Цього року до першого класу піде більше дітлахів, ніж торік
Усі заклади освіти області готуються до старту навчального року. Із вересня за парти сядуть на 3,5 тисячі більше першачків, ніж у 2020-му. У перший клас піде 32632 дітей.
Про це сьогодні під час брифінгу повідомив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
«Приємно, що навчальний рік розпочнеться із такої хорошої новини, адже для системи освіти це позитивна динаміка. Якщо у 2019 році вперше до школи пішли 29649 дітей, торік їх було 29112, то цього року – більше ніж 32 тисячі. Крім цього, за цей рік було відкрито майже 1200 місць у закладах дошкільної освіти. Львівщина, на жаль, перебуває на першому місці за показником переповненості садків. У Львові, наприклад на 100 місць є 120 дітей. Тому ці нові місця трохи розвантажать дошкільну освіту. З них 640 місць - це новостворені групи у комунальних закладах, 600 місць – у приватних садках, які отримали ліцензію на освітню діяльність», - наголосив Олег Паска.
Важливим чинником підготовки до навчання є здоров’я учасників освітнього процесу. Відтак, в області активно триває вакцинація освітян прости коронавірусу.
«Епідситуація на Львівщині ускладнилася, зросла кількість нових випадків захворювання на ковід та госпіталізованих з цим діагнозом осіб. Враховуючи те, що ми входимо в осінній період, за кілька днів починається навчальний процес. Закликаємо усіх вакцинуватися, бо це єдиний метод, який нас може вберегти. Вакцинація дозволяє перенести захворювання у легшій формі», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.
Станом на сьогодні уже 73% освітян отримали першу дозу вакцини.
«Це доволі хороший показник. Освітяни мають високу свідомість щодо вакцинації Маємо надію, що до вересня ця цифра сягне 80%. Хорошим прикладом у цьому процесі є Львівська середня загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат для сліпих дітей №100. Там вакциновано уже 86% колективу», - розповів директор департаменту.
Відповідно до постанови Кабміну ті школи, в колективні яких є не менше 80% вакцинованих працівників зможуть працювати в очному режимі при потраплянні території до червоної зони. При меншому показнику щеплених, заклади змушені будуть переходити на віддалене навчання.
«На жаль, дистанційне навчання ще не дає такої якості освіти як нам би хотілось. Попри те, що ми вже другий рік працюємо над тим, щоб вчителі опановували навички роботи з платформами для дистанційного навчання. Віддалене навчання покращилось, але ще не настільки, щоб конкурувати з очним навчанням. Саме тому ми рекомендуємо пожвавити темпи вакцинації, аби кількість щеплених працівників освітніх закладів була як найвищою», - резюмував Олег Паска.
Також активно триває робота над тим, щоб всі педагоги пройшли курси підвищення кваліфікації. На цю мету з державного бюджету скерували 22 млн грн. Тому цього року педагоги мають шанс значно покращити рівень своїх вмінь та знань коштом державних коштів.
Новини за темою
Що робити, якщо втрачено карту щеплень? Рекомендації МОЗ
5 травня 2022
У разі втрати карти щеплень у МОЗ рекомендують ввести додаткові дози вакцини. Введення додаткових доз вакцини, наголошують у МОЗ, є безпечним для здоров'я. Це підтверджено результатами досліджень та рекомендовано авторитетними міжнародними організаціями, такими як World Health Organization (WHO) та Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності. У ситуації, коли інформація про проведені щеплення конкретної особи недоступна і немає можливості її отримати або ж відновити, доцільно зробити повторний курс щеплень. Як повідомляють Ірина Волошина, докторка медичних наук, професорка кафедри сімейної медицини, та Федір Лапій, лікар-інфекціоніст, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, у мирних умовах рівень введення додаткових доз вакцин сягає 10% серед загального населення. В умовах посиленої міграції населення цей показник може зростати. Найчастіше повторно проводять щеплення від COVID-19, кору, правця, гемофільної інфекції, вітряної віспи. Повторний курс вакцинації має проводитись у тих же дозах, що й при стандартній схемі введення, з дотриманням мінімальних інтервалів з урахуванням віку пацієнта. Рекомендації з вакцинації дітей та дорослих із порушеним календарем щеплень схвалені наказом МОЗ. «Пам'ятайте, що вакцини, які використовуються в Україні, країнах ЄС, США і Канаді, є перевіреними та безпечними. Немає підвищеного ризику побічних ефектів у здорової дитини», - зазначають у МОЗ. Нагадаємо, з 24 по 30 квітня у світі відзначали Всесвітній тиждень імунізації, метою якого є популяризація вакцинації від інфекційних захворювань. В Україні, згідно з Календарем профілактичних щеплень (нижче), обов’язковою є вакцинація від десяти інфекційних хвороб: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за Календарем безоплатні для українців, їх закуповують за державний кошт. Цього року головною темою тижня імунізації була не тільки підтримка планової імунізації, а й вакцинації проти COVID-19. Детальнішу інформацію про вакцинацію та щодо отримання щеплення можна дізнатися у сімейних лікарів.
Всесвітній тиждень імунізації: коли можна вакцинуватися від кору
29 квітня 2022
Кір – це гостре інфекційне захворювання вірусної природи з повітряно-краплинним механізмом передачі, надзвичайно заразне. Характеризується лихоманкою, розвитком катарального синдрому і характерним плямисто-папульозним висипом. Джерелом інфекції є хвора людина. У межах Всесвітнього тижня імунізації нагадуємо, що в Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за Календарем безоплатні для українців, їх закуповують за державний кошт. Детальнішу інформацію можна дізнатися у сімейного лікаря. Чинниками зараження кором є – знаходження поряд з хворою людиною в закритому приміщенні, наприклад, квартира, офіс, громадський транспорт, шкільні класи, аптека, кафе, супермаркет, ринок тощо. Сприяє зараженню підвищена скупченість людей в одному приміщенні, коли вірус легко передається від хворого до здорового при кашлі, чханні, розмові. Так званий прихований період складає від 8 до 17 днів, у низці випадків – до 21 дня. Кір розпочинається гостро з підвищення температури тіла до 38 – 38,5 С з появи кашлю, нежиті. Ці ознаки хвороби наростають впродовж двох-трьох діб. З 4 – 5 доби хвороби з’являється висип плямисто-папульозного характеру, спочатку на обличчі та шиї, на плечах, наступного дня – на тулубі, післяцього- на нижніх кінцівках. Ця так звана етапність поширення висипу характерна для кору. З появою висипу стан хворих, як правило, погіршується. Температура тіла досягає свого максимуму до 39,5 – 40,0 С, виражений кашель, нежить. Для кору в цей період характерний кон’юнктивіт та світлобоязнь. В цілому обличчя хворого корі нагадує вид заплаканої дитини. Переконливе прохання не займатися самолікуванням. Кір-інфекція підступна, розвитком таких ускладнень, як пневмонія, отит, енцефаліт тощо. Тільки сімейний лікар, провівши огляд хворого, може запідозрити інфекцію і призначити лікування або направити в інфекційний стаціонар. Звертайтеся до медичних працівників вчасно! Надійний заходом профілактики на сьогодні є вакцинація, яку проводять у віці 1 та 6 років. Якщо пропустили - ніколи не пізно провакцинуватися! Людині для захисту необхідні 2 дози вакцини. Інтервал між ними - не менше 1 місяця. Інформацію, як отримати щеплення, можна дізнатися у сімейного лікаря. Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ
Всесвітній тиждень імунізації: чому важливо вакцинуватися від поліомієліту?
28 квітня 2022
Триває Всесвітній тиждень імунізації. Одним з десяти захворювань, який входить в Календар профілактичних щеплень (фото в галереї нижче) входить і поліомієліт - високо контагіозне захворювання, зумовлене поліовірусом. Він вражає нервну систему і може викликати параліч або навіть смерть всього за кілька годин. Нагадаємо, що в Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за Календарем безоплатні для українців, їх закуповують за державний кошт. Детальнішу інформацію можна дізнатися у сімейного лікаря. Як передається поліомієліт? Дикий поліовірус (ДП) потрапляє в організм через рот з водою та їжею. які були забруднені фекаліями ураженої особи. Вірус розмножується в кишківнику і виділяється з фекаліями ураженої особи, через які він може передатися іншим людям. Які симптоми поліомієліту? Первинними симптомами поліомієліту є: висока температура втома головний біль нудота ригідність потилиці біль у кінцівках. Хто піддається ризику зараження поліомієлітом? Поліомієліт вражає переважно дітей у віці до 5 років. Які наслідки поліомієліту? Поліомієліт викликає такі наслідки: У однієї особи з кожних 200 людей, уражених поліомієлітом, настає незворотній параліч (зазвичай ніг). Серед усіх паралізованих осіб 5%-10% помирають від паралічу дихальних м'язів, викликаного вирусом. Чи існує лікування від поліомієліту? Ні, лікування поліомієліту не існує. Запобігти поліомієліту можна лише за допомогою імунізації. І Глобальна боротьба проти поліомієліту Що таке Глобальна ініціатива щодо боротьби з поліомієлітом? У 1988 році уряди створили Глобальну ініціативу щодо ліквідації поліомієліту (ГІЛП), щоб назавжди позбавити людство від цієї хвороби. Ініціатива є глобальним партнерством, у якому беруть участь національні уряди, ВООЗ, «Ротарі Інтернешнл», Центри боротьби із захворюваннями США та ЮНІСЕФ. З моменту створення ГІЛП кількість випадків захворювання на поліомієліт в цілому світі скоротилося більш ніж на 99%. Лише 20 років тому поліомієліт щодня викликав параліч у 1000 дітей. У 2010 році було паралізовано 1349 дітей. Де продовжується циркуляція дикого поліовірусу? Передача поліомієліту ніколи не припинялася в 2 країнах - Афганістані та Пакистані. Однак поліомієліт може поширюватися і поширюється з цих країн у сусідні та віддаленіші країни. Слід пам'ятати, що поява поліомієліту є загрозою для дітей у всьому світі. Він не зважає на межі або соціальне становищ і легко передається Чи може поліомієліт розповсюдитися на інші вільні від поліо країни? Поліомієліт не боїться кордонів: будь-яка не вакцинована дитина є в зоні ризику. На кожен випадок паралічу від 200 до 1000 дітей заражаються безсимптомно.Особливо уразливими є діти, які проживають у районах, де рівень імунітету є низьким. Найкращий захист від завезення поліомієліту - це викорінення вірусу. Тільки в такому випадку всі діти будуть у безпеці. Що необхідно зробити для ліквідації поліомієліту? Щоб зупинити поліомієліт нам слід: залучити всю громаду до спільних зусиль, спрямованих на охоплення кожної не імунізованої дитини вакцинацією; розробити спеціальні плани забезпечення охоплення дітей серед мобільних груп населення, серед мігрантів, у зонах конфліктів чи у віддалених районах; посилити планову імунізацію, яка є найкращим національним захистом від поліомієліту; покращити епідеміологічний нагляд у зонах високого ризику; Чому стільки уваги приділяється поліомієліту, а не іншим захворюванням? Поліомієліт є однією з небагатьох хвороб, які можна повністю ліквідувати, як це було з віспою. Викорінивши поліомієліт, ми принесемо користь дітям усього світу і жодній дитині не доведеться більше відчувати біль паралічу, викликаного поліомієлітом. Інформація від Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ
«На Львівщині внутрішньо переміщені особи отримують фахову медичну допомогу»,- департамент охорони здоров’я Львівської ОВА
28 квітня 2022
Під час дії воєнного стану особливо важливо підтримувати зв’язок зі своїм сімейним лікарем, адже він може проконсультувати, видати електронний рецепт на «Доступні ліки» чи інсулін та створити електронне направлення. Для того аби скористатись послугами сімейного лікаря, терапевта або педіатра переселеним особам не потрібно укладати нову декларацію з сімейним лікарем. Наголошують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА. «Надання медичної допомоги проводиться за місцем реєстрації внутрішньо переміщеної особи, тобто закладом охорони здоров’я. Під час воєнних дій лікарі первинної медичної допомоги ведуть облік переміщених пацієнтів за спеціально визначеною формою», - розповів керівник департаменту Орест Чемерис. Особи, які вимушено покинули свої домівки та переїхали у іншу область, можуть отримати динамічне спостереження за станом здоров'я, діагностику та лікування захворювань, консультації щодо здорового способу життя, базові тести та аналізи, направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження, паліативну допомогу, рецепти на «Доступні ліки», а також інсулін, якщо це повторний рецепт та пройти щеплення відповідно до календаря вакцинації. Аптеки Львівської області, які відпускають «Доступні ліки» за договором з НСЗУ приймають і паперові, і електронні рецепти та видають призначений інсулін за наявності. Список аптек, де є інсулін доступний за посиланням, він постійно оновлюється. Якщо виникають додаткові питання можна звертатись на «гарячу лінію» НСЗУ – 16-77, щодня з 9:00 до 18:00 год. За словами експертки департаменту охорони здоров’я з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталії Іванченко з 24 до 30 квітня в Україні триває Всесвітній тиждень вакцинації. «Інфекційним хворобам можна протистояти, якщо боротися. На війні для боротьби потрібна зброя, а для боротьби з інфекційними хворобами потрібна вакцина. Після вакцинації, організм готується до захисту від цієї хвороби шляхом формування спеціальних антитіл, тобто формує імунітет до цього захворювання. Україна гарантує захист від 11 інфекцій: кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, гемофільна інфекція, туберкульоз, вірусний гепатит В, кір, краснуха, епідемічний паротит, коронавірус. Кількість необхідних доз вакцини і вік, коли треба вакцинуватись регламентує Календар профілактичних щеплень. В період війни ми повинні бути сильними і здоровими», - зазначила вона. Як додав Орест Чемерис на сьогодні від інфекційних хвороб провакцинували вже 2 тисячі внутрішньо переміщених осіб. «Департамент охорони здоров’я спільно з командою фахівців центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України проводять медичні огляди людей, які вимушено покинули свої домівки через війну. З метою захисту їх здоров’я ми проводимо щеплення та надаємо усю необхідну медичну допомогу. Відтак, в області вже дві тисячі внутрішньо переміщених осіб було провакциновано від інфекційних хвороб», - зазначив Орест Чемерис.
25 квітня - другий день Всесвітнього тижня імунізації: чим небезпечний правець?
25 квітня 2022
24 квітня 2022 року стартував Всесвітній тиждень імунізації, який триватиме до 30 квітня. За ініціативою ВООЗ цей тиждень відзначають в усіх країнах – заради популяризації ідеї про те, що імунізація має величезне значення для профілактики захворювань і захисту життя. Цього року головною темою є не тільки підтримка планової імунізації, а й вакцинації проти COVID-19. В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Вакцини за Календарем безоплатні для українців, їх закуповують за державний кошт. У Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ (Центр) упродовж цього тижня розповідатимуть, чим небезпечна кожна із перерахованих хвороб. Головне про правець: В часі війни ризик отримати травму зростає, і найменша подряпина, опік можуть стати вхідними воротами інфекції, адже спори правця є всюди. Як захиститися? Вакцинуватись. Збудник правця виділяє сильний токсин, який і спричиняє хворобу. Вакцина (анатоксин) формує імунітет проти токсину. Починаємо захищати дітей у віці 2 місяці. Далі 4-6-18 місяців, 6, 16, 26, 36, 46, 56, 66, 76, 86, 96 років (і далі кожні 10 років). Ніколи не пізно розпочати. «Якщо доросла людина не вакцинована або не має документів про попередні щеплення - курс АДПМ відразу, далі через місяць і через 6 місяців. Навіщо вводити препарат повторно? Щоб тримати рівень антитіл на захисному показнику», - розповіла керівниця Центру, експертка департаменту охорони здоров’я ЛОВА з епідеміології Наталія Іванченко. «Чим небезпечний правець - 50% хворих можуть померти. Перші симптоми - посмикування м'язів недалеко від місця травми, вимушена (сардонічна) посмішка, важко відкрити рот (тризм), судоми різних груп м'язів. Людина може вигнутись в дугу (опістотонус). Може настати параліч дихального і серцевого м'яза. Якщо відбулась травма - слід звернутись до лікаря. Окрім обробки рани і оцінки, коли людина востаннє була вакцинована - вирішать питання про екстрену профілактику правця», - додала Наталія Іванченко. Зазначимо, що у Львівській області вакцинація проводиться у всіх поліклінічних закладах незалежно від укладеної декларації та реєстрації місця проживання.
Щоб захистити себе від різного роду хвороб жителів Львівщини та ВПО закликають вакцинуватися
21 квітня 2022
З 24 квітня розпочинається Всесвітній тиждень імунізації, аби привернути увагу людства до важливості проведення щеплень, щоб захистити свій організм. Україна безкоштовно гарантує вакцинацію від 11 інфекційних хвороб, до яких належить також коронавірус. Про це під час брифінгу розповіла керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА з епідеміології Наталія Іванченко. «У період війни особливо важливо бути сильними та здоровими. Перш за все, це стосується внутрішньо переміщених осіб, які здебільшого проживають серед великого скупчення людей. Небезпеку можуть становити ті, хто клінічно не має ознак хвороби, але можуть бути носіями інфекції. Щоб уникнути поширення будь-якої хвороби, людям необхідно вакцинуватися», - зазначила Наталія Іванченко. Якщо людина не має документального підтвердження про попередні вакцинації чи неможливо знайти таку інформацію в електронних базах, то вона вважатиметься не вакцинованою. У такому разі їй пропонують заново пройти увесь вакцинальний комплекс. Зараз люди активно звертаються в заклади охорони здоров’я амбулаторного профілю (в т.ч. поліклініки). Незалежно від того чи має особа декларацію з сімейним лікарем, їй надають медичну допомогу, проводять необхідні профілактичні щеплення. Це стосується як дитячого, так і дорослого населення. «Щоденно ми маємо від 90 до 150 вакцинації серед тимчасово переміщених осіб, які проживають на теренах Львівщини. Так само закликаємо вакцинуватись жителів нашої області. Нагадую, раз на 10 років кожна доросла людина повинна отримати дозвіл вакцини проти дифтерії та правця. Якщо людина вакцинована відповідно до графіка, то для неї ризиків фактично немає», - додала експертка департаменту охорони здоров’я. Більшість людей вже отримали по дві дози вакцинації проти коронавірусу. Нагадуємо, що після 6 місяців від другої дози необхідно взяти бустерну дозу. Це стосується і жителів Львівської області, і переселенців. Вакцина є, фахівці теж. До слова, в області продовжують фіксувати випадки захворювання на коронавірус. За останній період найменша кількість таких випадків за добу становить 12, а найбільша – близько 60. Трапляються летальні випадки. «Коронавірус все ще є. Напередодні Великодня, коли люди йдуть до церкви, хочу нагадати, що маска – це мінімальний засіб захисту, яким варто скористатись, щоб захистити себе», - наголосила Наталія Іванченко.
У Західноукраїнському дитячому медцентрі можна провакцинувати дітей від низки інфекційних хвороб: як звернутися
19 квітня 2022
Серйозною проблемою в умовах війни і гуманітарних криз є спалахи інфекційних хвороб. Медики Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (центр) нагадують, що запобігти їх поширенню дозволить вчасна вакцинація, яку пропонують зробити у центрі. Зокрема, у зв’язку з вимушеною міграцією людей з «гарячих» точок, зростає ризик захворюваності та поширення серед дітей правцю, поліомієліту, від пневмококів та гепатиту А. В умовах великого скупчення людей зростає ризик поширення інфекційних захворювань, які є особливо великою загрозою для дітей із незавершеним або з відсутнім курсом вакцинації. Бойові дії в Україні несуть подвійну загрозу життю маленьких українців. Попри планову вакцинацію за національним календарем, імунолог центру Лариса Костюченко виділяє щонайменше три щеплення, які можуть убезпечити українців. "Багатьом із нас доводиться багато часу проводити в укриттях або ж у звичайних підвалах - вологих, холодних і погано вентильованих. Тому зараз актуально говорити про вакцинацію від пневмококів", - зазначає медик. Вакцинацію від пневмококів планували впровадити у Національний календар щеплень вже у цьому році. Для українців ця профілактика мала би стати рутинною. Проте через вторгнення росії таке запровадження, на жаль, відкладено. Ще однією проблемою, яка може загрожувати українцям, є гепатит А, що передається побутовим (фекально-оральним) шляхом. Адже через пошкоджену чи знищену інфраструктуру зазвичай виникає проблема із достатньою кількістю якісної питної води, нестачею продуктів, санітарним неблагополуччям. "Вимушена міграція населення сприяє поширенню інфекційних захворювань, як серед мігрантів, так і серед місцевих жителів. Враховуючи те, що інкубаційний період при гепатиті А може тривати від 2 до 4 тижнів, людина, виїжджаючи зі сходу України, може ще не мати симптомів. Вони з'являться уже пізніше, і упродовж цього часу людина може заражати тих, з ким контактуватиме", - зазначила Лариса Костюченко. Бойові дії збільшують ризик захворіти на правець через збільшення кількості травм. Збудник правця знаходиться у навколишньому середовищі – грунт, пил тощо. Травмування, навіть незначне, сприятиме проникненню збудника в організм людини. Запобігти хворобі може лише вакцинація. У травмованої людини важливо з’ясувати наявність щеплення від правця, і за потреби, провести екстрену профілактику. Діти, які отримують щеплення згідно з Національним календарем, захищені від захворювання. Дорослі потребують ревакцинації кожні 10 років. У центрі нагадують - якщо ви пропустили планову вакцинацію чи бажаєте зробити щеплення, які не входять до Національного плану, педіатр ЗУСДМЦ допоможе скласти індивідуальний графік щеплень. Записатись на консультацію до лікаря та вакцинацію можна за телефонами реєстратури: (032) 270 22 07 (063) 189 70 50 (097) 150 70 53 Фото: ЗУСМДЦ
На Львівщині продовжиться виїзна вакцинація літніх людей проти COVID-19
14 квітня 2022
У Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській та Тернопільській областях відновлюються виїзди мобільних бригад для вакцинації від COVID-19 мешканців територіальних громад, які мають обмежений доступ до пунктів щеплення. Це робиться для того, щоб захистити людей із груп ризику та зберегти сили лікарів, які зараз так чи інакше задіяні у наданні допомоги постраждалим внаслідок воєнних дій. Мобільні бригади продовжать вакцинацію усіх охочих, при цьому пріоритет надається людям у віці від 60 років. Упродовж квітня планується охопити близько 200 невеликих населених пунктів. Графіки виїздів мобільних бригад у кожній області можна знайти за посиланням – https://bit.ly/C19_mobilni. Закликаємо місцеву владу та медиків інформувати про роботу мобільних бригад мешканців та внутрішньо переміщених осіб, що зараз знаходяться у територіальних громадах, задіяних у проєкті. Проєкт «Транспортування мобільних бригад із вакцинації до пацієнтів у важкодоступних населених пунктах в Україні» розпочався у січні 2022 року та охоплював 7 західних областей України – Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську, Тернопільську та Чернівецьку області. Його реалізує Міністерство охорони здоров’я України та Громадська спілка «Коаліція за вакцинацію», у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України, за підтримки Фундації «Кока-Кола».
Біля митних пунктів пропуску можна отримати щеплення від Covid-19: перелік медустанов
15 березня 2022
Як інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА, вакцинуватися від Covid-19 можна у закладах охорони здоров’я, розташованих безпосередньо біля пунктів пропуску на кордоні. Перелік закладів: Пункт пропуску «Краковець» КНП Яворівської міської ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», амбулаторія загальної практики - сімейної медицини (АЗПСМ) с. Краковець, вул. Шухевича, 1 (2 км від митного переходу) КНП Яворівської міської ради Львівської області «Яворівська центральна районна лікарня», АЗПСМ, с. Наконечне 1, вул. Лозинського, 13 (10 км від митного переходу) Пункт пропуску «Шегині» КНП «ЦПМСД Мостиської міської ради Львівської області» АЗПСМ смт. Мостиська, вул. Я. Мудрого, 111 (10 км від митного переходу) КНП «Шегинівський ЦПМСД» Шегинівської СР АЗПСМ, с. Волиця (10 км від митного переходу) Пункт пропуску «Грушів» КНП Яворівської міської ради Львівської області «Немирівська міська лікарня», смт. Немирів, вул. Ів. Франка, 14 (3 км до митного переходу) Пункт пропуску «Смільниця» КНП Добромильської міської ради «Добромильська районна лікарня» АЗПСМ, с. Старява (6 км до митного переходу) КНП Добромильської міської ради «Добромильська районна лікарня» АЗПСМ, м. Хирів, вул. Івасюка, 7 (12 км до митного переходу) Пункт пропуску «Угринів» КНП «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Червоноградського району Львівської області АЗПСМ, с. Савчин (15 км до митного переходу) КНП «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Червоноградського району Львівської області АЗПСМ, с. Варяж (18 км до митного переходу) Пункт пропуску «Рава-Руська» КНП «Рава-Руська лікарня» Рава-Руської міської ради Львівського району Львівської області Поліклініка, м. Рава Руська, вул. Грушевського, 42 (7 км до митного переходу) Також нагадаємо, що у Львівській області на базі закладів охорони здоров’я продовжують працювати пункти щеплення, де можна вакцинуватися від Covid-19, попередньо звернувшись за скеруванням до сімейного лікаря. Перелік пунктів - за посиланням.
На Львівщині вакцинуватися від Covid-19 можна у пунктах щеплення
11 березня 2022
На Львівщині триває вакцинальна кампанія проти Covid-19. Центри масової вакцинації населення зараз не працюють, проте провакцинуватися можна у пунктах щеплення. «Мешканцям необхідно звернутися до сімейного лікаря і він порекомендує, де можна отримати щеплення. Якщо хтось виїжджає за кордон, то в найближчих населених пунктах до кордонів можна провакцинуватися в закладах охорони здоров’я (амбулаторіях сімейної медицини, поліклініках, лікарнях) – Рава-Руська, Шегині, Краківець, Смільниця, Великі Мости, Червоноград, Соснівка, Белз», - розповів Олег Когут, регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області. Він також додав, що на Львівщині є у великих кількостях вакцина «Коронавак», також є вакцини «Комірнаті» («Пфайзер») і «Модерна». Перелік пунктів щеплення можна знайти за посиланням.
За минулу добу щеплення від ковіду отримали 1790 мешканців області
25 лютого 2022
На Львівщині вчора, 20 лютого, щеплення від ковіду отримали 1790 оcіб. Вчора в області працювали 11 центрів вакцинації та 150 пунктів щеплення. Загалом на Львівщині станом на сьогодні провели 2 079 936 щеплень (з них 1 000 451 - другою дозою, 204 – додатковою, 37 717 - бустерною): вакциною «Covieshield» – 38 403, «Astra Zeneca» - 193 839, «Coronavac» - 537 441, «Pfizer» - 1 094 585, «Moderna» - 215 668.
Понад 3 тисячі дітей вакцинували на Львівщині від поліо: вакцинальну кампанію продовжили
23 лютого 2022
З 1 лютого в Україні триває кампанія з вакцинації від поліомієліту дітей, яких не вакцинували вчасно. Це пов’язано з тим, що нещодавно в Україні підтвердили два випадки поліо серед дітей, який призвів до паралічу: у вересні минулого року – у півторічної дитини у Рівненській області, у січні цього року – у дворічної дитини у Закарпатській області. Виникнення навіть одного випадку захворювання на поліомієліт розцінюється як спалах захворюваності на цю недугу. «На Львівщині нараховувалось 19 480 дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали жодного з шести необхідних щеплень від поліо. З них вже отримали щеплення у межах вакцинальної кампанії 3726 осіб», - розповіла Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з епідеміології. Вона також повідомила, що вакцинальну кампанію продовжили до 10 березня. Як інформують у Міністерстві охорони здоров’я, упродовж перших трьох тижнів кампанії планували щепити 144 тисяч дітей в усіх областях України. Станом на 18 лютого щеплення отримали 40 026 дітей, що становить майже 28% від запланованої кількості. «Темпи вакцинації залишаються недостатніми. Водночас високе охоплення щепленнями на першому етапі — ключова складова для подолання спалаху поліомієліту. Сьогодні діти, які не мають всіх необхідних щеплень проти поліо, у небезпеці. Проте результати перших трьох тижнів кампанії довели, що потрібен додатковий час на завершення кампанії форсованої імунізації», – заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін. Поліомієліт може призвести до незворотного паралічу, а в найгіршому випадку – до смерті. Врятувати і підтримувати життя в разі ураження дихальних м’язів, можна лише штучно підтримуючи процес дихання. Після поліомієліту функція вражених хворобою органів та м’язів не відновлюється. «Наше завдання – виявити якомога більше дітей, які мають порушення Національного календаря щеплень, або не мають їх взагалі, і вакцинувати. Адже тільки це допоможе нам здолати поліомієліт – страшну хворобу, яка повернулася в Україну», – додав головний санлікар. Нагадаємо, 15 лютого у Львові біля Львівської ОДА відбулася акція «Вакцинуй від поліо дитину – врятуй країну!», метою якої є привернення уваги громадськості до спалаху поліомієліту в Україні та необхідності вчасної вакцинації дітей від цієї хвороби. Читайте також: Як передається вірус поліо, скільки щеплень і в якому віці потрібно зробити дитині для вироблення імунітету – за посиланням. Чому важливо зробити щеплення від поліо: головні акценти – читайте тут.