайджест найближчих міжнародних змагань за участі львів’ян
6 травня 2022
В Україні офіційні змагання національного рівня поки на паузі, однак спортивне життя в світі вирує, і не без участі українських атлетів, адже спортивна дипломатія залишається одним з ефективних методів просування потреб та інтересів нашої країни на міжнародному рівні. Частина національних збірних тепер проводить тренування у Львові та інших західних регіонах, а частина тренується за кордоном. Однак за можливості всі намагаються взяти участь у міжнародних турнірах та показати максимальний результат. Управління молоді та спорту зібрало інформацію про найближчі важливі змагання, в яких візьмуть участь спортсмени Львівщини. Самбірчанин Володимир Андреїшин позмагається за медалі чемпіонату Європи з бодібілдингу. Змагання стартують вже сьогодні в Іспанії. Спортсмен змагатиметься одразу у двох дисциплінах: у класичному бодібілдингу та класик фізик у ростовій категорії понад 180 см. Володимир Андреїшин є майстром спорту України з бодібілдингу, чемпіоном Європи 2018 року, професійним фітнес-тренером. Торік у листопаді він виборов срібну медаль у класичному бодібілдингу серед чоловіків на чемпіонаті світу. Ельвіра Борозна та Богдан Гоза у неділю та понеділок виступатимуть на чемпіонаті світу з важкої атлетики серед юніорів до 20 років. Обоє спортсменів навчаються у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського та Львівській обласній школі вищої спортивної майстерності. За Ельвіру вболіватимемо 8 травня. Вона змагається у ваговій категорії 81 кг. Богдан боротиметься за медалі 9 травня у ваговій категорії 109 кг. Веслувальники Віталій Вергелес, Тарас Мазовський та Анастасія Горлова з 20 травня змагатимуться за медалі етапів Кубку світу з веслування. Перший етап пройде 20-22 травня в чеському містечку Рачіце, а другий —прийме польська Познань 26-29 травня. Андрій Тишковець позмагається на чемпіонаті Європи з боксу серед чоловіків. Змагання стартують 21 травня у Вірменії. Виступатиме наш спортсмен у ваговій категорії 48 кг. Стронгмен Павло Кордіяка з 24 травня змагатиметься на "World’s Strongest Man" – турнірі, де визначать найсильнішу людину світу 2022 року. Змагання відбудуться у США. Торік Павло переміг на Іграх стронгменів, що дозволило йому перейти в елітний дивізіон та отримати право змагатись на найпрестижніших світових змаганнях. Оперативно про результати виступів атлетів Львівщини на цих та інших змаганнях можна дізнаватись у телеграм-каналі управління молоді та спорту Львівської ОВА: https://t.me/sportlvivoda.
Львівський фаховий коледж спорту – у трійці найкращих в Україні за підсумками року
24 березня 2022
Львівський фаховий коледж спорту зайняв другу позицію у рейтингу закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю України, який підготувало Міністерство молоді та спорту України за підсумками 2021 року. На першому та на третьому місці опинилися споріднені заклади Харкова. Як розповідають у навчальному закладі, найбільший внесок у загальний успіх внесли відділення жіночої і вільної боротьби, велоспорту, веслування на байдарках і каное, кульової стрільби і гандболу. Загалом впродовж минулого року спортсмени коледжу вибороли 50 медалей, в тому числі 20 золотих, на офіційних міжнародних змаганнях та 695 – на всеукраїнських. Нагадаємо, коледж є закладом фахової передвищої освіти, який має право готувати фахівців на освітньому рівні молодшого бакалавра за спеціальністю 017 «фізична культура та спорт».
Львів’янин переміг на Відкритому Кубку Польщі з фехтування
21 березня 2022
Атлет Львівської школи вищої спортивної майстерності Клод Юнес зійшов на найвищу сходинку п’єдесталу Відкритого Кубку Польщі з фехтування на рапірах, який відбувся цими вихідними у Познані. Про це повідомили в управлінні молоді та спорту Львівської ОВА. Як розповідають у національній Федерації фехтування, Юнес виграв спочатку усі шість боїв у своїй групі, а згодом, отримавши п’ятий номер при посіві, продовжив свою переможну ходу в олімпійці, на вирішальній стадії якої спочатку взяв гору над Міхалом Щесом з Гданська (15:13), а у фіналі над багаторазовим медалістом чемпіонату Європи серед кадетів, юніорів та U-23 ще одним господарем доріжки Анджеєм Жондковскі (15:11). За крок від медалі, посівши шосте місце, зупинився Максим Гаравський, який у чвертьфіналі одним уколом поступився Матеушу Козаку з Гданська.
Львівські лучниці поборються за золото та бронзу юніорського чемпіонату Європи
18 лютого 2022
У Словенії триває чемпіонат Європи зі стрільби з лука серед дорослих та юніорів у приміщенні. За медалі позмагатися сюди приїхали 300 лучників з 30 країн. У складі національної збірної виступили семеро львів’ян. Дві наші лучниці успішно пройшли всі випробування в особистих змаганнях та кваліфікувались до фіналу. Учасниця Олімпійських ігор у Токіо Вероніка Марченко, яка тренується у Марії Гавелко, у чвертьфіналі зуміла перемогти віцечемпіонку Олімпіади з Нідерландів з рахунком 6:4, однак у боротьбі за вихід до фіналу поступилась чинній чемпіонці Європи з Франції, таким чином потрапивши до бронзового фіналу. Однак Львівщина все ще має шанс на золото: до фіналу юніорського чемпіонату успішно кваліфікувалась Дзвенислава Черник. «Шлях до фіналу був нелегкий. Після особистого рекорду в кваліфікаційному раунді було важко зібратися і відключити емоції. Особливо важко психологічно було у чвертьфіналі, де я зустрічалася з росіянкою. У півфіналі стрілялося вже значно спокійніше. Настрій на фінал бойовий, суперниця досить сильна, чинна срібна призерка чемпіонату світу серед кадетів. Але я зроблю все, що буде від мене залежати, щоб привезти золото до України», – розповіла Дзвенислава у коментарі управлінню молоді та спорту Львівської ОДА. Нагадаємо, торік спортсменка стала віцечемпіонкою світу зі стрільби з лука серед кадетів. Лучниця тренується у навчально-спортивній базі літніх видів спорту. Тренують Дзвениславу Марія Гавелко та Назар Кузик.
На 375 національних заходах Львівщина цьогоріч прийме понад 44 тисячі спортсменів
1 лютого 2022
Міністерство молоді та спорту уклало Єдиний календарний план фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2022. У переліку – 375 заходів, що відбудуться на Львівщині. Це найважливіші для держави змагання та навчально-тренувальні збори. Координуватиме їх проведення на території області управління молоді та спорту Львівської ОДА. «Проведення таких заходів – це велика відповідальність, адже їх якість залежить від злагодженої роботи міністерства, управління, національної та обласної федерацій. Особливо, у час пандемії, коли важливо забезпечувати й епідеміологічну безпеку учасників. Однак з іншого боку, це можливість залучення додаткових коштів для регіону, адже всі заходи фінансуються Міністерством, і добра промоція Львівщини серед інших областей», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Зокрема, цьогоріч відбудуться 162 заходи з олімпійських видів спорту. Найбільше змагань та тренувальних зборів цьогоріч заплановано зі стрільби кульової – понад 30 впродовж року. У трійці лідерів за кількістю заходів також веслування на байдарках та каное та велосипедний спорт. На території області також заплановані національні івенти зі стрільби з лука, вільної боротьби, карате, боксу, стрибків на батуті, стрільби стендової, тхеквондо, фехтування, веслування на байдарках та каное, легкої атлетики, плавання, стрибків у воду, сучасного п’ятиборства, тріатлону. Відбудуться на Львівщині та змагання з ігрових видів спорту: бадмінтону, водного поло, регбі та футболу. Серед зимових видів спорту найбільше заходів заплановано з лижних перегонів та гірськолижного спорту. Також впродовж року на Львівщині відбудеться 125 заходів з неолімпійських видів спорту, що складає 15% від загальної кількості усіх подій, які цьогоріч відбудуться в державі. Найбільше заходів заплановано з танцювального спорту, флорболу, футзалу, панкратіону та регбілігу. Для людей з інвалідністю буде проведено 80 всеукраїнських спортивних заходів, найбільше з яких – реабілітаційно-спортивні збори. Більшість подій прийматиме Західний реабілітаційно-спортивний центр. Ветерани спорту на Львівщину завітають на 8 спортивних змагань. За прогнозами Міністерства молоді та спорту, сумарно учасниками перелічених змагань та навчально-тренувальних зборів стануть понад 44 тисячі найкращих спортсменів збірних команд України. «За останній рік на Львівщині змінилось близько 10 очільників обласних федерацій. Більшість з них – це молоді люди, які самі пройшли чималий шлях у спорті. Вони неодноразово були на міжнародних змаганнях і готові генерувати зміни у своїх видах спорту у нас та ініціювати нові проєкти з високою доданою вартістю. Тому, думаю, щороку кількість національних спортивних івентів, які приймає Львівщина, тільки зростатиме», – додає Роман Хім’як.
На гірськолижних змаганнях «Bukovytsia OPEN» позмагаються діти з п’яти країн
27 січня 2022
Учора на схилах гірськолижного комплексу «Буковиця» поблизу Борислава стартував «Bukovytsia OPEN» - український етап міжнародних дитячих змагань з гірськолижного спорту «Karpatia OPEN». Змагання відбуваються щорічно в три етапи в Україні, Польщі і Словаччині. В турнірі беруть участь діти-спортсмени віком 12 – 16 років. Такі змагання на Львівщині відбуваються вже вчетверте. Український етап включений в календар світових змагань Міжнародної Лижної Федерації (FIS). Відтак, змагання відбуватимуться за регламентом FIS, контролюватимуться технічним делегатом цієї міжнародної федерації. Цього року участь в змаганнях, попри складну ситуацію з коронавірусом, візьмуть спортсмени збірної України, а також спортсмени з Польщі, Словаччини, Білорусі та Вірменії. Заїзди відбуватимуться два дні – 27 і 28 січня в категорії «слалом». Фінальне нагородження – по завершенню змагань 28 січня на гірськолижному комплексі «Буковиця». Нагадаємо, змагання засновані наприкінці 2018 року. Ініціаторами їх проведення стали Міжнародний Центр «Європейська інтеграція України», гірськолижний комплекс «Буковиця» і ГО «Бориславська Сніжинка». Варто зазначити, що змагання відзначені на 2-му Східноєвропейському Форумі гостинності і курортології та отримали відзнаку «Кришталевий Лотос» за популяризацію туристичної і спортивної інфраструктури Карпат. Як «Bukovytsia OPEN» пройшли торік, можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/bsJ1ZrY8GHw
Львівщина запрошує мешканців та гостей на гірськолижні курорти
30 грудня 2021
Управління туризму та курортів пропонує провести вихідні на засніжених Карпатських схилах як досвідченим лижникам, так і новачкам. Зіньків Ольга, доцент кафедри зимових видів спорту Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського наголошує, що перші спроби на лижах мають бути з інструктором. Ще дві необхідні умови – відповідне спорядження та гарний настрій. Також вона навчає охочих їздити на гірських лижах та сноуборді в спортивно-оздоровчому клубі «Евеленч». Жінка також є майстром спорту України з сноубордингу. ‘‘Дуже тішуся, що теперішнє покоління залучає до цього виду дозвілля своїх дітей. Запрошую усіх, кому ці відчуття ще не знайомі, спробувати. Це дуже гарний спосіб для спілкування, можливість знайти собі однодумців. Якщо говорити про Львівську область, класні схили є на Буковиці, Майдані, Плаю, Тростяні’’, – розповідає Ольга Зіньків. У лижній школі гірськолижного комплексу «Буковиця» професійні інструктори ставлять на лижі дітей з 4-х років. Наймолодші клієнти з радістю і захопленням ставляться до уроків катання на лижах, які завжди проходять в особливій атмосфері. Інструктор, який працює з дітьми, в доступній формі і в дружній атмосфері вчить мистецтву спуску на гірських лижах. Більше інформації за посиланням. У гірськолижному комплексі «Плай» також є лижна школа. Всі інструктори пройшли навчання за міжнародними програмами підготовки інструкторів гірськолижного та сноуборд-спорту, які відповідають стандартам ISIA. Тут наголошують, катання з інструктором – це запорука вашої безпеки. Інструктор відмінно орієнтується в зонах для катання, знає рельєф місцевості, також інструктор враховує погоду, стан засніженості схилів. Інструктор визначить ваш рівень катання і навчатиме за програмою, яка відповідатиме вашим навичкам. Новачок, який зовсім не має досвіду, матиме змогу за підтримки професійного інструктора швидко і впевнено опанувати основи гірськолижного спорту. Лижники з досвідом зможуть покращити свої навички. Більше інформації за посиланням. “Захар Беркут” – це насамперед сучасний гірськолижний курорт поруч з смт. Славське. Для бездоганного гірськолижного відпочинку на ТК “Захар Беркут” до ваших послуг: крісельний витяг, 3 бугельні витяги, мультиліфт для дітей та початківців, 9 км трас усіх рівнів складності, прокат спорядження та лижна школа. Для всіх, хто тільки розпочинає “кар’єру” лижника та тих, хто бажає вдосконалити свої навички з гірськолижного катання, на території гірськолижного курорту “Захар Беркут” діє лижна школа. Лижна Школа Zahar Berkut Ski School запрошує скористатися послугами професійних інструкторів. Всі інструктори школи володіють сертифікатами Асоціації професійних гірськолижних інструкторів України. Більше інформації за посиланням. У Західному реабілітаційно-спортивному центрі Національного комітету спорту інвалідів України в селі Яворів на Турківщині теж допоможуть вправно триматися на лижах. Центр знаходиться на висоті 850 м над рівнем моря. На території центру відкриті два гірськолижних спуски. Обслуговує їх підвісна пасажирська канатна дорога, довжина якої становить 1900 метрів. Більше інформації за посиланням. ‘‘Гірськолижних курортів на Львівщині більше десятка. Вони чудово підходять для сімейного відпочинку. Вартість денних абонементів від 500 до 1000 гривень. Професійні інструктори допоможуть дітям та дорослим стати на лижі або підкажуть як вправніше кататись. Львівщина славиться зручною та розвиненою інфраструктурою, тому у нас є всі умови як для активного відпочинку так і для дозвілля’’, - сказав заступник начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Лозинський. Додамо, катання на лижах дуже корисне для організму людини. Воно зміцнює суглоби та м’язи на ногах, руках, у поясниці, пресі. Це також хороший спосіб загартувати нервову систему та відновити сили.
Показники виконання програми розвитку спорту та молодіжної політики на Львівщині обговорили на засіданні комісії
13 грудня 2021
У 2021 році управління молоді та спорту Львівської ОДА реалізовує три обласні програми: комплексну програму розвитку фізичної культури та спорту, «Молодь Львівщини» та програму розвитку «Пласту» на Львівщині. Станом на сьогодні загальний відсоток виконання програм складає понад 85%. Про це на засіданні постійної комісії з питань молоді та спорту Львівської облради доповів начальник управління Роман Хім’як. «Цьогорічна Програма розвитку фізичної культури та спорту особлива тим, що вперше в межах програми реалізовуємо три великі об’єкти – стадіони у Яворові, Мостиськах та Стрию. Реконструкції цих об’єктів передбачають облаштування нових глядацьких місць, легкоатлетичних доріжок, нового покриття», - зазначив Роман Хім’як. Також цього року триває реалізація ще чотирьох об’єктів у межах президентської програми «Велике будівництво: реконструкція будівлі басейну ДЮСШ "Тризуб плюс" на вул. Галицькій,1 в с. Давидів; капітальний ремонт фізкультурно-спортивного комплексу "Сокіл" у Сокалі; реконструкція спортивних майданчиків зі штучним покриттям у ЛНУ ім. Івана Франка; реконструкція спортивного комплексу «Шахтар» в м. Червонограді. Вже завершені роботи на стадіонах у Самборі та Буську. Роман Хім’як також розповів, що у межах Програми розвитку фізичної культури та спорту у 2021 році заплановано реалізувати 21 спортивний майданчик розміром 42 на 22 м: у селах Міженець Добромильської громади, Дідилів Новояричівської громади, Сокіл Кам'янка-Бузької громади, Тершів та Стара Сіль Старосамбірської громади, Доброгостів Трускавецької громади, Бучали Комарнівської громади, Бабина Новокалинівської громади, Рудники Миколаївської громади, селищі міського типу Красне Красненської громади, у Судовій Вишні, Рудках, селищі міського типу Магерів Добросинсько-Магерівської громади, Великому Колодному Жовтанецької громади, Дрогобичі, Підгірцях Стрийської громади, Завидовичах Великолюбінської громади, Новояворівську, Борині, Мшані Городоцької громади та Радехові. На 19 об’єктах роботи вже завершені. «Також, у межах Програми розвитку фізичної культури та спорту, повністю завершено облаштування «Активних парків» у 21 громаді у межах соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України». Локації містять лавочку, бруси, турнік, координаційну лінію, опору для віджимання. Завдяки стендам із QR-кодами кожен житель територіальної громади може самостійно займатися фізичною активністю. Для цього необхідно взяти смартфон, навести на спеціальний QR-код, обрати рівень складності і з допомогою зіркового тренера розпочинати вправи та зміцнювати своє здоров’я», - додав начальник управління молоді і спорту Львівської ОДА. У межах обласної програми «Молодь Львівщини» у 2021 році вже завершено три комплексні проєкти – «Рада твого району», «Форум можливостей Не_формат» та «Навчання для молодіжних просторів в громадах», спрямовані на розвиток молодіжної політики у громадах, налагодження комунікації з молодіжними працівниками, консультування щодо створення молодіжних рад та роботи молодіжних просторів. Зазначимо, що станом на 13 грудня в області зареєстровано 20 молодіжних рад та створено 13 ініціативних груп. Загалом в межах Програми реалізовано 32 проєкти по конкурсній складові та понад 20 заходів, організатором яких є управління молоді та спорту спільно з Міністерством молоді та спорту, партнерами та інститутами громадянського суспільства. На наступний рік у проєкті обласного бюджету на фізичну культуру передбачено 42,2 млн грн, на молодіжну політику – 3,0 млн грн і пластовий рух – 1,8 млн. грн.
"Спорт для всіх": триває серія заходів для вихованців дитячих будинків
9 грудня 2021
Львівський обласний центр фізичного здоров‘я населення «Спорт для всіх» традиційно наприкінці року організовує змагання у школах-інтернатів, дитячих будинках та дитячих будинках сімейного типу. Такі візити відбуваються у межах соціально-спортивного проєкту «Ти зможеш, якщо зміг я». «Такі змагання - чудова можливість привити дітям любов до спорту у ненав’язливий спосіб. Ігри, естафети, чесна боротьба за перемогу — все це викликає у малечі цілий спектр позитивних емоцій. Зазвичай наприкінці таких заходів діти питають нас, чи приїдемо ще», - розповів директор Львівського обласного центру «Спорт для всіх» Вадим Климович. Цьогоріч фахівці центру відвідали вже 6 закладів: дитячий будинок «Добре серце» у селі Новий Милятин, Турківську школу-інтернат, Львівський ліцей «Просвіта», Підгірцівську спеціальну школу-інтернат, дитячий навчальний заклад №15 інтернатного типу «Сиротинець» у Стрию та вихованців дитячого будинку «Рідний дім» у Сасові. Загалом цьогоріч відвідають 12 закладів такого типу. У межах візиту відбуваються різноманітні естафети, змагання на випробування сили, гнучкості, спритності, змагання з тенісу настільного, футзалу, а також спортивні вікторини. На згадку про заходи учасники отримують пам’ятні медалі, грамоти та спортивний інвентар. Змагання відбуваються за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА.
