У парку «На Валах» відкрили інсталяцію «Великодній коридор життя» – символ гуманітарних та евакуаційних коридорів

15 квітня 2022р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

У парку «На Валах» біля Львівської обласної військової адміністрації відкрили інсталяцію «Коридор життя» – конструкцію у вигляді трикутного “коридору”, змайстровану з труб та сітки синьо-жовтих кольорів і прикрашену синіми й жовтими крашанками.

Авторка конструкції, кандидатка мистецтвознавства, викладачка Львівської національної академії мистецтв Христина Береговська розповіла, що розфарбовували крашанки упродовж трьох тижнів переселенці з міст Краматорськ, Маріуполь (Донеччина), Рубіжне, Попасна, Сєвєродонецьк (Луганщина), які зараз проживають у Львові. Усього розфарбували 5 тисяч крашанок, які сьогодні усі охочі розвішували на конструкції.

«Цей трикутник – це символ даху будинків людей, які втратили свої домівки, вимушено їх покинули і «зеленими коридорами» намагалися добратися до тилу, до безпечної зони. Власне тут, на Галичині,  у Великодній час, ми вирішили зробити таку інсталяцію – Великодній коридор життя, і присвятити її пам’яті людей, які не пройшли «зелений коридор», вшанувати їх в час війни.

Людина, яка перебуватиме під цим дахом в оточенні крашанок, має задуматися про те, що тут відбувається, і поселити в собі дуже шалену віру і надію на те, що з силою воскреслого Ісуса ми все ж таки отримаємо довгоочікувану перемогу та мир в Україні», – зазначила Христина Береговська.

Інсталяція триватиме до Великодня. Її вже встигли відвідати начальник Львівської ОВА Максим Козицький, заступники начальника Андрій Годик та Іван Собко, заступник голови Львівської облради Юрій Холод, а також відвідувачі парку «На Валах»  – львів’яни та мешканці інших областей, які зараз перебувають у Львові, в тому числі і діти, які охоче прикрашали інсталяцію крашанками.

«Дякую Христині Береговській і департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА за таку інсталяцію, яка символізує собою коридор життя. З 2014 року нам не раз обіцяли гуманітарні коридори, але ворогу ніколи не можна вірити.

Напередодні Великодня, великого свята перемоги життя над смертю, я щиро вірю, що ми переможемо, і добро переможе зло. Ця інсталяція символізує коридор життя та покрівлю будівлі – будинків, лікарень, які знищив ворог. Ми зробимо все, щоб відбудувати їх і відновити мирне життя в Україні». – Прокоментував Максим Козицький.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook