На Личакові вшанували 83-тю річницю від дня народження композитора Мирослава Скорика

13 липня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні в Україні вшановують 83-тю річницю від дня народження видатного українського композитора, музикознавця, Героя України Мирослава Скорика.

Пам’ять композитора вшанували покладанням квітів до його могили на Личаківському кладовищі, де нещодавно встановили пам’ятник.

До покладання квітів на Личакові долучилися начальник відділу мистецтв та розвитку культури департаменту з питань культури, національностей та релігій Василь Гладкий, дружина композитора Адріана Скорик та донька Мілана, генеральний директор Львівської національної філармонії ім. М. Скорика Володимир Сивохіп, композитор та близький товариш Мирослава Скорика Маестро Віктор Камінський.

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, завдяки Мирославу Скорику народні мотиви української музики стали ще більш упізнаваними у світі.

«Мирослав Скорик святкував би сьогодні своїх 83.  По-особливому згадуємо про нього -  світло і добро, яке він випромінював, пам‘ятаємо завжди. Музичний спадок композитора для України і світу назавжди збереже його в нашій пам’яті. Твори Великого Митця живуть і досі! Його проєкти продовжують втілювати в життя його послідовники. З днем народження, Маестро!», - сказав Іван Собко.

Довідково:

Мирослав Михайлович Скорик (13.07.1938 – 01.06.2020) – видатний український композитор, музикознавець, народний артист України, Герой України, художній керівник Київської опери (2011-2016 рр.). Народився у Львові.

В кінці 40-х – на поч. 50-х рр. ХХ ст. родина Скориків перебувала у засланні в Сибіру. Після повернення із заслання Мирослав Скорик розпочав навчання у Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка.

Одні з найвідоміших творів: музика до кінострічки «Тіні забутих предків» (1964 р.) Сергія Параджанова (на її основі створив сюїту для симфонічного оркестру «Гуцульський триптих»), концерт «Карпатський» (1972), «Мелодія» до фільму «Високий перевал» (1981 р.), опера «Мойсей» (2001 р., присвячена візиту до України Папи Римського Івана Павла ІІ), «Карпатська рапсодія» (2004) та ін.

Творам Мирослава Скорика характерне поєднання фольклорних мотивів з неокласикою, писав Мирослав Скорик і джазові п’єси. Твори композитора регулярно виконують в Україні, а також у Німеччині, Франції, Австрії, Нідерландах, Болгарії, Чехії, Словаччині, Польщі, Великій Британії, США, Канаді, Австралії. Композитор часто виступав як диригент і піаніст із виконанням власних творів.

Мирослав Скорик є внучатим племінником української оперної співачки, за життя визнаної найвидатнішою співачкою світу, Соломії Крушельницької. Саме вона заоохотила майбутнього композитора здобути музичну освіту.

Ключові слова:

Мирослав Скорик

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook