Освітня академія зібрала представників професійно-технічної освіти

13 вересня 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

У стінах Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу розпочалася традиційна «Освітня  академія».

Цього разу дводенну сесію організували для заступників директорів із навчально-виробничої діяльності закладів професійно-технічної освіти.

Під час академії директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска презентував учасникам заходу стратегію розвитку освіти Львівщини, зосередивши свою увагу на важливості промоції професійно-технічних закладів.

«У закладі, де є хороша матеріальна база, кваліфіковані кадри та якісна навчальна програма, дитина може отримати кращі шанси на добре майбутнє. Треба змінювати свідомість молодих батьків, які за кілька років будуть обирати для своїх дітей навчальний заклад. Ми маємо унікальні по своїй суті заклади, які приваблюють молодь з інших регіонів. В новому законі про ліцеї забрали принцип територіальності. Гадаю в новому законі про профтехосвіту це також врахують. Прикро, але зараз галузь професійно-технічної освіти працедавці сприймають як джерело дешевої робочої сили. На жаль, у більшості представників нашого бізнесу досі домінує радянське мислення. А бізнес повинен розуміти, що їм уже зараз треба шукати обдарованих учнів, налагоджувати співпрацю профтехосвітою. Хто зробить це найшвидше - той виграє», - наголосив Олег Паска.

За словами очільника департаменту, система професійно-технічної освіти зараз потребує заходів із підвищення престижності, а це у свою чергу тягне за собою потребу покращувати матеріально-технічну базу училищ.

«У структурі видатків Програми розвитку освіти, ПТО посідає перші місця. Ми готові підтримувати ті заклади, які чогось прагнуть. Скажімо, у нас уже є позитивний приклад співпраці ІТ-кластера із училищем у підготовці спеціалістів, які в майбутньому працюватимуть на ІТ-галузь. Подібний приклад співпраці профтехосвіти із бізнесом є в Сокалі. Ми - за будь-які проекти, які спрямовані на розвиток закладів. Окрім того, важливою складовою є раціональне використання ресурсів наших закладів. Ця освітня академія покликана залучити до спільної роботи і заступників керівників, адже вони теж частина управлінської команди», - зазначив керівник відділу професійно-технічної освіти Іван Пикус.

В межах академії заступників директорів професійних училищ, коледжів поділили на групи, де вони могли попрацювати над окремими темами на чолі із менторами.

У програмі академії – презентації про компетенції керівника, потреби ринку праці Львівщини, напрацювання проектів тощо.  

Ключові слова:

академіяпрофтех

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook