Релігійних організацій УПЦ Московського патріархату у Золочеві не зареєстровано
Станом на сьогодні у Золочеві не зареєстровано релігійних організацій УПЦ Московського патріархату та жодна така організація не зверталася із заявою щодо реєстрації статуту.
Голова Львівської ОДА Максим Козицький зазначив, що несанкціоноване будівництво мають перевіряти правоохоронні та контролюючі органи.
«До мене, як голови Львівської ОДА, звертаються жителі Золочева з проханням зупинити спорудження церкви Московського патріархату. Стверджують, що на вулиці Івана Труша у райцентрі зводять будинок. І за документами - нібито житловий. Однак у людей є підозри, що насправді в цій будівлі буде храм УПЦ МП.
У Золочеві не зареєстровано релігійних організацій УПЦ Московського патріархату. Але треба сказати, що релігійні організації в Україні можуть діяти і без державної реєстрації. Закон їм цього не забороняє. На мою особисту думку, споруджувати на Львівщині храм конфесії, яка своїм центром має Москву, - аморально», - наголосив Максим Козицький.
Якщо будівництво несанкціоноване, то його мають перевірити правоохоронні та контролюючі органи. А ЛОДА, зі свого боку, забезпечить об’єктивність та неупередженість такої перевірки.
Новини за темою
У дерев’яній церкві в Комарно покажуть унікальний відеомапінг
23 листопада 2021
27 листопада у Комарно презентують відеомапінг «Михайлівська церква в Комарно: до основ». Вперше в Україні за допомогою 3D-мапінгу покажуть авторську інтерпретацію історії дерев’яної святині. За допомогою світла та звуку дерев’яному храму «повернуть» втрачені елементи іконостасу, а глядачі зможуть побачити церкву «живою», коли вона ще була діюча та наповнена людьми. Автором 3D-мапінгу є креативна продакшн-студія Kurbas Pro, головний художник – Володимир Стецькович. Організаторами заходу є ГО «Центр дослідження та збереження культурної спадщини», Історико-культурний заповідник «Древній Звенигород» та Комарнівська міська ОТГ. «Дерев’яна церква Архістратига Михаїла в Комарно збудована у 18 столітті і є пам'яткою архітектури національного значення. Наразі храм недіючий, але може бути добрим туристичним магнітом для громади. Як і більшості дерев’яних церков в області, тут бракує промоції, а особливо інноваційних, мистецьких методів привернення уваги. 3D-мапінг – один із таких вражаючих засобів, котрий привертає увагу. Увага до старих храмів нам дуже потрібна, адже вона здатна перетворитися на любов, а про те, що любимо, ми всі, і обласна, і місцева, і державна влада, і підприємці та просто громадяни, будемо більше піклуватися та намагатися зберегти», – каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації Олена Василько. Години початку відеомапінгу: 17.00 та 18.00. Як зазначають організатори, участь для охочих побачити дійство безкоштовна, але з обов’язковою попередньою реєстрацією через в гугл-форму. Участь у події можлива з дотриманням усіх карантинних обмежень. Довідково: Проєкт «Михайлівська церква в Комарно: до основ» реалізується в межах Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією “Єврорегіон Карпати – Україна” в межах проєкту “Карпатська мережа регіонального розвитку” та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей та за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.
Дерев’яну церкву у Кліцько продовжать реставрувати ще цього року
2 листопада 2021
Дерев’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці 17 століття у Кліцько, Комарнівської громади, продовжать реставрувати ще цього року. Для початку робіт у церкві, котра є пам’яткою національного значення (ох. ном. 1350/1), департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, який є замовником робіт, нарешті отримав всі дозволи і погодження. “500 тисяч гривень для реставрації цього храму передбачено в обласній програмі охорони і збереження культурної спадщини, співфінансування очікуємо і від місцевої громади. Наразі вже скоригована і погоджена проєктно-кошторисна документація. Сьогодні дозвіл на початок робіт надала Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ)”, - каже начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської ОДА Василь Петрик. Якісні та найнагальніші роботи на цю суму, вважають фахівці, за доброї погоди та вчасного початку реставрації з боку підрядника, можна виконати до кінця року. Продовжити реставрацію унікального храму планують у 2022-у. Відтак, спеціалісти сподіваються на підтримку в цій справі від Львівської обласної ради. Нагадаємо, церкву у Кліцьку датують 1603 роком. На стінах тут збереглося багато різьблених написів. Іконостас храму походить з 1674-го, тим же періодом датують розписи інтер’єру. Є відомості, що вперше церкву реставрували 1686-1687 роках, двічі оновлювали - 1808 та 1880-го. На початку 20 століття храм ледь не розібрали, плануючи на цьому місці, за проєктом архітектора Василя Нагірного, збудувати нову муровану церкву. Однак, на щастя, церкву не розібрали, а нову збудували поряд. Відтак від 1955 до 1989-го дерев’яна церква Успіння використовувалася як архів та склад книжок, що і врятувало її від руйнації. Нинішнього вигляду храм набув після реставрації, яку розпочали в 2005 році. Однак у квітні 2008-го церква горіла: вогонь частково пошкодив покрівлю і стіни. Тому церква перебуває в аварійному стані. Щодо архітектурних особливостей стилю, церква Успіння Пресвятої Бородиці у Кліцько тризрубна, триверха, розмірами 14,1 м. х 5,7 м, оточена широким піддашшям. Поряд з храмом є дерев'яна триярусна вкрита пірамідальним наметом, дзвіниця розмірами 4,5 м. х 4,5 м.
У Золочеві фінансисти територіальних громад обмінялися практичним досвідом з організації бюджетного процесу
15 липня 2021
«Зустріч видалася конструктивною, разом з фінансистами Золочівської, Буської, Бродівської, Красненської, Поморянської, Підкамінської та Заболотцівської територіальних громад ми визначили основні вектори майбутньої співпраці», - розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. Своїм практичним досвідом з організації бюджетного процесу, формування прогнозу місцевого бюджету на 2022-2024 роки, збільшенням власних надходжень бюджетних установ, щодо обслуговування коштів бюджету розвитку в установах банків, а також про важливість контрольно-економічної роботи фінансового органу поділились начальник фінансового управління Золочівської міської ради – Галина Мудра та начальник фінансового управління Буської міської ради – Михайло Постолюк. Т.в.о. начальника фінансового управління Золочівської райдержадміністрації Марія Вовнянко доповіла учасникам про виконання бюджетів територіальних громад району за перше півріччя поточного року. У зустрічі взяли участь директор департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації Олег Демків, голова Золочівської райдержадміністрації Василь Маркевич та голова Золочівської міської територіальної громади Ігор Гриньків.
Фестиваль імені Василя Вишиваного згуртував більше десяти навчальних закладів області
23 Червня 2021
У Золочівській школі №4 імені Василя Вишиваного відбувся перший обласний молодіжний форум-фестиваль імені патрона навчального закладу. В межах одноденного фестивалю організували на трьох локаціях пісенний вернісаж, майстер-класи та конкурс на емблему форуму. Також провели наукову конференцію «Від героя до героя», де школярі презентували свої маленькі наукові роботи. «Фестиваль вдався, і ми тішимось, що всі наші задумі здійснились. До участі у заході зголосились 11 шкіл області. Маю надію, що з кожним роком учасників більшатиме, адже виховання молоді на прикладах патріотичних героїв важлива складова наших реалій», - розповіла директор ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 імені Василя Вишиваного Олена Павлишин. В межах заходів відбувся патріотично-краєзнавчий екскурс «Стежками слави». Учасники форуму відвідали криївку та центр чорнодимленої кераміки у селі Гавареччина біля якої організували поетичну вітальню «Від поета до поета». «Ми розуміємо, що патріотичне виховання нашої молоді є дуже важливим. Адже школярі – це майбутні захисники нашої держави. Подібні заходи надзвичайно важливі, адже ми маємо своїх героїв, пам’ять про яких повинні шанувати», - наголосив начальник Навчального центру Національної гвардії України полковник Михайло Кулик. Під час фестивалю вдалось визначити переможця конкурсу на емблему. За символ форуму обрали роботу десятикласниці Підкамінської школи Ренати Веремчук. «Усі заплановані заходи фестивалю відбулись краще, ніж ми очікували. Насправді відбулось свято молодості та свято душі, де діти співали, декламувала власні вірші та перезнтували наукові праці. Гасло фестивалю «Від героя – до героя» покликано було вшанувати не лише тих українців, які боролись за незалежність сто років тому, а й сучасних військових, які боронять наші східні кордони. Приємно, що департамент освіти підтримує такі заходи», - зазначив автор ідеї та ініціатор фестивалю Марко Сімкін. Усі дослідницькі роботи дітей, що презентували в межах фестивалю, планують видати брошурою. До неї також увійдуть найкращі патріотичні вірші. «Ініціатива Марка Сімкіна, яку вчасно підтримав департамент освіти і науки ОДА, увінчалася добрим результатом. Перший обласний молодіжний фестиваль-форум імені Василя Вишиваного викликав велике зацікавлення серед учнів. Очі юних дослідників горіли палким бажанням продовжувати свою розпочату працю. Велика організаційна робота директорки Золочівської школи №4 імені Василя Вишиваного Олени Павлишин та усього педагогічного колективу викликали великий резонанс», - підсумувала голова ВГО "Союз Українок" Ореслава Хомик.
На Золочівщині готуються до проведення молодіжного фестивалю Василя Вишиваного
7 Червня 2021
Військова кар’єра Ерцгерцога Вільгельма Франца Йозефа Карла фон Габсбурґа-Лотаринзького розпочалась у 13-му полку уланів, що формувався переважно з українців Золочівського повіту. Саме на Золочівщині відбулась своєрідна трансформація поглядів і свідомості Василя Вишиваного, він досконало опанував українську мову і почав вважати себе українцем. Зараз у Золочеві ім’ям Василя Вишиваного названо одну із місцевих шкіл та військову частину. Аби справа великого патріота жила та передавалась молодому поколінню у школі організують Перший обласний молодіжний форум-фестиваль імені Василя Вишиваного. «Виховання молодих громадян держави на прикладах патріотичних героїв важлива складова педагогічної роботи. Взявши постать Василя Вишиваного як символ патріотизму на європейському рівні, ми хочемо показати приклад Героїв, які своє життя присвятили боротьбі за незалежність. Це Герої непростого ХХ століття та наші сучасники, які захищають державу сьогодні», - розповіла голова ВГО "Союз Українок" Ореслава Хомик. За словами директора ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 імені Василя Вишиваного Олени Павлишин, першпочатково задумувався дводенний формат фестивалю, адже Золочівщина багата на місця слави. «Я мріяла зробити цей форум на два дні, нам є що показати і чим пишатись. Але пандемія вносить свої корективи. Перший фестиваль організуємо таким чином, аби зацікавити учасників. Одночасно на трьох локаціях будуть відбуватись пісенний вернісаж, майстер-класи та конкурс на емблему нашого форуму. Також плануємо провести наукову конференцію «Від героя до героя», де школярі презентуватимуть свої маленькі наукові роботи», - розповіла директор. В межах фестивалю відбудеться також Патріотично-краєзнавчий екскурс «Стежками слави». Учасники відвідають центр чорнодимленої кераміки у селі Гавареччина, а також криївку, біля якої організують поетичну вітальню «Від поета до поета». «Фестиваль Василя Вишиваного задумувався як захід патріотичної самодіяльної пісні та поезії, що присвячені героям визвольних змагань. Фестиваль буде проходити під ім’ям Василя Вишиваного, адже цього року виповнюється 100 років із часу виходу збірки його проникливих українських поезій. Однак форум покликаний прославити не лише тих героїв, що боролись за незалежність сто років тому чи героїв УПА, а також тих, які зараз відстоюють нашу свободу, які живуть поруч із нами, ходять тими ж дорогами та тих, яким повернутись із війни не вдалось. Ми живемо зараз в доволі затишному, безпечному середовищі, і нам часом здається, що війна - це щось далеке. Однак бойові дії тривають уже восьмий рік, і про це треба говорити та нагадувати про це молодим людям», - зазначив автор ідеї та ініціатор фестивалю Марко Сімкін. Планується організовувати фестиваль щороку, із часом розширити географію за межі області. Патріотичний фестиваль-форум учнівської молоді імені Василя Вишиваного відбудеться 17 червня на базі Золочівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №4 імені Василя Вишиваного. Організатори фестивалю: департамент освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації, відділ освіти, молоді та спорту Золочівської міської ради, «Золочівське районне громадсько-патріотичне об’єднання «Український чин», Золочівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 імені Василя Вишиваного.
Церкву в Кугаєві профінансують з обласного бюджету
22 лютого 2021
Кугаївську дерев'яну церкву Богоявлення Господнього, яка є пам’яткою архітектури національного значення і збудована у 17 столітті, цьогоріч планують почати реставрувати за бюджетні гроші. Наразі для початку робіт і виготовлення проектно-кошторисної документації у проєкті переліку заходів програми “Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021-2025 роки” Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА планує передбачити один мільйон гривень. Довкола церкви в Кугаєві (охоронний № 475/1.2), що неподалік Львова, у Солонківській ТГ, 2012 року створили громадську ініціативу «Врятувати церкву в Кугаєві». Довкола старовинного храму, який місцева греко-католицька громада вже не використовує, зібралися громадські активісти та пам’яткоохоронці зі Львова та околиць. У серпні 2013 року встановили у храмі охоронну та протипожежну сигналізацію. Волонтери ініціативи купили за власні та пожертвувані гроші новий дерев'яний ґонт на перекриття храму і дзвіниці. Вже готові й пиломатеріали для реставрації. “Ми, учасники ініціативи, дуже вболіваємо за цей храм і будемо дуже раді, якщо він потрапить у список на фінансування. Для нас особливо знаково, що ми звернули на Кугаївську церкву увагу суспільства та влади не просто балаканням, ми діяли. Зрозуміло, що волонтерськи залучені гроші - десь тисяча, десь більше - це замало і заповільно для реставрації. Реставрація такої пам’ятки потребує комплексного підходу. Надзвичайно важливо, розпочати і завершити всі роботи, бо незавершена реставрація, з перервами у роботах, дуже швидко погіршує стан храму”, - каже голова обласного Товариства охорони пам’яток Андрій Салюк, який став співтворцем ініціативи “Врятувати церкву в Кугаєві”. На жаль, не дожив до моменту, коли храм таки відреставрують, знаний український графік Богдан Сорока, який теж вболівав за долю церкви. Його альбом ліногравюр “Дерев'яні церкви Галичини” можна було отримати за пожертви на відновлення церкви до 2018 року. Храм у Кугаєві - характерний зразок бойківського типу церков. Згідно з датою, зазначеною на одвірку, його збудували 1693 року. Реставрований коштом громади у 1874 році за отця Олександра Гориновича і провізорів Михайла та Василя Батогів (свідчить напис в інтер’єрі). Ремонт проводили тут також 1985 року. Тоді, зокрема, замінили ґонт. 1989 року наново помалювали. Церква тризрубна. Центральний об’єм увінчаний тризаломним, а два бічні — двозаломним наметовим гонтовим дахом. До вівтарної частини з півночі прибудовано ризницю. Зберігся іконостас 1702-1806 рр. роботи народних майстрів. Дзвіниця дерев’яна, каркасної конструкції, триярусна, з частково відкритим першим ярусом, датується XVIII ст. Після будівництва у 1990-х роках нової мурованої церкви, храм використовувався рідко і поступово занепадав, через що потребує термінової реставрації. 2010 року на замовлення Обласного управління охорони культурної спадщини виконано проектно-кошторисну документацію, яка наразі вже не є актуальна. Цей проєкт передбачає підняття храму й заміну підвалин. Однак коштів на реставрацію наразі не було виділено і робіт не розпочато. Загалом для відновлення храму, кажуть у департаменті архітектури і розвитку містобудування Львівської ОДА, потрібні не менше п’яти мільйонів гривень. Якщо врахувати процес виготовлення проєктної документації, її погодження у Міністерстві культури та інформаційної політики, а також отримання всіх необхідних дозволів на початок робіт, передбачених коштів має вистачити до кінця року. Продовжити роботи планують і наступного. “Нагадаю, вже завтра депутати Львівської обласної ради мають намір затвердити нову програму з охорони культурної спадщини області на наступні 5 років. Відтак будуть затверджені і переліки об’єктів, які профінансують з обласного бюджету. Ми сподіваємося і на співфінансування від місцевої Солонківської громади. Відповідно до індексу податкоспроможності, вона не бідна. Тож спільно з комісією спадщини та туризму ЛОР, готуємо її керівництву відповідного листа”, - каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Олена Василько.
У школі Золочева представили виставку плакатів про Василя Вишиваного
11 лютого 2021
Річницю від дня народження Вільгельма фон Габсбурга відзначили відкриттям виставки плакатів у Золочівський ЗОШ №4 імені Василя Вишиваного. Виставка відтворює життя і боротьбу українського патріота, військового діяча, дипломата та поета Василя Вишиваного. «Той ентузіазм, з яким у цій школі плекають національну пам'ять гідний наслідування, адже людина та її ідеї живуть доти, доки про неї пам’ятають. Усі подібні починання є важливими для збереження нашої національної гідності і для збереження нашої незалежності. Сподіваюся, що ми зможемо реалізувати ще не один проект», - наголосила під час заходу начальник управління інновацій департаменту освіти та науки Львівської ОДА Ольга Котовська. Під час презентації виставки на важливості для Золочева постаті Василя Вишиваного наголосила директор школи Олена Павлишин. «Полюбивши Україну, її традиції, та зачарувавшись Карпатами, прославивши січових стрільців, Вишиваний став одним із символів інтеграції України в європейську спільноту. Він зумів віддати для цього всі сили. У Золочеві він був командиром сотні уланів. Всі його солдати були українцями. За велику любов до всього українського і постійне одягання вишиванки його почали називати Василь Вишиваний», - зазначила директор школи. На думку голови ювілейного комітету громадських організацій Львівщини при Львівській ОДА по вшануванню Василя Вишиваного Марка Сімкіна, австрійський архікнязь є прикладом для наслідування сучасній молоді. «Коли Австрію поділили на зони після війни, Вишиваний проживав на англійській зоні, однак проживаючи в Австрії, він боровся за свободу України. Гебельс пропонував йому очолити підрозділ в німецькій армії, від пропозиції він відмовився. Боротьба за незалежність українського народу була основою його світогляду. Вишиваний є прикладом для сучасної молоді: вірності присяги, самопосвяти заради України, віри в свободу. Якщо молодь знатиме свою історію, матиме зовсім іншу мотивацію у своїх вчинках», - акцентував Марко Сімкін. Під час відзначення 126-ої річниці від дня народження Вільгельма фон Габсбурга, шкільній бібліотеці передали кілька примірників книги «Українцями не народжуються, Українцями стають!». «Деякі документи, які я знайшов в архіві є неймовірно цікавими. Будучи племінником імператора, він зробив усе, щоб повернути Шептицького з російської неволі. Повернувшись в Україну, Шептицький зустрівся з Вишиваним. Завдяки їхній роботі, УНР визнали як самостійну державу. У 1991 ми відновили незалежність, за яку боролись такі герої як Василь Вишиваний», - розповів про свої дослідження автор книги Богдан Горбовий. Книгу про Василя Вишиваного презентували також у Навчальному Центрі Національної Гвардії України у Золочеві. Уже навесні цього року центр отримає найменування імені Василя Вишиваного.
Відео Ігоря Мартиніва про церкву у Маткові перемогло у конкурсі "Вікі любить пам'ятки" (+ВІДЕО)
9 лютого 2021
Відео Ігоря Мартиніва “Панорами з неба” про церкву-пам’ятку у Маткові перемогло в номінації "Відео" у конкурсі “Вікі любить пам’ятки”. Дерев’яна церква у Маткові споруджена 1838 року і належить до переліку пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО. «Цю унікальну пам'ятку бойківської архітектури ми подаємо на конкурс “Велике будівництво” в культурі. Храм потребує реставрації, а його куполи мають бути накриті гонтом. Сподіваємося, що відомість і суспільний резонанс додадуть і громаді, і нам, і експертам азарту - аби реставрувати церкву і зберегти пам’ятку автентичною», - каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько. Ігор Мартинів розповідає, до Маткова довелося потрапити у травні під час зйомок проморолика Львівщини. Одразу вирішив, що про це місце зробить окреме відео для свого ютуб-каналу і для видання "Збруч", де веде рубрику "Пам'ятки Галичини". "Коли мені запропонували взяти участь у конкурсі від Вікіпедії, я подав саме це відео», - каже автор відео-переможця Ігор Мартинів. Нагадаємо, департамент створив два промовідео про дерев’яні церкви, одним з наших відеооператорів і був Ігор Мартинів.
Ремонт об’їзної Золочева: дорожники завершили влаштування асфальту
8 листопада 2020
Менше ніж місяць тому дорожники розпочали ремонт автошляху Хильчиці – Ясенівці, який дозволяє їхати в об’їзд Золочева. Вчора завершили влаштування асфальтобетонного покриття. “Цю дорогу збудували у 1970 році, і з цього часу її ремонт ніхто не проводив. Цьогоріч ми скерували понад 28 млн грн. і капітально відремонтували автошлях протяжністю 2, 2 кілометри. Днями тут облаштують розмітку, дорожні знаки, і водії зможуть значно швидше добиратись до прилеглих населених пунктів, оминаючи Золочів”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. В межах капітального ремонту влаштували нову основу та два шари асфальтобетонного покриття товщиною 15 см. Роботи виконує підрядна організація ТзОВ "Шляховик-Т" за рахунок коштів державного бюджету. Нагадаємо, на відкритих торгах вдалося зекономити дуже серйозну суму коштів на ремонт цієї дороги. Очікувана вартість капремонту за проектом складала 39,4 млн грн. «Шляховик-Т» знизив ціну до 28,2 млн грн. Оксана Буй
На Золочівщині відкрили дитячий будинок сімейного типу
23 серпня 2020
У місті Золочеві збудували дитячий будинку сімейного типу, в якому проживатиму діти із батьками-вихователями. Сім’я, що у 2014 році переїхала із Ялти на Львівщину, вже виховує четверо рідних дітей, двох дітей-сиріт 12-ти та 15-ти років та готова взяти на виховання іще чотирьох сиріт. «Кожен з нас розуміє, що нічого кращого немає для дитини, ніж рости в гарній, дружній сім’ї. Любов, яку дають дитині батьки, ніщо не може замінити. Дякую також усім, хто переймається долею дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. І бере на себе відповідальність за вирішення проблем, які їх спіткали. Зі свого боку, як голова обласної адміністрації, обіцяю підтримку у всіх ініціативах і стараннях, зокрема при створенні дитячих будинків сімейного типу. Бо такі заклади відкривають великі можливості для дітей. Живучи тут, вони можуть навчатися у звичайній школі, спілкуватися з однолітками, всебічно розвиватися, бути собою, пізнавати це життям таким, яке воно є», - наголосив під час відкриття дитячого будинку голова Львівської ОДА Максим Козицький. Вихованці проживатимуть і виховуватимуться у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівнів акредитації - до його закінчення. "Подружжя Дмитра та Ольги Анісімових, яке тут проживатиме, переїхало на Львівщину з окупованого Криму. Ці батьки пройшли всі відповідні навчання та вже виховують четверо рідних дітей. Двоє дітей-сиріт вже переїхали до нового дому. Невдовзі батьки очіють ще чотирьох. Тож загалом, зі своїми, буде десятеро. Чимала родина, але ми, разом з місцевим самоврядуванням, вірю, зробимо все можливе, щоб вона стала щасливою", - зазанчив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. «Нам дуже приємно, що цей проєкт не був формальним. Вже за пів години ми відчули тут себе вдома. Дякую всім, хто долучився, будував і створив цей затишок», - розповіла мама Ольга Анісімова. На будівництво цього нового будинок у Золочеві скерували 3,6 млн грн. Зокрема: субвенція з державного бюджету – 1,9 млн грн , з обласного – майже 1,7 млн грн. Зазначимо, загалом на Львівщині функціонує 37 дитячих будинків сімейного типу у яких виховують понад дві з половиною сотні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
На Львівщині відкрили перший мультифункціональний спортивний простір
23 серпня 2020
Сьогодні, 23 серпня, у Золочеві відкрили перший на Львівщині мультифункціональний спортивний простір європейського зразка. Він розташований у центрі міста поблизу опорної школи №1. Комплекс містить два спортивні майданчики: один зі штучним покриттям, а інший з тренажерним обладнанням. Один майданчик спорудили у межах реалізації Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, другий з’явився завдяки Конкурсу проєктів місцевих ініціатив у 2020 році. “Це перший такий комплекс на Львівщині. Він стане не тільки відмінним місцем для проведення вільного часу золочів'ян, а й додатковою тренувальною базою для місцевої дитячо-юнацької спортивної школи та осередку центру «Спорт для всіх». Такий комплекс є повним аналогом великому спортивному залу. На ньому можна не лише проводити інтенсивні особисті тренування, а й позмагатись у командних видах спорту”, - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Зауважимо, лише у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини цьогоріч в області спорудять 18 майданчиків та модернізують 3 стадіони.
У Золочеві запрацював реконструйований танцювальний зал
23 серпня 2020
Золочівщина відзначає День державного прапора та свято Незалежності разом з усією Україною. В урочистій церемонії підняття прапора України разом із талановитими дітьми Золочівщини взяв участь і голова Львівської ОДА Максим Козицький. До знаменних дат приурочили також відкриття танцювального залу районного Народного дому ім. І. Білозіра, що перебував на реконструкції. В оновленому танцювальному залі вже займається Народний ансамбль танцю «Первоцвіт», який є постійним учасником концертів та масових заходів, що проводяться у районі. Колектив також бере участь у фестивалях народного танцю та змаганнях з сучасного танцю в Україні і за кордоном. «Тепер учасники народного ансамблю танцю «Первоцвіт», які прославляють Львівщину по всій Україні і за кордоном, займаються в гарному, світлому залі. Радий, що такий ансамбль матиме гідні умови для занять. Дівчата і хлопці показали нам чудову танцювальну композицію «Сила». Вразили їхні чудові стилізовані національні костюми», - наголосив Максим Козицький. Під час відкриття залу для гостей організували майстер-клас. На реконструкцію танцювального залу з обласного бюджету у 2019-2020 роках виділено 850 тис грн. За ці кошти у танцювальному залі провели відбивання старої штукатурки з поверхонь цегляних стін та стелі, проклали нову електромережу, виконали перетирання, шпаклювання та поліпшене фарбування стін; установили світильники з лампами, облаштували підвісні стелі; замінили вікна та двері на енергозберігаючі, замінили підлогові лаги на дощату паркетну підлогу. Також облаштували новий санвузол та зробили капітальний ремонт сходової клітки всередині. Облаштовували онднорівневі підвісні стелі, встановили нові металопластикові дверні блоки тощо.