Пасічникам роз’яснили аспекти державної підтримки бджільництва

23 квітня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

23 квітня під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбулось онлайн засідання робочої групи Мінекономіки з питань розвитку бджільництва щодо роз’яснення норм наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19 лютого 2021 року № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» та механізму часткового відшкодування вартості племінних бджолиних маток та бджолиних пакетів.

Участь у засіданні прийняли директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман та начальник відділу рослинництва та тваринництва департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Світлана Долинська.

У рамках засідання обговорили питання щодо місця реєстрації пасік,  видачі ветеринарно-санітарних паспортів, зокрема процедури обстеження пасіки при оформленні паспорта на пасіку та вартості таких обстежень, термінів  обов’язкової диспансеризації пасік, чинності паспортів старого зразка.  Окрім того обговорені дії пасічників у випадку застосування агрохімікатів при обробітку посівів сільськогосподарських культур та багаторічних насаджень.

Також роз’яснено механізм державної підтримки пасічників в частині відшкодування вартості  придбання племінних бджолиних маток та бджолиних пакетів.

Як зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації  Тетяна Гетьман, зміни та вдосконалення ініціатив у сфері бджільництва, ефективне використання та захист бджіл, виробництво продукції бджільництва, створення умов підвищення продуктивності бджіл та сільськогосподарських культур, а також захист прав та інтересів пасічників є важливим кроком у розвитку бджільництва та підтримки цієї галузі в цілому.

«На Львівщині бджільництвом займаються більше  4 тисяч пасічників. Реєстрація пасіки гарантує її щорічне ветеринарне обстеження для забезпечення здоров’я бджіл, виробництво якісної продукції, захищає інтереси  пасічника у разі отруєння бджіл, а також дає можливість пасічнику залучити додаткові фінансові ресурси з бюджетів усіх рівнів для підтримки та розвитку власного бізнесу», - додала вона.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook