Новий штам “Омікрон” поширюється значно швидше, ніж відомі раніше – Ігор Кузін
Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу заявив, що, за попередніми даними, новий штам коронавірусу “Омікрон” поширюється значно швидше, ніж всі інші відомі штами.
“Попередні дані свідчать, що “Омікрон” поширюється значно швидше, ніж всі відомі до цього штами коронавірусу. Наразі випадки нового штаму підтвердили у понад 90 країнах. Водночас наявна інформація вказує, що захворювання, спричинене новим штамом, не має незвичних симптомів та часто протікає безсимптомно. Тривають дослідження ефективності вакцин конкретно проти нового штаму. Проте фактом залишається те, що у боротьбі із пандемією COVID-19 вирішальною залишається саме вакцинація”, – наголосив заступник міністра охорони здоров’я.
Головний державний санітарний лікар також підкреслив, що Україна має можливість самостійно виявляти штами коронавірусу. Зокрема, всі зразки, які свідчать про нетиповий перебіг захворювання, особливо, коли йдеться про так звані “кластери” – райони, де фіксують значний спалах захворювання, чи про людей, які повернулись з-за кордону, підлягають ретельному дослідженню. Цим займається Центральна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я.
Ігор Кузін також розповів про стан пацієнта, у якого виявили “Омікрон”. “Завдяки тому, що пацієнт був повністю вакцинований ще навесні, хвороба протікала майже безсимптомно. Наразі у нього вже негативний ПЛР-тест. Саме тому закликаю вакцинуватись, адже це єдиний спосіб захистити себе від важкого перебігу та смерті”, – наголосив головний державний санітарний лікар.
Новини за темою
"Пік захворюваності на ковід в області може бути через два тижні", – Орест Чемерис
4 лютого 2022
За останню добу на Львівщині перевищено два індикатори рівня епідемічної небезпеки згідно з Постановою КМУ №1236. Зокрема, індикатор виявлення підтверджених випадків ковіду (26% при нормі 20%) та індикатор рівня госпіталізацій на 100 тис. населення (71 при нормі 60). Таким чином епідситуація в області погіршується, проте піку захворюваності варто очікувати за два тижні. Про це на брифінгу повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. «Якщо взяти до уваги, що на території Львівщини з понеділка (31 січня – ред.) діють фактично такі ж обмеження як і в червоній зоні, то вже упродовж двох тижнів можемо вийти на пік. Після того може бути певна стабілізація і зменшення рівня захворюваності. Кожна чергова хвиля характеризується більш інтенсивним перебігом. Ця хвиля вже перевищила пік попередньої. Проте, відзначаємо, що доросле населення хворіє менше. Бачимо це за кількістю пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування. Так, «Омікрон» легше переноситься, бо вражає переважно лише верхні дихальні шляхи, проте все одно може спровокувати інші ускладнення і часто може бути причиною загострення хронічних хвороб», - зазначив Орест Чемерис. Він також додав: щоб вберегтися від інфікування, важливо носити маску, дотримуватися соціальної дистанції та вакцинуватися. «Нагадуємо, про необхідність зробити щеплення бустерною дозою. Люди, які отримали бустерну дозу, мають найменший ризик захворіти. Згідно з рекомендацією МОЗ, щепитися бустером можна вже через три місяці після отримання другої дози», - наголосив Орест Чемерис.
Відрізнити COVID-19 від ГРВІ можна лише за допомогою тестування – Ігор Кузін
1 лютого 2022
Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін наголосив, що визначити, чим саме хворіє людина, на COVID-19 чи на інше вірусне захворювання, можливо лише за допомогою тестування. «Жодних альтернативних шляхів, як відрізнити – це “Омікрон” чи гостра респіраторна вірусна інфекція, крім тестування, не існує. Можна використовувати швидкі тести на респіраторну групу, до прикладу на грип, або швидкі тести на коронавірус. Лише так можна визначити діагноз», – заявив Ігор Кузін. Заступник міністра охорони здоров’я додав, що наразі хоча і спостерігається зростання захворюваності на COVID-19 серед дітей, проте вони, як і раніше, переносять коронавірус легше за дорослих. Водночас у дітей набагато частіше спостерігається підвищення температури тіла. Разом з тим, існує залежність перебігу хвороби від наявності супутніх захворювань та щеплень. Вакцинація допомагає захистити однаково як дітей, так і дорослих, від тяжких ризиків COVID-19.
Характеристика штаму «Омікрон»: у МОЗ представили попередні результати наукових досліджень
13 січня 2022
Як інформують у Міністерстві охорони здоров’я, штам коронавірусу «Омікрон» частіше призводить до інфікування в домашніх осередках у порівнянні зі штамом «Дельта». Новий штам має менший інкубаційний період. У середньому він становить 3 доби. Окрім того, відбувається зсув захворюваності на штам «Омікрон» у більш молоду вікову групу. Якщо середній вік осіб, хворих на штам «Дельта», був 38,3 роки, то на «Омікрон» – 30,8 роки. Збільшується і ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із «Дельтою» він становив близько 2,5%, для «Омікрону» – у понад 5 разів вище, 13%. Попередньо, «Омікрон» у 2,9 раза більш інфекційний, ніж «Дельта». Тобто, новий штам більш заразний у порівнянні із «Дельтою». У країнах, де він вже виявлений, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається в 1,53 дня. Наразі немає інформації для оцінки будь-якої зміни тяжкості інфекції, яку спричиняє «Омікрон». Попередні дані свідчать, що нових незвичних симптомів у хворих на вказаний штам не спостерігається. Навпаки, дані вказують на зниження ризику госпіталізацій серед інфікованих цим штамом. Хоча зростання кількості заражень може спричинити і велике навантаження на медичну систему. У порівнянні зі штамом «Дельта», випадки захворювання на «Омікрон» мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом 1 або більше ночей в лікарні. Ризик надходження у відділення екстреної допомоги чи госпіталізації для «Омікрону» є вполовину меншим, ніж для «Дельти». Лише в 0,6% хворих на Omicron були госпіталізовані, у порівнянні з 1,6% хворих на інші штами коронавірусної хвороби. Водночас дані щодо госпіталізацій не є остаточними, адже у багатьох країнах все ще існує затримка між діагностикою захворювання та безпосередньо госпіталізацією. До того ж переважна більшість досліджень були проведені у країнах, де вже високий рівень охоплення щепленнями, а тому до лікарень потрапляє менше людей. Правильне використання масок, дотримання дистанції, регулярне миття рук та вакцинація проти COVID-19 як і раніше залишаються ефективними та простими заходами, щоб вберегтися від інфікування будь-яким штамом.
«Третя хвиля COVID-19 затихає, але штам «Омікрон» може стати збудником нової хвилі захворювання», – Надія Рудницька
4 січня 2022
Львівський центр легеневого здоров'я заповнений на 50%. У переважної кількості пацієнтів стаціонару перебіг хвороби є середньої важкості або важким. Такі пацієнти потребують інтенсивної медикаментозної терапії. Про це повідомила експерт департаменту охорони здоров’я з пульмонології Надія Рудницька. ''Третя хвиля спалаху коронавірусної інфекції затихає, але штам "Омікрон" потенційно може стати новим домінуючим штамом. Цей штам характеризується високою заразністю у порівнянні з попередніми мутаціями коронавірусної хвороби. Незважаючи на те, що переважно перебіг хвороби після зараження "Омікроном" є легким, серед тієї кількості людей, які захворіють, кількість тих, хто потребуватиме госпіталізації зросте. Це може спричинити значне навантаження на систему охорони здоров'я'', – зазначила експерт. Вона додала, що лише вакциновані люди мають кращий захист від захворювання на ковід. ''Штам "Омікрон" підлягає виявленню як швидкими експрес-тестами на антиген, так і ПЛР-тестами. За даними ВООЗ новий штам може бути менш чутливим до вакцинованих людей, тому бустерна доза вакцини сприятиме кращому захисту від чергової мутації вірусу. Також ВООЗ вказує, що лише вакциновані люди мають значний захист від важкого перебігу хвороби чи навіть летальних наслідків'', – сказала Надія Рудницька. Експерт вказала не те, що вірус мутує та значно поширюється через недостатні темпи вакцинації, адже велика кількість невакцинованих людей хворіє, що призводить до чергових мутацій коронавірусної інфекції. ''ВООЗ нагадує, що вакцинація не заміняє носіння засобів індивідуального захисту, гігієну рук та соціальне дистанціювання. Лише виконуючи усі вказані вимоги можливо стримати збільшення кількості нових випадків захворювання'', – наголосила Надія Рудницька.
Віктор Ляшко: На сьогодні штаму «Омікрон» в Україні не виявлено
6 грудня 2021
Про це повідомив міністр охорони здоровя Віктор Ляшко на селекторній нараді щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби на території України під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Також, на селекторній нараді йшлося про посилення з 6 грудня карантинних обмежень в «жовтому» рівні епідемічної небезпеки. Так, відвідування масових заходів, робота кінотеатрів, театрів, закладів громадського харчування та спортзалів буде дозволена лише за наявності в 100% колективів та відвідувачів принаймні однієї дози щеплення. За інформацією Віктор Ляшка за минулий тиждень кількість виявлених випадків COVID-19 зменшилася на 15%, кількість госпіталізацій — на 13%. «Навантаження на систему охорони здоров’я також поступово знижується. Реанімаційні ліжка зараз зайняті на 55%, завантаженість ліжок із киснем за тиждень зменшилася з 48% до 40%. При цьому пацієнти, яким призначена киснева терапія, займають 33% всіх ковідних ліжок», — зазначив міністр. Також обвговорили поточну ситуацію щодо перебігу вакцинальної кампанії проти COVID-19 в Україні. Зокрема, у 16 регіонах країни 40% дорослого населення має принаймні одне щеплення проти COVID-19. У 6 регіонах 40% населення вже завершило повний курс щеплення. «Наш план — це 70% дорослого населення. Нам необхідно пришвидшити процес вакцинації та робити все можливе, щоб уберегти українців. Адже вакцинація — єдиний спосіб подолати пандемію», — підкреслив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Крім того, найближчим часом Державна комісія ТЕБ і НС розгляне питання щодо виведення 9 регіонів із «червоної» в «жовту» зону епідемічної небезпеки.
Від сьогодні в Україні запровадили самоізоляцію для мандрівників із країн, де поширюється штам “Омікрон”
3 грудня 2021
Відсьогодні Україна запроваджує обов’язкову самоізоляцію для осіб, які повернулись із країн, де стрімко поширюється новий штам коронавірусу “Омікрон”. Відповідні зміни внесли до Постанови №1236 під час засідання Кабінету Міністрів України 1 грудня. Йдеться про Південно-Африканську Республіку, Республіку Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівство Лесото, Королівство Есватіні, Республіку Мозамбік, Республіку Малаві. Тепер особи, які понад 7 днів перебували на території вказаних країн протягом останніх двох тижнів, повинні будуть піти на самоізоляцію. Тривалість самоізоляції – 14 діб. Важливо, що самоізоляція стосується громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, які повертаються в Україну з території вищезазначених країн. Наявність вакцинації, негативного тесту чи сертифікату про одужання не є підставою для непроходження самоізоляції чи її дострокового припинення. Іноземцям та особам без громадянства, які постійно або тимчасово не проживають в Україні та протягом останніх 14 днів перебували на території вказаних держав більш як сім днів, в’їзд забороняється взагалі. Винятками є іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, працівниками іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, а також інших категорій іноземців та осіб без громадянства за погодженням з Міністерством закордонних справ. Мета рішення – уникнути поширення нового та поки ще не досить вивченого штаму “Омікрон” на території України. Міністерство закордонних справ раніше вже закликало українців утриматись від поїздок до країн, де вже виявили вказаний варіант коронавірусу. Нагадаємо, що українці, які наразі перебувають на території визначених країн, повинні дотримуватися всіх протиепідемічних вимог та невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у випадку появи симптомів захворювання. Більше інформації про новий штам коронавірусу можна знайти за посиланням.
На Львівщині не зафіксовано жодного випадку штаму коронавірусу «Омікрон»
29 листопада 2021
В Україні, і на Львівщині, зокрема, не зафіксовано жодного випадку захворювання на новий штам коронавірусу «Омікрон», який виявили у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік. «Станом на сьогодні жодних застережень ВООЗ щодо поведінки цього штаму немає. Вірус мутує постійно і продовжуватиме мутувати. З кожною мутацією найважливіше – це відслідковування епідеміологічного ланцюга (визначення кола осіб, які можуть бути носіями або зараженими) та підхід до лікування - особам, які повернулися з країн, де виявили новий вірус, і які мають відповідні симптоми, буде приділятися значна увага для визначення генотипу вірусу. Загальні ж принципи лікування при ковіді, незалежно від мутації вірусу, однакові», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Нагадаємо, українці, що перебували у країнах, де виявлено коронавірус штаму “Омікрон”, мають пройти самоізоляцію після повернення в Україну. На цьому наголосили учасники селекторної наради з Президентом України, яка відбулася 29 листопада. Наразі невідомо, чи викликає коронавірус штаму “Омікрон” більш тяжкий перебіг хвороби. Перші випадки інфікування цим штамом були зафіксовані в молодих людей (студентів університетів), які, як правило, зазвичай мають легший перебіг хвороби. Проте загальний рівень зараження у Південно-Африканській Республіці є підвищеним - повідомляють у МОЗ.
Україна посилює захист від штаму коронавірусу “Омікрон”
29 листопада 2021
Українці, що перебували у країнах, де виявлено коронавірус штаму “Омікрон”, мають пройти самоізоляцію після повернення в Україну. На цьому наголосили учасники селекторної наради з Президентом України, яка відбулася 29 листопада. Міністерство охорони здоров’я уже розробляє заходи для запобігання зараженню громадян України цим штамом коронавірусу. Зокрема, для мандрівників, які провели у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік більш як 7 днів протягом останніх 14 днів, потрібно пройти 14-денну самоізоляцію. «Дослідження нового штаму тривають. Очікується, що більше інформації буде доступно найближчими тижнями. Але вже зараз ми закликаємо наших громадян утриматися від поїздок до країн, де було виявлено новий штам. На урядовій нараді в понеділок вранці прийнято рішення не пускати на територію України без проходження самоізоляції осіб, які перебували на території визначених країн Південної Африки більше ніж 7 днів протягом останніх 14 днів. Надалі перелік країн може бути розширений», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Українці, які наразі перебувають на території зазначених країн, мають чітко дотримуватися протиепідемічних вимог, невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у разі появи симптомів захворювання. Водночас Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Південно-Африканської Республіки, Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве. Наразі невідомо, чи викликає коронавірус штаму “Омікрон” більш тяжкий перебіг хвороби. Перші випадки інфікування цим штамом були зафіксовані в молодих людей (студентів університетів), які, як правило, зазвичай мають легший перебіг хвороби. Проте загальний рівень зараження у Південно-Африканській Республіці є підвищеним.
Немає жодного підтвердженого випадку смерті через вакцинацію – Ігор Кузін
15 листопада 2021
Переважна більшість несприятливих подій після імунізації (НППІ) – це легкі випадки, а всі завершені розслідування смертей не виявили жодного зв’язку з вакцинацією. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, відповідаючи на запитання журналістів видання Главком. За його словами зараз в Україні функціонує доволі ефективна система фармакологічного нагляду за НППІ. Вона працює в електронному форматі, й уся інформація акумулюється на рівні Державного експертного центру МОЗ. “За останніми даними, десь 0,018% пацієнтів від загальної кількості щеплених мають несприятливі події після імунізації. Переважна кількість – це несерйозні випадки. Летальних випадків впродовж 30 днів після імунізації було 124. Тобто це ті випадки, коли людина мала вакцинацію в анамнезі, і вона померла впродовж 30 днів після проведення вакцинації. Такі випадки підлягають окремому розслідуванню. Окремо наголошую, що тут не йдеться про причинно-наслідковий зв’язок із вакцинацією. Всі завершені розслідування зв’язку з вакцинацією не виявили”, – розказав Ігор Кузін. Заступник міністра охорони здоров’я також зауважив, що науково доведених даних про те, які вакцини переносяться пацієнтами краще або гірше немає. “Наразі в нас є лише статистика несприятливих випадків після імунізації. Але знову ж таки, вона не говорить про те, що якась вакцина погана або викликає побічні реакції. Йдеться про індивідуальну реакцію людини на препарат. А реакція може бути на будь-яке щеплення, не лише від Covid-19. Якщо ми говоримо конкретно про несприятливі події після імунізації проти коронавірусної хвороби, то CoviShield з початку вакцинальної кампанії дала десь 0,02% несприятливих випадків від загальної кількості повідомлень про такі випадки після щеплення. Вакцина CoronaVac – десь 0,08%. Вакцина Pfizer – 0,01%, AstraZeneca – 0,02%, Moderna – 0,01-0,02%”, - пояснив головний державний санітарний лікар. Між тим, нині вакцинація є найбільш ефективним засобом захисту від коронавірусної інфекції та сприяє більш легкому перебігу захворювання, у разі його виникнення. Цей факт підтверджує статистика щодо шпиталізованих пацієнтів: 98-99% тих, хто перебуває у палатах інтенсивної терапії, – невакциновані. Обрати пункт щеплення або центр масової вакцинації для захисту свого здоров'я можна за посиланням Довідково: Будь-яке порушення стану здоров’я після вакцинації вважається несприятливою подією після імунізації. Для того, щоб фіксувати типові або нетипові прояви, запроваджується спеціальна система. Її суть доволі проста: про будь-які проблеми зі здоров’ям, які спостерігаємо впродовж 30 днів після введення щеплення, треба відзвітувати або лікарю, який веде пацієнта, або самому пацієнту. Пацієнт може зайти на спеціальні ресурси, повідомити про те, що у нього, наприклад, на десятий день ось такі симптоми, які викликають хвилювання.
Ігор Кузін: Вакцинація вагітних проти COVID-19 – безпечна
11 листопада 2021
За даними міжнародних досліджень, вагітні жінки, особливо у другий-третій триместр вагітності, можуть тяжко переносити COVID-19. Ризик серйозного перебігу хвороби підвищується у разі наявності супутніх захворювань або надмірної ваги. Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін озвучив рекомендації з вакцинації вагітних в інтерв’ю для “Укрінформ”. “Вагітність може бути тимчасовим протипоказанням для вакцинації, але для тих вакцин, які вказують на те, що вагітність є протипоказанням. Це вакцини AstraZeneca і CoronaVac. Для вакцини Pfizer рішення про вакцинацію вагітної віддається на розсуд акушера-гінеколога, який веде жінку. Після оцінки супутніх станів вагітної, вивчення її імунітету, отримання іншої інформації щодо перебігу вагітності – приймається рішення про використання вакцини і про вакцинацію вагітної. Для цього на даний час використовується лише одна вакцина – Pfizer”, – розказав Ігор Кузін. Згідно з клінічним дослідженням, вакцина Pfizer була протестована повною мірою. У дослідженні брали участь також вагітні жінки або ті, які завагітніли впродовж нього. Тому безпечність та ефективність вакцини Pfizer для вагітних доведена на практиці. В офіційних роз’ясненнях звертається увага лікарів на те, що потрібно проводити відповідну оцінку та надавати вагітним усю необхідну інформацію про ризик коронавірусної інфекції під час вагітності, до чого це може призвести і ймовірних переваг вакцинації. “Відповідна позиція Національної технічної групи експертів з питань імунізації була оприлюднена ще в травні 2021 року. Були дискусії з профільними асоціаціями акушерів-гінекологів, вони переважно підтримують таку позицію. І багато з них проактивно інформують жінок, оскільки супутні стани або другий-третій триместр вагітності можуть бути ризикованими. Також це питання додатково розглядалося на комітеті Верховної Ради. Ми отримали інформацію від народних депутатів про те, що велика кількість акушерів-гінекологів відмовляють жінок вакцинуватися. Тому, за пропозицією депутатів, буде створена робоча група і ми зберемо більше інформації про фактори, які призводять до невакцинації вагітних, і про офіційну позицію тих чи інших профільних асоціацій”, – повідомив головний державний санітарний лікар. МОЗ нагадує: дотримання трьох простих правил протиепідемічної безпеки — дотримання дистанції, носіння маски та користування санітайзерами — рятує життя. Бережіть себе та рідних. За появи перших симптомів респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю.
Організація навчального процесу у школах та дитсадках: нові розпорядження Головного санітарного лікаря України
31 серпня 2021
Напередодні 1 вересня Головний санітарний лікар України Ігор Кузін ухвалив дві постанови: № 9 - про роботу закладів освіти всіх рівнів, № 8 – про роботу дитячих дошкільних закладів. Про це розповіла Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики. «Постанова № 9 передбачає, що викладачі/вчителі і студенти/школярі проводять навчання в масках, які повинні змінювати кожні три години, вчителі повинні мати забезпечення масок не менше ніж на 5 днів постійно на робочому місці. Учні 1-4 класу під час навчального процесу можуть перебувати без масок. При вході в заклад освіти повинен бути антисептик, місця для проведення гігієнічної обробки рук, обов’язково один раз на 10 хвилин має відбуватися провітрювання приміщень. Жодна особа ні з числа викладачів, ні вчителів, ні з числа дітей не можуть прийти в заклад освіти з ознаками ГРВІ. Люди, які контактували з хворими і потребують 14-денної ізоляції, не можуть брати участь у навчальному процесі. Відповідальність за дотримання цієї постанови несе директор школи або ректор ВНЗ, керівник закладу освіти, де буде відбуватися навчальний процес. Всі батьківські збори можуть відбуватися виключно онлайн», - пояснила Наталія Іванченко. «Постанова № 8 регламентує роботу дошкільних закладів освіти. Принцип той самий - посилення дезінфекційного протиепідемічного режиму. Але є нюанс: в ДНЗ в період карантину категорично заборонено використовувати м’яконабивні іграшки. Іграшки можуть бути лише такими, які піддаються належній дезінфекційній обробці і обробці мийними засобами. Тому, оскільки утворюються організовані колективи, зростає ризик збільшення числа хворих на Львівщині. Дельта-штам може уразити більшу кількість і дітей, і молодого населення. Це означає, що якщо людина має хоча б найменшу ознаку ГРВІ, це є підставою повідомити про це сімейного лікаря і пройти обстеження на ковід. У разі підтвердження діагнозу слід чітко дотримуватися рекомендацій медичного персоналу», - додала Наталія Іванченко. Вона також наголосила, що на сьогодні, окрім проведення двократної вакцинації 70% населення, іншого способу подолати пандемію, не існує. «Чим більше свідомих людей вакцинуються, тим швидше ми зможемо повернутися до звиклого життя», - зазначила епідеміологиня. Також зазначимо, як повідомляють у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ, де проводять дослідження тестів на ковід, на разі Дельта-штам зафіксували у 24-х мешканців Львівщини, 1 особа померла.
Успіх пілотного проєкту у Моршині доводить ефективність вакцинації - МОЗ
5 серпня 2021
З 20 червня у місті Моршин Львівської області не реєструють жодного нового випадку захворювання на коронавірус. Про це інформує Міністерство охорони здоров’я України. Станом на 4 серпня 2021 року охоплено вакцинацією 72,6% мешканців, з них 67,3% - завершили повний цикл щеплення проти коронавірусу. «Оскільки Моршин це одне з курортних міст Львівської області, то метою такого проєкту є створення комфортного та безпечного середовища для відпочинку мешканців та туристів. Таким чином ми зможемо вберегти себе та своїх рідних від впливу інфекції. Вакцини не змінюють наш організм, не викликають мутації та не призводять до виникнення інших хвороб. Єдине, що роблять вакцини, це захищають людей від цієї жахливої хвороби. І досвід Моршина це доводить. Тому зараз нам необхідно об’єднатись як суспільству, провакцинуватись і покінчити з карантином, обмеженнями та пандемією в цілому», - наголосив голова облдержадміністрації Максим Козицький. «Пілотний проєкт з щеплення всього дорослого населення міста Моршин показує ефективність вакцинації у боротьбі з коронавірусом. Варто відзначити активність мешканців Моршина, які долучилися до проєкту і прийшли на вакцинацію. Курортне місто тепер є максимально безпечним для відпочинку та для постковідної реабілітації, зокрема", - зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації. “Це дуже хороший результат. Вакцини проти COVID-19 демонструють високі рівні ефективності та захисту. І це не лише український, але й світовий досвід. Звісно, ми чудово розуміємо всі обмеження такого проєкту, але маємо сказати про те, що досягнуті високі та надвисокі цифри універсального охоплення є необхідною умовою для припинення спалаху і пандемії. До проєкту долучились окрім медиків, місцева влада, ЗМІ, релігійні спільноти. Тільки разом ми зможемо захистити українців від COVID-19. Зараз наша мета – щепити якомога більше людей та не дати пандемії восени загостритись”, – наголосив заступник міністра - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Нагадаємо, що 16 квітня 2021 року Міністерство охорони здоров’я України спільно з місцевою владою запустило пілотний проєкт з вакцинації проти COVID-19 більшості дорослого населення в місті Моршині. Проєкт у Моршині став можливим за ініціативи міського голови Руслана Ільницького, який звернувся до уряду з пропозицією розпочати проведення позапланової колективної вакцинації від коронавірусу жителів і працівників санаторно-курортних закладів. 90% від усіх вакцинованих щепили вакциною Sinovac (CoronaVac). Також щеплення здійснювали вакцинами AstraZeneca та Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Загалом у Моршині проживають 4 239 людей, 800 з них – діти до 18 років.