Освітяни Львівщини вшанували Героїв Небесної Сотні у Хмельницькому

27 травня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

У Хмельницькому організували спільну акцію департаментів освіти Львівської та Хмельницької державних адміністрацій на знак вшанування Героїв Небесної Сотні, які працювали у сфері освіти.

«Нема нічого важливішого для будівництва держави, ніж пам’ять. Пам’ять і освіта будують сильну країну. Якою буде освіта, таким буде наше суспільство. Пам'ять про людей, які віддали своє життя, які були освітянами, зобов’язує нас будувати таку державу, про яку вони мріяли. Кожен із нас мусить замислитись яким чином він може докластися на своєму робочому місці до цієї ідеї, за яку загинули наші Герої», - зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Захід відбувся у межах відзначення Дня Героїв та річниці Незалежності України.

«Україні болить і пече не тільки останніх сім років, а впродовж десятиліть та століть. Ворог, який зачаївся біля наших кордонів та вишкірює на нас зуби, породив наших Героїв. Щоразу нам вдається давати відсіч російському окупанту завдяки нашим Героям. Ми не маємо права забути про ті події, які змінили Україну, світ та наше суспільство», - наголосив керівник департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля.

В межах проекту вшанували п’ятьох освітян: Богдана Сольчаника, Сергія Бондарчука, Володимира Жеребного, Романа Вареницю та Миколу Дзявульського.

«На восьмому році неоголошеної війни важливо пам'ятати про всіх Героїв, про тих перших достойників, які здійснили початок нового відліку. Серед тих, чиє життя обірвалось у нерівній битві добра зі злом, були освітяни. Саме українська освіта здатна витягнути на новий рівень наше суспільство. Учитель повинен відповідати за все суспільство, а не лише за свій предмет. Він виховує справжніх захисників, закладає майбутнє держави. Герої Небесної Сотні розуміли, що це святе покликання. Пам'ятаймо щодня про високу ціну нашої свободи, про подвиг гордих світлих відважних сердець», - звернулась до всіх присутніх співорганізатор заходу Лідія Ільків.

Під час спільного проекту Львівський історичний музей презентував виставку «Історії життя Героїв Небесної Сотні».

«Коли ми кажемо слово «Герой», то здається, що це людина особлива, безстрашна, мужня. Але вони були такі як ми. Вони навчались, працювали, кохали, мріяли, хотіли щастя для себе і своїх родин. Дух і сила роду їх плекали. Пам’ятаймо про них», - акцентувала авторка єдиної в Україні виставки про Героїв Небесної Сотні Світлана Кочергіна.

Виставка для огляду педагогічної спільноти, учнівської та студентської молоді працюватиме у Хмельницькому до 29 травня.  

«Для рідних важлива пам'ять про наших найближчих людей. 42 роки тому мої батьки одружились. Прожили 35 років, і жили би далі якби не куля снайпера. Останнє Різдво було особливим. Здається, він все робив, щоб ми запам'ятали його життєлюбним і запальним. Він доклав усіх зусиль, щоб донести до дітей правдиву історію України, він робив це з таким запалом, шо забути неможливо. Заходи для пошанування їхньої пам'яті вкрай важливі», - поділилась спогадами про батька донька Миколи Дзявульського Оксана.

Ключові слова:

ГероїХмельницький

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook