Максим Козицький привітав стриян з Днем міста
Один з районних центрів Львівської області сьогодні відзначає 636-ту річницю з дня заснування. З цієї нагоди для стриян та гостей міста організували масштабне святкування з караоке, виступами місцевих творчих колективів.
Вчора, у переддень свята, провели конкурс краси та конкурс дитячих малюнків. Привітав стриян і голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.
"Сьогодні з вами тут, у серці цієї громади я радий бути і святкувати 636 день народження міста, якщо рахувати від першої згадки про нього. У 17 столітті Стрий, через сприяння короля Яна Собєського, мало титул «Вільного королівського міста» та володіло магдебурзьким правом. На початку Першої світової Стрий став місцем народження легіону Українських січових стрільців. Саме тут вони склали першу присягу. І саме з цим фактом Стрий дуже часто асоціюється у мене: з урочистими рядами Українських Січових Сирільців на центральній вулиці поміж старими красивими кам’яницями. Бажаю стриянам міцного здоров’я, розвитку, щастя, злагоди і натхнення розвивати своє місто й надалі!", - зазначив Максим Козицький.
Ключові слова:
СтрийНовини за темою
В області працюють над розробкою генерального плану Стрия
9 травня 2022
Департамент архітектури продовжує працювати над розробкою та впорядкуванням генеральних планів Львівщини. Отож разом із спеціалістами ще раз проговорили зміни до генерального плану м. Стрий, аби якнайшвидше затвердити його і дати громаді поштовх до залучення нових інвесторів та якісного розвитку території міста. “Чинний генеральний план Стрия був розроблений ще у 1974 році і вже втратив свою актуальність. Тому питання розроблення і затвердження нового генерального плану міста є пріоритетним цьогоріч. Зараз розробник вносить в нього останні корективи. Сподіваємось, найближчим часом цей генплан потрапить на розгляд містобудівної ради і буде затверджений органом місцевого самоврядування до 24 липня, адже потім генеральні плани населених пунктів затверджуватимуться виключно у складі комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад”. – Зазначила директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько. Нагадаємо, раніше містобудівна рада при департаменті архітектури та розвитку містобудування схвалила проєкт змін до генерального плану м. Червоноград.
Роботи над реконструкцією стадіону ‘Сокіл’ в Стрию в розпалі
26 листопада 2021
На бігові доріжки стадіону «Сокіл» у Стрию нанесли перший шар спрей-системи. Тут триває облаштування секторів для штовхання ядра, метання диску, молота, списа, стрибків у висоту, стрибків із жердиною, стрибків у довжину. На стадіоні вже завершили покриття футбольного поля з натурального газону, майданчик для мініфутболу зі штучним трав’яним покриттям, легкоатлетичні доріжки, уклали дренажні труби. «Ремонт відбувається згідно з усіма вимогами категорійності федерації легкої атлетики України (ФЛАУ) та Української асоціації футболу. Крім футбольного поля з системою поливу, метальних та стрибкових секторів, 6 бігових доріжок по колу та 8 прямих для проведення змагань і тренувань, майданчиків для мініфутболу та баскетболу, волейболу і тенісу, тут збудують повноцінне тренувальне поле зі штучною травою, трибуни з накриттям, LED-освітлення та встановлять сучасні тренажери. На цей рік передбачили профінансувати його на 27 млн гривень», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Завершити роботи планують наступного року. Стадіон ремонтують у межах президентської програми Велике Будівництво та Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту на Львівщині.
«Завдання влади – створити умови для розвитку бізнесу», – Максим Козицький під час зустрічі з представниками німецько-українського товариства «БІТ»
16 листопада 2021
Стрийська міська рада та ТОВ «Німецько-українське підприємство «БІТ» за сприяння Львівської облдержадміністрації підписали Меморандум про партнерство та співробітництво. Компанія має намір побудувати у Стрию завод з переробки відходів громади, тож у Меморандумі визначили основні принципи взаємодії та координації співпраці. «Ми прагнемо розвивати співробітництво з іноземними компаніями. Адже відкриття нового підприємства у перспективі сприятиме впровадженню та розвитку бізнесу на території громади, підтримці інноваційної діяльності, створенню нових робочих місць. Плануємо, що будівництво заводу розпочнеться у 2023 році. Основною метою співпраці є впровадження німецького досвіду у системі поводження з відходами завдяки спільному будівництву та експлуатації заводів у цій галузі. Дякуємо місцевій владі за зацікавленість у розвитку інвестиційного клімату регіону та роботу у напрямку залучення інвестицій!», - зазначив Максим Козицький. Як розповів голова Стрийської міської ради Олег Канівець, на разі обговорюється місце розташування заводу. Це може бути біля сміттєзвалища або біля одного із підприємств, яке має органічні відходи. Остаточний варіант обговорюватимуть з громадськістю та депутатським корпусом. Новий завод перероблятиме побутові відходи, що біологічно розкладаються, а саме: активний мул побутових стічних вод міських очисних споруд; садові та паркові відходи (листя, гілки тощо); сільськогосподарські відходи; відходи місцевої промисловості та торговельних мереж; частину твердих побутових відходів, що біологічно розкладається. Довідково: НУП «БІТ» - як філія компанії BIT GmbH (Німеччина) в Україні, виконує повний комплекс робіт із впровадження проектів у сфері поводження з відходами та відновлюваної альтернативної енергетики. Компанія «BIT GmbH» має практичний досвід реалізації більш ніж 350 проектів в галузі традиційної та альтернативної енергетики, як авторизований партнер компаній «Siemens AG» та «EnBW AG» (Energie Baden-Württemberg AG, Німеччина). У партнерстві з компанією «WABIO» (Німеччина), на замовлення муніципалітетів країн Європейського Союзу, спроектували та збудували десятки заводів з біогазовими електростанціями потужністю від 1,5 МВт до 20 МВт на годину.
У Стрию реконструюють стадіон на три тисячі глядацьких місць
20 жовтня 2021
У Стрию триває реконструкція стадіону «Сокіл». Після капітального ремонту сучасна спортивна арена зможе приймати три тисячі глядачів. Станом на сьогодні облаштували покриття футбольного поля з натурального газону, майданчик для міні-футболу зі штучним трав’яним покриттям. Зараз облаштовують легкоатлетичні доріжки, сектори для штовхання ядра, метання диску, метання молота. Цьогоріч на роботи на об‘єкті скерували 7 мільйонів з обласного бюджету та 5 мільйонів з місцевого. Стадіон «Сокіл» у Стрию – один з об‘єктів, реконструкція яких відбувається у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОДА. Усього у межах програми запланована реконструкція трьох стадіонів та спорудження 13 майданчиків.
У Стрию відкрили пам’ятник Небесній Сотні та Героям АТО/ООС
14 жовтня 2021
У межах святкових заходів, приурочених до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисників і Захисниць України, у Стрию відкрили пам’ятник Небесній Сотні та Героям АТО/ООС. Урочистості розпочалися з Архиєрейської Літургії у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці (УГКЦ) у Стрию. Після чого представники влади, громадськості та військові взяли участь в урочистій ході від храму до Меморіального комплексу «Борцям за волю України», де і відбулося відкриття нового пам’ятника. До заходів долучився заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Пам’ять про тих, хто віддав своє життя за світле майбутнє наших дітей, має бути вічною! Такі меморіали повинні бути у кожній громаді, а імена Героїв має знати підростаюче покоління. Дякуємо Богу за те, що сьогодні ми можемо вільно і на весь голос прославляти нашу країну і її Героїв! Молимося за те, щоб в Україні панував мир! Слава Україні – Захисникам і Захисницям! Героям Слава!», - зазначив заступник голови Львівської ОДА. Авторами пам’ятника Небесній Сотні та Героям АТО/ООС у Стрию стали скульптор Василь Ярич та архітектор Володимир Лаврін. Його спорудження обійшлося Стрийській міській раді у 2 млн грн. Фото: Стрийська міська рада
Блаженніший Святослав освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському у Стрию
17 вересня 2021
Вчора у Стрию відзначили 120-річчя створення Народного дому - просвітницького центру, навколо якого гуртувалася українська громада на початку ХХ століття. З такої нагоди глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Літургію та освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському. Участь в урочистих заходах взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, заступниця директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. «Хочемо урочисто відсвяткувати 120-ту річницю спорудження Народного дому у Стрию. Коли вслухаємося в історію цього Народного дому, розуміємо, що йдеться не лише про будинок, цеглу, якісь матеріальні речі. Сьогодні, у рік 30-ї річниці відновлення Незалежності нашої держави, ми спогадуємо 120 років будівництва державницької свідомості українців у місті Стрию. Бо знаємо, як багато часу, як багато століть на своїй рідній землі ми прожили в чужих державах. Згадуємо сьогодні ще один особливий дар, який отримала Стрийщина і стрийська громада, – великого праведника і мученика за Церкву і Україну отця Остапа Нижанківського. Здійснилася мрія цілих поколінь стриян і моя особиста: ми посвячуємо наріжний камінь для його пам’ятника. Як священник, композитор і музикант, ім’я якого присвоєно Стрийській дитячій музичній школі, він є прикладом людини, що горіла Духом Святим», - зазначив Митрополит, передає інформаційний ресурс УГКЦ. «Народний дім – це осердя просвіти, культури, українського духу та місце сили і натхнення для стриян. Бажаю процвітання, невичерпної енергії, виховати ще десятки народних та заслужених артистів і колективів! Великий внесок у діяльність народних домів належить духівництву. Священики часто були тими, хто поширював і беріг українські традиції, мову і культуру у нелегкі для української державності часи. Таким був отець Остап Нижанківський – за сумісництвом композитор і музикант. Як зазначив Блаженніший Святослав, усі дари, які мав отець Остап, він намагався не просто зберегти, а поставити на служіння своєму народові», - сказав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Довідково: Народний дім у Стрию збудували за проєктом Івана Левинського і урочисто відкрили і освятили 1 січня 1901 року: на відкритті Іван Франко читав зі сцени свою поему «Мойсей», а хор «Стрийський Боян» виконав кантату на музику о. Остапа Нижанківського, який був диригентом.
На стадіоні «Сокіл» у Стрию тривають роботи першої черги (ВІДЕО)
17 вересня 2021
На стадіоні «Сокіл» у Стрию тривають роботи у межах капітального ремонту. Це один з об‘єктів президентської програми «Велике будівництво». Після реконструкції стадіон вміщуватиме понад 3 тисячі глядачів. Тут облаштують майданчики для баскетболу та футболу. Поруч встановлять тренажерне обладнання. На футбольному полі вистелять натуральний газон та облаштують систему автоматичного поливу. На території стадіону також проведуть освітлення території. «Оновлення спортивної інфраструктури є одним з засадничих елементів для розвитку масового спорту. Неможливо сподіватись, що школярі після уроків обиратимуть фізичні активності, якщо для цього не буде сучасних майданчиків та стадіонів. Так само як і не можна розраховувати на становлення нових чемпіонів з легкої атлетики, якщо бігові доріжки ще з минулого століття», – зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як. Нагадаємо, у Буську вже завершилась реконструкція стадіону дитячо-юнацької спортивної школи. Цьогоріч влітку також відкрили оновлений стадіон імені Лева Броварського у Самборі. Відео - за посиланням.
«Необхідно зосередити наші зусилля на підвищенні кількості провакцинованого населення», - Наталія Іванченко
26 серпня 2021
Небезпека поширення COVID-19, процес вакцинації на адміністративній території, безпечне середовище в школах і садочках з початку навчального року, якість питної води та води в басейнах та інші питання обговорили сьогодні на зустрічі голови Стрийської РДА, фахівців Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України та голів ОТГ Стрийського району. «Наука зробила великий крок вперед у боротьбі з поширенням коронавірусу, шляхом створення вакцин. Проте, вірус має здатність мутувати, створювати свої нові форми і цим самим ставить під загрозу життя тисячі людей. Вакцини проти COVID-19 є найважливішим та найсильнішим інструментом у боротьбі з пандемією коронавірусу. Позитивний прогрес імунізації проти вірусу та його нових штамів це те, що нам зараз потрібно. Необхідно зосередити наші зусилля на підвищення охопленості кількості провакцинованого населення. Не має більшої відповідальності перед нами зараз, аніж забезпечити власну безпеку та безпеку наших рідних», - зазначила Наталія Іванченко, генеральний директор Центру. Окрім того, учасників зустрічі ознайомили з процесом проведення Центром лабораторно-інструментальних досліджень у сфері громадського здоров’я. У зв’язку з початком навчального року фахівці Центру наголосили на дотриманні санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти. Зокрема, акцентували на необхідності проведення карантинних заходів під час навчання. «На стан здоров’я впливають і якість питної води та користь відвідування басейну. Тому необхідним є проведення аналізу води у територіальних громадах, аби контролювати стан та санітарні норми води», - наголосив лікар з комунальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Центру Ігор Стельмах. Нагадаємо, у Стрию цього тижня працює центр вакцинації у Стрийській ЗОШ №5 (вул. Шевченка, 18), де можна отримати щеплення вакцинами «Pfizer», «CoronaVac» (першу і другу дозу), вакциною «Moderna» (друга доза).
Максим Козицький ознайомився з роботою центрів вакцинації у Стрию, Дрогобичі та Трускавці
4 серпня 2021
У межах робочої поїздки голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький відвідав центри масової вакцинації населення від коронавірусу у Стрию, Дрогобичі та Трускавці. Очільник області відзначив якісну вакцинальну кампанію у Стрийській громаді, наголосив на важливості нарощення темпів вакцинації в сільській місцевості та подякував керівникам громад за активну участь в забезпеченні процесу вакцинації на місцях. «Місто Стрий – серед лідерів по вакцинації на Львівщині. Але водночас в окремих громадах Стрийського району показники вакцинації дуже низькі. Треба розуміти, що краща ситуація у містах, адже там є можливість відкрити кілька центрів та забезпечити доступність вакцинації, в той час, як у районах, сільській місцевості, відсоток вакцинації нижчий, оскільки в основному вакцинацію проводять мобільні бригади, які виїжджають безпосередньо до мешканців. Не слід забувати, що вакцинуватися можна і у пунктах щеплення, звернувшись до сімейного лікаря. Наступну хвилю ковіду прогнозують вже на початок осені, тож закликаємо мешканців Львівщини не зволікати із щепленням. Експерти вже рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років», - сказав Максим Козицький. Центр вакцинації у Стрию функціонує у Стрийській ЗШ № 5, за один день тут вакцинують близько 300 людей. У Дрогобичі центр вакцинації облаштували у народному домі на вул. 22 січня, за день тут вакцинують близько 90 людей, в центрі вакцинації у Трускавці, що розташований у відділенні первинної медичної допомоги поліклінічного відділення КНП "Трускавецька МЛ", за день роботи центру щеплення отримують майже 150 осіб. Зазначимо, на Львівщині щодоби вакцинують від 8000 до 10000 осіб. Загальна кількість вакцинованих в області складає 374 663 осіб (137 112 – другою дозою). Графік роботи центрів вакцинації цього тижня - за посиланням. Окрім того, на Львівщині функціонують 172 пункти щеплень (адреси та контакти – за посиланням), де можна провакцинуватися за направленням сімейного лікаря. Пункти щеплень розташовані на базі закладів охорони здоров’я. Для отримання щеплення у пунктах слід звернутися до сімейного лікаря або записатися через сайт Helsi.
У Стрию запрацював навчально-практичний центр для кухарів
2 лютого 2021
Вище професійне училище №34, що у Стрию, відтепер навчатиме майбутніх кухарів та кондитерів у новому навчально-практичному центрі. Сьогодні урочисто відкрили центр, у якому під час навчання відтворюватимуть реальний виробничий процес, що учні будуть зустрічати на підприємствах. «Перебуваючи у таких осередках професійної освіти починаємо розуміти, що ми йдемо правильним шляхом і робимо правильні кроки для розвитку освіти. Давно час замислитись над тим, як допомогти профтехосвіті, яка має для економіки неабияке значення, прогресувати та вдосконалюватись. Фінансування професійної освіти з державного та обласного бюджетів буде збільшено. Фахівці, які закінчать це училище, на своїх робочих місцях будуть знати що робити і будуть розуміти для чого вони це роблять. Професіонали, які люблять свою роботу, завжди будуть затребувані на ринку праці», - наголосив під час відкриття голова Львівської ОДА Максим Козицький. Навчально-практичний центр з професій кухар та кондитер передбачає чітку орієнтацію на учня, швидке реагування на потреби ринку праці, а також посилення зв’язків між професійною освітою та роботодавцями. Учні училища зможуть отримати досвід роботи з сучасним обладнанням, розвивати та закріплювати теоретичні знання на практиці, матимуть можливість розробляти рецептури на власні страви та вдосконалювати навики при приготуванні страв європейської кухні. «Найближчі п’ять років кількість випускників шкіл буде зростати, тому цей час треба використати для професійно-технічної освіти. Такі навчально-практичні центри є прикладом того, що освіта будує країну. Яких фахівців ми підготуємо в університетах, училищах та коледжах, такою і буде наша держава. Подібні центри для набуття практичних навиків створюються для того, аби наша країна ставала кращою, аби діти знайшли своє місце в житті і отримували задоволення від своєї праці», - зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Під час практичного навчання у центрі, учні зможуть відтворити процеси прийому товару, приготування кулінарних і кондитерських виробів, пакування, перепакування та відправлення. «Ми готуємо молодь до реальних умов, в які вони потраплять після завершення навчання. Лише спільною працею ми змогли облаштувати такий центр. У нас є багато партнерів, які завжди нам допомагають, зокрема, у працевлаштуванні учнів кухарської та кондитерської справи: це підприємства ресторанного господарства курорту Моршин, рекреаційно-туристичної зони Сколівщини та усієї Стрийщини», - акцентував директор училища Олег Кизима. На створення навчально-практичного центру залучили майже 2,5 млн грн: із державного бюджету скерували 1 млн 600 тис грн., з обласного - понад 700 тис грн., та ще сто тисяч – це кошти самого училища та спонсорська допомога. Для створення центру придбали повний спектр сучасного кухонного обладнання, інвентар, інструмент, посуд та мультимедійне обладнання. Також облаштували систему вентиляції та кондиціювання повітря.
Мешканців Львівщини запрошують на XIІ Великий Карпатський ярмарок-фестиваль «Стрий Органік Фест»
5 Червня 2019
З 7 до 9 червня мешканців області запрошують відвідати традиційний XIІ Великий Карпатський ярмарок-фестиваль «Стрий Органік Фест, літо 2019», що проходитиме у м. Стрий, на Майдані Ринок. На гостей заходу чекатиме насичена концертна програма, стилізоване під середньовіччя «Місто митців», лицарський турнір, різноманітні майстер-класи, виставка-продаж доробків художників, скульпторів та народних ремесл. На ярмарок-фестиваль запрошені виробники-продавці екологічно чистої та сільськогосподарської продукції з усієї України. Під час фестивалю відбудеться акція «Стрий – зелене місто! Три дні без авто»: велопрогулянки, дитячий костюмований велофестиваль та цікава культурно-спортивна програма.