У Новояворівську відбувся фестиваль творчості людей з інвалідністю "Політ з одним крилом"
У Палаці культури «Кристал», що в Новояворівську відбувся III регіональний фестиваль творчості людей з особливими потребами «Політ з одним крилом». Цей фестиваль один з проєктів-переможців, який отримав фінансову підтримку з обласного бюджету в рамках цьогорічного конкурсу мистецьких проєктів серед громадських організацій Львівщини.
На фестивалі понад 60 учасників демонстрували свої таланти: спів, танці, вірші, зокрема й декламування поезії та спів жестовою мовою. Цікаво, що для участі у фестивалі не існувало жодних вікових обмежень, тому учасниками були як діти, так і дорослі.
У межах заходу також презентували виставку творчих робіт людей з інвалідністю: вишивки, картини, ляльки-мотанки тощо.
«Наш фестиваль має на меті привернути увагу громадськості до проблем та потреб людей з інвалідністю. Ізоляція таких людей є найгострішою для них проблемою. Але вони є невіддільною частиною нашого суспільства. Тому ми хочемо надати можливість людям з інвалідністю самовиразитися і відкритися світові, обмінюватися творчими ідеями та особистим досвідом» - розповідає організаторка проєкту та голова БО «Дитячі мрії», - розповідає організаторка проєкту та голова БО «Дитячі мрії» Наталія Кулик.
Як і на кожному конкурсі роботу учасників оцінювали члени журі. Номінацію хореографія на цьогорічному фестивалі оцінювала директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк:
«Дякую організаторам за те, що ви робите таку необхідну справу! В першу чергу, дякую усім учасникам. Насправді ви не з одним крилом. Іншого просто не видно, але ми його відчуваємо, бо ви всі дуже сильні, талановиті, красиві і мудрі. Захоплююся вами! Тішуся, що Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада змогли підтримати такий чудовий і важливий проєкт, тому що він дійсно є унікальним і потрібним. Бажаю організаторам, щоб цей фестиваль і надалі розвивався і в найближчому майбутньому став Міжнародним», - зазначила вона.
На завершення фестивалю усі учасники спільно виконали фінальну пісню «Знай, ти не один», яка вже стала саундтреком фестивалю.
Керівництво області, району та міста нагородили учасників дипломами та подарунками.
Нагадаємо, що організаторами фестивалю «Політ з одним крилом» є Яворівська районна членська благодійна організація «Дитячі мрії» (Соціальний центр «Регіна»).
Новини за темою
Умови транспортування з України людей з інвалідністю та дітей-сиріт:Максим Козицький зустрівся з делегацією Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща
20 квітня 2022
Cьогодні начальник обласної військової адміністрації Максим Козицький провів онлайн розмову із дружиною Президента Республіки Польща Агатою Корнхаузер-Дудою та заступником Міністра сім’ї та соціальної політики Павелом Вдувіком. Також участь у зустрічі з очільником Львівщини взяла делегація Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща (PFRON). Очільник області подякував польській стороні за підтримку українців в тяжкі часи боротьби з російським агресором. “Ви надали справжню можливість для понад 2,5 мільйонів українців знайти безпечний прихисток та почуватися себе, наче вдома. У перші дні війни мало хто вірив, що українці вистоять. Але польський народ прийняв рішення допомагати нам. Завдяки вам ми маємо гуманітарний коридор або, як його ще називають, шлях життя. Ми відчуваємо вашу допомогу щодня. Наприклад, вчора спільно з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким відкрили на Львівщині модульне містечко для переселенців. Це перше таке містечко в Україні. Є у нас також багато інших важливих спільних проєктів. Дякую вам за цю підтримку”. – зазначив Максим Козицький. Дружина Президента Республіки Польща наголосила, що Польща намагається створювати комфортні умови для перебування українців, а також співпрацює з іншими державами щодо прихистку вразливих груп населення. У межах зустрічі сторони порушили питання евакуації на територію Польщі дорослих осіб з інвалідністю та дітей-сиріт, в тому числі з інвалідністю. Зокрема, обговорили координаційні моменти щодо транспортування осіб та можливості їх розміщення. Дружина Президента Республіки Польща наголосила, щодля зручності перевезення людей з інвалідністю важливо створити на території України своєрідний хаб, де люди тимчасово перебуватимуть перед переїздом у Польщу. Польська сторона акцентувала на необхідності напрацювання єдиного переліку документів – усталеної форми для перетину кордону, де б була вказана уся інформація, у тому числі і про діагнози осіб з інвалідністю, перелік ліків, які вони приймають, дозування та періодичність прийому, а також умови транспортування цих осіб. Пані Дуда окремо наголосила, що виникають проблеми при приїзді до Польщі великих груп українських дітей з інтернатних закладів. “Були випадки, коли приїжджали групи з понад 100 дітей і ми були змушені розділяти їх на декілька підгруп. У зв’язку з тим, що у Польщі такі заклади розраховані до 14 осіб, маємо прохання враховувати це під час формування груп. А також, щоб опікуни були розподілені між ними”, - зазначила дружина Президента Республіки Польща. Також сторони узгодили, що обов’язковою є процедура обліку осіб, які виїжджають за кордон на тимчасове проживання. Акцентували на важливості формальної реєстрації дітей, зокрема на консульському рівні у співпраці із урядами країн перебування. Окремо зазначили, що для зручності перевезення людей важливо задіяти всі можливі шляхи сполучення
На час воєнного стану для людей з інвалідністю спростили перетин кордону
15 березня 2022
Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Правил перетинання державного кордону людьми з інвалідністю та особами, що їх супроводжують. За цими змінами, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів: довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією; або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»; або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу. Крім того, згідно з Постановою, разом із кожною людиною з інвалідністю І та ІІ групи, котра потребує постійного догляду, дозволено перетинати кордон одному із членів сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку, або іншій особі, яка досягла 18-річного віку та здійснює догляд відповідно до законодавства. Також потрібен документ, який підтверджує здійснення догляду в цьому випадку може бути посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Варто зазначити, що спрощену процедуру перетину кордону цією категорією осіб ухвалили, щоб не наражати людей на небезпеку та допомогти якнайшвидше перетинати кордон. Просимо громадян детально ознайомитися зі змінами, аби завчасно підготувати всі необхідні документи у разі необхідності перетнути кордон.
Система оповіщення в області: розповідаємо, як діяти людям з інвалідністю у разі небезпеки
21 лютого 2022
У Львівській області триває робота з оновлення системи оповіщення у всіх територіальних громадах. Водночас облдержадміністрація проводить активну кампанію для населення і роз’яснює, як діяти після сигналу оповіщення. Детальніше про те, що робити у разі виникнення надзвичайної ситуації саме людям з інвалідністю розповів в ефірі «Суспільного» начальник відділу зв’язку та оповіщення департаменту з питань цивільного захисту Олег Хомич. Якщо прозвучала сирена, людей із вадами слуху мають повідомити ті, хто є поруч. Детальнішу інформацію про ситуацію та необхідні дії можна дізнатися по телебаченню. «Коли ми вмикаємо сигнал "Увага всім", після цього по телебаченню — на каналах "UA: Львів" та "Перший Західний" транслюється повідомлення цивільного захисту, яке буде пояснювати населенню, що саме відбувається та що треба робити. Воно супроводжується сурдоперекладом», - зазначив Олег Хомич. Читайте також: Як діяти у складних ситуаціях та за сигналами оповіщення: рекомендації для населення. План щодо евакуації незрячих та людей, які пересуваються на візках, має розробити місцева влада. «В кожному районі та кожній територіальній громаді має бути план, як діяти в тій чи іншій ситуації. Місцева влада має знати скільки в них людей з інвалідністю, відповідно до цього планується їхня евакуація, транспортування та інше», - додав начальник відділу. Львівщині нову систему оповіщення обладнали у 46 адміністративних центрах громад. Як розповів голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, до кінця року в області планують встановити нову систему оповіщення у всіх громадах. Цікаво знати: Мурованська громада – одна з перших в області запровадила оновлену систему оповіщення: як вона працює (відео). «В області діє система оповіщення ще старого типу. Зараз у Львівській області вже другий рік облаштовують нову систему оповіщення. Наразі вона охоплює 46 громад, ще 5 громад на етапі встановлення нового обладнання. До кінця року планується впровадити нову систему повністю в 73 громадах. Її особливість в тому, що вона зможе працювати навіть при втраті електроенергії протягом 48 годин», — наголосив Максим Козицький. Нагадаємо, що в області діє Комплексна програма «Безпечна Львівщина». Один з її заходів передбачає допомогу громадам у спорудженні систем оповіщення на умовах співфінансування.
Львівська філармонія запрошує на фестиваль «BACH CONTEMPORARY»
29 грудня 2021
У перші дні 2022 року Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика запрошує на різдвяний фестиваль «BACH CONTEMPORARY», події якого зруйнують стереотипи про музику німецького генія. Вони покажуть, наскільки вона, навіть через 300 років, є актуальною та цікавою (адже у перекладі з англійської назва фестивалю звучить як «Бах сучасний»)! Шість концертів «BACH CONTEMPORARY» оздоблять зиму вишуканою класикою композиторів із різних куточків світу та епохальними музичними хітами останніх років! Ініціатором створення і проведення фестивалю, а також його директоркою є українська органістка Олена Мацелюх. У його проведенні візьмуть участь справжні майстри своєї справи – українські музиканти-віртуози. Концерти «BACH CONTEMPORARY» супроводжуватимуть візуалізації від художниці-імпровізаторки Ольги Куц, яка із допомогою різних технік (графіка, живопис, піскова анімація) зображатиме образи та настрої композицій, що звучатимуть. Розклад подій фестивалю «BACH CONTEMPORARY»: Bach & Yon. Відкриття Фестивалю 03.01.2022 / 15:00 Концертний зал Людкевича На концерті-відкритті звучатимуть композиції Йоганна Себастьяна Баха, якому й присвячений фестиваль. Олена Мацелюх та Меланія Макаревич доведуть, що музика видатного митця бароко навіть крізь століття залишається незрівнянною й особливою! Квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/bach-yon-opening-of-the-festival/ Bach & Carols 03.01.2022 / 17:00 Фоє Концертного залу Людкевича Разом із голосами бандуристок IV фестиваль «Bach Contemporary» пропонує слухачам зручно вмоститись у санях зі срібла, якими ми здійснимо зимову мандрівку. З капели собору Святого Марка у Венеції, де майбутній першовідкривач програмної музики Антоніо Вівальді взяв у руки скрипку, через німецькі землі та засніжені тірольські Альпи мелодії Різдва нас приведуть до лемківської оселі. Тут сани для Сина Божого теслі тешуть зі срібла… Квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/bach-carols/ Bach & Jazz 03.01.2022 / 19:00 Концертний зал Людкевича Бах і джаз? Як Вам таке поєднання? Та ще й на органі! У нашому святковому концерті у виконанні органіста Максима Сидоренка звучатимуть твори Баха на будь-який смак. Візуалізує бахівські музичні картини художниця Ольга Куц. Квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/bach-jazz/ Camerata Veneziana 04.01.2022 / 16:00 Фоє Концертного залу Людкевича А як щодо “Vivaldi Contemporary”? У виконанні барокової капели з Києва звучатимуть твори Антоніо Вівальді та одного з найвідоміших знавців його творчості – нашого сучасника Федеріко Сарделлі. На слухачів очікують чудові мелодії, дивовижні темброві поєднання та неймовірні виконання. Ця подія справді буде надихаючою! Квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/camerata-veneziana/ 4 Пори Року & Christmas Joy 04.01.2022 / 19:00 Концертний зал Людкевича Різдвяні свята – це найкращий і «найтепліший» час року хоча б тому, що ми, як правило, проводимо його із рідними та близькими нам людьми! У цей час забуваються усі щоденні турботи, а дні наповнюються казкою із нотками дитинства! Впродовж перших днів 2022 року ми хочемо доповнити цю затишну картину ще й чудовою різдвяною музикою у виконанні Лілії Цури, Олени Мацелюх, Меланії Макаревич, Маріанни Лаби! Візуалізує музичні картини Ольга Куц. Квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/4-seasons-christmas-joy/ Bach & Rock Organum 05.01.2022 / 19:00 Концертний зал Людкевича Орган у композиціях ROCK, R&B, HEAVY METAL, SWING, COOL & FUSION у супроводі струнного квінтету та фортепіано. Дивовижний і незабутній вир музичних емоцій! Драйвове шоу «ROCK ORGANUM» стане вишенькою на торті IV різдвяного фестивалю «Bach Contemporary»! Rammstein, Muse, Queen, Marilyn Manson, System of a Down, саундтреки до улюблених кінофільмів (“Ангели і Демони”, “Дюна“, “Амелі”, “Гра престолів” та ін.) та популярна класика. У такому виконанні ви їх точно ще не чули! Квитки за посиланням: https://philharmonia.lviv.ua/event/bach-rock-organum/
Голову Буської асоціації осіб з інвалідністю нагородили Орденом від Президента України
28 грудня 2021
Голову Буської районної асоціації осіб з інвалідністю Софію Климус нагородили орденом княгині Ольги III ступеня. Таке рішення ухвалив президент України Володимир Зеленський. Урочисте нагородження відбулось сьогодні під час президії Львівської обласної асоціації осіб з інвалідністю. Долучився до заходу заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. «Ця нагорода дійсно заслужена. Вона дає можливість відобразити той великий внесок, який робить громадська організація в галузі соціального захисту та допомоги людям, котрі по-справжньому цього потребують. Важливо, щоб ця функція поширювалась не лише на органи влади, а й на усіх, кому з огляду на виховання та світогляд, не байдужа доля ближнього», - сказав заступник. Орден пані Климус вручили за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю. Принагідно Віталій Загайний вручив грамоту Львівської облдержадміністрації голові громадської організації «Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України»» Ірині Ткачук.
На Львівщині стартував VI Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії Героя України Мирослава Вантуха
10 грудня 2021
У Львівському державному палаці естетичного виховання учнівської молоді стартував Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії Героя України Мирослава Вантуха. У фестивалі беруть участь 40 колективів (1200 осіб) з усієї України. Сьогодні відбулося відкриття фестивалю та триває відбірковий тур. 11 грудня у приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької відбудеться гала-концерт. Учасників та організаторів заходу привітав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Ми сьогодні щиро вітаємо на Львівщині учасників фестивалю з усієї України. Радіємо, що ви маєте натхнення, бажання, і, основне, вміння – і ви їх сьогодні продемонструєте. Я впевнений, що високоповажне журі дуже фахово і якісно оцінить виступи хореографічних колективів, та відбере найкращих. Проте, пам’ятайте, що ви всі – уже переможці! Львівська облдержадміністрація завжди долучається, до всього, що пов’язане з розвитком дітей, зокрема, хореографічного мистецтва! Українські народні танці запалюють душу і серце, і є частиною нашої культурної ідентичності», - зазначив Іван Собко. У заході також взяли участь заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор та начальник відділу мистецтв та розвитку культури департаменту Василь Гладкий. Додамо, що фестиваль проводять за фінансової підтримки Львівської облдержадміністрації. Метою фестивалю є збереження та розвиток народного хореографічного мистецтва, пошук та розвиток нових форм українського народного танцю. Переможців визначає журі, до складу якого входять Заслужені працівники мистецтва та культури України, керівники академічних ансамблів, хореографічних шкіл, балетмейстери. Окрім того, за високу професійну майстерність, вагомий внесок у розвиток національного хореографічного мистецтва, організацію та проведення у жовтні цього року на високому мистецькому рівні Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського Іван Собко нагородив почесною грамотою Львівської ОДА: Оксану Коваль - секретаря Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України Побєду Харісова - заслуженого працівника культури України, голову Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України Також оголосили подяки голови Львівської ОДА Максима Козицького переможцям Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського: Колективу Народного аматорського вокально-хореографічного ансамблю «Сонечко» (художній керівник Марія Горностай); Колективу ансамблю народного танцю «Діброва» комунального закладу Львівської обласної ради Львівського фахового коледжу культури і мистецтв (художній керівник Олег Копильчак); Колективу Зразкового ансамблю народного танцю «Роси світанку» середньої загальноосвітньої школи № 84 м. Львова (художній керівник Юрій Бугрин); Колективу Народного театру танцю «Ескада» Творчого об’єднання «Левеня» 58-го Будинку офіцерів м. Львова (художній керівник Наталія Бондарчук); Колективу Дівочого вокально-хореографічного ансамблю «Панночка» храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Львова (художній керівник та балетмейстер Ігор Федак); Колективу Зразкового дитячого театру танцю «Левеня» Творчого об’єднання «Левеня» 58-го Будинку офіцерів м. Львова (художній керівник Наталія Бондарчук). «Цей фестиваль – це свято нашої української культури і хореографічного мистецтва. Саме мистецтво, освіта, культура роблять з людини інтелігента, духовно високого громадянина. Ми розвиваємо свою культуру! І світ нас за це шанує і поважає! Я пишаюся, що я частинка такого народу і належу до такого народу», - зазначив у своєму вітальному слові український хореограф, генеральний директор — художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського, Герой України Мирослав Вантух. Довідково: Мирослав Михайлович Вантух (нар. 18 січня 1939 року у с. Великосілки Камянко-Бузького району Львівської області) — український хореограф, генеральний директор — художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. Павла Вірського, директор хореографічної школи при НЗААТУ ім. П. Вірського, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка (1993), голова Національної хореографічної спілки України, народний артист України (1977), професор (1997), Герой України (2004), орден «За заслуги» I – III ст., орден Князя Ярослава Мудрого V ст. (2010), відзнака Президента України «Національна легенда України» (2021).
За сприяння служби зайнятості майже тисяча мешканців області з інвалідністю знайшли роботу
1 грудня 2021
За цей рік соціальні послуги служби зайнятості з метою працевлаштування отримали 5,7 тисяч осіб з інвалідністю. З них майже тисячі вдалося знайти місце праці на постійній основі, сотню – забезпечити громадськими та іншими роботами тимчасового характеру, чотирьом – надати одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи. Інформують у Львівському обласному центрі зайнятості. «Щомісяця служба зайнятості оперує інформацією про наявність в області 5-6 тис вільних робочих місць і вакантних посад. Серед цих пропозицій не завжди є прийнятна робота для осіб з інвалідністю. Тому таким клієнтам надаються профорієнтаційні послуги, мета яких – визначити, яка сфера діяльності їм підходить з урахуванням індивідуальних рекомендацій медиків»,- розповів директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк. Якщо для відвідувачів з інвалідністю відсутні варіанти працевлаштування, їм пропонують професійне навчання. Так, у січні-листопаді за скеруванням служби зайнятості навчалися понад 300 безробітних з інвалідністю. Здебільшого вони підвищували кваліфікацію за професією «оператор котельні», «машиніст (кочегар) котельної», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», здобували фах монтажника сантехнічних систем і устаткування, верстатника деревообробних верстатів, майстер манікюру, а також стажувалися на робочих місцях продавця, касира торговельного залу, швачки, вишивальниці, машиніста пакувальної машини та інших. На початку грудня роботу за сприяння служби зайнятості шукали 1,3 тис безробітних з інвалідністю, у тому числі понад 700 жінок, 130 – молодь віком до 35 років, майже 600 – жителі сільської місцевості.
Дві громади області отримають спеціалізований транспорт для перевезення людей з інвалідністю
25 листопада 2021
Для Підберізцівської та Городоцької територіальних громад закуплять 2 транспортні засоби спеціалізованого призначення для перевезення осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Інформують у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА. Відповідне рішення прийняли 11 листопада робоча група Мінсоцполітики щодо забезпечення транспортними засобами спеціалізованого призначення для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, та інших маломобільних груп населення. Відповідно до наказу Мінсоцполітики від 19.11.2021 № 657 транспортні засоби передадуть для служби перевезення «Соціальне таксі» Підберізцівської територіальної громади та структурного підрозділу «Служба перевезення «Соціальне таксі» комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Городоцької міської ради» в подальше користування строком на 2 роки. Нагадаємо, що цьогоріч в межах реалізації бюджетної програми КПКВК 2507030 «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю» за напрямом «Придбання автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату» 20 серпня цього року прийняли рішення щодо виділення транспортного засобу спеціалізованого призначення для Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» (м. Львів). Довідково З 2018 року Уряд запровадив новий напрям щодо стимулювання територіальних громад до створення служб перевезень людей з інвалідністю. Цей напрям є вкрай важливим для усунення бар’єрів у життєдіяльності людей з інвалідністю, особливо людей на візках. Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2019 № 189 «Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, та інших мало мобільних груп населення». Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» Мінсоцполітики на цей рік передбачило видатки у розмірі 30 000 тис грн на закупівлю спеціально обладнаних автомобілів для всієї України.
Мешканців Львівщини запрошують на виставу за участі молоді з інвалідністю
1 жовтня 2021
Центр дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами, що діє при Благодійному фонді «Карітас-Львів УГКЦ» разом з інтеграційним театром тіней «Крила» за підтримки департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОДА розпочав реалізацію Проєкту «Розвиток інформаційного простору та культурно-просвітницької діяльності шляхом соціальної інтеграції молоді з інтелектуальними порушеннями та культурно-мистецького дозвілля». Його метою є розвивати інформаційний простір та культурно-просвітницьку діяльність щодо осіб з інтелектуальними порушеннями, формувати світогляд та таланти, сприяти їх соціальній інтеграції та адаптації шляхом організації театральної вистави та виставки власноруч вироблених виробів та картин. «У нашій соціальній майстерні, яку відвідують особи з інвалідністю відбувається багато активностей, творчих занять та спілкування. Під час яких наша молодь з інтелектуальними порушеннями має можливість поспілкуватися, здобути нові життєво необхідні навички, навчитися виготовляти вироби ручної роботи, розвивати свою творчість, креативність, свої здібності й таланти», - розповіли у БФ «Карітас-Львів УГКЦ». Відтак, у межах проєкту організатори проводять репетиції, заняття з арттерапії та майстер-класи з виготовлення виробів ручної роботи. Все це усі охочі зможуть побачити у неділю, 3 жовтня, у Львівському палаці мистецтв, що на Коперника, на виставі «Синдбад і диво-птах». В межах заходу присутнім проведуть майстер-клас від інтеграційного театру тіней «Крила» та продемонструють виставку робіт та картин, створених молоддю з інтелектуальними порушеннями. Початок о 12:00 год. Довідково Театр «Крила» – інтеграційний театр, в якому беруть участь молоді люди з особливими потребами та їх батьки. Працює в техніці тіньового театру. Репетиції проводяться 1-3 рази на тиждень. Метою репетицій є навчання та вдосконалення акторської майстерності, написання сценарію, створення спектаклю. А також участь у різноманітних фестивалях, конкурсах, та виступах перед різною аудиторією. Метою театру є інтеграція, соціалізація та підвищення самооцінки молоді з інвалідністю. Показати суспільству, що творчість немає меж і кордонів.
У ці вихідні в Карпатах відбудеться фестиваль «Майстерка бойківської кухні»
21 вересня 2021
Вже цієї неділі, 26 вересня, «Асоціація гірських провідників «Ровінь» запрошує скуштувати автентичну бойківську кухню та спробувати свої сили у приготуванні страв. На дні «Карпатського моря» – на хуторі Ровінь села Довге – вже вдруге відбудеться фестиваль «Майстерка бойківської кухні». Партнер проєкту – Східницька селищна рада. «Те, що нас вирізняє є нашою цінністю, – зазначає керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака. – Бойківський колорит – особливість Львівщини, якою потрібно гордитися. Славнозвісні «Бойківські Фестини» на Турківщині раз на п’ять років збирають туристів з усього світу. У нашому регіоні є також багато дерев’яних бойківських церков. Одна з них належить до переліку світової спадщини ЮНЕСКО. Це храм Собору Пресвятої Богородиці у Маткові. В селі Урич на Сколівщині діє культурний-громадський центр «Хата у Глубокім». Він розташований у відреставрованій автентичній дерев'яній бойківській садибі. Там можна оглянути сучасну етнографічну виставку. Фестиваль «Майстерка бойківської кухні» є гарним доповненням етнічного туризму у нашій області». Серед страв, які учасники фестивалю матимуть змогу приготувати та скуштувати, будуть традиційні книші, ощипки, грибна юшка, колочений горох, мачанка та чорні пироги. А ще на гостей чекають лекція дослідниці бойківської кухні Любов Кузик, презентація книжки «Бойківська кухня», ігри та розваги. Бойки – одна з найчисельніших та найбільш самобутніх етнографічних груп. Коріння бойків загубилося в сивій давнині, а умови їх життя у високогір'ї Карпат витворили неповторну культуру, яка нині є загальнонаціональним надбанням. «На наших теренах етнічна група українців – бойки - населяє територію Сколівських Бескидів. До нині вони зберегли дуже багату матеріальну та нематеріальну культуру. Особливе місце належить традиційній бойківській кухні. У перспективі вона може стати основою для промоції і туристичного розвитку регіону», - говорить керівниця фестивалю «Майстерка бойківської кухні» Любов Горбацьо. Проєкт «Майстерка бойківської кухні» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, державного агентства розвитку туризму. Початок фестивалю о 12.00. Участь у майстер-класах – безкоштовна. Організатори фестивалю забезпечують трансфер для журналістів. Акредитація за телефоном +380 (67) 609 36 40 (до 18.00 24 вересня) Детальна інформація про фестиваль на сторінці у Фейсбуці або за посиланням.
Три громадські організації осіб з інвалідністю отримають право на користування пільгами з оподаткування
10 вересня 2021
Напередодні, відбулось засідання комісії з питань надання підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю права на користування пільгами з оподаткування. Засідання провели під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного. «Держава має готовий механізм, завдяки якому стимулює залучення людей з інвалідністю до праці через пільги з оподаткування для господарств, які працевлаштували більше ніж 50% людей з інвалідністю у своїх трудових колективах. Це реальна допомога приватного сектору та людям з інвалідністю», - заступник голови ЛОДА Віталій Загайний. На засіданні члени комісії розглядали питання надання дозволу на права користування пільгами з оподаткування чотирьом підприємствам Львівщини. З-поміж них: Львівське швейне підприємство «Силует» Львівського товариства глухих Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українського товариства глухих»; Колективне підприємство «Палітурник» ГО «Товариства інвалідів праці Львівської області Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»; ПОГ «Виробнича гільдія» ГО «Організація осіб з інвалідністю «Новий шлях Галичини»; ПОГ «Біндер-клас» Львівської обласної громадської організації «Працюючі інваліди Львівщини». У межах дискусії члени комісії ухвалили рішення надати дозвіл на пільгове оподаткування трьом з вищезгаданих організацій. До слова, загальна кількість працевлаштованих осіб з інвалідністю на цих підприємствах складає 65 людей.
За участі молоді з інвалідністю відбудеться вистава та представлять зроблені ними власноруч твори мистецтва
7 вересня 2021
Цими днями на Львівщині розпочався проєкт «Розвиток інформаційного простору та культурно-просвітницької діяльності шляхом соціальної інтеграції молоді з інтелектуальними порушеннями та культурно-мистецького дозвілля», що реалізовується центром дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами та благодійною організацією Благодійний фонд «Карітас-Львів УГКЦ» та інтеграційним театром тіней «Крила». Навчання відбуваються в межах конкурсу з визначення проєктів (заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка з Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки у 2021 році. Як зазначають у департаменті комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації, проведення навчання для цих дітей дає змогу розвивати інформаційний простір та культурно-просвітницьку діяльність, формувати світогляд та розвивати таланти осіб з інтелектуальними порушеннями, сприяти їх соціальній інтеграції та адаптації шляхом організації театральної вистави та виставки власноруч вироблених виробів та картин. В ході реалізації проєкту заплановано проведення багатьох активностей, зокрема творчі заняття та різноманітні платформи для спілкування у різних напрямках, під час яких молодь з інтелектуальними порушеннями навчились виготовляти вироби ручної роботи, розвивати свою творчість, креативність, здібності та таланти. Театр «Крила» - це інтеграційний театр, в якому беруть участь молоді люди з особливими потребами та їх батьки. «Ми працюємо в техніці тіньового театру. Репетиції проводяться від 1-3 разів на тиждень. Метою репетицій є навчання та вдосконалення акторської майстерності, написання сценарію, створення спектаклю. А також участь у різноманітних фестивалях, конкурсах, та виступах перед різною аудиторією», - зазначають члени благодійної організації. Метою театру є інтеграція, соціалізація та підвищення самооцінки молоді з інвалідністю. Як інформують у департаменті, підсумком реалізації проєкту стане перегляд вистави та виставка робіт молоді з особливими потребами.