До Дня Матері у театрі імені Марії Заньковецької відбулась урочиста академія
У неділю, 13 травня, у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбулась урочиста академія, присвячена Дню Матері.
У фойє театру школярі вручали матерям вітальні листівки, виготовлені власноруч.
Зі святом присутніх привітала керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська.
«Прийміть найщиріші вітання із цим теплим, головним у житті кожної мами святом. Скільки б нам не було років, для мами ми завжди діти. Дякуємо нашим мамам за щоденні найщиріші молитви і недоспані ночі. Дякуємо матерям, які виховали і сьогодні допомагають вистояти нашим захисникам на Сході України, хлопцям, які тримають небо над нами та зберігають нашу віру. Низько вклоняємось мамам, які на цій страшній війні втратили своїх синів. Нехай Господь береже усіх нас і наших дітей. Бо нема більшого щасті для мами, як щастя її дитини», - наголосила Маріанна Вільшинська.
У програмі мистецької частини заходу – виступи Народного ансамблю пісні і танцю «Писанка», зразкового ансамблю танцю «Квіти України», зразкової музичної студії «Джерело» центру творчості дітей та юнацтва Галичини, заслуженого ансамблю танцю України «Юність», заслужений ансамбль танцю України «Юність», переможців обласного фестивалю-конкурсу «І слово, і пісня, матусю, тобі»: Володимира Глушка, вокального ансамблю «Берегиня», дуету Любов Боднар та Ірина Левицька.
Окрім того, студенти Львівського коледжу культури і мистецтв виконали літературно-музичну композицію «Доля» за творами Тараса Шевченка.
Новини за темою
У Львівській філармонії відбувся концерт "Найдорожче у світі ім'я", присвячений Дню Матері
6 травня 2022
Вчора на камерній сцені Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відбувся концерт "Найдорожче у світі ім'я", присвячений Дню Матері. Серед глядачів було чимало жінок із різних областей України, які тимчасово проживають на території Львівщини. Про їх присутність на концерті потурбувався департамент з питань культури, національностей та релігій обласної військової адміністрації. "Одним із першочергових завдань для нас сьогодні є через культурно-мистецькі та навчально-просвітницькі заходи сприяти українізації тих громадян нашої країни, які, на жаль, розмовляють російською. Показуємо їм красу та силу рідного слова в поезії та пісні, залучаємо і дітей, і дорослих до різноманітних проєктів та акцій, які організовуємо на наших майданчиках та в місцях проживання вимушено переселених осіб. Концерти "Найдорожче у світі ім'я" та "Мамо, я люблю тебе" - щирий музично-пісенний подарунок солістів нашої філармонії для всіх жінок з нагоди Дня Матері. Нехай принесе нам трішки радості, підтримає, підбадьорить та підніме дух. Бо з піснею йдемо до перемоги!" - відзначила директорка департаменту Ірина Гаврилюк. У концерті брали участь заслужені артисти України Маріанна Лаба, Любов Фітьо, Василь Понайда, солісти Оксана Ковальова, Ніна Карпінець, Віталія Голубнича, Наталія Грановська, Станіслав Гоян. Автор та ведуча - Лілія Вікарук.
«Подаруй мамі радість»: на Львівщині закликають взяти участь у флешмобі до Дня матері
2 травня 2022
Традиційно в другу неділю травня в Україні відзначають День матері - свято, коли в кожній сім’ї вшановують своїх найрідніших матусь. Департамент освіти і науки Львівської ОВА пропонує в ці передсвяткові дні наповнити сторінки соцмереж теплом і любов’ю, тож запускає онлайн-флешмоб привітань та добрих справ, які подарують радість нашим найріднішим. «Досконалості та креативності немає меж. До прикладу, Ви можете привітати своїх матусь декламуванням віршів, оригінальним малюнком, виконанням пісні чи власноруч випеченим тістечком тощо. За бажанням поділіться результатами у коментарях під дописом департаменту у Фейсбуці, або на своїх сторінках, додаючи хештег #подаруй_мамі_радість. І пам’ятаймо, що любов і турбота про своїх найрідніших не повинна обмежуватись одним днем!», - зазначають у департаменті.
До львівського дитячого притулку завітав лідер гурту «СКАЙ», щоб підтримати евакуйованих дітей
15 березня 2022
Львівська область прийняла близько тисячі евакуйованих дітей з зони найактивніших бойових дітей – Луганщини, Донеччини, Київщини, Харківщини, Сумщини тощо. Дітей розселили в інтернатних закладах області та дитячих притулках. В один з дитячих притулків служби у справах дітей Львівської ОВА завітав соліст гурту «СКАЙ» Олег Собчук. Музикант поспілкувався з дітьми та дав невеличкий концерт, під час якого виконав найпопулярніші пісні гурту в супроводі гітари. Як розповіли працівники закладу, візит став несподіванкою не лише для дітей, а для усього персоналу. Станом на сьогодні в закладі перебувають діти з таких областей: Луганська, Харківська, Одеська, Запорізька, Черкаська та Львівська. Зараз у притулку діти від 3 до 18 років. Разом з тим, підтримати дітей вирішили актори театру «І люди, і ляльки». Юним глядачам з Лисичанська та зі Львова у Притулку для дітей на Левандівці поставили виставу «Мій золотий Синочок». Як розповів начальник служби у справах дітей Володимир Лис, зараз надзвичайно багато волонтерів та студентів вищих навчальних закладів міста взялись допомагати діткам у притулках. «Вони забавляють дітей, грають в ігри, розмовляють. У кожної дитини свій характер і свій пережитий досвід. Але на щастя, нам допомагає небайдужа молодь, яка бере на себе відповідальність за підтримку психологічного стану наших дітей», - зазначив він.
Львівська національна академія мистецтв святкує 75-річчя від дня заснування
17 грудня 2021
Сьогодні у Львівському палаці мистецтв відбулася Урочиста Вчена рада з нагоди 75-річчя заснування Львівської національної академії мистецтв. Учасників заходу привітала керівник апарату Львівської облдержадміністрації Ірина Шурпяк. Також вона зачитала привітання від імені Президента України Володимира Зеленського. «Приємно, що у закладі впроваджуються дієві сучасні підходи підготовки студентів, втілюється амбітні освітні проекти. Високо ціную зусилля академії пов’язані з інтеграцією України у європейський та світовий культурний простір. Хай здійснюються усі ваші творчі задуми, нехай свобода творчості і дух натхнення панують надалі. Бажаю колективу та студентам нових мистецьких перемог на благо України. Славетній академії – процвітання і розвитку”, - йдеться у привітанні Глави держави. Ірина Шурпяк відзначила подяками Міністерства культури та інформаційної політики, а також облдержадміністрації працівників Львівської національної академії мистецтв. Зазначимо, сьогодні о 17 год відбудеться «VIVAT ACADEMIA!» Виставка творів викладачів Львівської національної академії мистецтв у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького. Також у межах 75-ти річчя ЛНАМ заплановано ще два проєкти: виставка дипломних робіт випускників-магістрів 2021 р. (30 грудня, 15:00, галерея ЛНАМ) та онлайн-виставка творів викладачів кафедри академічного живопису ЛНАМ.
У Національному театрі імені Марії Заньковецької облаштували вхід з пандусом для осіб з інвалідністю
1 листопада 2021
Сьогодні у Національному театрі імені Марії Заньковецької відкрили після ремонту та реставрації окремий вхід з пандусом та санітарної кімнати для осіб з інвалідністю. Як повідомили у департаменті соціального захисту населення, проект реалізували у співпраці з Турецькою агенцією зі співробітництва та координації (ТІКА). На Львівщину для участі у відкритті заходу завітав куратор з турецької сторони Джунейт Есмер. Загальна вартість проєкту 850 тисяч гривень. “Впровадження елементів доступності для маломобільних груп населення передбачено в рамках реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 366-р. Безбар’єрність має стати новою суспільною нормою в Україні”, - повідомили у департаменті.
Освітня академія зібрала представників професійно-технічної освіти
13 вересня 2021
У стінах Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу розпочалася традиційна «Освітня академія». Цього разу дводенну сесію організували для заступників директорів із навчально-виробничої діяльності закладів професійно-технічної освіти. Під час академії директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска презентував учасникам заходу стратегію розвитку освіти Львівщини, зосередивши свою увагу на важливості промоції професійно-технічних закладів. «У закладі, де є хороша матеріальна база, кваліфіковані кадри та якісна навчальна програма, дитина може отримати кращі шанси на добре майбутнє. Треба змінювати свідомість молодих батьків, які за кілька років будуть обирати для своїх дітей навчальний заклад. Ми маємо унікальні по своїй суті заклади, які приваблюють молодь з інших регіонів. В новому законі про ліцеї забрали принцип територіальності. Гадаю в новому законі про профтехосвіту це також врахують. Прикро, але зараз галузь професійно-технічної освіти працедавці сприймають як джерело дешевої робочої сили. На жаль, у більшості представників нашого бізнесу досі домінує радянське мислення. А бізнес повинен розуміти, що їм уже зараз треба шукати обдарованих учнів, налагоджувати співпрацю профтехосвітою. Хто зробить це найшвидше - той виграє», - наголосив Олег Паска. За словами очільника департаменту, система професійно-технічної освіти зараз потребує заходів із підвищення престижності, а це у свою чергу тягне за собою потребу покращувати матеріально-технічну базу училищ. «У структурі видатків Програми розвитку освіти, ПТО посідає перші місця. Ми готові підтримувати ті заклади, які чогось прагнуть. Скажімо, у нас уже є позитивний приклад співпраці ІТ-кластера із училищем у підготовці спеціалістів, які в майбутньому працюватимуть на ІТ-галузь. Подібний приклад співпраці профтехосвіти із бізнесом є в Сокалі. Ми - за будь-які проекти, які спрямовані на розвиток закладів. Окрім того, важливою складовою є раціональне використання ресурсів наших закладів. Ця освітня академія покликана залучити до спільної роботи і заступників керівників, адже вони теж частина управлінської команди», - зазначив керівник відділу професійно-технічної освіти Іван Пикус. В межах академії заступників директорів професійних училищ, коледжів поділили на групи, де вони могли попрацювати над окремими темами на чолі із менторами. У програмі академії – презентації про компетенції керівника, потреби ринку праці Львівщини, напрацювання проектів тощо.
600 курсантів - першокурсників розпочали навчання у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
1 вересня 2021
Сьогодні, 1 вересня, День знань та початок нового навчального року відзначили у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. З цієї нагоди в одному з провідних вищих військових навчальних закладів відбулась урочиста академія. Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Російська агресія змінила ставлення українців до армії та війська. Кожен усвідомив, що бути військовим – це не виключно відпрацювання стройового кроку на площі чи теорія у навчальних аудиторіях. Це, насамперед, вміння і готовність зі зброєю в руках захищати свою Батьківщину, її територіальну цілісність, суверенітет, незалежність. Вступивши до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, ви вибрали право і честь навчатися в одному з найкращих військових закладів нашої держави. Водночас на ваших плечах є надзвичайно велика відповідальність - гідно дотримуватись тих стандартів, які встановили ваші попередники, такі Герої, як Тарас Матвіїв, Микита Яровий та інші воїни, які віддали найцінніше – своє життя заради кожного з нас, нашої мови, культури. Щоб ми мали право бути українцями на своїй землі»,- зазначив Андрій Годик, вітаючи першокурсників. Також він вручив подяки від імені голови Львівської ОДА керівникам відділів та викладацькому складу академії.
До Освітньої академії долучились керівники відділів освіти
14 травня 2021
На Львівщині триває Освітня академія. Цього разу впродовж двох днів у заході беруть участь керівники відділів освіти територіальних громад. Керівникам відділів освіти новостворених громад цікаво та пізнавально було почути про стратегію цифровізації закладів, роль освіти у формуванні зрілого покоління, нову українську школу від спікерів академії серед яких науковці, бізнесмени, урядовці тощо. «Під час такиз заходів як Освітня академія ми фокусуємось на розвитку освіти. Новопризначеним керівникам відділів освіти буде корисним досвідом обмінятись думками із колегами, почути їхнє бачення на ті ж проблеми, поділитись власними вміннями та знаннями. Тут можна дізнатись багато корисного, практичного, тут народжуються ідеї. Департамент тісно співпрацює із обласною комісією з питань освіти, адже ми всі налаштовані на один вектор – розвиток, покращення та вдосконалення галузі. Працюймо гуртом над спільною метою», - звернувся до учасників академії директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Під час доповіді щодо впровадження профільної освіти в Україні секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа акцентувала увагу на важливості впровадження профільної освіти в старшій школі. «Міжнародне дослідження продемонструвало, що наша освіта не є конкурентною на світовому ринку, треба щось змінити. Школа повинна готувати до життя. Вона має мотивувати. Сильна країна із високим ВВП може бути виключно тоді, коли є сильна освіта. Коли розвинені країни зробили свого часу на цьому акцент, то динаміка розвитку не примусила себе чекати. Старші класи одні із ключових. Багато є питань щодо профільної школи, адже це великий виклик, над яким треба серйозно попрацювати», - зазанчила Наталія Піпа. Впродовж заключного дня академії говоритимуть також про реалізацію освітньої політики в громадах, базові інструменти довіри в Інтернеті, про моніторинг та оцінку ефективності управління. «Ми добре розуміємо, що освіта потребує пріоритетного фінансування, без освіти ми далеко не знайдемо. Ті кошти, які зараз вкладають в освіту - це мало для розвитку. Для нас важливо співпрацювати із громадами, адже фахові люди на місцях знають про першочергові потреби потрібно. Фідбек від громад посприяє змінам», - наголосила голова обласної комісії з питань освіти Іванна Герус. Освітня академія дозволила також презентувати керівникам відділів нові можливості інноваційних платформ в системі освіти, що стосуються виявлення талантів дітей, контроль їхнього здоров’я, надання інформації щодо кар’єрних можливостей. Подібну академію планують організувати для вчителів шкіл уже влітку.
Львівська національна філармонія імені М. Скорика запрошує на концерт до Дня Матері
7 травня 2021
У другу неділю травня в Україні відзначають День матері. З цієї нагоди у Львівській національній філармонії імені М. Скорика відбудеться святковий концерт. Захід відбудеться 9 травня о 18:00 у концертному залі Людкевича Львівської національної філармонії. Для усіх матерів на сцені філармонії виступлять ансамбль «Високий Замок», гурт Ladies’ TRIO, солісти Анастасія та Микола Корнутяк, Василь Понайда, співачка РоНіка, дівочий гурт “Квіти”. Цей день є чудовою нагодою, щоб щиро подякувати усім матерям за любов, турботу і відданість. Львівська національна філармонія долучається до святкування та запрошує на подію з нагоди цього свята. Нагадаємо, що в неділю 9 травня о 16: 00 в Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького (Літній театр) відбудеться святковий концерт «Дударик мамі» https://loda.gov.ua/news?id=58863 Заходи відбудуться за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.
Капела «Дударик» запрошує на концерт до Дня матері у Парку культури
6 травня 2021
У неділю, 9 травня, о 16:00 в Парку культури та відпочинку їм. Б. Хмельницького (Літній театр) відбудеться святковий концерт «Дударик мамі». Директор та художній керівник «Дударика» Дмитро Кацал розповів, що у День матері капела виступатиме в супроводі естрадного оркестру та солістів. «Підготували веселу концертну програму українських і зарубіжних, народних і авторських, любовних і жартівливих пісень. Необійдеться без «перлинок» і цікавинок. Запасайтеся термосами з чаєм і каріматами, і гайда до нас: неділя, 16:00, Парк культури, літня сцена. Цей концерт Вам неодмінно сподобається!», - зазначив Дмитро Кацал.
Театр імені Юрія Дрогобича відсвяткував 80-річчя творчої діяльності
5 грудня 2020
У Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича відбувся ювілейний вечір з нагоди 80-річчя творчої діяльності "ТІ, ХТО ЗНІМАЮТЬ МАСКИ". Участь в урочистостях взяли заступник голови ОДА Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. З нагоди 80-річчя діяльності працівників театру нагородили грамотами Львівської обласної адміністрації та вручили подяки. Іван Собко привітав колектив театру з поважним ювілеєм: «Ось вже восьме десятиліття Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича є важливою сторінкою в історії вашого міста. Знаю, що протягом усіх цих років колектив театру гідно презентував національне мистецтво не лише у багатьох містах України, але й у багатьох європейських країнах. Цей рік видався непростим, та я щиро вірю, що в майбутньому ваша гастрольна географія лише розшириться. Сьогодні зі сцени театру ви продовжуєте доносити високе мистецтво до глядачів. Ви вражаєте їх своїм талантом та новими несподіваними творчими підходами. Переконаний, що за вашою натхненною працею стоїть високий професіоналізм. Та окрім високопрофесійних акторів, ваш театр – це ще й фахове керівництво та допоміжний персонал, праця яких часто недооцінена, але без якої функціонування театру неможливе. Тому висловлюю щиру подяку усім Вам! Прийміть сердечні вітання з нагоди поважного ювілею - 80 річчя діяльності театру. Зичу вам творчої наснаги та сил. Нехай цьогорічний ювілей надихне Вас на нові здобутки та звершення!» Довідково: Драматичний театр у Дрогобичі був заснований після входження західноукраїнських земель до складу УРСР у 1939 році. Першу трупу театру було укомплектовано з місцевих акторів-аматорів та випускників Київського театрального інституту і Дніпропетровського театрального училища. Академічний статус був присвоєний театрові на честь 70-ліття колективу і за здобутки на театральній ниві. Театр активно гастролює. З мистецтвом Дрогобицького театру знайомі глядачі багатьох міст України. Колектив побував також у містах Прибалтики, Білорусі, у США, словацьких містах Кошіце, Пряшів, Польщі. У репертуарі Львівського обласного академічного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича — твори української та світової драматургійної класики, обробки фольклору, сучасні п'єси. Директор театру – заслужений діяч мистецтв України Микола Гнатенко.
Львівському академічному обласному театру ляльок – 75 років
12 Червня 2020
Академічний обласний театр ляльок відзначає 75 років із дня створення. З ювілеєм колектив театру привітав заступник голови Іван Собко: «Театр ляльок – це унікальна можливість для дітей та дорослих поринути в світ казок і фантазій. Це мистецька платформа, яка вміє говорити з дитиною доступною мовою. Це місце, де для дітей оживають казки, які вони слухають перед сном. Я сам досить часто воджу своїх дівчаток на вистави. Їм дуже подобається. Прийміть найщиріші вітання з таким поважним ювілеєм. Натхнення Вам для реалізаіції всіх Ваших проєктів, вдячних глядачів та овацій». Львівський театр ляльок було засновано 12 червня 1945 року. Першим головним режисером театру була Антоніна Мацкевич – учениця видатного українського митця-реформатора, режисера та актора Леся Курбаса, аперший театральний сезон відкрився у квітні 1946 році прем’єрою вистави “Івасик - Телесик”. 75 років діяльності Театру – це: - 200 постановок вистав; - 30 оригінальних вистав кожного театрального сезону, більшість яких виконується на театральних сценах упродовж 10-20 років; - 60 тисяч глядачів міста та області, що переглядають вистави впродовж театрального сезону; - активна гастрольна діяльність регіонами України, а також Польщі, Югославії, Чехії, Литви, Латвії, Естонії, Узбекистану, Таджикистану. Львівський обласний театр ляльок – учасник та переможець ряду престижних вітчизняних та Міжнародних театральних фестивалів. Головними пріоритетами театру впродовж останніх років є розвиток якісного мистецького та універсального контенту для сімейної аудиторії. Окрім репертуарної програми показів, театр пропонує чимало супутніх подій. Це майстер-класи з театрального мистецтва, освітні події, сімейні свята та вечірки, екскурсії театром, читки п’єс. Також запроваджено послугу перегляду вистав у перекладі іноземними мовами за допомогою мобільного додатку.