Відтепер кожна територіальна громада має свою базову картосхему – Мінрегіон
Наявність картосхеми територіальної громади – один із важливих інструментів планування їх розвитку. Так, сьогодні відбулась презентація таких картосхем, які стануть базовими для кожної громади. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
«До сьогодні була відсутня будь-яка картографічна основа для всіх територій територіальних громад, яку можна було б використовувати як у поточній роботі, так і при плануванні місцевого розвитку. Внаслідок нового адмінтерустрою більшість громад змінили свій склад та площу територій. Тому власна картосхема, на якій буде позначено межу громади, всі населені пункти, автомобільні дороги, інфраструктурні об’єкти, водні та лісові ресурси тощо, допоможе їм більш планомірно розвиватися. Це дуже важливий ресурс для громад, який вперше представлений в Україні», – зауважив заступник Міністра.
Зазначимо, картосхеми кожної територіальної громади доступні на порталі «Децентралізація» та готові до друку в оригінальному масштабі (файли формату PDF із масштабами від 1 : 5 000 до 1 : 125 000), а також у вигляді картинки (файл формату JPEG), яку можна використовувати у презентаціях чи текстових документах.
Нагадаємо, що сьогодні Львівська ОДА надає супровід у розробці стратегій розвитку 7 територіальним громадам. Окрім того, постійну методичну допомогу департамент економічної політики надає усім 73 громадам.
Ключові слова:
територіальні громадиНовини за темою
До уваги потенційних інвесторів: територіальні громади виставляють на торги землі несільськогосподарського призначення
2 листопада 2021
З 5 жовтня 2021 стартували земельні аукціони з продажу й оренди земель несільськогосподарського призначення, які перебувають у комунальній чи державній власності. Це нові торги, які запроваджені земельною реформою. Земельні торги проводяться у Prozorro.Продажі. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Перші торги земель несільськогосподарського призначення проведуть вже у листопаді. Так, управління земельних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради виставило на продаж 2 земельні ділянки: площею 15,1406 і 2,7121 га. - Категорія – землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення. - Цільове призначення – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості. Стартова ціна реалізації: - перша ділянка - близько 88 млн грн без ПДВ; - друга – 17,3 млн грн без ПДВ. Початок аукціону: - перша ділянка - 23.11.2021 о 11:15 год; - друга ділянка - 24.11.2021 о 12:25 год. Обидві ділянки розташовані за адресою: м. Львів, вул. Північна (ділянка 2-2) у промисловій зоні «Сигнівка». Кадастрові номери ділянок відповідно: 4610136300:05:020:0012 та 4610136300:05:021:0012. Детальніша інформація про аукціон за посиланнямми: 1 ділянка, 2 ділянка.
Про призначення та виплату соцдопомог в умовах реформи соцзахисту: в ілюстративних матеріалах
28 жовтня 2021
У зв’язку із реформою децентралізації змінилися підходи щодо реалізації мешканцями територіальних громад права на соціальний захист. Так, з 1 липня 2021 року запровадили єдиний механізм прийняття територіальними громадами від громадян всіх заяв та документів для призначення будь-яких соціальних допомог, пільг, субсидій компенсацій тощо. Як зазначає Мінсоцполітики новий механізм забезпечує зручність для мешканців в територіальних громадах, особливо віддалених від районних центрів, спрощує механізм взаємодії органів місцевого самоврядування та структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій. Програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» забезпечує прийом заяв та документів від громадян на призначення соціальних допомог, житлових субсидій, пільг за місцем їх проживання та передачу їх в електронному вигляді органам соціального захисту населення, що суттєво спрощує і пришвидшує обмін та опрацювання інформації, забезпечує зручність для мешканців територіальних громад, особливо віддалених від органів соціального захисту населення Інформаційні матеріали на тему: «Право громадян на своєчасність призначення та виплату державних соціальних допомог в умовах реформи системи соціального захисту населення» доступні за посиланням. У презентації можна знайти все, що потрібно знати мешканцю територіальної громади, щоб реалізувати своє право на соціальний захист.
Для виконавчих органів 13 громад області провели навчання щодо захисту населення
26 серпня 2021
Напередодні в Пустомитах відбулися планові заняття з представниками 13-ти громад Львівського району на тему: “Реалізація заходів захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період”. Заняття провели представники департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА, Головного управління ДСНС України в області, Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Львівської області. Вони надали керівникам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Львівського району, структурних підрозділів з питань цивільного захисту методичну допомогу з організації захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій. Фахівці цивільного захисту навчались діяти, як у мирний час, так і в особливий період. У результаті навчання визначили як будуть створювати та модернізувати місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення та за яким порядком здійснюватимуть заходи реагування на надзвичайні події. Також дійшли згоди про створення місцевих пожежних команд. Окрім цього, визначили уніфіковану структуру та порядок дій комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Аби закріпити отримані навички усім учасникам занять запропонували пройти безкоштовні навчальні курси на базі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Львівської області. Цікаві пропозиції щодо покращення навчального матеріалу та способів його доведення, які були отримані від представників територіальних громад, врахують під час проведення чергових занять такого формату. До слова, вони відбудуться 8 вересня у Жовкві. В них братимуть участь представники 9-ти територіальних громад Львівського району.
Львівська ОДА презентувала атлас Львівщини згідно з новим адміністративно-територіальним поділом
2 липня 2021
Торік в Україні почав діяти новий територіальний устрій, згідно з яким в країні утворились 136 районів та 1469 громад по усіх областях. Відтак сьогодні, 2 липня, у Львівській облдержадміністрації під час брифінгу презентували Атлас Львівської області з новоутвореним устроєм. На сторінках Атласу розмістили карти із новим районним поділом та переліком об’єднаних територіальних громад у Львівській області. Опублікований тираж – 1000 примірників. Участь у брифінгу взяли заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, а також начальник управління містобудівного кадастру та архітектури департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Юрій Сало. «У щоденній роботі ми зіштовхнулися з проблемою відсутності якісних картографічних матеріалів, які б дали можливість швидко та зручно працювати в умовах нового територіального устрою. Тому спільно з департаментом архітектури та розвитку містобудування нам вдалося в короткі терміни розробити цей Атлас, який поширять в структурні підрозділи обласної та районної адміністрацій, частину отримують ОТГ. Атлас містить карту області з розподілом на райони та окремі громади. Саме паперовий варіант є зручним для користування у тих регіонах, де якість мобільного інтернету досі не висока, а інформацію потрібно знайти дуже швидко», - зазначив Віталій Загайний. Отож, карта містить адміністративно-територіальний склад кожного із 7 районів: назву громади, її тип (міська чи селищна), кількість населення та населених пунктів, що увійшли до району, їхня площа. Окрім того, вона містить умовні позначення меж області, районів, громад. Водночас мапи доступні і в цифровому форматі. «Якщо розглянути Атлас, то в ньому розмістили QR-код, щоб за допомогою смартфону можна було легко відкрити для себе карти усіх районів з усією необхідною інформацією. Висока роздільна здатність зображення дозволяє максимально збільшити потрібні ділянки на карті. Усі дані плануємо завантажити в систему містобудівного кадастру, щоб користувачі, які займаються проєктуванням мали доступ до цифрових баз даних», - розповів Юрій Сало. Ознайомитися з картою за допомогою Геоінформаційної системи містобудівного кадастру можна тут. До слова, зараз на етапі виготовлення аналогічна карта, передбачена для категорії людей з порушенням зору. Її виробництвом займається спеціалізована організація у Києві. У найближчі два тижні в області очікують на постачання карт. Нагадаємо, що в результаті реформи на Львівщині постали 73 територіальні громади, які увійшли до територій семи районів: Львівського, Дрогобицького, Золочівського, Самбірського, Стрийського, Червоноградського та Яворівського. Ілона Орнат
Громади Самбірщини обмінялись досвідом у веденні бюджетного процесу
1 липня 2021
Відбулася чергова кущова нарада з обміну досвідом між фінансистами Бісковицької, Самбірської, Новокалинівської, Рудківської, Ралівської, територіальних громад Самбірського району. Захід провели на базі Бісковицької територіальної громади за участі представників департаменту фінансів облдержадміністрації та фінансового управління Самбірської райдержадміністрації. Учасники наради обговорили низку проблемних питань щодо складання та виконання бюджету, наповнення дохідної частини, стан затвердження ставок місцевих податків і зборів, впорядкування мережі бюджетних установ. Окрім того, під час наради звернули увагу на важливості створення та функціонування у кожній громаді комісій по роботі з платниками-мінімізаторами акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольних напоїв та тютюнових виробів, боржниками зі сплати земельного податку, податку на нерухоме майно та інших. Варто зазначити, що у складі таких комісій мають бути представники фіскальних органів, районних фінансових управлінь, державної служби з питань праці. «Під час зустрічі фінансисти територіальних громад мали можливість перейняти досвід у колег, ознайомитися з організацією їх роботи, поділитися власним досвідом у вирішені проблемних питань», - зазначають у департаменті фінансів. Також обговорили питання щодо запровадження середньострокового бюджетного планування.
Економічне зростання територіальних громад Львівщини через розвиток агробізнесу: для аграріїв Червоноградського району провели семінар - тренінг
28 травня 2021
Для ОТГ та аграріїв Червоноградського району провели семінар - тренінг щодо економічного зростання територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу. У межах зустрічі заступник директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Гончаренко звернула увагу на необхідності співпраці департаменту з уповноваженими на виконання функцій АПК в територіальних громадах . Заступник директора департаменту – начальник управління Людмила Гончаренко ознайомила учасників семінару з станом розвитку агропромислового сектору економіки Львівщини та проінформувала про обсяги і механізми підтримки з державного та обласного бюджетів у 2021 році. «В області розпочато реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, яка передбачає підтримку мікро- та малих сільгоспвиробників. Для широкої популяризації та поінформованості про фінансовий ресурс, який можна залучити для розвитку, в області створено сайт «Львівщина люди дії» http://hromady.loda.gov.ua, на якому розміщена інформація про підтримку аграріїв», - додала Людмила Гончаренко. Заступник директора - начальник управління департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Анна Кущак розповіла про особливості створення та діяльності сімейних фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів, а також можливість їх участі в програмах підтримки. «Нагадую, що сімейні фермерські господарства (без статусу юридичної особи) та сільськогосподарські кооперативи мають змогу скористатися Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки. Так, до прикладу, сільськогосподарські кооперативи можуть відшкодувати до 70% вартості придбаних основних засобів, але не більше, ніж 200 тис грн для одного сільськогосподарського кооперативу. В обласному бюджеті на це напрям передбачено 1,2 млн грн», - наголосила заступник директора департаменту Анна Кущак. З переліком документів, які подаються до Департаменту для участі у програмі можна ознайомитися за посиланням https://loda.gov.ua/agr_prohramy В ході семінару заступник начальника управління-начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок наголосила на важливості проведення громадами аудиту наявності та безпосередньо використання земель. «З передачею сільськогосподарських земель до відання громад розширюються можливості приймати рішення по управлінню землями на всій території юрисдикції. Додатковий земельний ресурс дозволить покращити інфраструктуру, забезпечить надходження до бюджетів на місцях. Голови громад мають зробити насамперед такі кроки: 1. Провести інвентаризацію земель громади. 2. Замовити комплексний план просторового розвитку територій громади. 3. Провести зустрічі з потенційними інвесторами. 4. Регулярно проводити нормативну грошову оцінку земель громади. 5. Опублікувати містобудівну та землевпорядну документацію громади в інтернеті. 6. Виставити вільні землі в оренду на земельному аукціоні, щоб збільшити надходження до місцевого бюджету. 7. Знайти професійних землевпорядників», - зазначила Тетяна Борушок.
Департамент фінансів інформує про виконання бюджету за доходами в територіальному розрізі
2 квітня 2021
Департамент фінансів Львівської ОДА інформує про виконання дохідної частини загального фонду бюджету області в територіальному розрізі: з 73-х громад Львівської області квартальний план виконали 54. Наявний прогрес стосовно цієї кількості: у січні виконання забезпечила 41 громада, а місяць тому – 53. Суттєве (понад 10 %) відставання у виконанні тримісячного плану у Бібрській, Белзькій, Добросинсько-Магерівській, Моршинській, Перемишлянській, Самбірській і Яворівській ТГ. У Розвадівській, Підберізцівській, Славській, Боринській, Заболотцівській громадах рівень виконання річного плану вже перевищує 30 %. Натомість, менше 20 % до річних планових завдань надійшло податків у Рудківській, Белзькій, Добросинсько-Магерівській, Козівській, Моршинській і Яворівській ТГ. Також, у 8-ми громадах спостерігаються менші порівняно з першим кварталом торік надходження, зокрема: у Великолюбінській, Белзькій, Журавненській, Моршинській, Ралівській, Трускавецькій, Червоноградській і Яворівській. Проте, як повідомляють у Департаменті фінансів, ще місяць тому таких громад було 26. У Підберізцівській, Боринській, Славській і Заболотцівській громадах надходження зросли більш як у півтора разу.
В Україні запрацювала соціальна карта територіальних громад
31 березня 2021
На сайті Міністерства соціальної політики України в тестовому режимі запрацювала соціальна карта територіальних громад. Це - інформаційна панель з основними статистичними даними щодо захисту дитини і надання соціальних послуг в громадах. Всього буде оприлюднено 160 індикаторів соціальної карти, зокрема за такими напрямками: - створення та забезпечення функціонування служб у справах дітей; - захист прав дітей в територіальній громаді; - забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; - суб'єкти, що надають соціальні послуги вразливим категоріям населення; - інші питання соціального захисту населення. Візуалізовані дані (https://www.msp.gov.ua/content/rozvitok-simeynih-form-vihovannya.html) доступні як на узагальненому загальнодержавному рівні, так і на регіональному, районному рівнях та по кожній територіальній громаді. Крім статистичних даних користувачі можуть отримати на карті контакти кожної територіальної громади, служби у справах дітей (у разі утворення) та суб'єктів надання соціальних послуг (у разі наявності) в них. Нагадаємо, з 1 січня 2021 року почала працювати нова вертикаль із надання соціальних послуг. Відтак, всі звернення із соціальних питань повинні прийматипредставники територіальної громади. У цьому контексті повідомляємо, що Міністерством соціальної політики розроблено проект постанови Уряду «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо організації соціальної роботи у територіальній громаді» у межах спільного з міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що реалізується в Україні з 2014 року. Важливо, що пілотний проєкт спрямований на стимулювання та надання допомоги територіальним громадам щодо організації соціальної роботи з сім’ями, які з об’єктивних причин не можуть подолати складні життєві обставини. Під час його реалізації передбачено проведення з 1 липня поточного року по 31 грудня 2022 року апробації інтегрованої моделі надання соціальних послуг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та одиноким матерям. Відтак, у проведенні апробації можуть брати участь територіальні громади з населенням до 40 тис. осіб, у яких: - введено посади фахівців із соціальної роботи та забезпечено надання соціальних послуг; - забезпечено діяльність комунального закладу, який надає комунальні послуги; - створено у структурі органу місцевого самоврядування структурний підрозділ з питань соціального захисту населення; - визначено заступника голови, до повноважень якого належать питання соціального захисту населення; - частка отримувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та одиноким матерям складає не менше ніж 0,6 відсотків загальної чисельності населення територіальної громади; - прийнято рішення сільської, селищної, міської ради територіальної громади про надання соціальних послуг за рахунок коштів місцевого бюджету з урахуванням положень частини сьомої статті 28 Закону України «Про соціальні послуги». «Звертаємося до територіальних громад, які відповідають зазначеним критеріям,зголошуватись до участі в апробації та повідомити про бажання взяти участь в пілотному проекті департамент соціального захисту населення облдержадміністрації до 5 квітня цього року», - наголосив т. в. о. директора департаменту соціального захисту населення Віктор Степанюк.
10 територіальних громад Львівщини стали фіналістами проєкту «Рада твого району»
23 березня 2021
Відділ молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА спільно із громадською організацією «Львівський Молодіжний Клуб», випускниками програми особистісного та професійного розвитку «Державотворець» та комісією з питань молоді та спорту Львівської обласної ради обрали 10 територіальних громад Львівщини, які візьмуть участь у проєкті «Рада твого району». Проєктом передбачено створення і розвиток молодіжних рад у громадах Львівської області. Отже, учасниками проєкту стали наступні територіальні громади: Бродівська; Старосамбірська; Миколаївська; Дрогобицька; Золочівська; Жовківська; Ходорівська; Меденицька; Буська; Добросинсько-Магерівська. Серед основних акцентів, які були важливими при виборі громад для цьогорічних виїздів – наявність ініціативної групи молоді, активного учнівського самоврядування, інститутів громадянського суспільства, сприяння місцевої влади та ін. «Загалом на проєкт зареєструвалась 21 територіальна громада. Попередньо планували обрати 7 громад, але збільшили кількість до 10, адже через подані заявки побачили всі критерії готовності громади у найближчі терміни створити молодіжний консультативно-дорадчий орган», – зазначив керівник проєкту «Рада твого району» Данило Шевчук. «Нам приємно, що територіальні громади активно долучаються до розвитку молодіжної політики на місцях. В поданих заявках усі громади виявили бажання створювати молодіжні ради. Ми розділили громади на декілька груп у відповідності до готовності та розуміння процесів створення дорадчого органу. Це не означає, що маємо тільки 10 переможців і будемо працювати лише з ними, решта 11 громад буде охоплено проєктом також, просто в іншій формі. Організатори спільно забезпечать всебічну підтримку громадам у цьому напрямку, адже наша мета – створити на Львівщині сприятливі умови для розвитку молодіжного середовища», – зазначила керівниця відділу молодіжної політики Софія Курман. У відділі також зазначають, що цьогоріч на території Львівської області за підтримки Міністерства молоді та спорту України відбудеться всеукраїнський форум молодіжних рад. За всіма новинами слідкуйте на сторінці відділу у Facebook та сайті ОДА. Відповіді на організаційні та інші моменти, що стосуються проєкту, можна дізнатись за телефоном: 0975483444 – Ольга Сподарик. Детальніше про молодіжні ради за посиланням.
Проєкт «Діємо для здоров’я» запрошує територіальні громади до співпраці
12 березня 2021
Україно-швейцарський проєкт запрошує територіальні громади Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Рівненської та Херсонської областей взяти участь у конкурсі і стати пілотними партнерськими громадами проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні» (коротка назва – «Діємо для здоров’я»). Проєкт впроваджує Консалтингова група GFA у співпраці з Університетськими клініками Женеви, Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ), Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та агенцією Be—it Health & Social Impact за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC). Партнер проєкту за напрямком роботи з територіальними громадами - Західноукраїнський ресурсний центр. Останній термін подачі заявок на конкурс – 31 березня 2021 року. Проєкт «Діємо для здоров'я» має на меті зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності, а також підвищити тривалість життя чоловіків та жінок шляхом запровадження інтегрованого підходу до профілактики, лікування та контролю неінфекційних захворювань (далі – НІЗ). Неінфекційні захворювання це велика група хвороб, які мають тривалий перебіг, повільно прогресують та не передаються від людини до людини. Найбільший тягар, як за наслідками для життя та здоров’я людини, так і для системи охорони здоров’я, складають чотири основні групи захворювань: серцево-судинні, онкологічні, хронічні респіраторні захворювання та діабет. В Україні НІЗ є причиною 84% усіх смертей[1]. Основними факторами ризику виникнення НІЗ є: - нераціональне харчування; - недостатня рухова активність; - вживання тютюну; - вживання алкогольних напоїв. Ці фактори ризику спричинені переважно поведінкою самої людини. Доведено, що зміна чи корекція поведінки, а також створення більш сприятливого для збереження здоров’я середовища можуть суттєво зменшити ризики розвитку і поширеності неінфекційних захворювань. Люди, які живуть з неінфекційними захворюваннями, є особливо вразливими до коронавірусної інфекції. Вони частіше, ніж інші пацієнти потребують госпіталізації, мають важчий перебіг хвороби, а також вищий ризик смерті. Проєкт «Діємо для здоров’я» запрошує до співпраці команди однодумців, які прагнуть зробити свої громади більш здоровими, покращити надання медичних послуг у закладах первинної медичної допомоги та створити здоровий освітній простір у закладах загальної середньої освіти. Усі зацікавлені команди можуть взяти участь у конкурсі, за результатами якого будуть обрані 20 територіальних громад з 5 пілотних областей (по 4 територіальні громади у кожній області), які впродовж 4 років співпрацюватимуть з проєктом «Діємо для здоров’я» для запровадження і підтримки заходів з громадського здоров’я у своїх громадах. Громади-переможці конкурсу отримають фінансування для впровадження проєктів у сфері громадського здоров’я (обсягом до 15 тис. швейцарських франків). Переваги участі територіальних громад у проєкті «Діємо до здоров’я» - Громади, які стануть учасниками проєкту будуть мати можливість пройти навчання та взяти участь у заходах, організованих в рамках проєкту, долучитися до оцінки ситуації з наданням послуг з профілактики та контролю НІЗ у громаді. Представники системи освіти, медицини, громадського сектору отримають можливість професійного зростання у сфері громадського здоров’я та здобудуть навички роботи в команді. Управлінці дізнаються про найбільш дієві заходи для створення здорового середовища у громаді і способи заохотити мешканців громади жити більш здоровим життям. - Заклади надання первинної медичної допомоги зможуть оцінити та покращити свої послуги з контролю та профілактики неінфекційних захворювань; лікарі і медсестри закладів зможуть пройти навчання та отримати сучасні матеріали для ефективного консультування з НІЗ і проведення профілактичної роботи серед мешканців громади; навчаться надавати послуги, орієнтовані на потреби своїх пацієнтів. - Команди закладів освіти (вчителі, медики, працівники їдалень, управлінці) зможуть оцінити шкільне середовище за методикою “Індекс здоров’я школи” та розробити план заходів для покращення здоров’я учнів та вчителів, пройти навчання і отримати підтримку для створення безпечного, інклюзивного і здорового освітнього простору, покращити якість шкільного харчування, отримати сучасні інтерактивні матеріали для навчання школярів з питань здорового харчування, рухової активності та психологічного благополуччя. За допомогою експертів проєкту учасники від громад зможуть визначити пріоритети, розробити план дій для покращення надання первинної медичної допомоги, зміни поведінки мешканців громади, залучати місцевих лідерів до розробки та впровадження програм з профілактики та контролю НІЗ. Конкурсний відбір відбуватиметься у два етапи: 1) Відбір громад за результатами подачі аплікаційної форми. Аплікаційна форма складається з заповненої онлайн анкети та мотиваційного листа (додається окремим файлом), стратегії розвитку громади (за наявності, подається окремим файлом). 2) Візит представників проєкту «Діємо до здоров’я» та Західноукраїнського ресурсного центру в громаду. Обов’язковою умовою для участі громади у конкурсному відборі є подання мотиваційного листа. Вимоги до мотиваційного листа: 1) Лист має бути підготовлений командою громади – представниками органу самоврядування, закладу первинної медичної допомоги та закладу загальної середньої освіти, які хочуть стати пілотними закладами проєкту. 2) Обсяг мотиваційного листа не має перевищувати 2 сторінок (А4, 12 шрифт, одинарний інтервал між рядками). 3) Мотиваційний лист має містити стислі відповіді на такі запитання: · Чому ваша громада хоче взяти участь у проєкті? · Які проблеми у сфері громадського здоров’я є пріоритетними у вашій громаді? · Що потрібно зробити, щоб покращити якість надання послуг у сфері громадського здоров’я та контролю неінфекційних захворювань на рівні закладу первинної медичної допомоги вашої громади? · Що потрібно зробити, щоб створити більш здорове освітнє середовище у закладах загальної середньої освіти вашої громади? · Який внесок у реалізацію проєкту можете зробити громада? 4) Мотиваційний лист має бути підписаний головою територіальної громади. Для участі у першому етапі конкурсу громади мають заповнити аплікаційну форму, за посиланням у термін до 31 березня 2021 року (включно). Всі апліканти отримають повідомлення про результати своєї участі у першому етапі конкурсного відбору. Залежно від якості поданих заявок та наявного фінансування, проєкт «Діємо для здоров’я» залишає за собою право обрати меншу чи більшу кількість партнерських громад. Лише обрані громади будуть запрошені для участі у другому етапі, який передбачає відвідування громади. Дата і час візиту будуть узгоджені з кожною територіальною громадою окремо. Звертаємо Вашу увагу на те, що аплікаційні форми, які надійшли пізніше зазначеної дати, не будуть прийняті до розгляду! Для зацікавлених в участі у проєкті територіальних громад 19 березня заплановано проведення інформаційних вебінарів. Час проведення: Дніпропетровська область - 9.00 - 9.40 Львівська область - 10.00-10.40 Полтавська область - 11.00-11.40 Рівненська область - 13.00-13.40 Херсонська область - 14.00-14.40 Для того, щоб зареєструватись на вебінар, будь ласка, перейдітьи за посиланням. За довідковою інформацією звертайтесь на електронну пошту office@zurc.org.
Мінрегіон затвердив Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад
15 січня 2021
У зв’язку із зміною адміністративно-територіального устрою України, Мінрегіон затвердив Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад. Відповідне повноваження закріплене в Положенні про Міністерство розвитку громад та територій України. Кодифікатор складається з кодів та назв об’єктів Кодифікатора - адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, що розподілені на п’ять рівнів. Для позначення категорій об’єктів Кодифікатора використовуються такі скорочення: О – Автономна Республіка Крим, області; К – міста, що мають спеціальний статус; Р – райони в областях та Автономній Республіці Крим; Н – території територіальних громад (назви територіальних громад) в областях, територіальні громади Автономної Республіки Крим; М – міста; Т – селища міського типу; С – села; Х – селища; В – райони в містах. Кодифікатор адмінтеродиниць та територій територіальних громад.
Територіальні громади запрошують до участі у Конкурсі проектів співробітництва на 2019 рік
6 травня 2019
З 26 квітня до 14 червня триває прийом документів на Конкурс проектів співробітництва територіальних громад на 2019 рік в межах обласної Програми підтримки співробітництва територіальних громад у Львівській області на 2019 – 2020 роки. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Учасниками конкурсу можуть бути сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад Львівської області, що підписали відповідні договори про співробітництво територіальних громад, які внесені в Реєстр договорів про співробітництво територіальних громад Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. «Співробітництво територіальних громад - один з інструментів політики місцевого розвитку, який останнім часом набуває дедалі більшого поширення в багатьох європейських країнах, й у нас зокрема. Обласна програма має на меті запустити відповідний процес співробітництва на території області, можливості селам та містам отримати додатковий ресурс та вирішити спільні проблеми. Також це й інструмент є рушієм до об`єднання громад, адже громади що наразі не хочуть об’єднуватись можуть попрацювати через міжмуніципальне співробітництво, а при позитивному результаті прийняти рішення про об`єднання»,- зазначила в.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Марта Бухтіярова. Реєстр договорів про співробітництво територіальних громад можна переглянути за посиланням. Проекти повинні бути спрямовані на проведення реконструкції, капітального ремонту об'єктів соціальної інфраструктури, придбання обладнання. Учасник (1 група часників – підписантів договору про співробітництво) має право подати на реєстрацію не більше одного проекту. До проекту за визначеною формою обов'язково додаються: - копія Договору про співробітництво територіальних громад, зареєстрованої в Реєстрі договорів про співробітництво територіальних громад Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; - документи, що підтверджують співфінансування проекту з боку конкурсантів, а саме: - належно завірені довідки з фінансових установ про наявність небюджетних коштів конкурсанта або юридичні зобов’язання від спонсора щодо виділення коштів; - рішення сесій місцевих рад (виконкомів) щодо виділення коштів з місцевих бюджетів (у розрізі конкретних об'єктів) подаються конкурсантами в секретаріат (відповідно до реєстраційного номера заявки) у термін, визначений Конкурсною радою; - документи, що обґрунтовують видатки в рамках проекту (локальні та зведені кошториси, розроблені та завірені в установленому законодавством порядку, комерційні пропозиції, розрахунки тощо); - довідка від балансоутримувача про правовий статус нерухомого майна; - фото об’єкта. До участі в Конкурсі не допускаються проекти в таких випадках: - конкурсант подав заявку пізніше, ніж визначено оголошенням про Конкурс; - конкурсант подав більше, ніж одну заявку. - конкурсант подав офіційний лист про відкликання проекту. Не фінансуються проекти, які передбачають: - отримання заробітної плати, винагород та інших компенсаційних виплат конкурсантами; - погашення боргових зобов’язань та матеріальних збитків; - купівлю ліцензій, патентів, товарних знаків; - купівлю і ремонт техніки для особистих потреб громадських організацій та фізичних осіб; - випуск авторських робіт, організацію та проведення персональних виставок; - спрямування на політичну й виборчу діяльність; - отримання прибутку та прямої матеріальної допомоги; - фінансування об'єктів, які перебувають у приватній власності Проектні пропозиції потрібно надсилати: - електронний варіант: одним файлом у форматі pdf на адресу електронної пошти project.lvivregion@gmail.com - друкований варіант на адресу: Обласна асоціація місцевих рад "Ради Львівщини", вул. Винниченка, 18, оф. 140, м. Львів, 79008 (датований поштовим штемпелем не пізніше ніж 14.06.2019). Додаткова інформація за телефоном: +38 032 235-50-76 або електронною поштою project.lvivregion@gmail.com.