600 курсантів - першокурсників розпочали навчання у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
Сьогодні, 1 вересня, День знань та початок нового навчального року відзначили у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. З цієї нагоди в одному з провідних вищих військових навчальних закладів відбулась урочиста академія.
Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.
«Російська агресія змінила ставлення українців до армії та війська. Кожен усвідомив, що бути військовим – це не виключно відпрацювання стройового кроку на площі чи теорія у навчальних аудиторіях. Це, насамперед, вміння і готовність зі зброєю в руках захищати свою Батьківщину, її територіальну цілісність, суверенітет, незалежність. Вступивши до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, ви вибрали право і честь навчатися в одному з найкращих військових закладів нашої держави. Водночас на ваших плечах є надзвичайно велика відповідальність - гідно дотримуватись тих стандартів, які встановили ваші попередники, такі Герої, як Тарас Матвіїв, Микита Яровий та інші воїни, які віддали найцінніше – своє життя заради кожного з нас, нашої мови, культури. Щоб ми мали право бути українцями на своїй землі»,- зазначив Андрій Годик, вітаючи першокурсників.
Також він вручив подяки від імені голови Львівської ОДА керівникам відділів та викладацькому складу академії.
Новини за темою
Львівська національна академія мистецтв святкує 75-річчя від дня заснування
17 грудня 2021
Сьогодні у Львівському палаці мистецтв відбулася Урочиста Вчена рада з нагоди 75-річчя заснування Львівської національної академії мистецтв. Учасників заходу привітала керівник апарату Львівської облдержадміністрації Ірина Шурпяк. Також вона зачитала привітання від імені Президента України Володимира Зеленського. «Приємно, що у закладі впроваджуються дієві сучасні підходи підготовки студентів, втілюється амбітні освітні проекти. Високо ціную зусилля академії пов’язані з інтеграцією України у європейський та світовий культурний простір. Хай здійснюються усі ваші творчі задуми, нехай свобода творчості і дух натхнення панують надалі. Бажаю колективу та студентам нових мистецьких перемог на благо України. Славетній академії – процвітання і розвитку”, - йдеться у привітанні Глави держави. Ірина Шурпяк відзначила подяками Міністерства культури та інформаційної політики, а також облдержадміністрації працівників Львівської національної академії мистецтв. Зазначимо, сьогодні о 17 год відбудеться «VIVAT ACADEMIA!» Виставка творів викладачів Львівської національної академії мистецтв у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького. Також у межах 75-ти річчя ЛНАМ заплановано ще два проєкти: виставка дипломних робіт випускників-магістрів 2021 р. (30 грудня, 15:00, галерея ЛНАМ) та онлайн-виставка творів викладачів кафедри академічного живопису ЛНАМ.
Освітня академія зібрала представників професійно-технічної освіти
13 вересня 2021
У стінах Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу розпочалася традиційна «Освітня академія». Цього разу дводенну сесію організували для заступників директорів із навчально-виробничої діяльності закладів професійно-технічної освіти. Під час академії директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска презентував учасникам заходу стратегію розвитку освіти Львівщини, зосередивши свою увагу на важливості промоції професійно-технічних закладів. «У закладі, де є хороша матеріальна база, кваліфіковані кадри та якісна навчальна програма, дитина може отримати кращі шанси на добре майбутнє. Треба змінювати свідомість молодих батьків, які за кілька років будуть обирати для своїх дітей навчальний заклад. Ми маємо унікальні по своїй суті заклади, які приваблюють молодь з інших регіонів. В новому законі про ліцеї забрали принцип територіальності. Гадаю в новому законі про профтехосвіту це також врахують. Прикро, але зараз галузь професійно-технічної освіти працедавці сприймають як джерело дешевої робочої сили. На жаль, у більшості представників нашого бізнесу досі домінує радянське мислення. А бізнес повинен розуміти, що їм уже зараз треба шукати обдарованих учнів, налагоджувати співпрацю профтехосвітою. Хто зробить це найшвидше - той виграє», - наголосив Олег Паска. За словами очільника департаменту, система професійно-технічної освіти зараз потребує заходів із підвищення престижності, а це у свою чергу тягне за собою потребу покращувати матеріально-технічну базу училищ. «У структурі видатків Програми розвитку освіти, ПТО посідає перші місця. Ми готові підтримувати ті заклади, які чогось прагнуть. Скажімо, у нас уже є позитивний приклад співпраці ІТ-кластера із училищем у підготовці спеціалістів, які в майбутньому працюватимуть на ІТ-галузь. Подібний приклад співпраці профтехосвіти із бізнесом є в Сокалі. Ми - за будь-які проекти, які спрямовані на розвиток закладів. Окрім того, важливою складовою є раціональне використання ресурсів наших закладів. Ця освітня академія покликана залучити до спільної роботи і заступників керівників, адже вони теж частина управлінської команди», - зазначив керівник відділу професійно-технічної освіти Іван Пикус. В межах академії заступників директорів професійних училищ, коледжів поділили на групи, де вони могли попрацювати над окремими темами на чолі із менторами. У програмі академії – презентації про компетенції керівника, потреби ринку праці Львівщини, напрацювання проектів тощо.
До Освітньої академії долучились керівники відділів освіти
14 травня 2021
На Львівщині триває Освітня академія. Цього разу впродовж двох днів у заході беруть участь керівники відділів освіти територіальних громад. Керівникам відділів освіти новостворених громад цікаво та пізнавально було почути про стратегію цифровізації закладів, роль освіти у формуванні зрілого покоління, нову українську школу від спікерів академії серед яких науковці, бізнесмени, урядовці тощо. «Під час такиз заходів як Освітня академія ми фокусуємось на розвитку освіти. Новопризначеним керівникам відділів освіти буде корисним досвідом обмінятись думками із колегами, почути їхнє бачення на ті ж проблеми, поділитись власними вміннями та знаннями. Тут можна дізнатись багато корисного, практичного, тут народжуються ідеї. Департамент тісно співпрацює із обласною комісією з питань освіти, адже ми всі налаштовані на один вектор – розвиток, покращення та вдосконалення галузі. Працюймо гуртом над спільною метою», - звернувся до учасників академії директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Під час доповіді щодо впровадження профільної освіти в Україні секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа акцентувала увагу на важливості впровадження профільної освіти в старшій школі. «Міжнародне дослідження продемонструвало, що наша освіта не є конкурентною на світовому ринку, треба щось змінити. Школа повинна готувати до життя. Вона має мотивувати. Сильна країна із високим ВВП може бути виключно тоді, коли є сильна освіта. Коли розвинені країни зробили свого часу на цьому акцент, то динаміка розвитку не примусила себе чекати. Старші класи одні із ключових. Багато є питань щодо профільної школи, адже це великий виклик, над яким треба серйозно попрацювати», - зазанчила Наталія Піпа. Впродовж заключного дня академії говоритимуть також про реалізацію освітньої політики в громадах, базові інструменти довіри в Інтернеті, про моніторинг та оцінку ефективності управління. «Ми добре розуміємо, що освіта потребує пріоритетного фінансування, без освіти ми далеко не знайдемо. Ті кошти, які зараз вкладають в освіту - це мало для розвитку. Для нас важливо співпрацювати із громадами, адже фахові люди на місцях знають про першочергові потреби потрібно. Фідбек від громад посприяє змінам», - наголосила голова обласної комісії з питань освіти Іванна Герус. Освітня академія дозволила також презентувати керівникам відділів нові можливості інноваційних платформ в системі освіти, що стосуються виявлення талантів дітей, контроль їхнього здоров’я, надання інформації щодо кар’єрних можливостей. Подібну академію планують організувати для вчителів шкіл уже влітку.
Маркіян Мальський привітав військовослужбовців із Днем Збройних Сил
6 грудня 2019
У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулись урочисті заходи з нагоди Дня Збройних Сил України. Військових привітав голова Львівської ОДА Маркіян Мальський. Також очільник області відзначив військових подяками та цінними подарунками облдержадміністрації за сумлінне виконання службових обов’язків, особистий внесок у зміцнення обороноздатності країни під час виконання завдань у зоні проведення операції Об’єднаних сил та з нагоди Дня Збройних Сил України. У межах заходу відбувся святковий концерт. Нагадаємо, що сьогодні в межах відзначення Дня Збройних Сил України, новітніх Героїв вшанували на Личаківському кладовищі, також мешканці області помолились за захисників у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, де опісля на площі біля храму відбувся виступ оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
В Академії сухопутних військ відзначили День Збройних Сил України
6 грудня 2019
У День 28-ї річниці Збройних Сил України у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулись урочисті заходи. Військовослужбовці та працівники академії разом із першим заступником голови Львівської обласної державної адміністрації Василем Лозинським, головою Львівської обласної ради Олександром Ганущиним, заступником міського голови міста Львова Андрієм Москаленком, представниками Збройних сил Королівства Данії, Канади та ФРН, представниками громадськості й духовенства, вшанували загиблих Героїв. Зокрема присутні вшанували пам’ять 63 випускників та військовослужбовців академії. Також сьогодні відбудеться покладання квітів та запалення лампадок на могилах борців за незалежність України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища та святкова Літургія у Гарнізонному храмі Петра і Павла.
День матері на Львівщині відзначають урочистою академією
12 травня 2019
У неділю, 12 травня, у Палаці залізничників відбулась урочиста академія, присвячена Дню Матері. Гостей заходу вітали школярі, які вручали жінкам святкові листівки, виготовлені власноруч. «Ви даєте нам життя. У найтемнішу ніч ви своїм промінчиком виводите нас на вірну дорогу. Ви в час війни даєте силу боронити рідну землю. У найтяжчу хвилину ви поруч – розрадите, підкажете, допоможете. Скільки б нам не було років, для мами ми завжди діти. Низько вклоняюсь Вам. Так, як ви можете навчити любити Україну не зможе ніхто. Виплекайте у ваших дітях ту велику любов, яка до вас повернеться сторицею», – наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка у своєму вітальному слові. У програмі мистецької частини заходу – виступи Львівської державної академічної чоловіча хорова капела «Дударик», вихованців Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, солістів, читців та ін.
На Львівщині урочисто відзначили 90-річчя створення ОУН
3 лютого 2019
Сьогодні, 3 лютого, у Львівській національній філармонії відбулись урочистості з нагоди відзначення 90–річчя Організації українських націоналістів. Присутніх привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка. “Ми, галичани, несемо особливу відповідальність за традицію українських воїнів, бо основоположники Організації Українських Націоналістів мають коріння тут, на Львівщині. Євген Коновалець родом із Зашкова, Андрій Мельник з Волі Якубової, недалеко від нас, на Франківщині, народжений Степан Бандера та інші герої. У найважчі часи патріоти, люди твердої волі зібрались із вірою, що Україна була, є і буде. Люди об’єднались у непростих умовах і це дало велику віру, що наша країна має відродитись. Ми, українці ХХІ століття, захищаємо нашу незалежність не просто на словах, а є свідками того, як тисячі воїнів взяли у руки зброю, щоб оборонити землю. Ми маємо чим гордитись, спільно відродили нашу армію, повернули церкву і робимо усе, щоб держава стала могутнішою”, - зазначив очільник області. На виконання Указу Президента України Олег Синютка вручив ордени «За мужність» III ступеня Ігорю Руднику, члену ГО “Всеукраїнська організація Самооборона Майдану”, а також учаснику Революції Гідності Михайлу Ліоненку. Окрім того очільник області спільно з істориком Миколою Посівничем вручили Бронзового хреста Заслуги Шефу головного військового штабу УПА, генералу Олексі Гасину, псевдо «Лицар». Нагороду отримала донька та внук генерала. Із вітальним словом також виступив голова Організації українських націоналістів Богдан Червак. “Вся історія України – це історія визвольних змагань нації за державність, однак особливе місце посідає історія боротьби під проводом ОУН, жоден інший етап боротьби народу за державність не був таким чисельним, організованим і натхненим як період діяльності Організації українських націоналістів. Сьогодні ми стали на правильний шлях. Ми є спадкоємцями не лише слави героїв, але й їхньої справи і запевняємо попередників, що ми йдемо їхнім шляхом і обов’язково переможемо”, - наголосив Богдан Червак. У межах урочистої академії прозвучали музичні твори у виконанні Державної заслуженої хорової капели України «Трембіта» та інших виконавців.
Урочистою академією в театрі опери та балету завершилось відзначення Дня Соборності
22 січня 2019
Сьогодні, 22 січня, Львівщина відзначає День Соборності України, а також сторіччя проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР. Заходи відбувалися упродовж дня і завершилися урочистою святковою академією у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Розпочався захід спільним виконанням Гімну України. Участь в мистецькому дійстві взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, громадські та культурні діячі, духовенство, військові. «Наші прадіди 100 років тому зробили неймовірне. Вони об’єднали Українську землю від Лемківщини і до Кубані. І, напевне, біда їхня була в тому, що вони не мали прикладу соборності, бо давно вже канули у століття Київська Русь і Галицько-Волинське князівство, і Гетьманщина. І тоді вони розпустили українські полки, бо не розуміли, що сильна держава тільки тоді, коли має сильну армію. Вони не приділили увагу тому, аби Митрополит Київський через 230 років повернувся до Києва. Сьогодні ми маємо їхній приклад. Приклад героїзму, приклад невдач, приклад того, якою великою має бути воля до перемоги. І сьогодні ми маємо це зробити – ми мусимо перемогти. Збудувати соборну самостійну Українську державу.», - зазначив Олег Синютка. На виконання Указу Президента України очільник Львівщини вручив державні нагороди за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю тринадцятьом мешканця Львівської області, серед яких: громадські діячі, працівники культури, науковці, журналісти. «100 років тому відкрилась нова сторінка буття українського народу. З тих пір єдність Української держави перестала бути лише мрією, а втілилась у політичний і правовий документ. Утім, від документу до утвердження державності велика дистанція. Акт Злуки був радше декларацією намірів, ніж відображенням реального стану речей, що й засвідчили подальші втрати. Проте вірогідність цього акту наші батьки й діди не ставили під сумнів. Сьогодні ми мусимо тверезо озирнутись на тих 100 років і скласти іспит сумління. Ми мусимо стати державним народом. Це означає вміння відрізнити важливе від другорядного. Кожна велика дорога складається з маленьких кроків», - наголосив проректор УКУ, колишній політв’язень Мирослав Маринович. У мистецькій частині академії дарували свою творчість усім присутнім балет Ірини Мазур "Життя", Оксана Білозір, Павло Табаков, Піккардійська Терція, Олександр Божик, Христина Соловій, октет «Орфей» та інші.
На Львівщині відзначили річницю заснування Наукового товариства імені Шевченка
13 жовтня 2018
Сьогодні, 13 жовтня, в актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась урочиста академія з нагоди 145-річчя заснування Наукового товариства імені Шевченка. Урочистості розпочались із виконання Державного Гімну України та вітання Президента України Петра Порошенка. У святкуванні взяв участь голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Ми є свідками історичних подій. Сьогодні повернення єдиної помісної церкви важко переоцінити. Важливо, щоби ми розуміли: ми повертаємо своє, бо держава стала міцнішою. Наше завдання не дозволити збити нашу країну з правильного курсу. Якщо дивитись у завтрішній день нашої держави, нашої нації мова була, є і буде визначальним чинником. Тому роль Наукового товариства Імені Шевченка є в цьому процесі надзвичайно важливою. Наш наступний поступ буде спільними зусиллями утвердження української науки, культури та самобутності української нації», - звернувся до усіх присутніх Олег Сиютка. Окрім того,за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди 145-річчя від дня створення Наукового товариства імені Шевченка сімох науковців нагородили Почесною грамотою облдержадміністрації. Довідково: Наукове товариство ім. Шевченка (НТШ) - перша українська національна академія наук. Упродовж більшої частини історії НТШ його структуру визначали три секції: Історично-філософська, Філологічна та Математично-природописно-лікарська. НТШ в Україні об'єднує понад 1400 вчених, які зосереджені в 6 секціях та 35 різнопрофільних комісіях, що надає Товариству універсальний академічний статус.
На Львівщині стартував освітній курс інновацій "Академія директорів"
20 Червня 2018
Cьогодні, 20 червня, розпочався триденний освітній курс інновацій в управлінні школою "Академія директорів-2018". Впродовж трьох днів (з 20 по 22 червня) директори загальноосвітніх шкіл Львівщини обговорюватимуть актуальні проблеми керівництва школою, ділитимуться власним позитивним досвідом. Серед гостей форуму, який сьогодні урочисто відкрили, знані експерти з питань менеджменту, управління персоналом, комунікацій, фандрайзингу та розвитку креативного мислення. Старт «Академії директорів» дав голова Львівської ОДА Олег Синютка. «Кожен з вас щодня бере на себе велику відповідальність. Кожен на своєму місці робить те, що йому під силу. Кому як не вам треба міняти в головах українців, особливо дітей, сприйняття себе в державі. Адже ці діти завтра будуть будувати нашу державу. Ми усі доклали багато зусиль, щоб розвернути країну на шлях до Європи. Нам це коштувало життів найкращих українців. Якщо ми свідомі того, що НАТО та ЄС - це ті речі, які будуть визначальними для України, то нам треба разом йти до спільної мети. Окрім того, приємно чути, що Міністерство освіти до нас прислухається. Сьогодні є можливість впливати на реформи, а з вашою допомогою ми ці реформи доведем до кінця. Те, що ви запропонуєте буде почуте і втілене», - наголосив Олег Синютка. У програмі «Академії» - визначення актуальних проблем сучасної освіти, авторські лекції, дискусійні панелі, майстер-класи та тренінгові сесії за участю фахівців-практиків та кваліфікованих тренерів. Зазначимо, проект реалізовує департамент освіти і науки Львівської ОДА у співпраці з ГО «Центр соціальних інновацій».
До Дня Матері у театрі імені Марії Заньковецької відбулась урочиста академія
13 травня 2018
У неділю, 13 травня, у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбулась урочиста академія, присвячена Дню Матері. У фойє театру школярі вручали матерям вітальні листівки, виготовлені власноруч. Зі святом присутніх привітала керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська. «Прийміть найщиріші вітання із цим теплим, головним у житті кожної мами святом. Скільки б нам не було років, для мами ми завжди діти. Дякуємо нашим мамам за щоденні найщиріші молитви і недоспані ночі. Дякуємо матерям, які виховали і сьогодні допомагають вистояти нашим захисникам на Сході України, хлопцям, які тримають небо над нами та зберігають нашу віру. Низько вклоняємось мамам, які на цій страшній війні втратили своїх синів. Нехай Господь береже усіх нас і наших дітей. Бо нема більшого щасті для мами, як щастя її дитини», - наголосила Маріанна Вільшинська. У програмі мистецької частини заходу – виступи Народного ансамблю пісні і танцю «Писанка», зразкового ансамблю танцю «Квіти України», зразкової музичної студії «Джерело» центру творчості дітей та юнацтва Галичини, заслуженого ансамблю танцю України «Юність», заслужений ансамбль танцю України «Юність», переможців обласного фестивалю-конкурсу «І слово, і пісня, матусю, тобі»: Володимира Глушка, вокального ансамблю «Берегиня», дуету Любов Боднар та Ірина Левицька. Окрім того, студенти Львівського коледжу культури і мистецтв виконали літературно-музичну композицію «Доля» за творами Тараса Шевченка.
Відзначення Дня Соборності завершилося урочистою академією в театрі опери та балету
22 січня 2018
Сьогодні, 22 січня, Львівщина відзначає День Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки. Заходи із вшанування відбувалися упродовж дня і завершилися урочистою святковою академією у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Розпочалась академія спільним виконанням Гімну України. На урочистості завітав і голова Львівської ОДА Олег Синютка. "Cьогодні особливий день української історії. Ми звикли відзначати цей день як День Соборності українських земель. Але саме сьогодні потрібно по-особливому наголосити, що 100 років тому було проголошено Україну самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною державою, як продовження історії Київської Русі, Галицько-Волинського князівства та Гетьманщини. Останнє століття нашої історії – це століття битв та перемог, що цеглинка за цеглинкою складалися у фундамент нашої сьогоднішньої боротьби з нашим одвічним ворогом – Росією. Україна ХХІ століття винесла уроки зі своєї історії та боротьби за державність. Ми пишаємось героями Крут, Українською Повстанською армією та сучасною вишколеною боєздатною армією", - наголосив Олег Синютка. На виконання Указу Президента України очільник області вручив державні нагороди громадським діячам, працівникам культури, науковцям, журналістам та спорстменам за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю. «Нинішнє свято – День Соборності Україні – це надбання народу. І саме народ має вирішувати свою долю. Наші солдати вірять в свій народ і відчувають його підтримку. Збройні сили, завдяки народові стали сильними. І стануть ще сильнішими. Ми обов’язково повернемо свою землю, коли будемо разом. Коли народ і армія буде разом – будемо бачити нашу державою квітучою і найкращою, бо ми українці, нам ділити нічого», - зазначив герой України генерал Андрій Ковальчук. У мистецькій частині академії дарували свою творчість капела «Дударик», балет Ірини Мазур "Життя", Руслана Лижичко, Оксана Муха у дуеті із Зеновієм Мендюхом, октет «Орфей»,Тарас Петриненко та «Плач Єремії».