Збереження та відтворення родючості ґрунтів: в області триває Комплексна програма підтримки
Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки на виконання заходів із збереження та відтворення родючості ґрунтів – 2018 триває.
Продовжується прийом документів на отримання дотації на площу угідь, де будуть проводитись заходи зі збагачення ґрунтів біологічним азотом після використання інокулянтів азотфіксуючих мікроорганізмів.
Цього року на фінансування між заходами Комплексної програми із збереження та відтворення родючості ґрунтів передбачили 1200,0 тис грн.:
- на площу розкислення ґрунтів (вапнування) – 40 % (480,0 тис грн);
- на площу збагачення ґрунтів біологічним азотом – 30 % (360,0 тис грн);
- на площу сидерації ґрунтів – 30 % (360,0 тис грн).
Оскільки передбачена сума фінансування обмежена, департамент агропромислового розвитку просить своєчасно подавати документи до комісії. Засідання конкурсної комісії та розгляд документів відбувається щомісячно.
Пріоритет на конкурсі мають господарства з меншою площею землекористування.
Ключові слова:
агропромисловий розвитокНовини за темою
Бюджетна комісія погодила внесення змін до обласної програми підтримки сільського господарства
23 вересня 2021
Сьогодні на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської облради (бюджетна комісія) погодили внесення низки змін до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на Львівщині. Остаточне рішення про внесення змін приймуть депутати Львівської облради на черговій сесії. Як розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман, запропоновані зміни дозволять розширити коло учасників Комплексної програми і спростити механізм надання їм фінансової допомоги. Зокрема, зміни передбачають: безповоротна фінансова допомога одного суб’єкта господарювання, що надається протягом одного бюджетного року, за умовами Комплексної програми не повинна перевищувати 300 000 тис грн; фінансова підтримку фермерських господарств у вигляді бюджетної субсидії надаються з розрахунку 5000 грн на 1 гектар сільськогосподарських угідь, що знаходяться не лише у власності, а й у користуванні засновника, який є учасником АТО (ООС) фермерського господарства і використовуються для ведення сільськогосподарської діяльності. Пропонують встановити обмеження – до 50 тис грн. Для продовження терміну подачі документів на субсидію, обмеження щодо подачі документів до 1 липня поточного року та розгляду їх один раз на рік пропонують зняти; отримати фінансування у межах Програми зможуть сільськогосподарські кооперативи, утворені у поточному році, а не лише ті, які діють більше року; коло підприємств, які вирощують нішеві культури, пропонують розширити: до переліку включити також виробників вівса та зернобобових культур. Також суттєво спростять процедуру отримання субвенції на поліпшення громадських пасовищ для територіальних громад. «Загалом станом на сьогодні профільна комісія облради з питань агропромислового розвитку погодила надання фінансової допомоги в межах Програми 83-м суб’єктам господарювання на 14 млн 600 тис грн – це 72% від загального бюджету програми. На 1 листопада плануємо вийти на 92%. Загалом бюджет Програми на цей рік складає 20,3 млн грн», - зазначила Тетяна Гетьман. Окрім того, члени Комісії обговорили внесення технічних змін до 13 обласних цільових програм і підтримали виділення з обласного бюджету коштів для підтримки лікування Вікторії Полюги.
Для представників ОТГ провели навчальний семінар щодо реалізації програм підтримки сільського господарства
10 Червня 2021
Понад 85 представників територіальних громад долучились до ZOOM семінару з питань реалізації обласної та державних програм підтримки агропромислового комплексу Львівщини, який організував департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації. З вітальним словом до учасників конференції звернулась директор департаменту АПР Тетяна Гетьман. «З метою більш широкої популяризації та поінформованості про фінансовий ресурс, який можна залучити для розвитку сільського господарства, ми постійно ініціюємо зустрічі з аграріями і просимо тереторіальні громади бути активними та приєднуватись до розвитку агропромислового комплексу Львівщини», - наголосила вона. Заступник директора департаменту – начальник управління Людмила Гончаренко розповіла про інструменти підтримки аграріїв з державного та обласного бюджету. «В області розпочато реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, яка передбачає підтримку мікро та малих сільгоспвиробників. Сільськогосподарські кооперативи, ягідники, сімейні фермерські господарства та інші суб’єкти господарювання мають змогу отримати додатковий фінансовий ресурс», - додала Людмила Гончаренко. А також у межах семінару обговорили питання щодо місця реєстрації пасік, видачі ветеринарно-санітарних паспортів, зокрема процедури обстеження пасіки при оформленні паспорта на пасіку нового зразка та механізм участі у державній програмі підтримки пасічників. Для отримання довідкової інформації щодо програм підтримки аграріїв, звертайтесь за телефонами: 032-255-50-62: 032-255-50-70.
Аграрний досвід Львівщини поширюється на інші регіони
8 Червня 2021
8 червня 2021 року, у м. Київ в рамках 33-ї Міжнародної агропромислової виставки AGRO-2021 відбувся IV Агрополітичний форум. Особлива увага форуму приділялася земельній реформі в умовах децентралізації, розвитку сільських територій і доступ аграріїв до інструментів фінансування. На форумі Львівщину представив заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний, який взяв участь у дискусійній секції «Інструменти фінансування аграріїв» та поділився досвідом реалізації регіональної Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки. Він ознайомив присутніх з новими фінансовими інструментами, які пропонуються аграріям області для їхнього розвитку у новій Комплексній програмі підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки. "Львівщина унікальна тим, що ведення сільського господарства здавна базується на сімейному і кооперативному принципах, а у сільській місцевості проживає 39% населення області. Впродовж 5-ти років в області виконувалась Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва на яку спрямовано 68,5 млн грн. з обласного бюджету. Як результат, в області впроваджено 134 бізнес-проекти, створено 147 нових робочих місць, залучено понад 230 млн грн кредитних ресурсів. Більшість напрямів підтримки включено в нову Комплексну програму на 2021-2025 роки, на яку з обласного бюджету у 2021 році виділено 20,3 млн грн. Регіональна програма спрямована на підтримку мікро- та малих сільгоспвиробників, нарощування сільськогосподарського виробництва, збільшення доданої вартості в аграрному секторі як передумови формування самодостатніх територіальних громад", - зазначив Віталій Загайний. За його словами, цьогоріч програма містить 5 нових напрямів, які сприятимуть розвитку сімейних фермерських господарств, органічного виробництва, вирощування нішових культур, створення та покращення громадських пасовищ територіальних громад та підтримки учасників АТО (ООС). Для широкої популяризації та поінформованості про фінансовий ресурс, який можна залучити для розвитку, в області створено сайт «Львівщина люди дії» http://hromady.loda.gov.ua, на якому розміщена інформація про підтримку аграріїв.
У Києві триває Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2021»
8 Червня 2021
Сьогодні, 8 червня, заступник голови Львівської обласної адміністрації Віталій Загайний взяв участь у роботі ХХХІІІ Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2021» у м. Києві. Львівщина є однією з 10 областей України, які представляють аграрний потенціал області. У рамках виставки понад 20 провідних підприємств харчової і переробної промисловості та виробників сільськогосподарської продукції Львівщини презентують свою продукцію. Урочисте відкриття виставки відбулось за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка. «Ми пишаємося тим, що в цьому році максимально концентровано направили кошти на підтримку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування, компенсації кредитної ставки, фермерства. Для нас важливо в наступному році цю підтримку збільшити й закласти основу для того, щоб аграрний сектор в Україні динамічно розвивався», - підсумував Міністр. Львівщина має значний аграрний потенціал, цікаві ідеї та втілені проекти, унікальну обласну програму підтримки та розвитку сільського господарства, які заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний представив Міністерству аграрної політики та продовольства України. «За останні 5 років в області спостерігається позитивна динаміка нарощення обсягів виробництва валової сільськогосподарської продукції. Зокрема, за 2020 рік обсяги виробництва валової с/г продукції склали 24,0 млрд. грн, що в порівнянні з 2019 роком збільшено на 4,4 %. Слід зазначити, що за темпами приросту обсягів валового виробництва Львівщина посіла 1 місце серед регіонів України, за обсягами – 14 місце», - зазначив Віталій Загайний. Нагадуємо що в рамках заходу, який проходитиме до 10 червня, відбудеться 12 спеціалізованих виставок: ЕкспоАгроТех, Агротранспорт і логістика, Біопаливо, Hi-Tech Агро, Animal'EX, Agro Build-Expo, FishExpo, Рослинництво і агрохімія, Organiс, Еквісвіт, Сучасний фермер, Eco House.
На держпідтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосппродукції цього року передбачили більше мільярда гривень
28 травня 2021
Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2021 № 517 затверджено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 щодо Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. На дану програму у державному бюджеті на 2021 рік передбачено 1 млрд. 150 млн. гривень, які спрямовуються сільгосптоваровиробникам для розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. Фінансову підтримку передбачено суб’єктам господарювання -юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, зокрема сімейним фермерським господарствам, що провадять діяльність у галузях тваринництва, бджільництва, рибництва та переробної промисловості, які виробляють харчові продукти (м’ясні, рибні, молочні) за такими напрямами та у розмірах: - спеціальна дотація за наявні бджолосім’ї – у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю; спеціальна дотація за утримання кіз та овець (кізочок, козематок, ярок, вівцематок) у розмірі 1000 гривень за одну голову; спеціальна дотація за приріст корів за кожну наявну прирощену корову власного відтворення у розмірі 30 000 гривень за одну голову; - до 80% відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів; - до 50% відшкодування вартості тваринницьких об’єктів для утримання сільськогосподарських тварин, птиці, об’єктів аквакультури, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (м’ясних, рибних, молочних) та/або побічних продуктів тваринного походження, що належать до II і III категорій; - до 50% відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна. Суб’єкти господарювання, які є фермерськими господарствами, мають право на вибір отримати дотацію за приріст корів або спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів усіх напрямів продуктивності. Фермерським господарствам, які подадуть заявку для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності дотація за приріст корів не надаватиметься. «Розвиток галузі тваринництва на Львівщині є пріоритетним завданням обласної державної адміністрації, зокрема департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. Збільшення поголів’я ВРХ, в тому числі корів, нарощування виробництва тваринницької продукції веде до збільшення прибутковості ведення аграрного бізнесу сільськогосподарських підприємств і господарств населення. Виробництвом у галузі тваринництва в області займаються близько 300 сільськогосподарських товаровиробників. Фінансова підтримка стимулюватиме їх до збільшення поголів’я сільськогосподарських тварин, покращення їх продуктивних та відтворювальних якостей, валового виробництва тваринницької продукції. Цього року за цією програмою один суб’єкт господарювання може розраховувати на фінансову підтримку до 60 млн. грн. (з урахуванням пов’язаних з ним осіб)», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. З Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженим постановою КМУ від 07.02. 2018 № 107 (в редакції постанови КМУ від 12.05.2021 № 517) можна ознайомитись на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням. Детальніше про умови підтримки та участі у програмі аграрії можуть ознайомитись у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за телефонами: (032)255-05-72; 067 835-93-95 (відділ рослинництва і тваринництва).
«Економічне зростання громад напряму залежить від розвитку аграрної галузі», - Тетяна Гетьман
23 квітня 2021
Сьогодні, 23 квітня в рамках циклу семінарів-тренінгів для територіальних громад та аграріїв «Зростання територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу», відбулась зустріч з представниками 13 територіальних громад Львівського району та аграріями. Директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман акцентувала увагу на співпраці департаменту з уповноваженими на виконання функцій АПК в територіальних громадах та пріоритетних напрямках розвитку аграрного сектору. «Економічне зростання громад напряму залежить від розвитку аграрної галузі, адже важливим елементом дохідної частини бюджету громади є розвиток малого підприємництва. Основними інструментами підвищення економічної спроможності громади є залученнядодаткового земельного ресурсу в обробіток, створення передумов для залучення проектів розвитку сільських територій та стимулювання розвитку виробників локальної» - зазначила Тетяна Гетьман. «Завдання Львівської облдержадміністрації – стати дорадником для мешканців у створенні власної справи в аграрному секторі, допомогти скористатися програми ефективно, для представників територіальних громад – це консультації впровадження послуг з певних напрямків», - зазначила Галина Бордун радник голови ЛОДА з питань розвитку ОТГ Заступник директора департаменту – начальник управління Людмила Гончаренко представила учасникам семінару програму фінансової підтримк аграріїв з державного та обласного бюджету на 2021 рік. «В області розпочато реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на 2021-2025 роки, на яку з обласного бюджету виділено 20,3 млн. грн. Ставимо акцент на підтримці вирощування малими суб'єктами господарювання нішевих культур, яких зараз недостатньо у Львівській області - гречка, жито. Велику увагу ми приділяємо розвитку органічного виробництва, кооперації та сімейним фермерським господарствам», - додала Людмила Гончаренко. Заступник директора - начальник управління департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Анна Кущак розповіла про актуальні форми малого бізнесу на селі. Йдеться про сімейні фермерські господарства та сільськогосподарські кооперативи. «На сьогоднішній день спостерігаємо активний процес трансформації особистих селянських господарств у сімейні фермерські господарства. Це сприяє розв’язанню проблем зайнятості сільського населення, зростанню його доходів, а відтак - розвитку сільських територій», - зазначила Анна Кущак. Ще одною перспективною формою господарювання є сільськогосподарські кооперативи, які дають можливість об`єднання дрібних виробників для формування ланцюжків доданої вартості сільгосппродукції, покращення матеріально-технічної бази, кращих умов придбання засобів виробництва та доступу до ринків. «Аби територіальна громада була успішною, необхідно привести свій земельний банк у порядок», - зазначила заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок. Відтак, вона рекомендувала керівникам громад: - працевлаштувати професійних землевпорядників. - провести інвентаризацію земель громади та створити картографічну основу аудиту. - створити електронний архів землевпорядної документації. - створити /замовити комплексний планпросторового розвитку територій громади. Обов'язково передбачити у ньому громадські пасовища. - регулярно проводити НГО земель громади. - провести зустрічі з потенційними інвесторами. - виставити вільні земельні ділянки на земельний аукціон.
Економічне зростання громад залежить від розвитку аграрного сектору
16 квітня 2021
Економічне зростання громад напряму залежить від розвитку аграрного сектору. Мова йде не тільки про надходження від податків від оренди землі, стратегічно важливим є розвиток бізнесу на цій землі. У цьому контексті мета департаменту агропромислового розвитку Львівської області повністю співпадає з просторовими планами розвитку органів місцевого самоврядування. «Львівщина – унікальний аграрний регіон, з часткою сільського населення понад 39% і проєвропейськими тенденціями у аграрній галузі. Станом на сьогодні ми фіксуємо позитивну динаміку у кількості новостворених кооперативів, сімейних ферм, підприємств органічної галузі, площ під садами та ягідними насадженнями. Все це говорить про розвиток малого аграрного бізнесу, який, з одного боку, є надзвичайно вразливим, а з іншого боку має величезний потенціал, про який свідчить досвід країн ЄС. Ефективна система комунікації між нашим департаментом та органами місцевого самоврядування – це потужний інструмент, який дозволить швидко розкрити цей потенціал», - каже Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА. Земельна реформа та реформа самоврядування є викликом для ТГ, тому створення штатних одиниць з питань АПК – це крок навипередження, який захистить громади від великої кількості проблем. Серед головних завдань фахівців з аграрних питань - формування та аудит земельного банку у т.ч. з урахуванням стратегії розвитку місцевих сільгоспвиробників та інтересів сільського населення. «Департамент агропромислового розвитку завжди відкритий для діалогу. Наші фахівці мають високий рівень компетенції і завжди готові проконсультувати ваших аграріїв з будь-яких питань, пов’язаних із сільським господарством. Як отримати фінансову допомогу на рівні області та держави? З чого розпочати сімейну ферму чи кооператив? Як розібратись у тонкощах земельного законодавства? Що робити, якщо бізнес постраждав через форс-мажорі обставин? Відповідь на всі ці, та безліч інших питань ви та ваші фермери завжди зможуть отримати через гарячу лінію департаменту або під час безпосередньої зустрічі з нашими фахівцями», - звернулась до голів територіальних громад Тетяна Гетьман. Нагадуємо, найближчим часом департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА планує провести в кожному районі Львівської області семінари -тренінги, під час яких детально буде розглянуто наступні теми: Пріоритетні напрямки розвитку АПК Львівщини Фінансова підтримка на рівні держави та області Створення фермерських господарств та кооперативів Земельні питання Послуги дорадчих служб регіону Історії успіху Львівських сільгоспвиробників До участі запрошуються голови та старости громад , аграрії та всі охочі розпочати аграрний бізнес.
Проблемні питання агропромислового комплексу області розглянули під час зустрічі з представниками підприємств та фермерських господарств
7 липня 2020
Сьогодні, 7 липня, відбулась робоча зустріч під головуванням заступника голови Львівської ОДА Юрія Бучка з представниками профільних структур, підприємств та фермерських господарств Львівщини щодо актуальних проблемних питань агропромислового комплексу області. «Сьогодні ми почуємо аналітику ситуації в агропромисловому комплексі Львівщини, проте куди важливіше для нас, що і є метою цієї зустрічі, - почути місцевих фермерів, представників великих підприємств, які безпосередньо щодня працюють на розвиток Львівщини, вашу проблематику і спільно разом напрацювати механізми розв’язання проблемних питань», - зазначив Юрій Бучко. Актуальну інформацію про ситуацію в агропромисловому секторі області подала директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська. Як вона зазначила, попри загальне розширення посівної площі в області цьогоріч є агропідприємства, які суттєво зменшили посівну площу у порівнянні з 2019 роком. Моніторити ситуацію допомагає дистанційне зондування сільськогосподарських земель області та створення карти класифікації (посівів), яке відбувається в рамках програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Динаміка посівних площ за культурами показує подальше збільшення частки технічних культур: сої, соняшнику, ріпаку. Проте, як зазначила Юлія Шопська, є потреба у збільшенні виробництва зерна, зокрема жита. Серед проблемних питань – зменшення поголів’я худоби та птиці, а, відтак, і кількості відповідної продукції. ї Також запрошені фермери озвучили й інші проблемні питання, зокрема: ціноутворення на продукцію, нарощення обсягів, кормова база, навчання фермерів з питань виготовлення доданої вартості, збуту продукції з урахуванням умов карантинних обмежень. Присутнім наголосили на можливості скористатись програмами державної підтримки та підтримки з обласного бюджету. Зокрема, 4 млрд грн передбачено на фінансову підтримку заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів, підтримку галузі тваринництва, здешевлення с/г техніки та обладнання, розвиток фермерських господарств і кооперативів, розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства. Також Комплексною програмою підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області передбачена фінансова підтримка шляхом компенсації відсотків за залученими кредитами, пільгові кредити на реалізацію бізнес-планів, підтримка у сфері органічного виробництва, сімейних фермерських господарств, суб’єктів бджільництва та пасічників тощо. Присутні виокремили шляхи вирішення проблемних питань, зокрема розвиток через будівництво нових і реконструкцію існуючих потужностей для розширення виробничої бази та збільшення поголів’я тварин, зменшення залежності від імпорту молодняка птиці, здешевлення їх вартості шляхом задіяння інкубаторних станцій для інкубації яєць власного виробництва, залучення суб’єктів з племінної справи у тваринництві до виробництва та реалізації голів високопродуктивних племінних тварин, залучення інвестицій державних програм для покращення продуктивних якостей маточного поголів’я с/г тварин у суб’єктів господарювання. Також це трансформація сімейних молочних ферм у фермерські господарства для залучення фінансового ресурсу програм підтримки на розвиток і розширення виробничої бази, сприяння забезпеченню сімейних молочних ферм технологічним обладнанням для механізації процесів, що дозволить підвищити якість молока, та сприяння розвитку тваринництва шляхом залучення у виробництво інвестицій програм державної підтримки.
Актуальні питання агропромислового розвитку розглянули в межах селектору
5 лютого 2020
Сьогодні, 5 лютого, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України провело селекторну нараду з актуальних питань агропромислового розвитку. Онлайн участь у нараді від Львівщини взяла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська, представники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області, райдержадміністрацій, керівники та землевпорядники місцевих рад, представники агроформувань області, науковці. Серед розглянутих питань – план та інструменти перевірок землекористування, стан проходження земельної реформи в Україні. Зокрема детально зупинились на методології використання часових рядів супутникових даних та використанні супутникових даних для побудови карти класифікації (посівів) сільськогосподарських культур. Саме за допомогою карти класифікації з метою прийняття правильних управлінських рішень є можливість проводити різнопланові моніторинги, зокрема: змін в структурі посівної площі (сівозміни), виявлення ділянок вирубки лісів, контроль за несанкціонованим будівництвом, моніторинг небезпечних природних явищ, а найголовніше, що кожен орган місцевого самоврядування має можливість отримати наземні дані щодо незареєстрованих сільськогосподарських земель, а також виявити самовільно зайняті земельні ділянки. Відтак, органами Держгеокадастру вже зараз використовуються дані дистанційного зондування земель при плануванні проведення перевірок. Це в свою чергу збільшило показники проведення перевірок на 43%. До прикладу, у січні 2020 року органами Держгеокадастру по Україні проведено 311 перевірок та виявлено 246 порушень при використанні земельних ділянок, що більше на 164 перевірки до аналогічного періоду минулого року. Відтак, Управлінням з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру у Львівській області заплановано на І кв. 2020 року здійснення заходів контролю 37-ми ділянок, які були включені в плани з використанням дистанційного зондування земель, станом на 05.02.2020р. – здійснено 4 перевірки та виявлено 5 порушень, до кінця І кварталу 2020 року будуть здійснені всі перевірки по всіх запланованих заходах державного контролю.
Представники напрямку агропромислового розвитку облдержадміністрацій порушили актуальні питання галузі
26 Червня 2019
На Вінниччині під головуванням в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої відбулась нарада щодо визначення шляхів підвищення ефективності роботи структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку облдержадміністрацій. Участь у заході взяли очільники профільних управлінь та департаментів облдержадміністрацій з усіх областей України, зокрема Львівщину представила т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко. Під час зустрічі Ольга Трофімцева зазначила, що державна підтримка аграріїв у 2018 році буде продовжена й у 2019 році. Відтак, надалі її розвиток полягатиме у розбудові та ефективному функціонуванні повної інфраструктури - від виробництва продукції до її реалізації. Також вона підкреслила, що в умовах реорганізації необхідно зберегти функціонал департаментів, як один із чинників економічної стабільності. З метою ознайомлення з кращими підприємствами агропромислового розвитку Вінницької області, учасники зустрічі відвідали ТОВ «Органік-Д», підприємство, яке займається вирощуванням та зберіганням овочевих культур. Поштовхом та базою для відкриття цього напрямку діяльності стали можливості, що були досягнуті за рахунок переробки відходів тваринництва ТОВ «СУБЕКОН», яке займається вирощуванням товарних свиней у закритому циклі. Також учасники зустрічі ознайомились з роботою ТОВ «Агро-Еталон», яке залишається одним із лідерів по темпах нарощування плодових насаджень як в області, так і в Україні в цілому. На підприємстві збудований та функціонує найбільший в Україні комплекс із зберігання фруктів.
Оголошено конкурсний відбір учасників Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області
15 березня 2019
Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації повідомляє, що конкурсна комісія з надання фінансової підтримки суб’єктам господарювання, фізичним особам-підприємцям, які здійснюють діяльність в галузі агропромислового комплексу,розпочинає прийом документів для відбору виконавців заходівКомплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва уЛьвівській області на 2016-2020 роки у 2019 році. На фінансову підтримку аграріїв Львівщини з обласного бюджетуу поточному роцівиділено 19,8 млн. грн.Кошти спрямовуватимуться у вигляді фінансової підтримки на конкурсній основі за такими напрямами: фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, фізичних осіб шляхом компенсації відсотків за кредитами (позиками), залученими в банківських установах чи кредитних спілках у національній валюті, та відсотків за комісією супроводження договорів фінансового лізингу; фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів; фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного обладнання для зберігання, переробки, транспортування та передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції; фінансова підтримка суб’єктів господарювання у сфері органічного виробництва у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу; фінансова підтримка суб'єктів господарювання в галузі рибництва шляхом часткового відшкодування вартості придбання племінного рибопосадкового матеріалу риб для відтворення і зариблення водойм; фінансова підтримка суб'єктів господарювання в галузі бджільництва шляхом часткового відшкодування вартості придбаного племінного матеріалу бджіл. З Порядком та умовами проведення конкурсу можна ознайомитисьна сторінці департаменту агропромислового розвитку в рубриці «Програми» за посиланням http://loda.gov.ua/agr_prohramy. За додатковою інформацією звертатись за тел. 255-05-70, 225-65-08 та 255-05-72.
У Львові стартувала III Міжнародна агропромислова виставка «Еuro АGRO»
22 листопада 2018
У четвер, 22 листопада, у виставковому Центрі «Південний ЕКСПО» розпочала свою роботу III Міжнародна агропромислова виставка «Еuro АGRO». Виставка є україно-польською. Цьогоріч свою продукцію презентують сільгоспвиробники із 15 областей України. Польська частина експозиції представлена сільськогосподарською технікою та системами захисту рослин, міндобривами. «Для Львівщини аграрна галузь є вкрай важливою, кожен галичанин завжди мав за честь і за певний обов’язок мати своє господарство, розвивати його, тим самим збагачуючи і свою землю, і всій край, і, зрештою, всю країну. Ми вже втретє проводимо цю виставку, крім наших партнерів із Польщі, маємо також за честь приймати гостей із Німеччини. І дуже важливо, що ми можемо тут обмінятись сучасними досягненнями, технологіями, знайти партнерів і рухатись далі вперед. Тому що розвиваючи свої господарства, ми розвиваємо свою країну. Сьогодні ми маємо ріст у аграрній галузі - 7% за підсумками 10 місяців, більше 20 млн доларів інвестицій залучено лише цього року в аграрний сектор економіки, діє обласна програма підтримки агровиробників, маємо підтримку Євросоюзу. У нас є всі можливості для того, щоб розвивати експортні ринки», - наголосив під час відкриття виставки перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський. Експозиція цьогорічної виставки відображає практично весь технологічний процес агровиробництва. Також запланована потужна наукова програма. Відтак, відбудеться Міжнародна конференція, присвячена 20-річчю Аграрної палати Львівської області, зустрічі та семінари. Також в межах виставки порушать питання створення Асамблеї аграрних палат України та відкриють ще одну сімейну молочну ферму. III Міжнародна агропромислова виставка «Еuro АGRO» триватиме до 24 листопада. А у п’ятницю, 23 листопада, для усіх охочих учасників конференції заплановано відвідування заводу з переробки меду та продуктів бджільництва ТзОВ «РЕНОМА» у с. Сопошин, Жовківського району та фермерського господарства «Лелик» с. Куликів, Жовківського району.