Представники Кабміну відвідали Навчально-спортивну базу літніх видів спорту
7 грудня 2021
Навчального-спортивну базу літніх видів спорту сьогодні, 7 грудня, з робочим візитом відвідали Міністр оборони Олексій Резніков, міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт та міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов. Керівник бази, полковник Руслан Сеник ознайомив присутніх з ключовими об‘єктами бази, найтитулованішими спортсменами та наймасштабнішими заходами, які приймає комплекс. Як зазначив Руслан Сеник, сьогодні база перебуває у задовільному стані. Найнагальніша потреба – реконструкція спортивно-стрілецького комплексу, який знищила пожежа у 2018 році. Для реконструкції будівлі, бліндажів та будівництва фінального тиру необхідно понад 453 мільйони гривень. «Це великий і коштовний об’єкт, який вкрай необхідний для розвитку стрілецького спорту не тільки для Львівщини, а й для всієї країни. Однак зусиллями виключно обласного бюджету його зробити точно не вдасться. Саме тому потрібна консолідована співпраця профільного міністерства та міністерства оборони, в підпорядкуванні якого і знаходиться база», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Нагадаємо, на спортивних об'єктах бази розвиваються 20 олімпійських та 11 неолімпійських видів спорту. Щоденно тут займаються до 900 спортсменів. Цьогоріч база прийняла 17 міжнародних турнірів
Львівщина очолила рейтинг областей у розвитку велоспорту на треку
24 листопада 2021
Федерація велосипедного спорту України уклала рейтинг областей за розвитком велосипедного спорту на треку. Львівщина у ньому опинилась на першому місці з загальною сумою очок майже 60 тисяч. У Харківської області, яка опинилась на другому місці, 41 балів. До рейтингу сумували результати виступів спортсменів області на Олімпійських Іграх, чемпіонатах світу, Європи та України. До уваги брались результати дорослих, молоді, юніорів та юнаків. Також враховувались перемоги дорослих спортсменів на кубках світу, Європи та України. Левову частку очок для Львівщини принесла 25-річна Олена Старікова. На Олімпійських Іграх у Токіо в індивідуальному жіночому спринті спортсменка фінішувала другою. Велосипедистка також стала четвертою у фінальному заїзді гонки кейрін. У жовтня Олена виборола срібло на чемпіонаті Європи з велоспорту у дисципліні кейрін. Раніше атлетка також стала чемпіонкою Європи. Саме Олена очолила рейтинг найкращих трекових велосипедистів України у 2021 році. Тренується у Львівській школі вищої спортивної майстерності та проходить військову службу на навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони. Тренує спортсменку заслужений тренер України – Євген Болібрух.
Львівські дефлімпійці – чемпіони Європи з керлінгу
24 листопада 2021
21 листопада у Польщі завершився чемпіонат Європи з керлінгу дабл мікст. Золоту нагороду виборола пара спортсменів Львівського регіонального центру «Інваспорт» Михайло Плесканка та Катерина Якимець. Михайлові – 32 роки. Він майстер спорту України. У складі збірної області цьогоріч переміг на чемпіонаті України. Тренується самостійно. Катерина через тиждень відзначатиме 23-річчя. Вона уродженка Стрия, тренується у Львові. На чемпіонаті України з керлінгу дабл-мікст серед спортсменів з порушеннями слуху, як і Михайло, виборола перше місце. Для обох спорстменів це не перший досвід участі в міжнародних змаганнях. Михайло та Катерина представляли Україну на зимових Дефлімпійських іграх в Італії.