«Вакцинація є єдиним способом повернутися до звичного життя без карантину», - Орест Чемерис

23 Червня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Епідситуація залишається сприятливою, що показано у кількості нових випадків захворювань та госпіталізацій. Водночас кількість центрів вакцинації на Львівщині збільшиться. Про це на сьогоднішньому брифінгу щодо епідситуації на Львівщині розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

 «Кількість нових випадків ковіду невелика і коливається в межах 50-ти щоденно. Спостерігаємо суттєво нижчі показники щодо кількості госпіталізованих - від 10 до 30 осіб за добу. Станом на сьогодні ліжкова мережа області  заповнена на 9,47 % (311 пацієнтів, які знаходяться на лікуванні у визначених ковідних стаціонарах)», - зазначив Орест Чемерис.

«Хоча всі стаціонари заповнені незначно, ми все одно спостерігаємо, що пацієнти, які поступають з підозрою на ковід або ковідом, є у достатньо важкому стані, а ті пацієнти, які звертаються за медичною допомогою, як правило тривалий час лікувалися самостійно. У госпіталізованих спостерігаються ускладнення і важкі пневмонії. Тому говорити про те, що ковід минув, ще рано, і нехтувати карантинними обмеженнями категорично не можна. Носіння масок і гігієна рук є обов’язковими», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Він також повідомив, що на Львівщині триває вакцинальна кампанія. За дорученням Міністерства охорони здоров’я у департаменті першочергово працюють над тим, щоб у  максимально стислі терміни вакцинувати усе доросле населення, адже, швидше за все, нас очікує наступна хвиля росту захворюваності. Зараз у департаменті напрацьовують графік роботи чинних восьми центрів вакцинації, а також нових, зокрема, у районах області.

«Наскільки наступна хвиля буде агресивною - залежить від кількості провакцинованих осіб, адже вакцинація є єдиним методом для нас усіх, щоби повернутися до звичного способу життя. Працюємо над тим, аби максимально наблизити вакцинацію до населення у районах Львівщини», - наголосив Орест Чемерис.

Нагадаємо, у центрах масової вакцинації населення на Львівщині щеплять вакциною «Coronavac».

Вакцинація на Львівщині в цифрах:

  • за останню добу провакцинували 3651 особу;
  • станом на сьогодні в області провакциновано 134 219 осіб (одна доза – 115 605, дві дози – 18 614);
  • на разі Львівщина знаходиться на четвертому місці по темпах вакцинації в Україні після міста Києва (268 583 особи), Дніпропетровської (178 322) та Київської (143 646) областей.
  • по Львівській області вакциною  «Covieshield»  провакцинували – 38 403 особи, «Astra Zeneca» - 34 350, «Coronavac» - 40 732, «Pfizer» - 20 734 особи.

 

Ключові слова:

брифінг ковід

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook