Лауреатом премії імені Б. Лятошинського у 2022 році став відомий львівський композитор Михайло Швед

24 січня 2022р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

20 січня відбулось засідання Комітету з присудження премії імені відомого українського композитора Бориса Лятошинського. Члени Комітету серед поданих заявок шляхом відкритого рейтингового голосування цьогорічним лауреатом премії визначили Михайла Шведа.

Композитора обрали завдяки творчим досягненням упродовж останніх п’яти років, зокрема, за твори: «Відзвуки» для трьох перкусійників; «Блазні» для двох скрипок; «Псалом № 137» для бас-баритона та ансамблю; «Паралелі» для струнних.

«Творчими здобутками Михайла Шведа пишається сьогодні уся Львівщина! Тішуся, що Комітет з присудження премії імені Бориса Лятошинського гідно оцінив творчість нашого земляка. Бажаю лауреату невичерпного натхнення і нових звершень», – зазначила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк.

Михайло Швед – заслужений діяч мистецтв України, член Національної Спілки композиторів України, лауреат премії імені М. Леонтовича та премії імені Л. Ревуцького, заступник генерального директора-художнього керівника з міжнародних зв’язків та творчих питань Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької.

Його твори уже широко знані у світі, оскільки неодноразово виконувались у Польщі, Австрії, Німеччині, Швейцарії, Канаді, Азербайджані та інших країнах.

Серед виконавців: симфонічні оркестри Львівської та Чернівецької філармоній, Національний ансамбль солістів «Київська камерата», камерний оркестр «Leopolis» та «Perpetuum mobile», камерні хори «Gloria», «Credo» тощо.

Також члени Комітету окремо відзначили високий рівень робіт львівського  композитора Остапа Мануляка, який, до слова, став лауреатом Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у 2021 році.

Нагадаємо, що одну премію ім. Бориса Лятошинського присуджують щороку у розмірі 20 тис грн професійним композиторам за видатні досягнення у сфері професійної композиторської творчості.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook