17 мільйонів гривень – на реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства

18 лютого 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Львівська обласна рада затвердила фінансовий ресурс у розмірі 17 млн грн на реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства  у Львівській області. Відповідне рішення ухвалили депутати під час сесії сьогодні, 18 лютого.

Як зазначила керівник департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко, велика частина нової програми на 2021-2025 роки присвячена забезпеченню споживчої потреби населення та розвитку підприємництва на селі, а також органічного виробництва. Згідно з програмою - передбачена фінансова підтримка аграріїв у вигляді часткового відшкодування витрат за придбання та використання біологічних засобів захисту рослин, відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва.

На напрямок відшкодування відсотків за кредитами планують скерувати майже 3 мільйони гривень. Для надання пільгових кредитів – 9 мільйонів гривень.

Цьогоріч аграрії можуть отримати  від 500 до 700 тисяч гривень для реалізації бізнес –проектів. Торік кредитні кошти отримали 19 аграріїв.

“Ставимо акцент на підтримці вирощування малими суб'єктами господарювання нішевих культур, яких зараз недостатньо у Львівській області -  гречка, жито. Велику увагу ми плануємо приділити розвитку кооперації, аби малі виробники мали змогу формувати товарні партії для виходу на внутрішній ринок та підтримку в межах своїх територіальних громад”, - додала Людмила Гончаренко.

У планах на 2021 рік - зосередитись на створені сімейних фермерських господарств, у тому числі й розвиток молочного фермерського скотарства.

“У законодавстві прийнято ряд змін і сімейне фермерство може реєструватись як ФОП та отримувати кошти з держбюджету. Ми також пропонуємо для стимулювання розвитку особистих фермерських господарств, які мають бізнес, але він є нелегальний, створювати фермерські господарства.  Це дасть  можливість отримати відшкодування для придбання обладнання чи основних засобів для виробництва у розмірі 70 %, але не більше ніж 50 тисяч гривень одному господарству. Аналогічна підтримка щодо придбання обладнання у розмірі 70%, але не більше 200 тисяч гривень пропонуємо для сільськогосподарських кооперативів”, - наголосила Людмила Гончаренко.

Комплекс заходів програми має збільшити обсяги виробництва валової сільськогосподарської продукції сільгосппідприємствами на 3 % (331,9 млн грн) та збільшення їх частки у загальнообласному виробництві до 50% валової продукції сільського господарства.

Окрім того, заплановано реалізацію малих бізнес-проектів з розвитку аграрного виробництва та участь і організацію аграрних виставок, ярмарок з метою промоції місцевого сільськогосподарського виробництва. Особлива увага буде приділятись реалізації можливостей молоді, учасників АТО (ООС) та жінок у веденні господарств сімейного типу.

Також цьогоріч планується завершення проекту секторальної підтримки “Горбогори”.

Оксана Буй

Ключові слова:

АПКпрограмасесія

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook