На могилі Мирослава Скорика на Личакові відкрили пам’ятник

5 Червня 2021р, Новини. Управління капітального будівництва, Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні на Личаківському кладовищі у Львові відбулося урочисте відкриття пам’ятника на могилі одного з найвідоміших українських композиторів Мирослава Скорика. Від імені Львівської облдержадміністрації у заході взяли участь голова облдержадміністрації Максим Козицький та заступник Іван Собко.

«Мирослав Скорик – це митець, який створив стільки різноманітних творів, що часто ми могли не знати його авторства, але добре знали його музику. Величезна рідкість, коли на стільки багато справ у творчому доробку, що не можеш повірити, що все це створила одна людина! Це свідчить про масштаби особистості! Ми зі свого боку також зробили добрі справи не лише на словах – консерваторія у Львові названа іменем Мирослава Скорика, запроваджений конкурс композиторів в його честь, створена державна премія імені Великого Композитора. Це ті невеликі речі, які ми можемо зробити, щоб віддати шану Великій Людині, творчість якої назавжди в нашій історії. Музика Мирослава Скорика залишила величезний слід любові до України в серцях мільйонів людей. Світла пам’ять, Маестро!», - сказав Максим Козицький.

Дружина композитора, проректор з наукової роботи Національної музичної академії ім. П. Чайковського  Адріана Скорик подякувала місцевій та обласній владі за підтримку у реалізації проєкту пам’ятника та його авторам, зокрема, а також висловила вдячність керівництву Львівської облдержадміністрації за підтримку композитора та його сім’ї протягом останнього року його життя. Адріана Скорик зазначила, що дуже важливим є те, що велика кількість людей, які співпрацювали з Мирославом Скориком, продовжують втілювати в життя його проєкти.

На могилі видатного композитора, згідно з проектом, розташована скульптура «Плакальниця». Скульптура – це зажурена дівчина, яка тужить та плаче, бо митець покинув цей світ. Схожий образ можна побачити на могилі видатного композитора Фредеріка Шопена на кладовищі у Парижі – Пер-Лашезі. Саме на могилі цього композитора за рік до смерті був Мирослав Скорик з дружиною. Тоді йому дуже сподобався цей меморіал, тому вирішили відтворити цей образ.

Відкриття пам’ятника відбулося також за участі заступника голови Львівської облради Євгена Гірника, заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, голови Львівської райдержадміністрації Христини Замули, народного депутата Ростислава Тістика, а також керівників Національної музичної академії ім. П. Чайковського та Львівської національної музичної академії ім. Лисенка - Максима Тимошенка та Ігоря  Пилатюка, керівника хорової капели «Дударик» Дмитра Кацала, депутатів Львівської облради, мистецьких діячів з усієї України.

Замовником робіт по виконанню пам’ятника є управління капітального будівництва Львівської ОДА. Кошторисна вартість - 1 104 003 грн.

Довідково:

Мирослав Михайлович Скорик (1938 – 2020) – композитор, музикознавець, Герой України. Народився у Львові. Закінчив Львівську державну консерваторію ім. М. Лисенка. Є автором музики до кінострічки «Тіні забутих предків» (1964)  Сергія Параджанова. Був співголовою Національної спілки композиторів України, очолював Київську оперу.

Твори Мирослава Скорика регулярно виконують в Україні, інших пострадянських країнах, а також у Німеччині, Франції, Австрії, Нідерландах, Болгарії, Чехії, Словаччині, Польщі, Великій Британії, США, Канаді, Австралії. Композитор часто виступав як диригент і піаніст із виконанням власних творів.

У стилістиці продовжував традиції львівської композиторської школи, органічно пов'язаної з різноманітними первинними жанрами; дав модерну авторську візію українського, зокрема карпатського, фольклору і львівського міського та салонного музикування, а також сучасної популярної музики, насамперед джазу.

Ключові слова:

Мирослав Скорик

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook