Блаженніший Святослав освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському у Стрию
17 вересня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА
Вчора у Стрию відзначили 120-річчя створення Народного дому - просвітницького центру, навколо якого гуртувалася українська громада на початку ХХ століття. З такої нагоди глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Літургію та освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському. Участь в урочистих заходах взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, заступниця директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор.
«Хочемо урочисто відсвяткувати 120-ту річницю спорудження Народного дому у Стрию. Коли вслухаємося в історію цього Народного дому, розуміємо, що йдеться не лише про будинок, цеглу, якісь матеріальні речі. Сьогодні, у рік 30-ї річниці відновлення Незалежності нашої держави, ми спогадуємо 120 років будівництва державницької свідомості українців у місті Стрию. Бо знаємо, як багато часу, як багато століть на своїй рідній землі ми прожили в чужих державах. Згадуємо сьогодні ще один особливий дар, який отримала Стрийщина і стрийська громада, – великого праведника і мученика за Церкву і Україну отця Остапа Нижанківського. Здійснилася мрія цілих поколінь стриян і моя особиста: ми посвячуємо наріжний камінь для його пам’ятника. Як священник, композитор і музикант, ім’я якого присвоєно Стрийській дитячій музичній школі, він є прикладом людини, що горіла Духом Святим», - зазначив Митрополит, передає інформаційний ресурс УГКЦ.
«Народний дім – це осердя просвіти, культури, українського духу та місце сили і натхнення для стриян. Бажаю процвітання, невичерпної енергії, виховати ще десятки народних та заслужених артистів і колективів!
Великий внесок у діяльність народних домів належить духівництву. Священики часто були тими, хто поширював і беріг українські традиції, мову і культуру у нелегкі для української державності часи. Таким був отець Остап Нижанківський – за сумісництвом композитор і музикант. Як зазначив Блаженніший Святослав, усі дари, які мав отець Остап, він намагався не просто зберегти, а поставити на служіння своєму народові», - сказав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Довідково: Народний дім у Стрию збудували за проєктом Івана Левинського і урочисто відкрили і освятили 1 січня 1901 року: на відкритті Іван Франко читав зі сцени свою поему «Мойсей», а хор «Стрийський Боян» виконав кантату на музику о. Остапа Нижанківського, який був диригентом.
Новини за темою
В області працюють над розробкою генерального плану Стрия
9 травня 2022
Департамент архітектури продовжує працювати над розробкою та впорядкуванням генеральних планів Львівщини. Отож разом із спеціалістами ще раз проговорили зміни до генерального плану м. Стрий, аби якнайшвидше затвердити його і дати громаді поштовх до залучення нових інвесторів та якісного розвитку території міста. “Чинний генеральний план Стрия був розроблений ще у 1974 році і вже втратив свою актуальність. Тому питання розроблення і затвердження нового генерального плану міста є пріоритетним цьогоріч. Зараз розробник вносить в нього останні корективи. Сподіваємось, найближчим часом цей генплан потрапить на розгляд містобудівної ради і буде затверджений органом місцевого самоврядування до 24 липня, адже потім генеральні плани населених пунктів затверджуватимуться виключно у складі комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад”. – Зазначила директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько. Нагадаємо, раніше містобудівна рада при департаменті архітектури та розвитку містобудування схвалила проєкт змін до генерального плану м. Червоноград.
Духовенство Львівщини запрошує мешканців області відвідати мистецькі заходи
15 квітня 2022
У ці вихідні, 16-17 квітня, у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа та у храмі свв. Ольги і Єлизавети проведуть культурно-мистецькі заходи. Так, 16 квітня 2022 року у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа (м. Львів, вул.Хуторівка, 35) відбудеться духовно-мистецький проєкт «Ми – разом, бо з нами Бог!». Виконавці: Брас Хор Луганської обласної філармонії Мистецький керівник – Ігор Шаповалов У програмі вечора: Духовне слово – Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Поетичне слово – Зоя Зубченко-Полосуєва (Запоріжжя), Марія Христинич (Львів) Організатор проєкту – о.Юрій Чудяк Автор проєкту – Михайло Перун Проєкт організовано за сприяння Інституту постійної формації духовенства Львівської Архиєпархії УГКЦ, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Фундації «Андрей». Початок: 17:00 17 квітня 2022 року в храмі свв. Ольги і Єлизавети (м. Львів, пл. Кропивницького, 1) відбудеться музичний вечір «Стояла Мати скорботна…», присвячений невинно убієнним та закатованим у війні в Україні. Вступне слово виголосить Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ. Музично-молитовний вечір стане прем’єрою музичних творів с. Марії (Слєпченко) «De Profundis» та «Stabat mater» для солістів, хору і камерного оркестру. У програмі також прозвучать твори Віктора Камінського «Царю Небесний», «Святий Боже» та «Слава Отцю, і Сину, і Святому Духу» Виконавці: Солісти, камерний оркестр та хор капели «Трембіта» Ілона Опікула (сопрано) Діана Піпаш (мецо-сопрано) Диригент – Сергій Якобчук Автор проєкту – Михайло Перун Початок: 17:00
Блаженніший Святослав запрошує до щоденної молитви за перемогу українського війська
11 березня 2022
Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ запрошує усіх долучатися до спільної коліноприклонної молитви за перемогу українського війська. Молитву у прямому ефірі транслюють на «Живому ТБ» щоденно з 14:00 до 15:00, а також на сторінці Блаженнішого Святослава у Фейсбуці. «Єднаючись у спільному молитовному звернені, бажаємо випросити у Господа перемоги для нашого народу у цій війні через заступництво Архистратига Михаїла і усіх сил безтілесних. Ми разом будемо молитися Акафіст до Архистратига Михаїла, вибрані псалми та різні молитви. Щиро віримо, що наша спільна полум’яна молитва буде вислухана Богом!», - зазначив глава УГКЦ. Усі тексти можна знайти за цим посиланням https://bit.ly/3hKkQSn.
Звернення Блаженнішого Святослава у час війни до українців та міжнародної спільноти
6 березня 2022
Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, Митрополит Київський звернувся до українців, міжнародної спільноти та волонтерів. Він зазначив, що цього ранку ми особливо линимо своїми думками до наших міст на півночі, сході і півдні України. Митрополит закликав міжнародну спільноту не мовчати і зробити все, щоб хоча б гуманітарні конвої могли потрапити до тих міст, які сьогодні є в лабетах нещадного ворога. «Україна бореться. Україна молиться. Україна служить. Цієї ночі наші думки линули до Харкова, де вчора випало майже 20 сантиметрів снігу, але вночі знову було чути звуки ворожої авіації, знову на мирне місто летіли ворожі бомби, які несли смерть і знищення. Наші думки линули до Сум, бо там починаються вуличні бої. Ми молимося за ранений Чернігів, за тих десятки постраждалих від бомб і ракет. Але найбільше сьогодні наше серце обливається кров’ю за міста, які є заблоковані ворогом і де справді починається гуманітарна катастрофа. Наші думки линуть до Маріуполя, до Волновахи, до Херсону. Ворог блокує, оточує великі міста, не дає людям можливості покинути їх, не дає можливості доправити харчі, а зверху на ці міста летять ворожі бомби, які сіють смерть. Господи, порятуй твій народ!», - сказав Митрополит. Блаженніший Святослав закликав молитися за українське військо, а також подякував волонтерам за їх допомогу. «Боже, благослови наше військо! Боже, пошли небесне військо твоїх ангелів, твого Архистратига Михаїла для того, щоби захистити, благословити, підтримати наше військо!», - зазначив Глава УГКЦ. Він також наголосив, що у такий страшний час кожен має стати волонтером. Кожен, хто залишається на мирних територіях. Кожен, хто без зброї охороняє сьогодні Батьківщину. Сьогодні кожен з нас повинен послужити ближньому своєю християнською діяльною любов’ю. Відеозвернення Блаженнішого Святослава можна переглянути за посиланням.
Звернення Блаженнішого Святослава у час війни до українців та міжнародної спільноти
6 березня 2022
Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, Митрополит Київський звернувся до українців, міжнародної спільноти та волонтерів. Він зазначив, що цього ранку ми особливо линимо своїми думками до наших міст на півночі, сході і півдні України. Митрополит закликав міжнародну спільноту не мовчати і зробити все, щоб хоча б гуманітарні конвої могли потрапити до тих міст, які сьогодні є в лабетах нещадного ворога. «Україна бореться. Україна молиться. Україна служить. Цієї ночі наші думки линули до Харкова, де вчора випало майже 20 сантиметрів снігу, але вночі знову було чути звуки ворожої авіації, знову на мирне місто летіли ворожі бомби, які несли смерть і знищення. Наші думки линули до Сум, бо там починаються вуличні бої. Ми молимося за ранений Чернігів, за тих десятки постраждалих від бомб і ракет. Але найбільше сьогодні наше серце обливається кров’ю за міста, які є заблоковані ворогом і де справді починається гуманітарна катастрофа. Наші думки линуть до Маріуполя, до Волновахи, до Херсону. Ворог блокує, оточує великі міста, не дає людям можливості покинути їх, не дає можливості доправити харчі, а зверху на ці міста летять ворожі бомби, які сіють смерть. Господи, порятуй твій народ!», - сказав Митрополит. Блаженніший Святослав закликав молитися за українське військо, а також подякував волонтерам за їх допомогу. «Боже, благослови наше військо! Боже, пошли небесне військо твоїх ангелів, твого Архистратига Михаїла для того, щоби захистити, благословити, підтримати наше військо!», - зазначив Глава УГКЦ. Він також наголосив, що у такий страшний час кожен має стати волонтером. Кожен, хто залишається на мирних територіях. Кожен, хто без зброї охороняє сьогодні Батьківщину. Сьогодні кожен з нас повинен послужити ближньому своєю християнською діяльною любов’ю. Відеозвернення Блаженнішого Святослава можна переглянути за посиланням.
Роботи над реконструкцією стадіону ‘Сокіл’ в Стрию в розпалі
26 листопада 2021
На бігові доріжки стадіону «Сокіл» у Стрию нанесли перший шар спрей-системи. Тут триває облаштування секторів для штовхання ядра, метання диску, молота, списа, стрибків у висоту, стрибків із жердиною, стрибків у довжину. На стадіоні вже завершили покриття футбольного поля з натурального газону, майданчик для мініфутболу зі штучним трав’яним покриттям, легкоатлетичні доріжки, уклали дренажні труби. «Ремонт відбувається згідно з усіма вимогами категорійності федерації легкої атлетики України (ФЛАУ) та Української асоціації футболу. Крім футбольного поля з системою поливу, метальних та стрибкових секторів, 6 бігових доріжок по колу та 8 прямих для проведення змагань і тренувань, майданчиків для мініфутболу та баскетболу, волейболу і тенісу, тут збудують повноцінне тренувальне поле зі штучною травою, трибуни з накриттям, LED-освітлення та встановлять сучасні тренажери. На цей рік передбачили профінансувати його на 27 млн гривень», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Завершити роботи планують наступного року. Стадіон ремонтують у межах президентської програми Велике Будівництво та Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту на Львівщині.
«Завдання влади – створити умови для розвитку бізнесу», – Максим Козицький під час зустрічі з представниками німецько-українського товариства «БІТ»
16 листопада 2021
Стрийська міська рада та ТОВ «Німецько-українське підприємство «БІТ» за сприяння Львівської облдержадміністрації підписали Меморандум про партнерство та співробітництво. Компанія має намір побудувати у Стрию завод з переробки відходів громади, тож у Меморандумі визначили основні принципи взаємодії та координації співпраці. «Ми прагнемо розвивати співробітництво з іноземними компаніями. Адже відкриття нового підприємства у перспективі сприятиме впровадженню та розвитку бізнесу на території громади, підтримці інноваційної діяльності, створенню нових робочих місць. Плануємо, що будівництво заводу розпочнеться у 2023 році. Основною метою співпраці є впровадження німецького досвіду у системі поводження з відходами завдяки спільному будівництву та експлуатації заводів у цій галузі. Дякуємо місцевій владі за зацікавленість у розвитку інвестиційного клімату регіону та роботу у напрямку залучення інвестицій!», - зазначив Максим Козицький. Як розповів голова Стрийської міської ради Олег Канівець, на разі обговорюється місце розташування заводу. Це може бути біля сміттєзвалища або біля одного із підприємств, яке має органічні відходи. Остаточний варіант обговорюватимуть з громадськістю та депутатським корпусом. Новий завод перероблятиме побутові відходи, що біологічно розкладаються, а саме: активний мул побутових стічних вод міських очисних споруд; садові та паркові відходи (листя, гілки тощо); сільськогосподарські відходи; відходи місцевої промисловості та торговельних мереж; частину твердих побутових відходів, що біологічно розкладається. Довідково: НУП «БІТ» - як філія компанії BIT GmbH (Німеччина) в Україні, виконує повний комплекс робіт із впровадження проектів у сфері поводження з відходами та відновлюваної альтернативної енергетики. Компанія «BIT GmbH» має практичний досвід реалізації більш ніж 350 проектів в галузі традиційної та альтернативної енергетики, як авторизований партнер компаній «Siemens AG» та «EnBW AG» (Energie Baden-Württemberg AG, Німеччина). У партнерстві з компанією «WABIO» (Німеччина), на замовлення муніципалітетів країн Європейського Союзу, спроектували та збудували десятки заводів з біогазовими електростанціями потужністю від 1,5 МВт до 20 МВт на годину.
Блаженніший Святослав звершив у Львові Божественну Літургію до 77-ї річниці смерті Андрея Шептицького
1 листопада 2021
Сьогодні, в день 77-х роковин відходу до вічності Праведного Митрополита Андрея, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, звершив Архиєрейську Божественну Літургію в Архикатедральному Соборі святого Юра у Львові. Блаженнішому Святославові співслужили Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, Преосвященний владика Михаїл, єпарх Сокальсько-Жовківський, Преосвященний владика Ярослав, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Преосвященний владика Кеннет, єпарх єпархії Пресвятої Родини із осідком у м. Лондон, Преосвященний владика Григорій, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, Преосвященний владика Петро, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, а також місцеве духовенство. Блаженніший Святослав наголосив, що справа беатифікації Митрополита Андрея у руках кожного вірянина. «Поминаючи Митрополита Андрея, ми нині не молилися за його упокій, відпущення гріхів, але за його прославу. За те, щоб Господь Бог, який вже має його серед своїх святих у Небі, виявив цю славу святих в його особі тут на землі. На престолах Христової Церкви. Ми справді, працюємо, молимося, щоби якнайшвидше завершився процес його беатифікації. Для цього потрібно багато і мало: любити Митрополита Андрея. Потрібно шукати в нього помочі у наших духовних шляхах. Бо він творить чудеса для наших людей. Але не всі мають відвагу про це свідчити. Коли хтось отримав ласки за посередництвом праведного Митрополита Андрея – повідомте про це! Щоб той беатифікаційний процес нарешті завершився». По завершенні Літургії Глава УГКЦ спільно із єпископами та духовенством спустилися у крипту Собору святого Юра, де помолилися на місці останнього спочинку праведного Митрополита Андрея за його прославу. До молитви долучилися заступник голови Львівської ОДА Іван Собко і заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержаміністрації Тетяна Плугатор. «Сьогодні згадуємо людину, котра була і є для нас усіх прикладом великої любові до ближнього, прикладом смирення і працелюбності. Митрополит Андрей Шептицький очолював Українську греко-католицьку церкву у найскладніші часи: роки Першої і Другої світової воєн, зміни влади в Галичині, час сталінських репресій, переслідувань і нищення євреїв нацистами, зубожіння населення. Щоразу нові виклики поставали перед Митрополитом. Та він проходив цей земний шлях з непохитною вірою у Бога, з непереборним бажанням об’єднати людей у вірі, з твердим переконанням, що саме йому суджено виконати цю непросту місію. Згадаймо Праведного Митрополита сьогодні, в день 77-х роковин його відходу до вічності, але пам’ятаймо про його добре серце і про його добрі справи кожного дня і кожної години», - сказав Іван Собко.
У Стрию реконструюють стадіон на три тисячі глядацьких місць
20 жовтня 2021
У Стрию триває реконструкція стадіону «Сокіл». Після капітального ремонту сучасна спортивна арена зможе приймати три тисячі глядачів. Станом на сьогодні облаштували покриття футбольного поля з натурального газону, майданчик для міні-футболу зі штучним трав’яним покриттям. Зараз облаштовують легкоатлетичні доріжки, сектори для штовхання ядра, метання диску, метання молота. Цьогоріч на роботи на об‘єкті скерували 7 мільйонів з обласного бюджету та 5 мільйонів з місцевого. Стадіон «Сокіл» у Стрию – один з об‘єктів, реконструкція яких відбувається у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОДА. Усього у межах програми запланована реконструкція трьох стадіонів та спорудження 13 майданчиків.
У Стрию відкрили пам’ятник Небесній Сотні та Героям АТО/ООС
14 жовтня 2021
У межах святкових заходів, приурочених до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисників і Захисниць України, у Стрию відкрили пам’ятник Небесній Сотні та Героям АТО/ООС. Урочистості розпочалися з Архиєрейської Літургії у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці (УГКЦ) у Стрию. Після чого представники влади, громадськості та військові взяли участь в урочистій ході від храму до Меморіального комплексу «Борцям за волю України», де і відбулося відкриття нового пам’ятника. До заходів долучився заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Пам’ять про тих, хто віддав своє життя за світле майбутнє наших дітей, має бути вічною! Такі меморіали повинні бути у кожній громаді, а імена Героїв має знати підростаюче покоління. Дякуємо Богу за те, що сьогодні ми можемо вільно і на весь голос прославляти нашу країну і її Героїв! Молимося за те, щоб в Україні панував мир! Слава Україні – Захисникам і Захисницям! Героям Слава!», - зазначив заступник голови Львівської ОДА. Авторами пам’ятника Небесній Сотні та Героям АТО/ООС у Стрию стали скульптор Василь Ярич та архітектор Володимир Лаврін. Його спорудження обійшлося Стрийській міській раді у 2 млн грн. Фото: Стрийська міська рада
На стадіоні «Сокіл» у Стрию тривають роботи першої черги (ВІДЕО)
17 вересня 2021
На стадіоні «Сокіл» у Стрию тривають роботи у межах капітального ремонту. Це один з об‘єктів президентської програми «Велике будівництво». Після реконструкції стадіон вміщуватиме понад 3 тисячі глядачів. Тут облаштують майданчики для баскетболу та футболу. Поруч встановлять тренажерне обладнання. На футбольному полі вистелять натуральний газон та облаштують систему автоматичного поливу. На території стадіону також проведуть освітлення території. «Оновлення спортивної інфраструктури є одним з засадничих елементів для розвитку масового спорту. Неможливо сподіватись, що школярі після уроків обиратимуть фізичні активності, якщо для цього не буде сучасних майданчиків та стадіонів. Так само як і не можна розраховувати на становлення нових чемпіонів з легкої атлетики, якщо бігові доріжки ще з минулого століття», – зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як. Нагадаємо, у Буську вже завершилась реконструкція стадіону дитячо-юнацької спортивної школи. Цьогоріч влітку також відкрили оновлений стадіон імені Лева Броварського у Самборі. Відео - за посиланням.
Максим Козицький привітав стриян з Днем міста
28 серпня 2021
Один з районних центрів Львівської області сьогодні відзначає 636-ту річницю з дня заснування. З цієї нагоди для стриян та гостей міста організували масштабне святкування з караоке, виступами місцевих творчих колективів. Вчора, у переддень свята, провели конкурс краси та конкурс дитячих малюнків. Привітав стриян і голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. "Сьогодні з вами тут, у серці цієї громади я радий бути і святкувати 636 день народження міста, якщо рахувати від першої згадки про нього. У 17 столітті Стрий, через сприяння короля Яна Собєського, мало титул «Вільного королівського міста» та володіло магдебурзьким правом. На початку Першої світової Стрий став місцем народження легіону Українських січових стрільців. Саме тут вони склали першу присягу. І саме з цим фактом Стрий дуже часто асоціюється у мене: з урочистими рядами Українських Січових Сирільців на центральній вулиці поміж старими красивими кам’яницями. Бажаю стриянам міцного здоров’я, розвитку, щастя, злагоди і натхнення розвивати своє місто й надалі!", - зазначив Максим Козицький.