Львівська ОВА спільно з рідними захисників Маріуполя звертатимуться до різних інституцій щодо евакуації полку «Азов» та цивільних

7 травня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

Напередодні, 6 травня, заступник начальника Львівської ОВА Віталій Загайний зустрівся із родинами воїнів полку «Азов», які героїчно обороняють Маріуполь.

Рідні захисників та люди, які евакуювалися з Маріуполя, подякували Львівщині за людяний прийом та забезпечення необхідним, а також розповіли про те, до чого хочуть привернути увагу всього світу.

«Я звертаюсь від імені усіх дружин, матерів і хочу, щоб нас почув увесь світ. Хлопці перебувають у критичній ситуації тривалий час. Ми дуже хочемо, щоб наших рідних забрали звідти, нам не потрібні герої посмертно, ми їх чекаємо вдома живими. Наші хлопці насправді дуже сильні, ніколи не скаржились, але зараз ми бачимо, що вже медики кричать, про те що їх треба рятувати. Уся світова спільнота має відреагувати і знайти спосіб визволення воїнів. Ми звертаємось публічно у соцмережах, скеровуємо листи. Ми дуже  чекаємо наших чоловіків вдома живими». – Розповіла Вероніка, дружина військового полку «Азов».

Рідні наголошують, що у цивілізованому світі неприпустимо, щоб не було навіть можливості належно попрощатись із загиблими Героями. Водночас, кажуть, що до останнього вірять, що представники влади як України, так і інших країн  знайдуть потрібні рішення для визволення  військових та цивільних.

«Ми хочемо, щоб світові лідери, Верховний Головнокомандувач подбали про поранених, які помирають у тяжких муках через різного ступеня поранення. Щоб надали можливість забрати тіла полеглих воїнів, бо їхні рідні і  ми, усі українці, хочемо поховати їх гідно і попрощатися. Просимо відреагувати на цю надзвичайну ситуацію, яка там відбувається, бо ворог не дотримується жодних правил ведення війни, законів і на очах усього світу вбиває там людей. Почуйте нас і врятуйте хлопців, які є в пеклі. А також врятуйте тих, хто у полоні, бо точного списку у нас немає, є хлопці, які не виходять на зв’язок». – Наголосила Соломія,  дівчина військовослужбовця полку «Азов».

Віталій Загайний зазначив, що питання визволення військових Маріуполя є на порядку денному центральної української влади.  Зокрема, під час відеоконференції у британському інституті Chatham House Президент України Володимир Зеленський наголосив, що знищення українських військових і цивільних на території «Азовсталі» поставить крапку у мирних переговорах.

«Якщо вони вб'ють людей, яких зараз гуманітарно можна обміняти, якщо це військові, або відпустити, якщо це цивільні, або допомогти пораненим, незалежно від того, військові це чи цивільні, то з ними немає про що говорити й на дипломатичному рівні», – наголосив Президент, пише BBC.

Він також додав, що завдяки зусиллям України, Червоного Хреста й ООН уже вдалося знайти формат для евакуації мирних людей із заблокованого заводу «Азовсталь».

«Чи цей план швидкий в реалізації, мені важко сказати, бо це війна, у якій ворог не розділяє правил, цінностей ведення війни, які визнаємо ми. Але коли ми бачимо, що на окремих ділянках фронту військові почали відтискати позиції ворога, це вселяє надію. Ми зі свого боку готові допомагати у прийнятті евакуйованих військових і цивільних людей, бо це все наші громадяни і кожне життя є безцінни». – Зазначив Віталій Загайний.

За підсумками зустрічі присутні домовились, що Львівська ОВА спільно з рідними захисників Маріуполя публічно звернуться до різних інституцій, зокрема до Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Організації Об’єднаних Націй, щодо евакуації полку «Азов» та цивільних українців.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook