«Залізниці як об’єкт історичної та культурної спадщини»: в межах транскордонного співробітництва провели тренінг
У межах проєкту «Популяризація туристичних об’єктів Першої угорсько-галицької залізниці» за програмою транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» організували онлайн-тренінг.
До участі запросили працівників місцевих органів влади, які займаються збереженням пам'яток культурної та історичної спадщини, що розташовані поблизу Першої угорсько-галицької залізниці на території України та Польщі. У тренінгу взяли участь і представники управління туризму та курортів облдержадміністрації.
«Розвиток регіонального історичного транспортного залізничного туризму на основі маршрутів галицько-угорської залізниці, є надзвичайно перспективною темою, оскільки може мати важливе значення для стабільного розвитку регіонів», - зауважує керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака.
Власним досвідом експлуатації історичних залізниць Великобританії, як туристичних об’єктів, поділились англійські партнери проєкту. Вони продемонстрували як відновлена історична вузькоколійка привела в їхній район туристів та створила робочі місця.
За словами голови правління ГО «Лінія102.Юа» Олега Возняка, всі ці речі можливо зробити і у нас. Він переконаний, що за маршрутом Першої угорсько-галицької залізниці зможе їздити потяг на регулярній основі.
Останніми роками значно зросла громадська активність по обидва боки кордону, спрямована на популяризацію даної залізниці та об'єктів, які до неї прилягають. Зокрема, проходили такі акції як «Сокиризада 2016», «Миколай без кордонів», «Зніч (свічка пам'яті)», «З Перемишля до джерел Сяну», взаємні візити молоді.
Ці акції показали значний інтерес громадськості до малих мостів, пасажирських будівель, які збереглися з часів будівництва залізниці, а також до об'єктів, які знаходяться у безпосередній близькості до них. Зокрема, палаци Козловських у Нижанковичах та Любомирських у Перемишлі, ратуші у Новому Місті, Добромилі, дерев'яні церкви та костели у населених пунктах, що прилягають до залізниці тощо - всього 32 об'єкти, які рівномірно розподілені по обидва боки кордону.
Довідково. Перша угорсько-галицька залізниця з’єднувала Будапешт з Перемишлем і Львовом та відігравала важливу стратегічну роль за часів Першої світової війни. Нині вона розташована на території чотирьох країн – Угорщини, Словаччини, Польщі та України. Українська частина угорсько-галицької залізниці складає понад 30 км за напрямом Нижанковичі – Хирів – Смільниця.
Новини за темою
Внаслідок влучання ворожої ракети у підстанцію залізниці на Золочівщині постраждалих немає
25 квітня 2022
Сьогодні близько 08:30 год внаслідок ракетного удару стався вибух на тяговій підстанції залізничної станції «Красне» на Золочівщині. Пожежу внаслідок влучання ракети уже загасили. Як повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, постраждалих, на щастя, нема. Ракети летіли на захід України з південно-східного напрямку, а російські окупанти випустили їх з літаків стратегічної авіації (ймовірно Ту-95). Водночас очільник області розповів, що інформація про вибухи у Яворівському районі, яку активно поширюють деякі телеграм-канали та медіа, не відповідає дійсності! Закликаємо, читайте новини про ситуацію на Львівщині лише з офіційних джерел. Нагадуємо, якщо ви бачите підозрілі літаючі об’єкти, не фотографуйте їх, не знімайте відео і не викладайте у соцмережі. Повідомте про ці об‘єкти в чат-бот у телеграмі «Шось летить» – @rusrocketfly_bot Цей чат-бот створили спеціалісти Львівської ОВА та IT-фахівці спеціально для того, щоб уважні цивільні люди могли також стати Вартовими неба і зробити свій внесок у перемогу України над окупантом. Фото: ілюстративне
«Підготовлений – значить захищений»: працівники Львівської ОДА пройшли тренінг з першої домедичної допомоги
14 квітня 2022
Працівники управління туризму та курортів Львівської ОВА пройшли сертифікований тренінг з першої домедичної допомоги. Навчання провели фахівці Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Інструктор тактичної медицини Віктор Гончарук, який під час військової служби у Нацгвардії України, допомагав рятувати людей в АТО, а зараз працює старшим братом медичної підстанції 6 і є анестезистом бригади аеромобільної евакуації, каже, що у його практиці доволі часто траплялися випадки, коли люди помирали, через не надання допомоги до приїзду швидкої. «Швидкість доїзду бригад екстреної медичної допомоги і реагування як правило є в межах десяти інколи і більше хвилин. Відповідно людина, котра надає домедичну допомогу може виграти цей час для постраждалого, забезпечити його виживання до приїзду медиків, котрі матимуть вже набагато більше шансів врятувати цю особу», - каже Віктор. Зі слів фахівця, до навиків першої домедичної допомоги відносять: визначення стану пацієнта і необхідності надання йому реанімаційних заходів, надання реанімаційних заходів, в що буде входити компресія грудної клітки і забезпечення прохідності дихальних шляхів, штучна вентиляція легень, а також обов‘язково - зупинка кровотеч. Слід зазначити, що кровотечі під час воєнних дій є найбільш частою причиною смертності. Вміння спинити кровотечу є важливим і в цивільному житті. Як мінімум має бути навик зупинки кровотечі шляхом прямого тиску на рану та накладання тугої пов‘язки. Віктор Гончарук побажав присутнім, щоб ці знання їм ніколи в житті не знадобилися, але наголосив, що краще все знати та вміти. «Кажуть, підготовлений – значить захищений! Ми пройшли всі базові пункти надання домедичної допомоги. Вдячні фахівцям Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за новий досвід, а «Гранд Готелю» за місце проведення тренінгу. Хочу додати також, що подібні курси загартовують командний дух, тож заохочую інших проходити навчання», - зазначила керівниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака.
Львівська залізниця та автостанції у Львові працюють
26 лютого 2022
Так, з Головного вокзалу курсують приміські поїзди в напрямку: Рава-Руська (з доправкою автобусами до Держкордону), Золочів, Тернопіль, Рівне. Інформацію про розклад рейсів можна дізнатись на інформаційному табло та в касі (довідка вокзалу) в холі на першому поверсі, де розміщені квиткові каси. У 500 метрах від Головного вокзалу по правій стороні знаходиться приміський залізничний вокзал з якого курсують електрички в напрямках: - Трускавець, - Східниця, - Сколе, - Сянки, - Стрий, - Самбір, - Шкло, - Мостиська З детальною інформацією про розклад поїздів можна ознайомитись на інформаційному табло та в будь-якій касі, які знаходяться на території приміського вокзалу. Також з приміського вокзалу здійснюються відправлення автобусів в напрямок на: Городок, Дрогобич та Пустомити. Окрім цього, по ліву сторону на виході з Головного вокзалу «Львів» знаходиться автобусна станція (АС-8) на пл.Двірцевій,1 з якої курсують автобуси в напрямку на: Східниця, Трускавець, Моршин. НА ПЕРОНІ ГОЛОВНОГО ВОКЗАЛУ РОЗМІЩЕНО ВКАЗІВНИКИ. Також у м.Львові функціонують наступні станції: - АС-5, м.Львів, вул.Зелена, 214, з якої курсують автобуси в напрямок на Жидачів через Ходорів - АС-6, м.Львів, вул.Личаківська,162-182, з якої курсують автобуси в напрямок на Перемишляни та Золочів - АС-2, м.Львів, вул.БХмельницького,225, з якої курсують автобуси в напрямок на Жовкву, Камянка-Бузьк, Буськ, Радехів та Сокаль - АС-4, м.Львів, вул.Шевченка,105, з якої курсують автобуси в напрямок на Яворівськ. - АС-1, м.Львів, вул.Стрийська,109, з якої курсують автобуси в напрямок на Стрий, Сколе, Миколаїв та Жидачів. - АС-Західна, м.Львів, вул.Городоцька,280, з якої курсують автобуси в напрямок на Самбір, Турку, Мостиська та Старий Самбір.
Відтепер кожна громада Львівщини ознайомлена з процесом проведення електронних земельних аукціонів
10 лютого 2022
Відбувся онлайн-тренінг для територіальних громад Львівщини на тему: «Виставлення вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення на земельні торги. Робота системи електронних аукціонів Прозорро. Продажі». Тренінг організували за сприянням Мінагрополітики, департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. Від початку 2022 року на території Львівщини виставили більше сотні земельних ділянок щодо продажу прав оренди в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі». «За результатами онлайн-аукціонів продано прав оренди більше ніж на 30 земельних ділянок. Розмір річної плати за користування такими ділянками за результатами торгів становить 4484,3 тис. грн, який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад. Можна стверджувати, що такі аукціони мають свої переваги, а саме - швидкі та значні надходження до місцевих бюджетів, а це своєю чергою - додаткові фінанси для вирішення соціальних та економічних питань територіальних громад. Проте, аналізуючи проведення торгів ми виявили, що з 73 громад Львівщини активними щодо оголошення торгів є лише 14. Відтак, проведення таких онлайн-тренінгів покращить навички представників громад щодо користування торговою системою «Прозорро.Продажі», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Тетяна Гетьман. Учасники заходу отримали вичерпну інформацію про ключові законодавчі зміни щодо оренди комунальної землі сільськогосподарського призначення, кроків підготовки лоту, а саме: обмеження, особливості, формування стартової ціни тощо. «Декілька порад організаторам аукціонів: описувати інформацію про земельну ділянку необхідно повно і розширено, а також завантажити мінімум 3 фотографії земельної ділянки. Документи потрібно завантажувати із коректними назвами, до прикладу «Витяг із ДЗК», замість «Файл 1», уникати помилок, вказуючи інформацію про лот. Також вартує зазначати актуальні контактні дані та постійно комунікувати з потенційними учасниками. Це сприятиме швидкому поданню оголошення про лот та якісному проведенню аукціону в цілому», - наголосив проєктний менеджер ДП «Прозорро. Продажі» Владислав Уривський. В межах заходу представники акредитованих майданчиків ПП «Фірма «СОМГІЗ», ТСБ "Галконтракт" наочно продемонстрували процеси реєстрації організаторів торгів на акредитованих майданчиках та безпосереднього розміщення інформації про лот в електронній системі. «Висококваліфіковані сертифіковані спеціалісти нашого майданчика фахово супроводять дії громад щодо розміщення актуальної та необхідної інформації в офіційних оголошеннях на проведення електронних торгів у формі аукціону з урахуванням галузевої специфіки об'єктів продажу, максимально оперативно допоможуть розв'язати нагальні питання та нададуть всебічну підтримку замовникам та споживачам для максимізації обсягів і цін продажу», - зазначила, представниця акредитованого майданчика ПП «Фірма «СОМГІЗ» Людмила Балух. Своєю чергою, за словами віцепрезидента ТСБ «Галконтракт» Олексія Лапіди, головна мета таких воркшопів - донести до представників громад, що нова процедура проведення земельних торгів максимально зручна, відкрита та прозора і що громади завжди можуть розраховувати на повну підтримку з боку ДП та майданчиків на всіх етапах організації таких торгів. З матеріалами заходу: презентаціями та записом онлайн-тренінгу можна ознайомитись за посиланням.
Інститути громадянського суспільства запрошують на тренінг «Як знайти себе у світі постійних змін»
9 лютого 2022
23 лютого 2022 року для представників інститутів громадянського суспільства проведуть одноденний тренінг про особистісну мотивацію, ресурсність та розвиток. «У кожної людини є певні погляди, принципи, яких вона прагне дотримуватися все життя. У постійному мінливому світі тільки той знаходить своє місце в житті, хто безперервно змінюється сам, вдосконалює свої сили та здібності, стає творцем власної долі. На тренінгу ми поговоримо про зміни та їх користь в житті людини, емоційну рівновагу та шляхи її досягнення, ресурсність людини та розуміння її істинної мотивації. Часто ми приділяємо багато часу нашим зовнішнім змінам – час приділити та внутрішнім», – розповідає тренерка, член УАТА, коуч ECF, бізнес тренер, віце-президент Агенції Європейських Інновацій Наталя Костюк. Як зазначив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації Дмитро Посипанко, проведення тренінгу дасть можливість покращити та вдосконалити свої вміння, розвинути особисті внутрішні ресурси та навчитись долати бар’єри, як зовнішні, так і внутрішні. Кількість місць обмежена. Для участі необхідно заповнити анкету за посиланням. Реєстрація триватиме до 21 лютого 2022 року. Інформацію про місце та час проведення тренінгу буде повідомлено додатково. Організатор заходу – департамент комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації.
Туристична атракція на свята: залізниця запроваджує ретро-потяг зі Львова до Брюхович
30 грудня 2021
Львівська залізниця підготувала традиційний сюрприз на свята для жителів області та гостей нашого регіону, адже у перші дні січня з головного залізничного вокзалу до станції у Брюховичах курсуватиме ретро-потяг. Це буде паротяг Ер № 797-86, виготовлений на початку 1950-х і відреставрований в спеціалізованому депо Цвіткове, а також два пасажирські вагони. Як повідомлять у Львівській залізниці, потяг курсуватиме 1, 2, 3, а також 8 і 9 січня. Відправлення – зі східної сторони першого перону Львівського вокзалу о 12:35 та 15:00 год. Прибуття до Брюхович – о 13:00 та 15:25 год відповідно. У зворотний бік паротяг відправлятиметься о 14:00 та 16:25 год і прибуватиме до Львова о 14:25 та 16:50 год відповідно. Квитки на подорож святковим ретро-поїздом можна буде придбати в окремій касі приміського касового залу Львівського головного вокзалу. Вартість для дорослих – 54 грн, а для дітей – 40,49 грн. «Брюховичі – популярна серед львів’ян і мешканців області локація для відпочинку через її зелені зони, – зауважує Тарас Лозинський, заступник начальника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації. – У селищі, що тепер входить до складу Львівської міської громади, є чимало відпочинкових локацій, християнські реколекційні центри. За 2 з лишком кілометри від залізничного вокзалу – астрономічна обсерваторія, Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри, руїни Брюховицького форту. Якщо дозволить погода, можна влаштувати і велосипедну мандрівку селищем. У Брюховичах декілька років тому ознакували три шляхи для мандрівок на велосипедах, їх протяжність – від 3 до 6,5 км. А влітку наше управління влаштовувало велопробіг зі Львова через селище. У майбутньому цією місциною пролягатиме велошлях із Високого Замку до Ведмежого притулку «Домажир». Ті, кого зацікавить історія залізничного транспорту, окрім поїздки можуть відвідати музей ретро-потягів на приміському залізничному вокзалі Львова (вул. Городоцька, 112) або музей історії Львівської залізниці у Палаці науки й техніки (вул. Федьковича, 54-56).
Президент: стартував наступний важливий напрямок «Великого будівництва» – нова українська залізниця
10 листопада 2021
Оновлення залізниці, модернізація рухомого складу та залізничних шляхів стане наступним важливим напрямком Національної програми «Велике будівництво». Про це вчора заявив Президент України Володимир Зеленський під час виступу на форумі «Велике будівництво: нова залізниця». Глава держави зауважив, що два роки тому в межах програми «Велике будівництво» в усіх регіонах України розпочалося спорудження й ремонт тисяч кілометрів доріг. Далі стартувало зведення й реконструкція сотень шкіл, садочків і лікарень, потім – спорткомплексів, стадіонів і басейнів, регіональних аеропортів, замків, соборів і музеїв. «Сьогодні ми презентуємо нове «далі». Стартує наступний, дуже важливий напрямок – нова українська залізниця. Роками залізницю руйнувала «корозія»: це поганий менеджмент і корупція. Як іржа, її вкрили непрозорість і неефективність. Через ці «не» вона стала відповідно недешева, незручна й навіть небезпечна. Стан, до якого була доведена наша залізниця за ці роки, коротко, але влучно можна описати так: доісторичний локомотив, який зношеними шляхами ледве тягне потяг зі скрипучими вагонами до брудних станцій і некомфортних вокзалів», – сказав Президент. Володимир Зеленський зауважив, що влітку, після втручання в ситуацію Ради національної безпеки і оборони, держава зуміла повернути контроль над Укрзалізницею. «Ми вже бачимо перші важливі позитивні результати. Вперше за 12 місяців Укрзалізниця вийшла на прибутковість. Вперше за тривалий час підвищено вартість вантажних перевезень; занижені тарифи на користь великого бізнесу – в минулому. Замість них – додаткові на сьогодні вже 2 мільярди гривень, які Укрзалізниця отримала цього року, і понад 12 мільярдів гривень, які компанія обов’язково отримає в наступному», – зазначив Глава держави. Також, за його словами, створені умови, коли Укрзалізниця купує електроенергію безпосередньо в державного постачальника, а не через фірми-прокладки, і таким чином заощаджує 4 млрд грн. Крім того, було відновлено співпрацю з ключовим національним підприємством у сфері вагонобудування – Крюківським заводом, який сьогодні представив нові дизельні поїзди. Три з них Укрзалізниця отримає вже до кінця року. «Також цьогоріч Укрзалізниця отримає 20 нових спальних вагонів – перші з анонсованої сотні. У планах за два наступних роки побудувати ще 500 таких. Це сучасні українські купейні вагони, за які справді не соромно», – розповів Володимир Зеленський. Серед іншого триває закупівля сучасних електропотягів для проекту City Express, перші поїзди якого мають вийти на маршрут у Києві, Харкові та Дніпрі наступного року. Президент також анонсував початок наймасштабнішого за роки незалежності будівництва й модернізації рухомого складу та залізничних шляхів. «Це – програма з оновлення вантажних вагонів до 2028 року. Це десятки тисяч вагонів, тисячі нових робочих місць, це формування нового ринку загальним обсягом 107 мільярдів гривень», – повідомив він. Володимир Зеленський зауважив, що тривалий час, щоб користуватися українською залізницею, потрібні були залізні нерви. «Ми прагнемо зробити все, щоб ці часи пішли в минуле, а тому сьогодні Україна прокладає новий шлях – відродження своєї залізниці», – резюмував Президент. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу зазначив, що програма відновлення залізничної інфраструктури допоможе створити нові робочі місця, наповнити бюджет та підвищити комфорт пасажирських перевезень. Денис Шмигаль повідомив, що завдяки програмі «Велике будівництво» в Україні реалізують проекти з електрифікації залізничних маршрутів. «Я переконаний, що завдяки ініціативі Володимира Зеленського, завдяки роботі урядової команди та команди Міністерства інфраструктури вже наступного року побачимо зміни (у залізничній інфраструктурі. – Ред.)», – додав очільник уряду. Міністр інфраструктури Олександр Кубраков, розповідаючи про плани щодо оновлення залізниці в межах програми «Велике будівництво», нагадав, що для боротьби з негативними тенденціями у цій галузі було створено антикризовий штаб, і цьогоріч уперше за три роки вдалося підвищили тарифи на вантажні перевезення. За його словами, ринкові ціни на ці послуги можуть створити стабільну базу для належних інвестицій у залізничну інфраструктуру. Отримані кошти буде спрямовано на інфраструктурні проекти, оновлення залізничних колій, вагонів та локомотивів. Як зазначив Олександр Кубраков, до кінця року експерти Deutsche Bahn Engineering & Consulting завершать план трансформації пасажирських перевезень АТ «Укрзалізниця», а з наступного року запланована передача пасажирських перевезень в управління компанії Deutsche Bahn Engineering & Consulting. «Нагадаю, що у Deutsche Bahn є конкретний досвід у Казахстані – він досить успішний, ми бачили фінансові результати їхньої залізниці. І очікуємо, що наші будуть не менші», – зазначив міністр. Олександр Кубраков наголосив, що у планах – до 2024 року електрифікувати щонайменше 500 км та розширити мережу швидкісного міжрегіонального сполучення «Інтерсіті+» до понад 10 областей. Зокрема, йдеться про Ужгород, Чернівці, Луцьк, Житомир, Чернігів, Суми, Кропивницький, Маріуполь, Миколаїв, Херсон. «Скоро поєднаємо швидкісною залізницею Київ та Черкаси», – розповів міністр.
В межах завершального тренінгу майбутні експортери вивчали особливості експортних контрактів
29 жовтня 2021
Сьогодні, 29 жовтня, відбувся восьмий завершальний тренінг в межах цьогорічної «Школи експортера рівень – BASIC». Говорили про особливості експортних контрактів. Про це присутнім розповів віце-президент Львівської торгово-промислової палати, магістр державного управління, співавтор посібників з експорту Володимир Коруд. В межах тренінгу обговорили важливі складові при укладанні зовнішньоекономічних контрактів(договорів) під час здійснення експортної діяльності. Зокрема: поняття форми, порядку укладання та виконання експортних контрактів; нормативно-правове регулювання зовнішньоекономічних контрактів; особливості експортних контрактів; обов’язкові складові зовнішньоекономічних контрактів, які надають їм дійсності; визначення додаткових умов у експортних контрактах. Нагадаємо, що завданням Школи експортера – рівень BASIC є допомогти малому та середньому бізнесу освоїти основи експортної діяльності та набути практичні навички для успішного виходу на зовнішні ринки для розширення географії свого бізнесу. Загалом в межах освітнього курсу провели 8 модулів. Довідково: Освітній проєкт«Школи експортера рівень – BASIC»реалізує Львівська обласна державна адміністрація спільно з Львівською торгово-промисловою палатою, Асоціацією Професійних Митних Посередників та НУ «Львівська Політехніка».
Для працівників служб у справах дітей провели тренінг щодо протидії насиллю над дітьми в сім’ї
28 жовтня 2021
27 жовтня у Яворівській райдержадміністрації відбувся семінар для працівників служб у справах дітей та фахівців соціальної роботи територіальних громад району щодо протидії насиллю над дітьми в сім’ї, дотримання прав дитини в системі альтернативних до сімейних форм виховання, удосконалення політики та стратегій захисту прав дітей. "Наше завдання сьогодні, щоб кожен чітко розумів поняття, що таке домашнє насильство, як воно проявляється, хто є кривдниками, та куди особа може звернутись по допомогу", – наголосив начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. Підсумовуючи, учасники наради наголосили, що тільки за чіткої та злагодженої співпраці всіх відповідних служб, відділів та управлінь, можливе досягнення певних результатів у протидії домашньому насильству. Зазначимо, що семінар організували служба у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації, відділ ювенальної превенції ГУНП у Львівській області спільно з громадською організацією «Жіночі перспективи».
Жінок Львівщини навчали правилам створення власного бізнесу
27 жовтня 2021
«Жінки можуть» - під такою назвою для жінок області організували захід, присвячений питанням створення власного бізнесу. Тренінг організувала ГО «Осоння» за фінансової підтримки департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації. Учасницям розповіли, як правильно і для чого писати бізнес план, рекламувати власний бренд, як навчитись розподіляти час між роботою і відпочинком. Кожна з жінок пішла з навчання з власно зробленою мандалою зі спецій - ресурсний майстер-клас від організаторів заходу. Крім того, учасниці обговорили питання жіночого лідерства, стилю в діловому житті, навчилися складати резюме та дізналися про правила поводження на інтерв’ю. Важливо, що захід згуртував жінок, які постраждали від домашнього насильства та/або опинилися в складних життєвих обставинах, тобто тих, хто готовий вчитися, розвиватися, отримувати новий досвід, брати відповідальність за себе та своїх дітей та змінювати своє життя в цілому. «Переконана, що такі тренінги - дуже корисні та необхідні, вони спонукають жінок діяти і розвиватися. Крім того, на таких зустрічах жінки мають можливість отримати одна від одної певний досвід,мотивацію», - зазначила начальник управління з питань сімейної політики та співпраці з громадськими середовищами департаменту соціального захисту населення департаменту соціального захисту населення Уляна Дорош.
Громад навчають практичним навичкам з управління ресурсами
22 жовтня 2021
На Львівщині триває практичний тренінг «Управління ресурсами громади». Зокрема, вчора, у готелі Львів, перед учасниками тренінгу виступив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. У своєму виступі заступник процитував Альберта Ейнштейна. «Логіка приведе вас з точки А в точку Б. Уява приведе вас куди завгодно… Уява набагато важливіша, ніж знання. Знання спираються лише на те, що ми зараз знаємо і розуміємо, в той час як уява включає в себе цілий світ і все те, що ми коли-небудь зрозуміємо і дізнаємося», - зазначив Віталій Загайний/ Як йшлося в межах тренінгу, об’єднані територіальні громади сьогодні вступають в новий етап свого життя, вони отримали повноваження та ресурси. Громади є відповідальними перед своїми мешканцями за формування комфортного та безпечного середовища проживання. Досвід, якого не вистачає, доводиться отримувати під час руху. Громада має 3 основних внутрішні ресурси: - Соціальний капітал (знання, компетенції, досвід, традиції, окремих членів, взаємодію у спільноті на основі взаємної довіри, самозарадність, солідарність і співвідповідальність.) - Фінансові ресурси (місцевий бюджет, медична і освітня субвенції, доходи комунальних підприємств, лікарняня каса, добровільні внески.) - Ресурси довкілля (землі, ліси, водойми, природні копалини, пам’ятки природи, міфи і легенди.) Також, серед учасників тренінгу: Володимир Олійник, менеджер проектів представництва фонду “Фрідріха Науманна за Свободу” в Україні – з темою представлення Фонду Фрідріха Науманна; Олександр Гнітецький, експерт із земельних питань, сертифікований інженер-землевпорядник – з темою Земельні ресурси (облік, використання та збереження земель). Тренінг триватиме до 23 жовтня. Окрім теоретичних занять, запланований виїзд у м. Кам’янка-Бузька та огляд розвиткових інфраструктурних об’єктів міста.
Для державних службовців організували тренінг з кібергігієни
21 жовтня 2021
Упродовж двох днів держслужбовці категорій «Б» та «В» навчались основ кібергігєни від фахівців з організації інформаційної безпеки та тренерів Української школи урядування. Курс охоплює низку тем щодо найпоширеніших загроз кіберпростору, таких як злам, фішинг, а також висвітлює способи їх уникнення. «Ми живемо у світі, де грань між реальністю і віртуальним простором, приватним і публічним розмита. Тому надзвичайно важливою є освіта і критичне мислення, адже вони стоять на передовій світоглядного протистояння між захищеними інформаційними продуктами й вірусами, фактами й фейками. З іншого боку кібербезпека та кібергігієна – це знання, якими користуємося не лише в приватному житті, а й безпеки нашої держави. Особливо актуальним це питання стало в умовах гібридної війни, яку ведуть проти нашої держави», - наголосила заступниця директора департаменту освіти Ольга Котовська. Під час навчання презентували загальну короткострокову програму підвищення кваліфікації державних службовців з питань кібергігієни, розроблену координатором проектів ОБСЄ. «Сучасні інформаційні технології створюють багато переваг і можливостей. Однак робота в мережі передбачає велику кількість ризиків, адже додаткові можливості з’являються й у шахраїв, хакерів та мисливців за персональними даними. Аби їх уникати, треба перш за все про них знати. Дотримання базових правила кібергігієни допоможе захиститися від кіберзлочинців», - наголосив під час тренінгу заступник начальника відділу технічного нагляду та коп’ютерного забезпечення департаменту освіти Мирон Пацай. За допомогою сталих практик кібергігієни держустанови зможуть краще забезпечувати безпеку своїх інформаційних систем, оскільки це дає кожному можливість зробити внесок у захист мережі та ресурсів від зловмисників. «Кібербезпека організації розпочинається з безпечної поведінки кожного співробітника. Для урядових установ ризики можуть бути зменшені, якщо держслужбовці керуються певними принципами, як виявити кіберзагрози та уникнути зламів. Українська школа урядування включила програму до обов'язкової щорічної системи підвищення кваліфікації державних службовців, сприяючи таким чином цифровій обізнаності та практичному застосуванню кібергігієни», - акцентувала національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ольга Войтович. Трененіг реалізований Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Національним агентством України з питань державної служби та Українською школою урядування в рамках проекту «Посилення спроможностей українських державних органів у сфері кібергігієни та кібербезпеки» за фінансової підтримки Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії та Міністерства закордонних справ Федеративної республіки Німеччини. До слова, Координатор проектів ОБСЄ разом з партнерами розпочинає кампанію з популяризації правил кібергігієни серед працівників державних інституцій України. В рамках кампанії можна переглянути серію відеороликів, які роз’яснюють потребу створювати безпечніше кіберсередовище в державному секторі.