Делегація Львівщини поклала квіти до пам’ятника Тарасу Шевченкові в Узбекистані
Сьогодні, 16 травня, делегація зі Львівської області на чолі із головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою поклали квіти до пам'ятника Кобзареві у м. Ташкент, Республіка Узбекистан.
Погруддя Кобзареві у столиці Узбекистану споруджено на вулиці, що носить ім'я Тараса Шевченка, на тлі панно, розміщеного на стіні одного з корпусів школи № 110, яка теж названа ім'ям Шевченка.
Також представники області зустрісь із українською національною спільнотою, яка проживає на території Узбекистану.
Нагадаємо, делегації Львівщини із робочим візитом перебуває в Республіці Узбекистан.
Новини за темою
Узбецьким туроператорам та профспілкам презентували курортні пропозиції Львівщини
29 вересня 2021
В межах візиту делегації із Львівщини в Самаркандську область Республіки Узбекистан, 24 вересня, відбулась презентація туристичних та курортних пропозицій регіону для узбецьких туристів, а також промоційного відео про Львівщину з акцентом на оздоровчий туризм. Зустріч із туристичним бізнесом та профспілками відбулась у Міжнародному університеті туризму «Шовковий шлях», під час якої керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака розповіла про можливості санаторно-курортних та готельно-рекреаційних комплексів Львівщини, зокрема – Славська, Трускавця, Моршина, Східниці. Пропозиціями відпочинку у Карпатах поділився під час презентації Володимир Бега, голова Славської селищної ради. «Можу сміливо стверджувати про високий попит з узбецької сторони на оздоровлення та відпочинок на курортах Львівщини. Під час зустрічі обговорили питання, які покращать співпрацю. Зокрема необхідно напрацювати ресурс оперативного обміну інформації щодо наявності місць в санаторно-курортних та готельних комплексах, їх вартості, прямі контакти із львівськими туроператорами, а також прямого авіасполучення між Самаркандом та Львовом. Важливо здійснювати промоційні кампанії для двостороннього обміну туристичними потоками, що дозволить на довготривалій основі забезпечити зацікавлення авіакомпанії в прямому авіасполученню», – зазначила Наталя Табака. Слід також відзначити сучасну матеріально-технічну бачу університету, де готують фахівців для туристичного ринку. Під час візиту домовились із радницею ректора з міжнародних питань Алією Аспановою щодо співпраці із навчальними закладами Львівщини, які здійснюють підготовку за напрямом туризм. На виконання заходів Дорожньої карти про співпрацю між Львівською та Самаркандською областями заплановані двосторонні пропорційні заходи. Серед них презентації культури, традицій та туристичних магнітів двох регіонів у Львові та Самарканді відповідно.
Делегація з Львівщини презентує економічний потенціал області у Республіці Узбекистан
23 вересня 2021
Сьогодні, 23 вересня, розпочався візит делегації із Львівщини на чолі із головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким в Самаркандську область Республіки Узбекистан. Перша зустріч учасників делегації відбулась у приміщенні Посольства України. Тут Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Узбекистан Миколою Дорошенком. В межах зустрічі очільник області ознайомив присутніх з економічним потенціалом Львівщини. Також, відбулась зустріч з першим заступником хокіма Самаркандської області Жамшедом Ураковим в межах якої Львівська та Самаркандська області підписали «ДОРОЖНЮ КАРТУ». Це документ, який передбачає реалізацію заходів спрямованих на подальше розширення торгово-економічного і культурно-гуманітарного співробітництва. Окрім цього, під час зустрічі обговорили відкриття прямого авіасполучення між Львовом та Самаркандом через авіакомпанію-лоукостер «Air Marakanda». Також для налагодження підприємницької та культурної співпраці сторони вирішили організувати спільний бізнес-форум Львівської і Самаркандської областей у Львові у грудні цього року, а також провести дні культури Самаркандської області на Львівщині. Окрім цього, офіційна делегація з представниками бізнес-середовища Львівщини побувала на двох провідних підприємствах, де ознайомились із виробничими потужностями та процесами. - СП ТОВ «UZ TRUCK AND BUS MOTORS», що є виробником великовантажної та пасажирської техніки MAN і Sinotruk в Центрально азіатському регіоні. - Компанія «SAG Gilamlar» - підприємство з виробництва килимових покриттів і килимів, відкрите у 2000 році. Пройшло довгий шлях від невеликої ткацької фабрики до передового підприємства, яке займає лідируючі позиції в Середній Азії. Зазначимо, що візит делегації Львівщини в Узбекистан триватиме до 25 вересня.
Делегація з Узбекистану зацікавлена медичним та оздоровчим туризмом на території Львівщини
15 серпня 2021
З ознайомчим візитом у Львівській області перебуває делегація з Узбекистану. З іноземними партнерами зустрілася делегація Львівської облдержадміністрації. Зокрема, керівництво управління туризму та курортів, департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва. До складу іноземної делегації входять: Шухрат Ісакулов, радник директора «Офісу Шовковий Шлях» UNWTO Міністерства туризму і спорту Республіки Узбекистан, а також Ділшод Нарзикулов, заступник начальника головного управління туризму і спорту Самаркандської області. Шухрат Ісакулов ознайомив із принципами реформування сфери туризму в Узбекистані. Він розповів про дотації для галузі з боку держави, моніторинг туристичного збору, що надходить до спецфонду державного бюджету, а також досвід у податковому регулюванні у сфері сільського туризму. Пан Ісакулов запросив бізнес галузі гостинності Львівщини взяти участь у Ташкентському міжнародному туристичному ярмарку, що відбудеться у листопаді. Своєю чергою, область запропонувала розпочати обмін студентами між двома країнами, щоб вивчати культуру одне одного, і тим самим поліпшувати взаємовідносини Узбекистану та України. «Запропонували провести обмін студентами, а також двосторонні промоційні візити. Дуже зацікавив наших узбецьких партнерів медичний туризм Львівщини, вони добре знають Трускавець і пропонують провести промо-кампанію оздоровниць Львівщини для узбецької молоді. Ми ж запросили делегацію туристичного бізнесу з Узбекистану взяти участь у Міжнародному форумі медичного та оздоровчого туризму», – відзначила Наталя Табака, керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА. Нагадаємо, що Міжнародний форум медичного та оздоровчого туризму відбудеться на Львівщині упродовж 17-18 вересня.
Посол Узбекистану Алішер Курманов ознайомився із туристичними можливостями Трускавця
23 Червня 2021
Медичний туризм – головна тема робочої зустрічі, що відбулась днями у Трускавці з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Курмановим. Про туристичні можливості курортного регіону розповідали міський голова Трускавця Андрій Кульчинський і начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака. «Реабілітація та оздоровлення на Львівщині стають знову доступними для іноземних туристів. Їх приваблює якість медичних та курортних послуг, комфортний клімат та рівень сервісу, які попри основні, пропонують спеціальні постковідні програми для відновлення організму, - наголошує Наталя Табака. - Але чи не найбільший плюс – це природні можливості, на яких базуються наші курорти та санаторії». Алішер Курманов особисто відвідав ряд санаторіїв, поспілкувався з готельєрами курорту та представниками клініки відновного лікування професора Козявкіна, відвідав парк та бюветі. З перевагами відпочинку у Трускавці уже знайомі чимало узбеків, але їх кількість може зрости в рази, якщо забезпечити належне авіасполучення Ташкента та Самарканда зі Львовом, посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу про можливості Трускавця в Узбекистані, організувати прес-тури, активізувати туристичну співпрацю.
Відомі спортсмени Львівщини продекламували вірші Кобзаря (ВІДЕО)
9 березня 2021
Сьогодні, 9 березня, Львівщина відзначає 207-річницю з дня народження Тараса Шевченка. Зокрема, до відзначення Шевченківських днів долучилися відомі спортсмени області, переможці світових та континентальних змагань. Так, уривок з поеми-послання «І мертвим, і живим, і ненародженим...» декламували багаторазовий чемпіон України з водного поло (ВК «Динамо» Львів), чемпіонка Європи з вільної боротьби Оксана Лівач, бронзовий призер чемпіонату світу до 23 років з вільної боротьби Данило Стасюк, чемпіонка світу з блискавичних та швидких шахів Аня Музичук, чемпіонка світу з класичних шахів Марія Музичук, багаторазовий чемпіон України з волейболу (ВК «Барком-Кажани» Львів) Юрій Семенюк, чемпіон Європи з карате серед чоловіків Станіслав Горуна та багаторазова чемпіонка України з велосипедного спорту на треку Соломія Лукачук. Додамо, що сьогодні також пам'ять Кобзаря вшанували у Львові. Представники влади разом з громадськістю поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку. Усі присутні, у супроводі хорової капели «Дударик», спільно виконали «Реве та стогне Дніпр широкий».
Максим Козицький разом з громадськістю вшанував пам'ять Великого Кобзаря
9 березня 2021
Сьогодні, 9 березня, Львівщина урочисто відзначає 207-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Разом із громадськістю представники влади поклали квіти до пам’ятника Кобзарю, що у центрі Львова. Усі присутні, у супроводі хорової капели «Дударик», спільно виконали «Реве та стогне Дніпр широкий». «Постать Тараса Шевченка вже давно стала національним символом України. Сьогодні, коли ми відзначаємо 207-річницю від дня його народження, здавалося б, ми знаємо усе про нього та його творчість. Але феномен Шевченка у тому, що щоразу, коли повертаємося до його постаті і творчості, завжди відкриваємо щось нове. Шевченко ніколи не перестає вражати і захоплювати. Особливо, коли перестаєш дивитися на нього крізь призму канонів і шаблонів. І такий сучасний погляд на Тараса Шевченка аж ніяк не применшує його геніальності. А навпаки робить його ще актуальнішим, ще важливішим. Адже його слова - це те, що ніколи не дасть заснути нашій совісті і честі», - зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький. Також у межах святкувань біля пам’ятника великому українцю провели флешмоб «Шевченківські читання». Студенти Львівського фахового коледжу культури та мистецтв декламували вірші Тараса Шевченка.
До річниці перепоховання Тараса Шевченка Львівська філармонія представить два унікальні відеозаписи
21 травня 2020
22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Шевченка із Петербурга до Канева, на Чернечу гору. З тих пір саме ця дата вважається пам’ятною, адже поховали видатного українця згідно із його Заповітом. З нагоди річниці цього дня Львівська національна філармонія презентуватиме два архівних відеозаписи кращих сучасних музичних творів українських композиторів, присвячених Тарасові Шевченку, записаних у виконанні музикантів та колективів філармонії. Першою з них стане симфонія-реквієм «Праведная душе» львівської композиторки Богдани Фроляк. Твір написаний для мішаного хору, солістів та симфонічного оркестру на тексти Тараса Шевченка. У 2017 році за цю композицію, а також хорову кантату «Цвіт» та камерно-вокальний твір «Присниться сон мені» Б. Фроляк отримала престижну державну нагороду – Шевченківську премію. Друга композиція була написана до 200-річчя із Дня народження поета – це «Страсті за Тарасом» Євгена Станковича. Цей твір відкривав міжнародний фестиваль «Віртуози» у 2014 році, тому презентація композиції матиме у ці травневі дні подвійне значення, адже вже за кілька днів стартуватимуть 39-ті «Віртуози» у новому форматі онлайн-маратону. У 2020 році вони будуть приурочені 250-річчю Бетховена. Транслюватимуться записи на вулицю Чайковського та на офіційному YouTube-каналі Львівської національної філармонії 22 та 23 травня відповідно. Трансляція розпочнеться о 18 годині. Детальну інформацію про подію можна знайти офіційному сайті Львівської національної філармонії. Офіційний YouTube-канал Львівської філармонії.
«Шевченко Revolution»: у Львівській опері урочистою академією відзначили річницю з дня народження Кобзаря
9 березня 2020
Сьогодні, 9 березня, у Львівському національному академічному театрі опери та балату ім. Соломії Крушельницької відбулась урочиста академія присвячена 206-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Участь у заході разом із дружиною взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «У наші дні, коли твориться новітня історія України, Шевченко знову з нами. Як поет і художник, бунтар і дисидент, пророк, борець і провідник нації. Без перебільшення він є символом України. Та чи не прийшов нарешті той час, коли маємо не лише пафосно говорити про Кобзаря?! Пора змінити його усталений образ, зламати стереотипи і побачити в Тарасові людину, інтелігента, лідера, митця світового рівня. Замало читати і знати Шевченка. Пора нарешті почути Шевченка!», - зазначив очільник області. «Шевченко Revolution» - саме під такою назвою відбулась урочиста академія. Це сучасний і важливий концерт за участі Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик», рок-гурту струнного квартету, акторів та солістів. «Шевченко Revolution» є новим авторським поглядом колективу на спадщину Тараса Шевченка. Це твори поета як у традиційному звучанні, та і в новому аранжуванні. Відтак, зі сцени лунали «Заповіт», «Думи мої», «В казематі», «Реве та стогне Дніпр широкий», українські народні пісні «Ой, насувалась тай чорна хмара», «Готувалися орли чайку», «Гей, літа орел», «По діброві вітер виє» та інші твори. Нагадаємо, що сьогодні також, в межах відзначення 206-річчя з дня народження Тараса Шевченка представники влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника Великого Кобзаря, що у центрі Львова. Також відбувся флешмоб «Шевченківські читання».
Максим Козицький разом з громадськістю вшанував пам'ять Великого Кобзаря
9 березня 2020
Сьогодні, 9 березня, Львівщина урочисто відзначає 206-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Разом із лауреатами Національної премії імені Тараса Шевченка, громадськістю голова Львівської ОДА Максим Козицький поклав квіти до пам’ятника Кобзарю, що у центрі Львова. Усі присутні спільно виконали «Реве та стогне Дніпр широкий». Також, у межах святкувань біля пам’ятника великому українцю провели флешмоб «Шевченківські читання». Окрім цього, у Львівській опері відбудеться урочиста академія присвячена 206-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Це сучасний і важливий концерт «Шевченко Revolution» за участі Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик», рок-гурту струнного квартету, акторів та солістів.
Олег Синютка відзначив державними нагородами культурних та громадських діячів
9 березня 2019
Сьогодні, 9 березня у Львівському національному академічному театрі опери та балату ім. Соломії Крушельницької презентували кантату-симфонію “Кавказ” за однойменною поемою Тараса Шевченка. У межах заходу відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка, очільник області Олег Синютка вручив державні нагороди культурним та громадським діячам. Відтак, орденом князя Ярослава Мудрого ІV ступеня нагородили директора інституту ГО “Інститут національної пам’яті” Володимира Парубія. Орден “За мужність” ІІІ ступеня вручили Тарасу Зембіцькому, члену ГО “Всеукраїнська організація “Самооборона Майдану”. Орден “За заслуги” ІІІ ступеня вручили членам ГО “Українська спілка інвалідів Афганістану, АТО (Захисників Вітчизни) та учасників бойових дій в області Івану Гулядику та Володимиру Юрківу. Орденом “Княгині Ольги”ІІІ ступеня відзначили поетесу Марію Прокопець. Звання “Заслужений артист України” присвоїли артистці Галицького академічного хору Марії Шот. Звання “Заслужений діяч мистецтв України”присвоїли професорові кафедри камерного ансамблю та квартету Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка Юрію Соколовському. Звання “Заслужений працівник культури”присвоїли директорові комунального закладу Львівської обласної ради “Львівський музичний коледж імені С.П. Людкевича” Андрію Охріму. Звання “Заслужений майстер народної творчості України”присвоїли членові Львівського обласного осередку Національної спілки майстрів народної творчості Світлані Стародубцевій.
У Львівській опері симфонією “Кавказ” відзначили річницю з дня народження Тараса Шевченка
9 березня 2019
9 березня у Львівському національному академічному театрі опери та балату ім. Соломії Крушельницької презентували кантату-симфонію “Кавказ” за однойменною поемою Тараса Шевченка. Присутніх привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка. “Великий Кобзар за нашу свободу заплатив роками каторги. Сьогодні більше, як три тисячі українських воїнів, з них 301 - з Львівщини віддали найдорожче, своє життя за нашу незалежність. Ми ж, українці ХХІ століття, можемо зробити свій цивілізаційний вибір, який Микола Хвильовий описав дуже чітко: “Геть від Москви!”. Я переконаний, що ми можемо зробити усе, щоб східні кордони України були східними кордонами ЄС та НАТО і це буде наш внесок у справу Кобзаря і здійсняться його пророчі слова: “І на оновленій землі, врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі”, – зазначив очільник області. Музику до поезії написав Станіслав Людкевич. Вперше симфонія зазвучала у Києві у 1941 році, це за два місяці до початку війни. “У добу Івана Франка склалась традиція, що у міста люди з усієї провінції з’їжджалися, щоб вшанувати Тараса Шевченка. Одні дарували вірші, інші - музику Нижанківського, Шопена, Бетховена і ця традиція шевченкіади була започаткована саме в часи Івана Франка, який зумів перекласти твори Кобзаря різними мовами світу. Пізніше ми маємо епоху революції 1917 та 20 років і пригадується слово полковника Григорія Коссака: “Ви ще завзятіше і гарніше боротись потрафите, у вас є слово Тараса і сильна зброя”. Дарунками радянської доби були малі майдани, які творила епоха шістдесятників, сімдесятників, серед них Мирослав Миронович, який 1977 року зумів на Шевченківський вечір привселюдно виголосити “Кайдани порвіте” і через деякий час був ув’язнений. Пізніше Шевченкові подарували Революцію на граніті, Помаранчеву і щонайболючіше - Революцію Гідності. Сьогодні ми, у 205-ту річницю, даруємо, мабуть, найкращий презент для Кобзаря. Всім відомо його тезу: “Коли ми діждемось Вашингтона. З новим і праведним законом?".Ось він прописаний у Конституції””, – наголосив кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Богдан Лазорак. Також у межах заходу Олег Синютка відзначив державними нагородами відомих громадських діячів та діячів культури.
У Буську відкрили пам'ятник Тарасу Шевченку
9 березня 2019
Сьогодні, у 205 рік народження Тараса Шевченка, у Буську відбулись урочистості та офіційне відкриття пам'ятника Кобзарю. Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. “Тарас Шевченко писав: “Нема на світі іншої країни, немає другого Дніпра, а ви претеся на чужину шукати доброго добра". Пророком та Мойсеєм може бути той, чиї слова будуть дороговказом через десятиліття, сотні та тисячі років. Слова, написані Шевченком у ХІХ столітті, є актуальні і сьогодні. Насправді немає в світі іншої країни, яка б виховала стільки героїв, починаючи з часів князівств і до сьогодні. Тарас Шевченко та його "Заповіт" – це те, з чого ми повинні черпати відповіді на запитання, які мучать кожного. Ми повинні пишатись своєю історією, культурою, мовою, які не мають аналогів у світі. Ми йдемо своїм шляхом і обов’язково переможемо”, – зазначив Роман Филипів. Представники влади та громадськість вшанували пам'ять Кобзаря покладанням квітів до пам’ятника. Авторами пам’ятника є скульптори брати Сухорські. Пам’ятник виготовлений за спеціальною технологією із бетонної основи на мідній чеканці у повний зріст людини.