Аграрний досвід Львівщини поширюється на інші регіони

8 Червня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

8 червня  2021  року, у м. Київ в рамках 33-ї Міжнародної агропромислової виставки AGRO-2021 відбувся IV Агрополітичний форум. Особлива увага форуму приділялася земельній реформі в умовах децентралізації, розвитку сільських територій і доступ аграріїв до інструментів фінансування.

На форумі Львівщину представив заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний, який взяв участь у дискусійній секції «Інструменти фінансування аграріїв» та поділився досвідом  реалізації регіональної Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки. Він ознайомив присутніх з новими фінансовими інструментами, які пропонуються аграріям області для їхнього розвитку у новій Комплексній програмі підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки.

"Львівщина унікальна тим, що ведення сільського господарства здавна базується на сімейному і кооперативному принципах, а у сільській місцевості проживає 39% населення області. Впродовж 5-ти років в області виконувалась Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва на яку спрямовано 68,5 млн грн. з обласного бюджету. Як результат, в області впроваджено 134 бізнес-проекти, створено 147 нових робочих місць, залучено понад 230 млн грн кредитних ресурсів. Більшість напрямів підтримки включено в нову Комплексну програму на 2021-2025 роки, на яку з обласного бюджету у 2021 році виділено 20,3 млн грн. Регіональна програма спрямована на підтримку мікро- та малих сільгоспвиробників, нарощування сільськогосподарського виробництва, збільшення доданої вартості в аграрному секторі як передумови формування самодостатніх територіальних громад", - зазначив Віталій Загайний.

За його словами, цьогоріч програма містить 5 нових напрямів, які сприятимуть розвитку сімейних фермерських господарств, органічного виробництва, вирощування нішових культур, створення та покращення громадських пасовищ територіальних громад та підтримки учасників АТО (ООС).

Для широкої популяризації та поінформованості про фінансовий ресурс, який можна залучити для розвитку, в області створено сайт «Львівщина люди дії» http://hromady.loda.gov.ua, на якому розміщена інформація про підтримку аграріїв. 

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook