У Львові почали вакцинувати дітей із супутніми захворюваннями

13 серпня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

У Львові активно почали працювати над захистом від COVID-19 дітей з хронічними захворюваннями, зокрема, це стосується дітей, які досягли 12-річного віку. Ці заходи в області розпочали згідно з рекомендаціями МОЗ України. Львівський обласний клінічний діагностичний центр спільно з Західноукраїнським спеціалізованим дитячим медичним центром проводять такі щеплення, використовуючи вакцину «Pfizer».

Як повідомила експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Оксана Пушкарьова, щеплення проводять дітям, які мають високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень COVID-19, що обумовлено наявністю у них супутньої патології (наприклад, бронхіальна астма, цукровий діабет, онкологічні захворювання тощо) та які не мають протипоказань до застосування вакцини.

«Підлітки з супутніми захворюваннями та особи, які навчаються за кордоном, можуть отримати щеплення поза чергою в пунктах вакцинації Львівської області, згідно медичного висновку лікуючого чи сімейного лікаря. Адже захист від вакцинокерованих інфекцій – життєво важливий. Також закликаю усіх батьків, родичів чи опікунів дітей із важкими хронічними недугами: подбайте про безпечне середовище для них – вакцинуйтесь, оскільки саме ви можете стати джерелом інфекції для ослабленого організму. На даний час усі діти, яких ми почали вакцинувати, є пацієнтами ЗУСДМЦ. Вже провакциновано 10 таких пацієнтів. Після щеплення усі почуваються добре. Загалом в області вже щеплено 60 дітей віком від 12 років, які їдуть вчитися за кордон», - додала експертка.

«У деяких випадках вірус викликає важку або навіть критичну коронавірусну хворобу, проте завдяки вакцинації можна було б цього уникнути. Зараз дуже важливі темпи вакцинації. Захист, отриманий за допомогою вакцин, дозволить запобігти багатьом ускладненням та важкому перебігу захворювання, зменшивши таким чином рівень госпіталізації. А особливо важливим є захист наших дітей від цієї хвороби, подбати про них - це наш безпосередній обов’язок. Тому вакцинація залишається найкращим шляхом повернення до норми», - наголосив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Нагадаємо, як зазначала раніше Наталія Іванченко, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики, в.о. генерального директора Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, для вакцинації дітей рекомендують використовувати вакцину «Pfizer», оскільки по ній наявна найбільша кількість клінічних спостережень

Ключові слова:

вакцинація

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook