Від сьогодні в Україні запровадили самоізоляцію для мандрівників із країн, де поширюється штам “Омікрон”
Відсьогодні Україна запроваджує обов’язкову самоізоляцію для осіб, які повернулись із країн, де стрімко поширюється новий штам коронавірусу “Омікрон”. Відповідні зміни внесли до Постанови №1236 під час засідання Кабінету Міністрів України 1 грудня.
Йдеться про Південно-Африканську Республіку, Республіку Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівство Лесото, Королівство Есватіні, Республіку Мозамбік, Республіку Малаві.
Тепер особи, які понад 7 днів перебували на території вказаних країн протягом останніх двох тижнів, повинні будуть піти на самоізоляцію. Тривалість самоізоляції – 14 діб.
Важливо, що самоізоляція стосується громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, які повертаються в Україну з території вищезазначених країн.
Наявність вакцинації, негативного тесту чи сертифікату про одужання не є підставою для непроходження самоізоляції чи її дострокового припинення.
Іноземцям та особам без громадянства, які постійно або тимчасово не проживають в Україні та протягом останніх 14 днів перебували на території вказаних держав більш як сім днів, в’їзд забороняється взагалі.
Винятками є іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, працівниками іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, а також інших категорій іноземців та осіб без громадянства за погодженням з Міністерством закордонних справ.
Мета рішення – уникнути поширення нового та поки ще не досить вивченого штаму “Омікрон” на території України.
Міністерство закордонних справ раніше вже закликало українців утриматись від поїздок до країн, де вже виявили вказаний варіант коронавірусу.
Нагадаємо, що українці, які наразі перебувають на території визначених країн, повинні дотримуватися всіх протиепідемічних вимог та невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у випадку появи симптомів захворювання.
Більше інформації про новий штам коронавірусу можна знайти за посиланням.
Новини за темою
В Україні скоротили тривалість лікування пацієнтів із COVID-19: пояснення епідеміолога
8 лютого 2022
В Україні змінили тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19. Зокрема, рекомендовано скорочення мінімальної тривалості лікування безсимптомних пацієнтів з COVID-19 до 5 днів із дати появи перших симптомів або з дати взяття матеріалу на дослідження. Це дозволяє зменшити термін перебування під медичним наглядом пацієнтів, які мають легкий перебіг хвороби. Про це вчора повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Як пояснила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко, таке рішення прийнято на підставі наукових досліджень, які проводяться не лише в Україні, а й в інших країнах, де є зараз коронавірус. «Досі тривають дослідження різних науково-дослідних інститутів. Згідно з ними, період заразливості від моменту інфікування людини, в якої немає жодних клінічних симптомів, становить п’ять днів. Тобто, людина, яка не має симптомів, але була в контакті з хворим на ковід, і обстежилася методом швидкого тесту на антиген або методом ПЛР і ковід підтвердився, є заразною упродовж п’яти днів. Далі ми можемо відпускати її на роботу без подальшого обстеження. Бо навіть якщо людина ще виділяє залишкові уламки вірусу, ця доза не є інфікуючою для оточуючих», - зазначила Наталія Іванченко. Якщо ж людина має клінічні симптоми – вона продовжує лікування, і через п’ять днів їй можуть зробити додаткове обстеження. Якщо вона вже не виділяє вірус або виділяє його лише частково, її можна перевести в стаціонар не для коронавірусних хворих, а в стаціонар для лікування ускладнень, які спричинив ковід. «Змінюється видовий штам вірусу. Так, з 30-ти зразків, які ми скеровували у референс-лабораторію, у 28 виявили Омікрон. У 2-х - ще невідомо. Перед тим - з 20-ти зразків у 18-ти виявили «Омікрон», у 2-х - «Дельту», ще раніше відсоток був 70/30. Ми бачимо що Дельта-штам витісняється штамом «Омікрон», - додала епідеміологиня.
"Пік захворюваності на ковід в області може бути через два тижні", – Орест Чемерис
4 лютого 2022
За останню добу на Львівщині перевищено два індикатори рівня епідемічної небезпеки згідно з Постановою КМУ №1236. Зокрема, індикатор виявлення підтверджених випадків ковіду (26% при нормі 20%) та індикатор рівня госпіталізацій на 100 тис. населення (71 при нормі 60). Таким чином епідситуація в області погіршується, проте піку захворюваності варто очікувати за два тижні. Про це на брифінгу повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. «Якщо взяти до уваги, що на території Львівщини з понеділка (31 січня – ред.) діють фактично такі ж обмеження як і в червоній зоні, то вже упродовж двох тижнів можемо вийти на пік. Після того може бути певна стабілізація і зменшення рівня захворюваності. Кожна чергова хвиля характеризується більш інтенсивним перебігом. Ця хвиля вже перевищила пік попередньої. Проте, відзначаємо, що доросле населення хворіє менше. Бачимо це за кількістю пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування. Так, «Омікрон» легше переноситься, бо вражає переважно лише верхні дихальні шляхи, проте все одно може спровокувати інші ускладнення і часто може бути причиною загострення хронічних хвороб», - зазначив Орест Чемерис. Він також додав: щоб вберегтися від інфікування, важливо носити маску, дотримуватися соціальної дистанції та вакцинуватися. «Нагадуємо, про необхідність зробити щеплення бустерною дозою. Люди, які отримали бустерну дозу, мають найменший ризик захворіти. Згідно з рекомендацією МОЗ, щепитися бустером можна вже через три місяці після отримання другої дози», - наголосив Орест Чемерис.
Характеристика штаму «Омікрон»: у МОЗ представили попередні результати наукових досліджень
13 січня 2022
Як інформують у Міністерстві охорони здоров’я, штам коронавірусу «Омікрон» частіше призводить до інфікування в домашніх осередках у порівнянні зі штамом «Дельта». Новий штам має менший інкубаційний період. У середньому він становить 3 доби. Окрім того, відбувається зсув захворюваності на штам «Омікрон» у більш молоду вікову групу. Якщо середній вік осіб, хворих на штам «Дельта», був 38,3 роки, то на «Омікрон» – 30,8 роки. Збільшується і ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із «Дельтою» він становив близько 2,5%, для «Омікрону» – у понад 5 разів вище, 13%. Попередньо, «Омікрон» у 2,9 раза більш інфекційний, ніж «Дельта». Тобто, новий штам більш заразний у порівнянні із «Дельтою». У країнах, де він вже виявлений, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається в 1,53 дня. Наразі немає інформації для оцінки будь-якої зміни тяжкості інфекції, яку спричиняє «Омікрон». Попередні дані свідчать, що нових незвичних симптомів у хворих на вказаний штам не спостерігається. Навпаки, дані вказують на зниження ризику госпіталізацій серед інфікованих цим штамом. Хоча зростання кількості заражень може спричинити і велике навантаження на медичну систему. У порівнянні зі штамом «Дельта», випадки захворювання на «Омікрон» мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом 1 або більше ночей в лікарні. Ризик надходження у відділення екстреної допомоги чи госпіталізації для «Омікрону» є вполовину меншим, ніж для «Дельти». Лише в 0,6% хворих на Omicron були госпіталізовані, у порівнянні з 1,6% хворих на інші штами коронавірусної хвороби. Водночас дані щодо госпіталізацій не є остаточними, адже у багатьох країнах все ще існує затримка між діагностикою захворювання та безпосередньо госпіталізацією. До того ж переважна більшість досліджень були проведені у країнах, де вже високий рівень охоплення щепленнями, а тому до лікарень потрапляє менше людей. Правильне використання масок, дотримання дистанції, регулярне миття рук та вакцинація проти COVID-19 як і раніше залишаються ефективними та простими заходами, щоб вберегтися від інфікування будь-яким штамом.
«Третя хвиля COVID-19 затихає, але штам «Омікрон» може стати збудником нової хвилі захворювання», – Надія Рудницька
4 січня 2022
Львівський центр легеневого здоров'я заповнений на 50%. У переважної кількості пацієнтів стаціонару перебіг хвороби є середньої важкості або важким. Такі пацієнти потребують інтенсивної медикаментозної терапії. Про це повідомила експерт департаменту охорони здоров’я з пульмонології Надія Рудницька. ''Третя хвиля спалаху коронавірусної інфекції затихає, але штам "Омікрон" потенційно може стати новим домінуючим штамом. Цей штам характеризується високою заразністю у порівнянні з попередніми мутаціями коронавірусної хвороби. Незважаючи на те, що переважно перебіг хвороби після зараження "Омікроном" є легким, серед тієї кількості людей, які захворіють, кількість тих, хто потребуватиме госпіталізації зросте. Це може спричинити значне навантаження на систему охорони здоров'я'', – зазначила експерт. Вона додала, що лише вакциновані люди мають кращий захист від захворювання на ковід. ''Штам "Омікрон" підлягає виявленню як швидкими експрес-тестами на антиген, так і ПЛР-тестами. За даними ВООЗ новий штам може бути менш чутливим до вакцинованих людей, тому бустерна доза вакцини сприятиме кращому захисту від чергової мутації вірусу. Також ВООЗ вказує, що лише вакциновані люди мають значний захист від важкого перебігу хвороби чи навіть летальних наслідків'', – сказала Надія Рудницька. Експерт вказала не те, що вірус мутує та значно поширюється через недостатні темпи вакцинації, адже велика кількість невакцинованих людей хворіє, що призводить до чергових мутацій коронавірусної інфекції. ''ВООЗ нагадує, що вакцинація не заміняє носіння засобів індивідуального захисту, гігієну рук та соціальне дистанціювання. Лише виконуючи усі вказані вимоги можливо стримати збільшення кількості нових випадків захворювання'', – наголосила Надія Рудницька.
Новий штам “Омікрон” поширюється значно швидше, ніж відомі раніше – Ігор Кузін
21 грудня 2021
Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу заявив, що, за попередніми даними, новий штам коронавірусу “Омікрон” поширюється значно швидше, ніж всі інші відомі штами. “Попередні дані свідчать, що “Омікрон” поширюється значно швидше, ніж всі відомі до цього штами коронавірусу. Наразі випадки нового штаму підтвердили у понад 90 країнах. Водночас наявна інформація вказує, що захворювання, спричинене новим штамом, не має незвичних симптомів та часто протікає безсимптомно. Тривають дослідження ефективності вакцин конкретно проти нового штаму. Проте фактом залишається те, що у боротьбі із пандемією COVID-19 вирішальною залишається саме вакцинація”, – наголосив заступник міністра охорони здоров’я. Головний державний санітарний лікар також підкреслив, що Україна має можливість самостійно виявляти штами коронавірусу. Зокрема, всі зразки, які свідчать про нетиповий перебіг захворювання, особливо, коли йдеться про так звані “кластери” – райони, де фіксують значний спалах захворювання, чи про людей, які повернулись з-за кордону, підлягають ретельному дослідженню. Цим займається Центральна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я. Ігор Кузін також розповів про стан пацієнта, у якого виявили “Омікрон”. “Завдяки тому, що пацієнт був повністю вакцинований ще навесні, хвороба протікала майже безсимптомно. Наразі у нього вже негативний ПЛР-тест. Саме тому закликаю вакцинуватись, адже це єдиний спосіб захистити себе від важкого перебігу та смерті”, – наголосив головний державний санітарний лікар.
Віктор Ляшко: На сьогодні штаму «Омікрон» в Україні не виявлено
6 грудня 2021
Про це повідомив міністр охорони здоровя Віктор Ляшко на селекторній нараді щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби на території України під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Також, на селекторній нараді йшлося про посилення з 6 грудня карантинних обмежень в «жовтому» рівні епідемічної небезпеки. Так, відвідування масових заходів, робота кінотеатрів, театрів, закладів громадського харчування та спортзалів буде дозволена лише за наявності в 100% колективів та відвідувачів принаймні однієї дози щеплення. За інформацією Віктор Ляшка за минулий тиждень кількість виявлених випадків COVID-19 зменшилася на 15%, кількість госпіталізацій — на 13%. «Навантаження на систему охорони здоров’я також поступово знижується. Реанімаційні ліжка зараз зайняті на 55%, завантаженість ліжок із киснем за тиждень зменшилася з 48% до 40%. При цьому пацієнти, яким призначена киснева терапія, займають 33% всіх ковідних ліжок», — зазначив міністр. Також обвговорили поточну ситуацію щодо перебігу вакцинальної кампанії проти COVID-19 в Україні. Зокрема, у 16 регіонах країни 40% дорослого населення має принаймні одне щеплення проти COVID-19. У 6 регіонах 40% населення вже завершило повний курс щеплення. «Наш план — це 70% дорослого населення. Нам необхідно пришвидшити процес вакцинації та робити все можливе, щоб уберегти українців. Адже вакцинація — єдиний спосіб подолати пандемію», — підкреслив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Крім того, найближчим часом Державна комісія ТЕБ і НС розгляне питання щодо виведення 9 регіонів із «червоної» в «жовту» зону епідемічної небезпеки.
На Львівщині не зафіксовано жодного випадку штаму коронавірусу «Омікрон»
29 листопада 2021
В Україні, і на Львівщині, зокрема, не зафіксовано жодного випадку захворювання на новий штам коронавірусу «Омікрон», який виявили у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік. «Станом на сьогодні жодних застережень ВООЗ щодо поведінки цього штаму немає. Вірус мутує постійно і продовжуватиме мутувати. З кожною мутацією найважливіше – це відслідковування епідеміологічного ланцюга (визначення кола осіб, які можуть бути носіями або зараженими) та підхід до лікування - особам, які повернулися з країн, де виявили новий вірус, і які мають відповідні симптоми, буде приділятися значна увага для визначення генотипу вірусу. Загальні ж принципи лікування при ковіді, незалежно від мутації вірусу, однакові», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Нагадаємо, українці, що перебували у країнах, де виявлено коронавірус штаму “Омікрон”, мають пройти самоізоляцію після повернення в Україну. На цьому наголосили учасники селекторної наради з Президентом України, яка відбулася 29 листопада. Наразі невідомо, чи викликає коронавірус штаму “Омікрон” більш тяжкий перебіг хвороби. Перші випадки інфікування цим штамом були зафіксовані в молодих людей (студентів університетів), які, як правило, зазвичай мають легший перебіг хвороби. Проте загальний рівень зараження у Південно-Африканській Республіці є підвищеним - повідомляють у МОЗ.
Україна посилює захист від штаму коронавірусу “Омікрон”
29 листопада 2021
Українці, що перебували у країнах, де виявлено коронавірус штаму “Омікрон”, мають пройти самоізоляцію після повернення в Україну. На цьому наголосили учасники селекторної наради з Президентом України, яка відбулася 29 листопада. Міністерство охорони здоров’я уже розробляє заходи для запобігання зараженню громадян України цим штамом коронавірусу. Зокрема, для мандрівників, які провели у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік більш як 7 днів протягом останніх 14 днів, потрібно пройти 14-денну самоізоляцію. «Дослідження нового штаму тривають. Очікується, що більше інформації буде доступно найближчими тижнями. Але вже зараз ми закликаємо наших громадян утриматися від поїздок до країн, де було виявлено новий штам. На урядовій нараді в понеділок вранці прийнято рішення не пускати на територію України без проходження самоізоляції осіб, які перебували на території визначених країн Південної Африки більше ніж 7 днів протягом останніх 14 днів. Надалі перелік країн може бути розширений», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Українці, які наразі перебувають на території зазначених країн, мають чітко дотримуватися протиепідемічних вимог, невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у разі появи симптомів захворювання. Водночас Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Південно-Африканської Республіки, Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве. Наразі невідомо, чи викликає коронавірус штаму “Омікрон” більш тяжкий перебіг хвороби. Перші випадки інфікування цим штамом були зафіксовані в молодих людей (студентів університетів), які, як правило, зазвичай мають легший перебіг хвороби. Проте загальний рівень зараження у Південно-Африканській Республіці є підвищеним.
Більше 6 мільярдів гривень виплатили особам на самоізоляції через COVID-19 на Львівщині
9 липня 2021
Понад 5 тисяч застрахованих осіб Львівської області знаходились на оплачуваній за кошти Фонду соціального страхування України самоізоляції під медичним наглядом з початку пандемії. Станом на сьогодні Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області прийняло до оплати відповідні листки непрацездатності для компенсації втраченого за час ізоляції заробітку на загальну суму 6127,8 тис. грн. Зокрема, на самоізоляції знаходились 761 медичний працівник, сума компенсації за кошти Фонду склала для них 1247,1тис. грн. Сума компенсації втраченого за період самоізоляції заробітку складає 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу та 100% – для медичних працівників. Фонд соціального страхування України здійснює фінансування, починаючи з шостого дня ізоляції, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем. Допомога фінансується на підставі лікарняного листка, виданого із зазначенням причини непрацездатності «11 – Ізоляція від COVID-19», або е-лікарняного із причиною непрацездатності «10 – Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2». Направлення на самоізоляцію під меднаглядом здійснює лікар у разі контакту застрахованої особи з хворим на COVID-19 – Фонд компенсує втрачений за цей час заробіток з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції.
До відома мешканців області: інформація щодо самоізоляції у зв'язку з перетином державного кордону
14 січня 2021
З метою протидії поширенню COVID-19 та моніторингу осіб, які підлягають самоізоляції, використовується електронний сервіс «Вдома» Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. Відповідно до постанови КМУ такими особами є: - особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19; - особи з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на COVID-19 у легкій формі за умови якщо така особа не перебуває на госпіталізації; - особи, що перетинають державний кордон та прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19; - особи, які прибувають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. 5 січня Кабмін оновив правила припинення самоізоляції для таких осіб. - особи з підтвердженим діагнозом COVID-19, виписані із закладу охорони здоров’я, до моменту одужання. Особа, яка підлягає самоізоляції у зв’язку з перетинанням державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них, зобов’язана встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі неможливості встановлення такого мобільного додатка особа підлягає обсервації. До системи вноситься інформація про осіб, які потребують самоізоляції: - Адміністрацією Державної прикордонної служби; - лікуючим лікарем; - працівниками закладів системи екстреної медичної допомоги; - працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю. Строк самоізоляції становить 14 днів. Зобов’язання щодо самоізоляції припиняється автоматично після закінчення строку самоізоляції або з інших підстав. Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими разом проживають. Поточний контроль з використанням системи через мобільний додаток здійснюється за допомогою сукупності інформації, зокрема шляхом перевірки відповідності фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного додатка, та геолокації мобільного телефона в момент фотографування. Після встановлення мобільного додатка в будь-який час протягом доби особа отримує повідомлення (push-повідомлення). У разі отримання повідомлення особа повинна протягом 15 хвилин з використанням мобільного додатка зробити фотографію свого обличчя. У разі невідповідності геолокації або фотографії, відсутності зв’язку з особою через мобільний додаток, видалення, встановлення обмежень щодо передачі інформації за допомогою мобільного додатка до органів Національної поліції надсилається повідомлення про випадок порушення зобов’язання щодо самоізоляції. Надсилання повідомлення є підставою для подальшого здійснення органами Національної поліції, Національної гвардії контролю за виконанням зобов’язання щодо самоізоляції. Нагадаємо, що 11 січня Міністерство охорони здоров’я України оновило список країн зі значним поширенням COVID-19. Так, до «червоної» зони потрапили 78 країн. Серед них: Чеська Республіка, Польща, Велика Британія, США, Чорногорія, Швеція, Ізраїль, Італія, Німеччина, ОАЕ, Домініканська Республіка та інші. До країн «зеленої» зон – 116 країн. Тут Греція, Мальдіви, Фінляндія, Багамські острови, Єгипет та інші. Детальніше за посиланням.