Перспективи розвитку галузі бджільництва розглянули на нараді із пасічниками

28 лютого 2019р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 28 лютого, у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Ґжицького відбулась нарада «Стан та перспективи розвитку галузі бджільництва».

У зустрічі взяли участь пасічники з різних районів області, представники громадських спілок пасічників, Всеукраїнського Братства Бджолярів України, наукових установ, головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

«В останні роки з`явилась можливість виходу вашого продукції на міжнародні ринки. Для цього потрібна співпраця. Ваша продукція є конкурентною на світовому ринку, але для цього потрібна комунікація між виробниками і споживачами. Сьогодні ми маємо шанс щось змінити. Ми працьовиті, мудрі та фахові, нам просто треба скористатися своїм шансом», - звернувся до бджолярів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

В межах наради порушили питання розвитку галузі бджільництва Львівщини та діючі інструменти підтримки, а також актуальні виклики у бджільництві та шляхи їх вирішення.

Бюджолярі також мали можливість втсловити свої пропозиції та запитання, на які отримали фахові відповіді.

Довідково:

Бджільництвом в області займається 12 сільськогосподарських підприємств та 5,1 тис. фізичних осіб, які утримують 66,2 тис. бджолосімей. Створено 20 товариств, об'єднань та громадських спілок пасічників, які захищають інтереси бджолярів. Зареєстровано 1600 пасік, які мають оформлені ветеринарні паспорти на пасіку (31,0% від наявної кількості пасік в області), в т.ч. у сільськогосподарських підприємствах паспортизовано12 пасік (100%), в населення – 1588 пасік (30,8%).

У 2018 році у всіх категоріях господарств вироблено 1009тонн меду (+1,3% до минулого року). Середня продуктивність - 15,0 кг на бджолосім’ю. Найвищу продуктивність має пасіка ПП «Апіс-Мед» Бродівського р-ну,виробництво меду на одну бджолосім’ю складає 23,7 кг.

Ключові слова:

бджільництвопасічники

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook