На відеоконференції з Мінекономіки обговорили найважливіші питання розвитку бджільництва в Україні

29 березня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

26 березня під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького в режимі онлайн відбулась конференція з питань обговорення підсумків проведених онлайн-семінарів з бджільництва та  напрацювання нової редакції Закону України «Про бджільництво».

В рамках конференції обговорили результати проведених  онлайн-семінарів, скерованих на роз’яснення алгоритму взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади під час обробітку полів, попередження  та недопущення отруєння бджіл. Надані роз’яснення  до Наказу Мінекономіки від 19.02.2021 № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» щодо змін у порядках реєстрації пасік,  видачі ветеринарно-санітарних паспортів, вимог у застосуванні агрохімікатів при обробітку посівів сільськогосподарських культур та багаторічних насаджень.

Галузь бджільництва є вагомою складовою аграрної сфери України. Тому важливим кроком для її розвитку та підтримки є зміни та вдосконалення відносин у сфері бджільництва, ефективне використання та захист бджіл, виробництво продукції бджільництва, створення умов підвищення продуктивності бджіл та сільськогосподарських культур, а також захист прав та інтересів пасічників.

 «На Львівщині бджільництвом займаються більше ніж 4 тисячі пасічників, в обробітку аграріїв - 712,3 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь. Визначені аспекти алгоритму дій пасічника та  аграрія  будуть вагомими інструментами для попередження та мінімізації випадків масового отруєння бджіл у період обробітку сільськогосподарських культур засобами захисту рослин. Саме з таких  питань департамент впродовж лютого-березня провів  5 онлайн-семінарів  у 7-ми районах  області та  73-х об’єднаних територіальних громадах із залученням фахівців Головного та районних управлінь Держпродспоживслужби у Львівській області, пасічників та агровиробників» , - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

 

 

Ключові слова:

бджільництво

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook