Відео Ігоря Мартиніва про церкву у Маткові перемогло у конкурсі "Вікі любить пам'ятки" (+ВІДЕО)
Відео Ігоря Мартиніва “Панорами з неба” про церкву-пам’ятку у Маткові перемогло в номінації "Відео" у конкурсі “Вікі любить пам’ятки”.
Дерев’яна церква у Маткові споруджена 1838 року і належить до переліку пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО.
«Цю унікальну пам'ятку бойківської архітектури ми подаємо на конкурс “Велике будівництво” в культурі. Храм потребує реставрації, а його куполи мають бути накриті гонтом. Сподіваємося, що відомість і суспільний резонанс додадуть і громаді, і нам, і експертам азарту - аби реставрувати церкву і зберегти пам’ятку автентичною», - каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько.
Ігор Мартинів розповідає, до Маткова довелося потрапити у травні під час зйомок проморолика Львівщини. Одразу вирішив, що про це місце зробить окреме відео для свого ютуб-каналу і для видання "Збруч", де веде рубрику "Пам'ятки Галичини".
"Коли мені запропонували взяти участь у конкурсі від Вікіпедії, я подав саме це відео», - каже автор відео-переможця Ігор Мартинів.
Нагадаємо, департамент створив два промовідео про дерев’яні церкви, одним з наших відеооператорів і був Ігор Мартинів.
Новини за темою
«Просіть батьків діяти заради нас»: діти Львівщини звернулись до білоруських ровесників (+ВІДЕО)
28 лютого 2022
Школярі Стрілківської школи імені отця Михайла Вербицького на Самбірщині звернулись до своїх ровесників з Білорусі. Діти розповіли що у Харкові, Києві, Сумах та інших містах тривають обстріли і гинуть люди. Вони попросили молитись за Україну і говорити про війну з батьками. «Можливо, тобі складно повірити, але прямо зараз наші друзі у Харкові, Києві, Сумах та інших великих містах України - у підвалах. Ми не можемо обійняти улюблені іграшки, не можемо піти до школи і побачити друзів, дехто з нас більше не побачить однокласників чи навіть батьків. У нас війна. Нам страшно і важко. Наші воїни мужньо б‘ються заради нашого сьогодні і завтра. Ми не хочемо війни. Ми хочемо жити. Молись за нас. Проси батьків діяти заради нас. Щасливе дитинство можливе тільки у вільному та мирному світі», – закликала дітей учениця Іванна Дригинич. Ідея зняти відеозверення до білоруських дітей належить львівському журналісту та активному громадському діячеві Василю Курію. Він розповідає, із Росією вже не має жодних сподівань, бо триває війна і ми боротимемось до кінця. Щодо білорусів, то є надія ще достукатись до людей, аби вони підтримали нашу державу у боротьбі з агресором. «Білоруси - це миролюбивий народ, ми ніколи не мали з ними жодного конфлікту і є ще шанс, що діти переконають своїх батьків, старших братів та усіх рідних не підтримувати ворожі наміри путіна, а стати союзником України. І ще, що важливо, кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська, яка на виборах отримала більшість голосів, теж підтримує Україну. А це означає, що її виборці теж підтримають нас», – розповів Василь Курій. Школярі виконали білоруську народну пісню «Купалінка». Вибрали її тому, що це один з найпопулярніших музичних творів у Білорусі та неофіційний гімн. Пісню доповнило звучання скрипки під аранжуванням культурного діяча Ярослава Мицака. Саме він у січні зібрав понад 400 сопілкарів і встановили рекорд України – наймасовіше виконання колядки «Нова радість стала» на сопілках. Василь Курій зазначив, поки що реакції від білоруського народу немає, однак білоруси Львова вже вподобали ролик і активно поширюють у соціальних мережах. «Дуже важливо, щоб відео набрало максимальне охоплення, саме тому закликаю кожного поширювати його на своїх ресурсах», - додав журналіст.
У дерев’яній церкві в Комарно покажуть унікальний відеомапінг
23 листопада 2021
27 листопада у Комарно презентують відеомапінг «Михайлівська церква в Комарно: до основ». Вперше в Україні за допомогою 3D-мапінгу покажуть авторську інтерпретацію історії дерев’яної святині. За допомогою світла та звуку дерев’яному храму «повернуть» втрачені елементи іконостасу, а глядачі зможуть побачити церкву «живою», коли вона ще була діюча та наповнена людьми. Автором 3D-мапінгу є креативна продакшн-студія Kurbas Pro, головний художник – Володимир Стецькович. Організаторами заходу є ГО «Центр дослідження та збереження культурної спадщини», Історико-культурний заповідник «Древній Звенигород» та Комарнівська міська ОТГ. «Дерев’яна церква Архістратига Михаїла в Комарно збудована у 18 столітті і є пам'яткою архітектури національного значення. Наразі храм недіючий, але може бути добрим туристичним магнітом для громади. Як і більшості дерев’яних церков в області, тут бракує промоції, а особливо інноваційних, мистецьких методів привернення уваги. 3D-мапінг – один із таких вражаючих засобів, котрий привертає увагу. Увага до старих храмів нам дуже потрібна, адже вона здатна перетворитися на любов, а про те, що любимо, ми всі, і обласна, і місцева, і державна влада, і підприємці та просто громадяни, будемо більше піклуватися та намагатися зберегти», – каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації Олена Василько. Години початку відеомапінгу: 17.00 та 18.00. Як зазначають організатори, участь для охочих побачити дійство безкоштовна, але з обов’язковою попередньою реєстрацією через в гугл-форму. Участь у події можлива з дотриманням усіх карантинних обмежень. Довідково: Проєкт «Михайлівська церква в Комарно: до основ» реалізується в межах Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна” в межах проєкту “Карпатська мережа регіонального розвитку” та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей та за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.
Дерев’яну церкву у Кліцько продовжать реставрувати ще цього року
2 листопада 2021
Дерев’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці 17 століття у Кліцько, Комарнівської громади, продовжать реставрувати ще цього року. Для початку робіт у церкві, котра є пам’яткою національного значення (ох. ном. 1350/1), департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, який є замовником робіт, нарешті отримав всі дозволи і погодження. “500 тисяч гривень для реставрації цього храму передбачено в обласній програмі охорони і збереження культурної спадщини, співфінансування очікуємо і від місцевої громади. Наразі вже скоригована і погоджена проєктно-кошторисна документація. Сьогодні дозвіл на початок робіт надала Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ)”, - каже начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської ОДА Василь Петрик. Якісні та найнагальніші роботи на цю суму, вважають фахівці, за доброї погоди та вчасного початку реставрації з боку підрядника, можна виконати до кінця року. Продовжити реставрацію унікального храму планують у 2022-у. Відтак, спеціалісти сподіваються на підтримку в цій справі від Львівської обласної ради. Нагадаємо, церкву у Кліцьку датують 1603 роком. На стінах тут збереглося багато різьблених написів. Іконостас храму походить з 1674-го, тим же періодом датують розписи інтер’єру. Є відомості, що вперше церкву реставрували 1686-1687 роках, двічі оновлювали - 1808 та 1880-го. На початку 20 століття храм ледь не розібрали, плануючи на цьому місці, за проєктом архітектора Василя Нагірного, збудувати нову муровану церкву. Однак, на щастя, церкву не розібрали, а нову збудували поряд. Відтак від 1955 до 1989-го дерев’яна церква Успіння використовувалася як архів та склад книжок, що і врятувало її від руйнації. Нинішнього вигляду храм набув після реставрації, яку розпочали в 2005 році. Однак у квітні 2008-го церква горіла: вогонь частково пошкодив покрівлю і стіни. Тому церква перебуває в аварійному стані. Щодо архітектурних особливостей стилю, церква Успіння Пресвятої Бородиці у Кліцько тризрубна, триверха, розмірами 14,1 м. х 5,7 м, оточена широким піддашшям. Поряд з храмом є дерев'яна триярусна вкрита пірамідальним наметом, дзвіниця розмірами 4,5 м. х 4,5 м.
«Вдома класно!»: перед матчем національної збірної України з футболу на «Арені Львів» презентували промоційне відео Львівщини (+ВІДЕО)
13 жовтня 2021
Промоційне відео Львівщини «Вдома класно!» презентували 12 жовтня на стадіоні «Арена Львів» перед початком відбіркового матчу Чемпіонату світу з футболу – 2022 між національними збірними України та Боснії і Герцеговини. «Вдома класно!» - це відеоісторія, яка демонструє безмежні можливості нашого краю, людей, які втілюють сміливі мрії і творять успіх тут, на Львівщині. Поруч з нащадками диких коней-тарпанів, врятованими ведмедями, дивовижними чаплями, оживають стародавні традиції у сучасній інтерпретації: неймовірні витинанки, ліра, вишиванка, духовні реліквії. І усе це доповнюють інноваційні стартапи, масштабні інфраструктурні проекти. А це нові сучасні дороги, які єднають країну, вітрова електростанція, яка наближає до енергетичної незалежності, інклюзивна медицина, яка долає бар’єри. «Це промо – вдячність усім людям, які попри загрози та обмеження, йдуть вперед і доводять – все можливо для квантового стрибка на рідній землі. Це заклик до молоді – реалізовуйте себе вдома. Це заклик до інвесторів – тут простір для втілення крутих проектів. Це заклик до усіх мандрівників – приїжджайте на Львівщину, тут класно», - каже голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Амбасадорами Львівщини стали Владика Степан Сус, співачка Оксана Муха, дизайнерка Роксоляна Богуцька, співак, мультиінструменталіст Гордій Старух і художниця Дарія Альошкіна. А також засновниця спільноти «Фермерська країна» Наталія Табінська, голова Славської ОТГ Володимир Бега, мер Трускавця Андрій Кульчинський та гість курорту, лідер гурту «ТіК» Віктор Бронюк, альпініст, перший львів’янин, який підкорив Еверест Роман Городечний, співзасновниця «LvivMediaForum» та ГО «Львівське опілля» Світлана Крижанівська-Блінова, львівський блогер Юра Потапов, призерка змагань з бальних танців Юлія Смовженко, дворазовий рекордсмен світу з важкої атлетики з важкої атлетики серед юніорів Богдан Гоза, пластуни з куреня ч.1 ім. Короля Данила і куреня ч.6 ім. Лесі Українки (станиця Львів), володарі 10 Кубків України з водного поло «Динамо Львів», студенти Українського католицького університету та Львівського національного університету імені Івана Франка. Над створенням промоційного відео працювала команда комунікаційної агенції «TryItAgency». «Вдома класно!» - це синергія багатьох людей, які допомогли документально відтворити реальні, зворушливі історії з життя. Дбайлива бабуся, обійми, військові, медики, митці, пікнік у фанзоні, переможний стрибок спортсменів-чемпіонів у басейн, драйвове сальто флайбордиста, похід пластунів на Маківку, фермерський ярмарок і кава на Львівській ратуші – все справжнє. Великий респект сотням людей, які щиро долучились до створення відеоісторії Львівщини», - розповідають у команді«TryItAgency». Зйомки промо відбулись на 30-ти локаціях. Це, зокрема, Центр Митрополита Андрея Шептицького УКУ, Митрополичі сади УГКЦ, Гарнізонний храм Апостолів Петра і Павла у Львові, Церква св. Юра у Дрогобичі,Міжнародний аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького, Свірзький замок, Яворівський полігон,Львівський фермерський ярмарок, Інклюзивна клініка у Дрогобичі, LeoplisJazzFest, SirkaSPORT, Ведмежий Притулок Домажир, Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр, Фортеця Тустань, Оселя Розточчя, заказник Янівські чаплі, Львівське опілля, Казкові Поля.
Школярів, які полюбляють знімати відео, запрошують до участі у конкурсі
6 вересня 2021
Департамент освіти та науки спільно із Львівським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді розпочинають прийом заявок на обласний конкурс робіт юних відеоаматорів «Моя мрія в Україні». До участі у Конкурсі можуть зголошуватись команди учнів загальної середньої освіти віком від 10 до 18 років. «Сучасні діти багато часу проводять із гаджетами, самотужки освоюють різні програми та додатки, якими часом дорослі не володіють. Не секрет, що нове покоління – це переважно візуали, які сприймають зовнішній світ через образи та картинки. Гадаю, подібний конкурс буде цікавий підліткам, які люблять працювати із відео, адже це поміж іншого й елемент творчої реалізації», - розповіла заступниця директора департаменту освіти Ольга Котовська. На конкурс приймаються не лише відеоролики, а й анімація. Роботи не повинні перевищувати трьох хвилин, а тему можна обрати серед таких: Моя мрія; Моя бачення майбутнього України; Україна моєї мрії; Відповідальність за вибір; Школа моєї мрії. «Для того, щоб учасники конкурсу мали можливість якісно підготувати матеріали, для зареєстрованих учасників проведемо два навчальних майстер-класи. Режисер Богдан Кривень ознайомить із особливостями написання сценарію та режисури, а провідний викладач Львівської Академії СТАРТ_ІТ Христина Дикун розповість про тонкощі відеомонтажу. Заявки та відеороботи на участь у конкурсі приймаються до 10 жовтня, однак для участі в майстер-класах необхідно подати заявку на реєстрацію до 10 вересня», - поінформував керівник "Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді" Святослав Опенько. Конкурс проведуть у середній (10-14 років) та старшій (15-18 років) вікових категоріях. Охочим взяти участь у конкурсі слід заповнити реєстраційну форму Найкращі роботи журі визначить у кількох номінаціях до 17 жовтня 2021 року. Переможців нагородять грамотами першого ступеня, цінними призами. Кращі роботи призерів обласного конкурсу можуть бути використані як соціальна реклама.
Учениця львівського закладу професійно-технічної освіти - серед призерів всеукраїнського конкурсу фахової майстерності
15 квітня 2021
У Кропивницькому професійному ліцеї сфери послуг і торгівлі впродовж трьох днів тривав завершальний етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Перукар». Львівщину на загальнодержавному рівні представляла переможниця обласного відбору, учениця Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну Ірина Ферцович. «Призове місце посісти надзвичайно приємно. Такі конкурси для мене - це колосальний досвід. Дуже тішить, що матиму за перемогу ще й президентську стипендію», - розповіла Ірина Ферцович. Вихованка Міжрегіонального центру здобула трете місце, змагаючись із переможницями обласних конкурсів 24 областей України. «Пишаюсь своєю ученицею та її майстерністю. Горда також, що нам випало представляти нашу прекрасну Львівщину на Всеукраїнському конкурсі. Вкотре переконалась, що Львів є на хвилі трендів, на вершині сучасності та європейскості. Одне із призових місце – яскраве тому підтвердження», - зазначила майстер виробничого навчання Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну Тетяна Кшик. Майстер та учениця мають намір продовжувати брати участь у подібних конкурсах та працювати над постійним підвищенням майстерності. «Кожен успіх наших учнів додає маленьку цеглинку у будівництво сильної, спроможної та перспективної сфери професійно-технічної освіти. Наші діти найкращі, і ми повсякчас це доводимо. Через кілька років вони будуватимуть міцну основу економіки держави, тому сьогодні ми спільно маємо їм у цьому посприяти», - акцентував начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус. Сьогодні, окрім того, відбувся конкурс фахової майстерності з професії «Штукатур». Переможець також представлятиме Львівщину у фінальному етапі, що відбудеться 21-23 квітня 2021 року на базі Державного закладу «Сумське міжрегіональне вище професійне училище» в режимі онлайн.
Церкву в Кугаєві профінансують з обласного бюджету
22 лютого 2021
Кугаївську дерев'яну церкву Богоявлення Господнього, яка є пам’яткою архітектури національного значення і збудована у 17 столітті, цьогоріч планують почати реставрувати за бюджетні гроші. Наразі для початку робіт і виготовлення проектно-кошторисної документації у проєкті переліку заходів програми “Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021-2025 роки” Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА планує передбачити один мільйон гривень. Довкола церкви в Кугаєві (охоронний № 475/1.2), що неподалік Львова, у Солонківській ТГ, 2012 року створили громадську ініціативу «Врятувати церкву в Кугаєві». Довкола старовинного храму, який місцева греко-католицька громада вже не використовує, зібралися громадські активісти та пам’яткоохоронці зі Львова та околиць. У серпні 2013 року встановили у храмі охоронну та протипожежну сигналізацію. Волонтери ініціативи купили за власні та пожертвувані гроші новий дерев'яний ґонт на перекриття храму і дзвіниці. Вже готові й пиломатеріали для реставрації. “Ми, учасники ініціативи, дуже вболіваємо за цей храм і будемо дуже раді, якщо він потрапить у список на фінансування. Для нас особливо знаково, що ми звернули на Кугаївську церкву увагу суспільства та влади не просто балаканням, ми діяли. Зрозуміло, що волонтерськи залучені гроші - десь тисяча, десь більше - це замало і заповільно для реставрації. Реставрація такої пам’ятки потребує комплексного підходу. Надзвичайно важливо, розпочати і завершити всі роботи, бо незавершена реставрація, з перервами у роботах, дуже швидко погіршує стан храму”, - каже голова обласного Товариства охорони пам’яток Андрій Салюк, який став співтворцем ініціативи “Врятувати церкву в Кугаєві”. На жаль, не дожив до моменту, коли храм таки відреставрують, знаний український графік Богдан Сорока, який теж вболівав за долю церкви. Його альбом ліногравюр “Дерев'яні церкви Галичини” можна було отримати за пожертви на відновлення церкви до 2018 року. Храм у Кугаєві - характерний зразок бойківського типу церков. Згідно з датою, зазначеною на одвірку, його збудували 1693 року. Реставрований коштом громади у 1874 році за отця Олександра Гориновича і провізорів Михайла та Василя Батогів (свідчить напис в інтер’єрі). Ремонт проводили тут також 1985 року. Тоді, зокрема, замінили ґонт. 1989 року наново помалювали. Церква тризрубна. Центральний об’єм увінчаний тризаломним, а два бічні — двозаломним наметовим гонтовим дахом. До вівтарної частини з півночі прибудовано ризницю. Зберігся іконостас 1702-1806 рр. роботи народних майстрів. Дзвіниця дерев’яна, каркасної конструкції, триярусна, з частково відкритим першим ярусом, датується XVIII ст. Після будівництва у 1990-х роках нової мурованої церкви, храм використовувався рідко і поступово занепадав, через що потребує термінової реставрації. 2010 року на замовлення Обласного управління охорони культурної спадщини виконано проектно-кошторисну документацію, яка наразі вже не є актуальна. Цей проєкт передбачає підняття храму й заміну підвалин. Однак коштів на реставрацію наразі не було виділено і робіт не розпочато. Загалом для відновлення храму, кажуть у департаменті архітектури і розвитку містобудування Львівської ОДА, потрібні не менше п’яти мільйонів гривень. Якщо врахувати процес виготовлення проєктної документації, її погодження у Міністерстві культури та інформаційної політики, а також отримання всіх необхідних дозволів на початок робіт, передбачених коштів має вистачити до кінця року. Продовжити роботи планують і наступного. “Нагадаю, вже завтра депутати Львівської обласної ради мають намір затвердити нову програму з охорони культурної спадщини області на наступні 5 років. Відтак будуть затверджені і переліки об’єктів, які профінансують з обласного бюджету. Ми сподіваємося і на співфінансування від місцевої Солонківської громади. Відповідно до індексу податкоспроможності, вона не бідна. Тож спільно з комісією спадщини та туризму ЛОР, готуємо її керівництву відповідного листа”, - каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Олена Василько.
Про унікальні дерев’яні церкви Львівщини відзняли промовідео
14 січня 2021
Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА презентував проморолик про дерев’яні святині Львівщини. Відео відзняте у межах промоційної частини минулорічної річної програми охорони культурної спадщини і має на меті привернути увагу до унікальної сакральної дерев’яної архітектури регіону. А також - наголосити на потребі збереження автентичності дерев’яних церков. У трихвилинному відео його автор та оператор Ігор Мартинів художньо показав дев’ять дерев’яних храмів з різних куточків Львівської області. Це: церква святої Параскеви, 1708 рік, Буськ церква святого Микити,1666 рік, Дернів церква святого Івана Богослова, 1782 рік, Фусів церква Святого Духа, 1502 рік, Потелич церква Собору Богородиці, 1724 рік, Лоні церква Архістратига Михаїла, 1754 рік, Комарно церква Святого Юра, 1656 рік, Дрогобич церква Успіння Богородиці, 1603 рік, Кліцько церква Собору Пресвятої Богородиці, 1838 рік, Матків. “Дерев’яні церкви Львівщини, чотири з яких - у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, заслуговують на те, щоб про них знали! А ще більше вони потребують якісного збереження, охорони і відновлення. Усе це починається з розуміння. Тому одним із важливих наших завдань, до якого запрошуємо всіх охочих, - це промоція та постійна освіта громад, духовенства, всіх жителів Львівщини. Бо, на жаль, дуже часто маємо ситуацію, коли з добрими намірами, парафія сама нищить пам’ятку, замінює старі двері або вікна. Від цього застерігає закон, проте і закон не до кожного дійде, і превентивно діяти - таки краще. Бо відновити втрачене, як ми це бачимо в Славську, потім неможливо”, - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Нагадаємо, в Україні є найбільше у світі дерев’яних церков - понад 2500. У 2013 році 16 дерев’яних храмів карпатського регіону занесли до списку світової спадщини ЮНЕСКО. 8 з них розташовані в Україні, а 8 у Польщі. 4 церкви з цього списку - на Львівщині. У Департаменті закликають поширити відеоролик максимально.
У Самборі завершують реконструкцію стадіону ім. Лева Броварського (ВІДЕО)
13 січня 2021
У місті Самбір завершується реконструкція стадіону імені Лева Броварського. Споруда розрахована на 2500 глядачів. Тут можна буде займатись футболом, волейболом та легкою атлетикою. «Це єдиний стадіон у місті та й на Самбірщині загалом, а збудований він ще в минулому столітті. Після осучаснення тут можна буде проводити міжнародні змагання, а місцева молодь зможе значно якісніше займатись спортом», – зазначив керівник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як. Стадіон у Самборі – один з наймасштабніших проектів Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини. Його управління реалізовує спільно з Самбірською міською радою. Вартість об’єкта становить понад 25 мільйонів гривень. Кошти на проведення робіт залучили з різних джерел, та основна частка, яка становить понад 17 мільйонів, є субвенцією з державного бюджету. Станом на сьогодні будівельна готовність стадіону – близько 85%. Поруч з стадіоном також облаштовують клас-музей імені Лева Броварського. Саме під керівництвом цього Заслуженого тренера України 40 років тому футбольна команда Самбірщини здобула найбільше досягнень. Усіх поціновувачів спорту закликають зібрати спортивні експонати і подарувати музею для розширення експозиції.
Релігійних організацій УПЦ Московського патріархату у Золочеві не зареєстровано
13 липня 2020
Станом на сьогодні у Золочеві не зареєстровано релігійних організацій УПЦ Московського патріархату та жодна така організація не зверталася із заявою щодо реєстрації статуту. Голова Львівської ОДА Максим Козицький зазначив, що несанкціоноване будівництво мають перевіряти правоохоронні та контролюючі органи. «До мене, як голови Львівської ОДА, звертаються жителі Золочева з проханням зупинити спорудження церкви Московського патріархату. Стверджують, що на вулиці Івана Труша у райцентрі зводять будинок. І за документами - нібито житловий. Однак у людей є підозри, що насправді в цій будівлі буде храм УПЦ МП. У Золочеві не зареєстровано релігійних організацій УПЦ Московського патріархату. Але треба сказати, що релігійні організації в Україні можуть діяти і без державної реєстрації. Закон їм цього не забороняє. На мою особисту думку, споруджувати на Львівщині храм конфесії, яка своїм центром має Москву, - аморально», - наголосив Максим Козицький. Якщо будівництво несанкціоноване, то його мають перевірити правоохоронні та контролюючі органи. А ЛОДА, зі свого боку, забезпечить об’єктивність та неупередженість такої перевірки.
Рада Церков Львова закликає вірних брати участь у богослужіннях у домашніх умовах - через онлайн-трансляцію
10 квітня 2020
Рада Церков міста Львова надала рекомендації священнослужителям та мирянам щодо святкування Вербної (Квітної) неділі та Великодня. Львівська обласна державна адміністрація повністю підтримує цю принципову позицію керівників єпархіальних управлінь, церков та духовенства усіх конфесій і закликає мешканців Львівщини дослухатися до їх заклику та продемонструвати чітку громадську відповідальність за здоров’я та життя своїх рідних, дітей та осіб старшого віку. Лише разом ми зможемо зменшити ризик зараження та зупинити розповсюдження коронавірусу у Львівській області та в Україні. Рекомендації Ради Церков міста Львова священнослужителям та мирянам усіх конфесій міста щодо святкування Вербної (Квітної) неділі та Великодня: Рекомендувати вірним брати участь у богослужіннях на Вербну неділю та в Пасхальних богослужіннях у домашніх умовах - через онлайн-трансляцію. Дозволити мирянам у Вербну неділю та на Пасхальні свята під час онлайн-трансляцій, після прочитання відповідних молитов про благословення верби й пасхальних страв, окропити їх святою водою самостійно вдома. У Вербну неділю та Пасхальні дні віряни не зможуть потрапити до храму на богослужіння. Під час богослужінь у храмі можуть бути присутні лише священнослужителі та церковнослужителі, а також ті, хто забезпечує проведення богослужінь і трансляції. Люди, які знаходитимуться на вулиці поза храмом, повинні дотримуватися фізичної дистанції 2 м та карантинних норм (за недотримання умов карантину відповідальність нестимуть мешканці відповідно до законодавства). Доступ до плащаниці буде можливим при дотриманні фізичної дистанції 2 м і карантинних норм. Вшанування здійснюється поясним поклоном без дотиків та цілування. Рекомендувати власникам торгових мереж та магазинів організувати можливість освячення великодніх страв перед їх реалізацією. Якщо люди приходитимуть до храму з лозою та пасхальними стравами, освячення відбуватиметься на вулиці з дотриманням фізичної дистанції 2 м та всіх карантинних норм (за недотримання умов карантину відповідальність нестимуть мешканці відповідно до законодавства). У передмістях міста Львова, малих населених пунктах (селах, селищах) освячення лози та великодніх страв може здійснюватися біля помешкань вірян з дотриманням фізичної дистанції 2 м та карантинних норм (за недотримання умов карантину відповідальність нестимуть мешканці відповідно до законодавства). Відвідини священнослужителями й мирянами кладовищ є можливими після закінчення карантину. Щодо богословських, канонічних та пасторальних питань (сповідь, причастя тощо) просимо прислухатися до ієрархів своїх Церков. Просимо священнослужителів та вірян дотримуватись усіх карантинних норм та правил! Ці рекомендації були складені відповідно до рекомендацій Національної поліції України та органів місцевої і державної влади. Погоджені керівником Національної поліції Львівщини. *за недотримання умов карантину законом передбачений штраф у розмірі від 17 до 34 тис грн.
Юрій Холод оглянув хід реконструкції Собору Пресвятої Богородиці у с. Батятичі
27 вересня 2019
Сьогодні, 27 вересня, відбулась виїзна нарада щодо завершення реставраційних робіт пам’ятки архітектури місцевого значення – дерев’яної церкви Собору Пресвятої Богородиці 1788р. у с. Батятичі Кам’янка-Бузького району за участі заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Холода. Зазначимо, що будівля храму Собор Пресвятої Богородиці побудована у 1788р. і внесена до переліку пам’яток місцевого значення у 1969 році охоронний № 459-м. Серед усіх галицьких церков - це найбільший дерев’яний храм, який зберігся до наших днів. «Для нас важливо і надалі реалізовувати подібні проєкти, адже реставрація таких архітектурних пам’яток – це можливість зберегти для майбутніх поколінь історію нашого регіону», - наголосив Юрій Холод. Нагадаємо, що з метою збереження пам’ятки, а саме - центрального куполу, який перебував у аварійному стані, у 2017 році за кошти Кам’янка-Бузького районного бюджету виготовили проектно-кошторисну документацію для реставрації центрального куполу. У цьому ж році за кошти обласного бюджету було розпочато підготовчі роботи для його відновлення куполу. Однак, у 2018 році роботи були призупинені. У 2019 році у межах заходу обласної програми «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2018- 2020 роки» передбачено кошти та виділили субвенцію з бюджету Кам’янка-Бузької ОТГ для завершення реставрації центрального куполу. Станом на сьогодні, реставрація куполу завершується: повністю замінено аварійні дерев’яні конструктиви та покрито купол новою бляхою.