Ефективна мережа та оновлення матеріально-технічної бази закладів профтехосвіти – серед пріоритетів роботи профільного відділу

18 січня 2022р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

У департаменті освіти  і науки підбивають підсумки роботи за 2021 рік. Для сфери професійно-технічної освіти минулий рік став одним з найуспішніших з огляду на кількість вступників та об’єм фінансування навчально-практичних центрів.

Відтак, у 2021 році Львівщина стала лідером за обсягом набору учнів, адже до закладів ПТО вступили 8407 осіб, що майже на тисячу більше, ніж попереднього року.

«Галузь професійно-технічної освіти у минулому році була чи не найголовнішою у роботі департаменту, адже це та сфера, яка має реальний вплив на економіку. Фахова та згуртована команда відділу професійно-технічної освіти виконала значний об’єм роботи, аби цей напрям освіти розвивався та вдосконалювався. Відкриття НПЦ, створення наглядових рад, рейтингування закладів та покращення умов навчання – це лише мала частинка з того, що вдалось зробити за 2021 рік», - наголосив директор департаменту Олег Паска.

На відкриття навчально-практичних центрів скерували 16 млн грн, за які вдалось облаштувати 5 таких центрів. Зараз в області функціонує 40 НПЦ. Як свідчить досвід, навчально-практичні центри значно підвищують рівень вмінь учнів та впливають на підвищення їх конкурентоздатності після завершення навчання.

Важливим кроком до ефективного управління закладами профтехосвіти став проект зі створення Наглядових рад, який реалізовували із Інститутом регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України. Впродовж року такі наглядові ради створили у семи пілотних закладах.

«Наглядові ради, до яких увійшли представники зацікавленого бізнесу, уже створили в училищах Дрогобича, Стрия, Сокаля, Львова та інших міст. Практика соціального партнерства допоможе вирішувати нагальні проблеми закладів. Така робота триватиме і цього року», - зазначив начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус.

Окрім того, впродовж року заклади ПТО брали участь у конкурсах професійної майстерності, на яких учні різних спеціальностей здобували призові місця. Відтак, відбулось шість таких конкурсів, третина із яких стала для учнів області переможними.

Значну увагу також приділили облаштуванню навчальних кабінетів у закладах. Новим обладнанням та матеріалами поповнились кабінети математики, хімії, фізики у 19 навчальних закладах.

У сфері вищої освіти, яку координує відділ, активно працюють над преміюванням студентів та молодих науковців. Торік грошові премії вручили 183 працівникам наукових установ та закладів вищої освіти, а також 212 студентам.

«Премії молодим науковцям та активним студентам призначаються щорічно. Це хороший стимул для молоді працювати над своїм науковим потенціалом. Наша молодь надзвичайно талановита, ініціативна та креативна, тому вони мають відчувати підтримку влади. Фінансування премій закладено у програму розвитку освіти», - акцентував Олег Паска.

Детальна інформація про роботу відділу за посилання.

Ключові слова:

профтехосвіта

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook