На Львівщині п’ять закладів профосвіти отримають кошти на створення навчально-практичних центрів

28 липня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Конкурсна комісія Міністерства освіти і науки України відібрала 62 заклади професійної освіти, які цьогоріч отримають кошти, щоб облаштувати нові або дообладнати раніше створені навчально-практичні центри. До переліку увійшли також заклади Львівської області.

Відповідно до наказу, найбільше коштів на створення центрів отримають Дніпропетровська та Львівська області – по 5 закладів у кожній.  Важливо зауважити, що ці регіони мають найбільші мережі закладів професійної освіти. Так, на Дніпровщині працює 58 профтехів, а на Львівщині – 49.

"Львівщина велику увагу приділяє розвитку професійно-технічної освіти. В нас чи ненайбільший контингент учнів в країні. Ми свідомі того, що це система, яка забезпечує стабільність економіки та ринку праці. Цього року ми подали на розгляд міністерства 10 заявок на створення сучасних навчально-практичних центрів, що було найбільшою кількість з-поміж усіх регіонів. Тішить, що схвалено реалізацію п’яти навчально-практичних центрів з сучасним обладнанням. Плануємо також створити ще кілька НПЦ за рахунок коштів обласного бюджету. Відповідні видатки передбачені в Програмі розвитку освіти Львівщини. Позитивно, що сума виділених коштів на створення таких центрів в порівнянні з минулим роком зросла на 4 млн.грн. Збільшення фінансування на створення практичних центрів свідчить про те, що ми рухаємось у правильному напрямку. Час працювати над тим, щоб покращити якість навчання у профтехосвіті, адже вона будує економіку регіону і країни в цілому" - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Зокрема, фінансування матимуть такі заклади професійної освіти:

  1. ДПТНЗ «Червоненське вище професійне училище»;
  2. ДНЗ «Новояворівське вище професійне училище»;
  3. Турківський професійний ліцей;
  4. ДНЗ «Львівське вище професійне політехнічне училище»;
  5. ДНЗ «Львівське вище професійне училище побутового обслуговування».

 

Детальніше з переліком професій, за якими планують створити НПЦ та сумою субвенції можна ознайомитися за посиланням.

“Цього року надійшло багато заявок для створення центрів за технологічно складними професіями. Йдеться, наприклад, про верстатників широкого профілю, електрогазозварників, токарів, електромонтажників. Ми безсумнівно підтримали їх, адже частина цих професій є дуже потрібними на ринку праці. Разом з тим, традиційно, популярною лишилася сфера послуг. Частина поданих заявок буде профінансована за професією кухаря, кондитера, швачки та інших. За цими професіями навчається переважна більшість учнів”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Він також пояснив, що МОН вже розпочало підготовку проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України, яке дозволить розподілити субвенцію у розмірі 150 млн гривень між визначеними областями. Оскільки створення навчально-практичних центрів відбувається на умовах співфінансування, частину коштів від загальної вартості центрів мають покрити місцеві бюджети, заклади освіти або інші соціальні партнери.

Загалом до переліку закладів, які отримають підтримку на створення центру, увійшли профтехи з усіх регіонів країни. У планах створити 55 нових центрів та дообладнати 7 вже наявних.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook