Із Західноукраїнського дитячого медцентру продовжують евакуйовувати у Польщу важкохворих дітей

16 березня 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр (ЗУСДМЦ) допоміг виїхати з України до Польщі ще пів сотні дітей з важкими захворюваннями. П’ята евакуаційна група із 110 осіб вирушила до польського кордону: це діти та їх опікуни. Вони продовжать лікування у клініках Польщі та інших країнах ЄС.

«Сьогодні у Польщу виїхали діти із Полтавської, Харківської, Донецької, Вінницької, Житомирської, Одеської областей. У цих дітей діагностовано онкопатології , а в умовах війни ми фізично не маємо змоги повноцінно надати їм те лікування, яке вони потребують», - повідомив дитячий онколог, керівник Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Роман Кізима.

ЗУСДМЦ залишається спеціальним хабом для важкохворих дітей, які прибувають у Львів із охоплених бойовими діями регіонів. Щодня у Центр прибуває близько 20-25 нових пацієнтів.

«Зазвичай це сім’ї із організованих евакуаційних потягів, проте є й такі, хто приїжджає до нас самостійно. Деякі з них залишаються у Львові, але основну частину ми вже на наступні дні переправляємо на лікування до Польщі», - розповів Андрій Кузик, дитячий хірург у ЗУСДМЦ, завідувач кафедри ЛМНУ ім. Данила Галицького.

У Центрі наголошують: якщо ваша дитина потребує спеціальної терапії, яка тимчасово зупинена в Україні, ви можете скористатись допомогою наших фахівців і отримати можливість продовжити лікування за кордоном.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном «гарячої лінії» Центру: +380971507053.

Загалом із ЗУСДМЦ від початку війни уже вдалось евакуювати понад 400 дітей із серйозними онко-, онкогематологічними, орфанними та іншими захворюваннями. Така програма діє завдяки чіткій співпраці між адміністрацією Президента Польщі, Міністерства охорони здоров’я Польщі та Адміністрацій офісу Президента України, Офісу Дружини Президента України і Міністерства охорони здоров’я України.

У ЗУСДМЦ евакуацією дітей займається велика команда фахівців на чолі з директором лікарні Андрієм Синютою. Логістику у Польщі взяли на себе фахівці UNICORN clinic, які складають для маленьких пацієнтів подальші маршрути. Організацією виїздів на постійній основі опікується представник польської організації порятунку дітей Павел Кукіз-Шуцінські. А загалом уся евакуація відбувається з особистим супроводом польського консула Рафала Коцота.

Також дитячій лікарні допомагають різні благодійні фонди: БФ «Таблеточки», БФ «Запорука», БФ «Крила Надії», БФ «Із янголом на плечі», БФ «Я не один» та ін.

Ключові слова:

важкохворі дітиПольща

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook