У Садибі Франка в Нагуєвичах стартував V-ий Етнофест

28 серпня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні у селі Нагуєвичі на Дрогобиччині проходить V-ий  Етнофест, приурочений до 165-ї річниці з дня народження Івана Франка. Низка заходів у межах фестивалю проходить у Садибі Франка. Привітати учасників та гостей Етнофесту завітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

«Тішить, що 165-й ювілей Каменяра Львівщина відзначила низкою різноманітних заходів, кожен з яких вражає і відкриває нам Івана Франка по-новому. Це і урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії Івана Франка у Дрогобичі, і прем’єра грандіозного проєкту Дому Франка “Легенда про вічне життя” у Львівській національній опері  і ,звісно ж, традиційний Етнофест у Садибі Франка.

Також цьогоріч сталася ще одна знаменна подія – на вершині гори Пікуй відновили пам’ятну дошку, яка засвідчує, що висоту 1408 м свого часу, а саме у серпні 1888 року, підкорив Іван Франко.

То була добра ініціатива Школи вільних і небайдужих. Львівська ОДА також долучилася до пошанування пам’яті видатного письменника, і  в травні, до 105 річниці з дня смерті Каменяра, організувала масове сходження на цю гору для школярів, урядовців і всіх охочих», - сказав Максим Козицький.

На фестивалі голові Львівьської ОДА вручили подяку від Міжнародного фонду Франка - за плідну співпрацю та підтримку Фонду.

«Етнофест» у Нагуєвичах організовують вже вп’яте. На території Державного історико-культурного заповідника "НАГУЄВИЧІ" цьогоріч розмістили понад 73 найрізноманітніші локації: гончарство, ковальство, петриківський розпис, різноманітні майстер-класи з соломи, вати, піску, шкіри, воску, дерева, гуцульської музики, пекарства, ляльок-мотанок, народного хусткування, витинанок, реконструкція бойківських обжинків, тощо.

Також на фесті презентували унікальні виставки:

  • «Невідомі і мало відомі портрети Івана Франка 1930-1990-х рр»
  • «ФРАНКО-БАЙК» від мотоклубу з Дрогобича MFC «BULLDOGS»
  • реконструйовану кімнату Дому письменника в Нагуєвичах» (20 робіт з приватної колекції А. Недзельського, викупленої Миколою Княжицьким та Михайлом Цимбалюком).

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook