«За місяць на Львівщині на 82 % знизився показник захворюваності на ковід»: Львівський обласний лабораторний центр
Завдяки проведеним протиепідемічним та обмежувальним заходам, на Львівщині спостерігаєється зниження захворюваності на коронавірусну інфекцію, яке розпочалося з тринадцятого тижня цього року, тобто, з початку травня. Така ситуація фіксується у всіх районах області – насамперед, у Пустомитівському, Львівському, Яворівському, Дрогобицькому, де показники були найвищі. Про це на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації в області розповіла заступниця генерального директора Львівського обласного лабораторного центру Марія Озірковська.
«Якщо порівнювати ситуацію в Україні і на Львівщині, то наша область знаходиться на високому рівні захворюваності – Львівщина на четвертому місці в Україні після м. Києва, Одеської, Дніпропетровської та Харківської областей. Проте, аналізуючи ситуацію за останні тижні, ми спостерігаємо позитивну динаміку. На початку квітня за один тиждень фіксували 8000 випадків захворювання, а вже на початку травня – вдвічі менше. За останній тиждень – 1444 випадки. Таким чином, на Львівщині на 82 % знизився показник захворюваності на ковід у порівнянні з найвищими зафіксованими показниками», - зазначила Марія Озірковська.
Вона також додала, що щоденно у Львівському обласному лабораторному центрі проводять від 1000 до 2000 тестувань на ковід. У лабораторному центрі наявне все необхідне обладнання та працює достатня кількість фахівців для проведення тестувань вчасно.
Марія Озірковська наголосила, що заходів безпеки потрібно дотримуватися не менш строго ніж раніше, оскільки COVID-19 належить до особливо небезпечних інфекційних захворювань, а сам вірус є недостатньо вивчений і постійно піддається мутаціям.
Щодо вакцинації:
- за останню добу на Львівщині провакциновано 1064 особу;
- станом на сьогодні в області провакциновано 72 088 осіб (перша доза – 69 478, друга доза – 2610 осіб);
- загалом на Україні щепили 1 031 728 осіб.
Нагадуємо, основними заходами безпеки від COVID-19 залишаються:
- вакцинація;
- носіння масок;
- уникнення масового скупчення людей;
- дотримання дистанції.
Ключові слова:
брифінг ковідНовини за темою
''Штам Омікрон на Львівщині допоки не виявили, але ймовірність є досить високою'' - Марія Озірковська
21 грудня 2021
Упродовж останніх декількох тижнів спостерігається тенденція до зниження рівня захворюваності на коронавірусну хворобу. Про це заявила на брифінгу заступниця генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Марія Озірковська. Вона повідомила, що за увесь час пандемії на Львівщині виявили 217444 випадків захворювання на COVID-19, померло - 5868 осіб. За всіма індикаторними показниками Львівщина відповідає жовтому рівню епідемічної небезпеки. ''Найбільший пік захворюваності був у листопаді, коли на Львівщині фіксували до 10 тисяч випадків захворювань за тиждень. Цього тижня спостерігають суттєве зниження захворюваності - 2043 випадки проти 3125 за попередній тиждень - зниження на 34,62 %'', - сказала Марія Озірковська. Заступниця директора центру контролю та профілактики хвороб зазначила, що попри покращення епідеміологічної ситуації щоденно фіксують в середньому близько 10- 20 смертельних випадків, пов'язаних із захворюванням на ковід. Більше тисячі людей з COVID-19 знаходяться на стаціонарному лікуванні у лікарнях Львівщини – на сьогодні 1287. У реанімаціях області перебувають 135 осіб та 45 людей знаходяться під апаратами ШВЛ. ''Від коронавірусної хвороби помирають не лише старші люди, але й молодша вікова категорія та породіллі. На жаль, зареєстровані смерті серед породіль, які не були вакциновані. Саме тому, ситуацію не можна вважати спокійною'', - наголосила Марія Озірковська. Вона додала, що віднедавна в Україні виявили перші випадки циркуляції штаму Омікрон. На Львівщині ця мутація виявленою допоки не була, але ймовірність його наявності є досить високою. Цей штам характеризується особливою заразністю, адже він в 4 рази заразніший за штам Дельта. Допоки він є недостатньо дослідженим, тому потрібно надалі дотримуватися карантинних правил та вакцинуватися. ''Нагадаю, що в Україні діє локдаун для невакцинованих, тобто обмеження не застосовуються до тієї групи людей, які є вакцинованими. Також розширили перелік осіб, які підлягають обов'язковій вакцинації, зокрема додали працівників закладів охорони здоров'я та співробітників комунальних підприємств'', - зазначила Марія Озірковська.
Показники захворюваності на коронавірус в області стабілізуються
1 грудня 2021
Епідеміологічна ситуація в області покращується. Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. За його словами, індикаторами такого покращення є коефіцієнт виявлених випадків захворювання на ковід, кількість осіб, яких госпіталізовують щоденно, та завантаженість ліжкової мережі. Усі ці показники поступово стабілізуються. «Станом на сьогоднішній ранок 2268 пацієнтів перебувають на стаціонарному лікуванні. Таким чином, завантаженість ліжкової мережі становить 44%. Проте тривожним залишається факт, що реанімаційні відділення заповнені і кількість пацієнтів, які потребують кисневої підтримки, є досить значною», - сказав Орест Чемерис. Щодо вакцинації, то станом на сьогоднішній ранок провакцинувалися першою дозою понад 900 тисяч мешканців області. Більше 700 тисяч осіб уже пройшли повний курс вакцинації. «Незважаючи на стабілізацію та покращення епідеміологічної ситуації закликаю всіх вакцинуватися для того, щоб захистити себе та своїх близьких», - наголосив Орест Чемерис. Він також повідомив, що усіх вакцин в області є достатньо для вакцинації всіх охочих. Окрім того, директор департаменту охорони здоров’я підтвердив, що з наступного року можуть почати вакцинацію бустерною дозою громадян, які вже пройшли повний курс вакцинації. За його словами, такі заходи проведуть невідкладно після виходу офіційних розпорядчих документів МОЗ.
Цього тижня очікується поступлення вакцини «Pfizer» для використання у центрах вакцинації
13 липня 2021
У всіх центрах вакцинації населення зараз використовують для щеплення вакцину «Coronavac», проте найближчим часом планують використовувати у центрах і вакцину «Pfizer». Про це на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Цього тижня очікується поступлення на Львівщину чергової партії вакцини «Pfizer» для використання цільово саме у центрах вакцинації. Кожен центр використовуватиме лише один тип вакцини. Це потрібно для дотримання усіх вимог її зберігання. Як тільки отримаємо «Pfizer» для масової вакцинації, анонсуємо, в яких саме центрах можна отримати щеплення цією вакциною, а в яких - «Coronavac», - повідомив Орест Чемерис. «Епідситуація на Львівщині залишається стабільною, проте насторожує ріст захворюваності в деяких країнах Європи. В Іспанії та Португалії фіксують найбільше випадків інфікування новим штамом Дельта. На Львівщині таких випадків немає, проте кілька зразків тестів з підозрою на наявність цього штаму, зараз досліджують у Центрі громадського здоров’я м. Києва», - додав директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА
«Вакцинація є єдиним способом повернутися до звичного життя без карантину», - Орест Чемерис
23 Червня 2021
Епідситуація залишається сприятливою, що показано у кількості нових випадків захворювань та госпіталізацій. Водночас кількість центрів вакцинації на Львівщині збільшиться. Про це на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Кількість нових випадків ковіду невелика і коливається в межах 50-ти щоденно. Спостерігаємо суттєво нижчі показники щодо кількості госпіталізованих - від 10 до 30 осіб за добу. Станом на сьогодні ліжкова мережа області заповнена на 9,47 % (311 пацієнтів, які знаходяться на лікуванні у визначених ковідних стаціонарах)», - зазначив Орест Чемерис. «Хоча всі стаціонари заповнені незначно, ми все одно спостерігаємо, що пацієнти, які поступають з підозрою на ковід або ковідом, є у достатньо важкому стані, а ті пацієнти, які звертаються за медичною допомогою, як правило тривалий час лікувалися самостійно. У госпіталізованих спостерігаються ускладнення і важкі пневмонії. Тому говорити про те, що ковід минув, ще рано, і нехтувати карантинними обмеженнями категорично не можна. Носіння масок і гігієна рук є обов’язковими», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Він також повідомив, що на Львівщині триває вакцинальна кампанія. За дорученням Міністерства охорони здоров’я у департаменті першочергово працюють над тим, щоб у максимально стислі терміни вакцинувати усе доросле населення, адже, швидше за все, нас очікує наступна хвиля росту захворюваності. Зараз у департаменті напрацьовують графік роботи чинних восьми центрів вакцинації, а також нових, зокрема, у районах області. «Наскільки наступна хвиля буде агресивною - залежить від кількості провакцинованих осіб, адже вакцинація є єдиним методом для нас усіх, щоби повернутися до звичного способу життя. Працюємо над тим, аби максимально наблизити вакцинацію до населення у районах Львівщини», - наголосив Орест Чемерис. Нагадаємо, у центрах масової вакцинації населення на Львівщині щеплять вакциною «Coronavac». Вакцинація на Львівщині в цифрах: за останню добу провакцинували 3651 особу; станом на сьогодні в області провакциновано 134 219 осіб (одна доза – 115 605, дві дози – 18 614); на разі Львівщина знаходиться на четвертому місці по темпах вакцинації в Україні після міста Києва (268 583 особи), Дніпропетровської (178 322) та Київської (143 646) областей. по Львівській області вакциною «Covieshield» провакцинували – 38 403 особи, «Astra Zeneca» - 34 350, «Coronavac» - 40 732, «Pfizer» - 20 734 особи.
«Закликаємо мешканців Львівщини відповідально поставитися до вакцинації», - Іван Собко про збільшення темпів вакцинації в області
4 Червня 2021
«Зараз на Львівщині спостерігаємо найнижчі показники захворюваності на ковід та завантаженість ліжкомісць за останні півроку. Ми кожного дня фіксуємо зменшення кількості звернень як до сімейних лікарів, так і до екстреної медичної допомоги. Зменшення показників госпіталізації свідчить про те, що, дякуючи медикам та сумлінному дотриманню населенням карантинних обмежень, ми долаємо коронавірус», - розповів на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації в області Іван Собко, заступник голови Львівської ОДА. Він також наголосив, що в Україні збільшується кількість провакцинованих осіб, і закликав мешканців Львівщини робити щеплення. «Ми маємо пройти новий етап у нашому звичному житті - вакцинацію від ковіду. Міністерство охорони здоров’я отримало чітке доручення від Президента України пришвидшити темпи вакцинації. Президент ставить завдання провакцинувати 10 млн українців до Дня Незалежності. Це цілком реальна цифра, якщо мешканці Львівщини, зокрема, будуть відповідальними, свідомими, та йтимуть на вакцинацію», - наголосив Іван Собко. Саме для виконання доручення Президента у Львові організували роботу Центру масової вакцинації на Арені «Львів» - завдяки спільним зусиллям ІТ-кластеру Львова, обласної та міської влад.. Чиновник запевнив, що кількість вакцини збільшується і відкриття Центру стало можливим саме зараз, адже раніше вакцина поступала у меншій кількості. Доїзд до Центру буде надалі безкоштовним, а на одній зміні працюватиме не дві, а три бригади. Три різновиди вакцини, яку використовують в Україні (Astra Zeneca, Pfizer та Coronavac), схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я, тож від імені голови облдержадміністрації Максима Козицького Іван Собко закликав мешканців Львівщини відповідально поставитися до вакцинування заради власної безпеки в першу чергу. «Приїжджати на вакцинацію на Арену «Львів» можуть мешканці Львівщини зі списку очікування додатку «Дія», молодші 60 років, навіть якщо їм попередньо не телефонували. При великій кількості бажаючих провакцинуватися, одразу ж до роботи Центру будуть залучені запасні бригади медиків», - зазначив Іван Собко. Вакцинація на Львівщині в цифрах: за останню добу провакциновано 992 особи; станом на сьогодні в області провакциновано 81 693 особи (одна доза – 74 963, дві дози – 6730); на разі Львівщина знаходиться на третьому місці по темпах вакцинації в Україні після міста Києва (136 614 осіб) та Дніпропетровської області (104 279); по Львівській області вакциною «Covieshield» провакциновано – 38 403 особи, «Astra Zeneca» - 24 560, «Coronavac» - 14 050, «Pfizer» - 4680 осіб.
Вакцинальна кампанія в Україні триває. Центр вакцинації на Арені Львів розпочне свою роботу вже завтра
28 травня 2021
На даний час на Львівщині ситуація із захворюваністю на коронавірус стабілізувалася. Ліжкова мережа заповнена на 19,47 %, за останню добу госпіталізували 52 особи. Про це на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Він також зазначив, що Львівщина продовжує лідирувати серед областей України по темпах вакцинації населення. Зокрема: за останню добу провакциновано 1008 осіб; станом на сьогодні в області провакциновано 76 469 осіб (одна доза – 70 728, дві дози – 5741); на разі Львівщина знаходиться на третьому місці по темпах вакцинації в Україні після міста Києва (116 263 особи) та Дніпропетровської області (87 676); по Львівській області вакциною «Covieshield» провакциновано – 38 403 особи, «Astra Zeneca» - 24 500, «Coronavac» - 9150 «Pfizer» - 4416 осіб. Також нагадаємо, що завтра починає працювати Центр вакцинації населення на стадіоні Арена Львів, де щепитимуть осіб з листа очіування з додатку «Дія», першочергово – осіб, старших 60 років.
«Сьогодні Львівщина отримає 16 080 доз вакцини «Coronavac», - Олег Когут
25 травня 2021
«Сьогодні на Львівщину прибуде 16 080 доз вакцини, які використають для вакцинації цільових груп населення. А саме - працівників санаторно-курортних закладів, прокуратури, спецзв’язку та сфери паливно-енергетичного комплексу (великі енергомережі, шахти)», - розповів на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині Олег Когут, регіональний координатор з вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині. «Друга доза вакцин зарезервована. Також очікуємо на прибуття чергової партії вакцини «Pfizer», яка буде використана для вакцинації працівників закладів освіти всіх рівнів акредитації», - додав Олег Когут. Він також розповів, що вже можна спостерігати результати пілотного проєкту вакцинації населення міста Моршин. Протягом останніх днів в Моршині не зафіксовано жодного випадку захворювання на ковід. Нагадаємо, що проєкт передбачає вакцинування 70 % населення міста, на разі щеплено 64 %. Щодо вакцинації на Львівщині: за останню добу провакциновано 1049 осіб; станом на сьогодні в області провакциновано 73 927 осіб (одна доза – 69 990, дві дози – 3937); на разі Львівщина знаходиться на третьому місці по темпах вакцинації в Україні після міста Києва (110 516 осіб) та Дніпропетровської області (84 367); по Львівській області вакциною «Covieshield» провакциновано – 38 403 особи, «Astra Zeneca» - 24 070, «Coronavac» - 7686, «Pfizer» - 3768 осіб. Олег Когут також зазначив, що кількість виявлених випадків захворювання на ковід на Львівщині знизилася, а кількість виписаних пацієнтів зростає. Нагадаємо, минулого тижня заступниця гендиректора Львівського обласного лабораторного центру Марія Озірковська розповіла, що за місяць на Львівщині на 82 % знизився показник захворюваності на ковід.
Порушення в роботі кишково-шлункового тракту теж може бути симптомом ковіду
11 травня 2021
На сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині лікар-інфекціоніст Львівської обласної інфекційної лікарні Людмила Гринів розповіла, що поступлення пацієнтів у лікарню зменшилось, проте стан госпіталізованих залишається важким або середнього ступеня важкості. «Перебування на стаціонарі триває до двох тижнів, клініка захворювання є незмінною, але у частини пацієнтів спостерігаємо додаткові симптоми – порушення в роботі кишково-шлункового тракту», - зазначила Людмила Гринів. У Львівській обласній інфекційній лікарні станом на сьогодні перебуває 121 пацієнт з діагнозом Covid-19. Нагадаємо, за останню добу на Львівщині госпіталізовано 55 осіб з коронавірусом. В свою чергу, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис на брифінгу розповів, що епідситуація на Львівщині стабілізувалася, проте враховуючи сприятливі погодні умови, збільшення активності населення, а також святковий період, що минув, цілком можливим є погіршення епідситуації.
«Послаблення карантинних обмежень не звільняє нас від обов’язку їх дотримуватися», - Орест Чемерис
11 травня 2021
Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис розповів, що епідситуація на Львівщині стабілізувалася, проте враховуючи сприятливі погодні умови, збільшення активності населення, а також святковий період, що минув, цілком можливим є погіршення епідситуації. «Так, ми фіксуємо спад захворюваності по всіх показниках. Але, попри позитивні цифри, маємо пам’ятати, що ми вже кілька разів фіксували покращення епідситуації, а заповненість ліжкової мережі раніше теж становила менше 35 %. Тому вкотре нагадуємо про необхідність дотримання обмежувальних заходів та обов’язкове використання засобів індивідуального захисту. Після послаблення карантинних обмежень ковід не зник з нашого життя», - зазначив Орест Чемерис. Очільник профільного департаменту також розповів про стан реалізації проекту вакцинації населення в Моршині - 54% населення отримали першу дозу вакцини, а найближчим часом буде ввезена друга доза. Після цього зможуть оцінити, на скільки ефективним був такий експеримент, який реалізується за ініціативи керівництва міста Моршина при підтримці Міністерства охорони здоров’я. «Маємо зрозуміти, що альтернатив вакцинації немає. Несприятливі події після вакцинації фіксуються у 0,02% вакцинованих - це підвищення температури тіла протягом двох-трьох днів та незначні висипання», - наголосив Орест Чемерис. Щодо вакцинації на Львівщині: за останню добу провакциновано 592 особи; станом на сьогодні в області провакциновано 61 671 особу; на разі Львівщина знаходиться на третьому місці по темпах вакцинації в Україні після міста Києва (93 096) та Дніпропетровської області (70 920); по Львівській області вакциною «Covieshield» провакциновано – 38 393 особи, «Astra Zeneca» - 17 230, «Coronavac» - 3720, «Pfizer» - 2328 осіб.
У Львівській обласній клінічній лікарні перебуває 27 ковідних хворих, у частини з яких діагностовано різні типи ускладнень
7 травня 2021
На брифінгу щодо епідситуації на Львівщині завідувач ковідним відділенням Львівської обласної клінічної лікарні (ЛОКЛ) Омелян Синенький розповів, що ситуація у лікарні віддзеркалює ситуацію, яка склалася у Львові і Львівській області загалом. Станом на сьогодні у ЛОКЛ перебуває 27 пацієнтів, хворих на ковід, у реанімаційному відділені – 5 (3 – на ШВЛ). «Кількість ковідних пацієнтів у Львівській обласній клінічній лікарні є невеликою. Приймаємо пацієнтів з коморбідними станами (окрім первинного захворювання, присутня наявність інших захворювань), в основному, це хворі на цукровий діабет та кардіологічну патологію. Зараз в нас перебуває троє пацієнтів, які перенесли оперативні втручання в абдомінальній (черевній) порожнині, двоє – після перенесеного гострого порушення мозкового кровообігу, один пацієнт – після стентування на фоні інфаркту міокарда», - розповів Омелян Синенький. Як наголосив завідувач ковідного відділення, необхідно постійно пам’ятати про свою індивідуальну безпеку, яка в подальшому відобразиться на епідситуації загалом. Нагадаємо, станом на сьогодні у стаціонарах ковідних лікарень Львівщини перебуває 1794 пацієнти. Разом з тим, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА повідомив, що показники рівня епіднебезпеки на Львівщині знаходяться в межах норми.
«Показники рівня епіднебезпеки на Львівщині знаходяться в межах норми», - Орест Чемерис
7 травня 2021
На сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині директор департаменту Львівської ОДА Орест Чемерис зазначив, що ситуація на Львівщині стабілізувалася, проте, після закінчення святкового періоду збільшилась мобільність населення, що може призвести до збільшення кількості захворювань вже наступного тижня. Разом з тим, показники, згідно з якими визначається рівень епідситуації на певній території, на Львівщині тримаються в межах норми: коефіцієнт виявлення нових випадків – близько 14 % (гранична межа – 20 %); кількість госпіталізованих на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів – 28 (гранична межа – 60 ); завантаженість ліжок з киснем – 43 % (гранична межа – 65 %). Показники граничної межі – це показники, при досягненні яких територію відносять до «червоної» зони епіднебезпеки. «Завантаженість ліжок складає 37,3 %. Ліжкова мережа по області не змінилася – це 4775 ліжок, з яких більше 90 % забезпечені киснем. 27 закладів охорони здоров’я визначено на Львівщині для прийому ковідних хворих, 3 з них – до роботи з пацієнтами ще не залучаються, оскільки кількість госпіталізованих з ковідом на разі зменшилася», - розповів Орест Чемерис. Щодо вакцинації на Львівщині: за останню добу провакциновано 2789 осіб; станом на сьогодні в області провакциновано 56 580 осіб; на разі Львівщина знаходиться на третьому місці по темпах вакцинації в Україні після міста Києва (87 704) та Дніпропетровської області (66 384); по Львівській області вакциною «Covieshield» провакциновано – 38 393 особи, «Astra Zeneca» - 12 730, «Coronavac» - 3489, «Pfizer» - 1968 осіб. «Вірусом вражаються більше люди молодого і середнього віку, без супутніх патологій, вони поступають в лікарні з симптомами пневмонії у важкому стані або у стані середнього ступеня важкості. Як правило, такі пацієнти кисневозалежні. Особи, що перенесли ковід, часто мають постковідні наслідки, які проявляються з вираженими і стійкими проявами загальної слабкості та серцево-судинними захворюваннями. Ковід безслідно не проходить, тому вкотре наголошуємо, що потрібно берегти себе, щоб не наражати ні себе, ні близьких на небезпеку», - наголосив директор департаменту здоров’я Львівської ОДА.
Показники захворюваності по Covid-19 відійшли від граничної норми, але залишаються достатньо високими
27 квітня 2021
Директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації розповів, що по трьох основних показниках, за якими визначається зона епіднебезпеки на конкретній території, Львівщина відійшла від критичних позначок, що дозволило вийти з «червоної» зони. Зокрема, такі показники визначені постановою Кабміну № 1236 від 09.12.2020 р.: коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (при граничному значенні 20% на Львівщині зараз 19%); кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення (при граничному значенні 60 на Львівщині зараз 44); завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню (при граничному значенні 65% на Львівщині зараз 58,6%). «Ми чітко прослідковуємо, що ці показники є нижчими від граничних, але вони ще знаходяться на достатньо високому рівні. Попри зниження кількості підтверджених випадків захворювання і кількості госпіталізованих, на стаціонарному лікуванні знаходиться достатньо багато пацієнтів, більше 80 % з яких потребують кисневої підтримки. І пацієнти, які зараз звертаються, у 90 % випадків є кисневозалежними. Напередодні Великодніх свят звертаюсь до кожного з нас – потрібно бути пильними, пам’ятати про те, що коронавірус від нас не відступив, і що він вражає велику кількість молодих людей, в яких не обов’язково є супутні захворювання. Оберігаючи себе, ми знижуємо ризики і не наражаємо своїх близьких на небезпеку», - сказав Орест Чемерис. Він також додав, що станом на сьогоднішній ранок у лікарнях Львівщини, які відведені під ковід, знаходиться 2475 пацієнтів (194 людини перебуває в реанімації, з них на апаратах ШВЛ – 56). Щодо вакцинації: станом на сьогодні на Львівщині провакциновано 41 423 особи; на разі Львівщина знаходиться на третьому місці по темпах вакцинації після міста Києва (50 897) та Дніпропетровської області (42 203); розпочато щеплення новою партією вакцини «Astra Zeneca», яка надійшла на Львівщину вчора у кількості 21 600 доз. У брифінгу також взяли участь Мар'яна Служинська, директор Львівського обласного центру громадського здоров’я та Наталія Гончар, експерт департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з вакцинопрофілактики