Львівщина – лідер за кількістю вступників до закладів професійно-технічної освіти

23 жовтня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

За інформацією Міністерства освіти і науки України, найбільша кількість вступників за регіональним замовленням у Львівській області. До закладів професійно-технічної освіти Львівщини вступили 8255 учнів.

У п’ятірку лідерів входять також Дніпропетровська – 7555,  Харківська – 5582, Запорізька – 5077 та Вінницька області – 4930 учнів.

«Порівняно з 2019 роком фактичний набір вступників за регіональним замовленням збільшився на 9%, і цей показник є позитивним. У 2021 році навчання у закладах професійної освіти обрали 105 483 особи. За регіональним замовленням до профтехів вступило 95 544 особи, а за державним – 9 939. Це говорить про те, що ми рухаємось у правильному напрямку», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Упродовж останніх 25 років кількість учнів у закладах професійно-технічної освіти щороку зменшувалась. Якщо у 1995 році в училищах та ліцеях навчалось понад 40 тисяч учнів, то у 2020 році їх стало удвічі менше.

Однак 2021 рік вніс у цю ситуацію позитивну динаміку. Цього року заклади професійно-технічної освіти Львівської області набрали майже на 6% більше учнів, ніж торік.

«Цього року ми набрали на півтисячі учнів більше, ніж у попередній рік. Це означає, що заклади стали краще працювати, а політика створення навчально-практичних центрів дає свої результати. Не останнє місце також посідає промоція закладів, популяризація в соцмережах, ЗМІ. Тому нам треба рухатись в тому ж напрямі, адже це правильна стратегія розвитку», - розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Керівники закладів відзначають: матеріально-технічна база та профорієнтація відіграють важливу роль у виборі навчального закладу.

«Обладнання та техніка, яку ми оновили в наших майстернях і навчально-практичних центрах, відповідає європейському рівню. Крім того, нема такої школи в нашому регіоні, яку б не відвідали наші викладачі. Нерідко ми запрошуємо школярів до себе, де готуємо для них майстер-класи, екскурсії, тренінги. У гуртожитку добрі умови проживання, на території училища безпечно, є спортивна база. Також ми постійно співпрацюємо із працедавцями, наші випускники затребувані на ринку, і уже тепер стали розуміти, що хороший фах дає гідну оплату без виїзду за кордон», - розповів директор Вищого професійного училища №19 м. Дрогобича Володимир Маринкевич.

На важливості спільного вектору руху із працедавцями наголошує і керівниця одного з найуспішніших та найбільших за контингентом учні закладів Ганна Балущак.

«Динаміка у профтехосвіті і справді трохи пожвавлюється. Наші випускники користуються попитом у працедавців, без скромності скажу, що за нашими випускниками стоїть черга. Звісно, це відіграє ключову роль, адже мати місце праці і впевненість у своєму «завтра» для людей дуже важливо», - зазначила керівниця Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу Ганна Балущак.

На Львівщині функціонують 49 професійно-технічних заклади, які здійснюють підготовку кваліфікованих кадрів для промисловості, сфери гостинності, аграрного сектору, транспортної сфери тощо.

Відтак, дві третіх усіх закладів професійно-технічної освіти області подолали рівень минулорічного набору вступників. В окремих закладах цей показник перевищив 40-50%.

«Цьогоріч регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих кадрів в цілому заклади виконали краще в порівнянні з минулим роком. Якщо торік до всіх закладів вступило 7800 учнів, то зараз ми констатуємо набір на рівні майже 8300. Проте в трьох закладах контингент учнів не досягає 200 осіб. Тож ми будемо допомагати вживати раціональних управлінських рішень. Також ми цьогоріч вперше надаємо регіональне замовлення для публічного приватного закладу профтехосвіти Центру професійної освіти ім. Святого Боско. Серед топових професій залишається, кухар, кондитер, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та інші», - повідомив керівник відділу професійно-технічної освіти Іван Пикус.

До слова, цього року у Львівському ВПУ інформаційних і комп’ютерних технологій впровадили професію «Електромонтер з пожежно-охоронної сигналізації», на яку відразу здійснили повноцінний набір.

Ключові слова:

лідерпрофтехучні

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook