Актуальні питання агропромислового розвитку розглянули в межах селектору
Сьогодні, 5 лютого, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України провело селекторну нараду з актуальних питань агропромислового розвитку. Онлайн участь у нараді від Львівщини взяла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська, представники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області, райдержадміністрацій, керівники та землевпорядники місцевих рад, представники агроформувань області, науковці.
Серед розглянутих питань – план та інструменти перевірок землекористування, стан проходження земельної реформи в Україні.
Зокрема детально зупинились на методології використання часових рядів супутникових даних та використанні супутникових даних для побудови карти класифікації (посівів) сільськогосподарських культур.
Саме за допомогою карти класифікації з метою прийняття правильних управлінських рішень є можливість проводити різнопланові моніторинги, зокрема: змін в структурі посівної площі (сівозміни), виявлення ділянок вирубки лісів, контроль за несанкціонованим будівництвом, моніторинг небезпечних природних явищ, а найголовніше, що кожен орган місцевого самоврядування має можливість отримати наземні дані щодо незареєстрованих сільськогосподарських земель, а також виявити самовільно зайняті земельні ділянки.
Відтак, органами Держгеокадастру вже зараз використовуються дані дистанційного зондування земель при плануванні проведення перевірок. Це в свою чергу збільшило показники проведення перевірок на 43%.
До прикладу, у січні 2020 року органами Держгеокадастру по Україні проведено 311 перевірок та виявлено 246 порушень при використанні земельних ділянок, що більше на 164 перевірки до аналогічного періоду минулого року.
Відтак, Управлінням з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру у Львівській області заплановано на І кв. 2020 року здійснення заходів контролю 37-ми ділянок, які були включені в плани з використанням дистанційного зондування земель, станом на 05.02.2020р. – здійснено 4 перевірки та виявлено 5 порушень, до кінця І кварталу 2020 року будуть здійснені всі перевірки по всіх запланованих заходах державного контролю.
Новини за темою
«Наше спільне завдання – досягнення колективного імунітету від коронавірусу», - Іван Собко
2 грудня 2021
Керівникам територіальних громад Львівської області наголосили на необхідності підвищення темпів вакцинації населення від коронавірусу, адже спільним завданням керівництва Львівської ОДА та громад є досягнення колективного імунітету населення від ковіду. Про це на селекторній нараді по вакцинації зазначив профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. «Перш за все необхідно посилити перевірки наявності сертифікатів про вакцинацію у пасажирів у громадському транспорті та у відвідувачів закладів громадського харчування. Для цього наполегливо рекомендуємо максимально активізувати роботу в цьому напрямку разом з представниками Нацполіції та Держпродспоживслужби, які зобов’язані здійснювати контроль за дотриманням карантинних заходів», - зазначив Іван Собко. «Водночас, за минулі два тижні виконання планових показників вакцинації по Львівщині складало 93%. Такий результат став можливим завдяки спільній активній роботі громад, райдержадміністрацій, обласної влади. Проте, з поширенням інформації про можливість виходу Львівщини з «червоної» зони, темпи вакцинації в районах різко знизилися до 70% виконання планових показників», - розповів заступник голови Львівської ОДА. Таким чином, керівників громад закликали до кінця цього року максимально вжити заходів для ефективного проведення вакцинації у кожній громаді. Відповідне доручення скерували і головам райдержадміністрацій. У селекторній нараді також взяли участь директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис та регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут.
Бюджетна комісія погодила внесення змін до обласної програми підтримки сільського господарства
23 вересня 2021
Сьогодні на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської облради (бюджетна комісія) погодили внесення низки змін до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на Львівщині. Остаточне рішення про внесення змін приймуть депутати Львівської облради на черговій сесії. Як розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман, запропоновані зміни дозволять розширити коло учасників Комплексної програми і спростити механізм надання їм фінансової допомоги. Зокрема, зміни передбачають: безповоротна фінансова допомога одного суб’єкта господарювання, що надається протягом одного бюджетного року, за умовами Комплексної програми не повинна перевищувати 300 000 тис грн; фінансова підтримку фермерських господарств у вигляді бюджетної субсидії надаються з розрахунку 5000 грн на 1 гектар сільськогосподарських угідь, що знаходяться не лише у власності, а й у користуванні засновника, який є учасником АТО (ООС) фермерського господарства і використовуються для ведення сільськогосподарської діяльності. Пропонують встановити обмеження – до 50 тис грн. Для продовження терміну подачі документів на субсидію, обмеження щодо подачі документів до 1 липня поточного року та розгляду їх один раз на рік пропонують зняти; отримати фінансування у межах Програми зможуть сільськогосподарські кооперативи, утворені у поточному році, а не лише ті, які діють більше року; коло підприємств, які вирощують нішеві культури, пропонують розширити: до переліку включити також виробників вівса та зернобобових культур. Також суттєво спростять процедуру отримання субвенції на поліпшення громадських пасовищ для територіальних громад. «Загалом станом на сьогодні профільна комісія облради з питань агропромислового розвитку погодила надання фінансової допомоги в межах Програми 83-м суб’єктам господарювання на 14 млн 600 тис грн – це 72% від загального бюджету програми. На 1 листопада плануємо вийти на 92%. Загалом бюджет Програми на цей рік складає 20,3 млн грн», - зазначила Тетяна Гетьман. Окрім того, члени Комісії обговорили внесення технічних змін до 13 обласних цільових програм і підтримали виділення з обласного бюджету коштів для підтримки лікування Вікторії Полюги.
Для представників ОТГ провели навчальний семінар щодо реалізації програм підтримки сільського господарства
10 Червня 2021
Понад 85 представників територіальних громад долучились до ZOOM семінару з питань реалізації обласної та державних програм підтримки агропромислового комплексу Львівщини, який організував департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації. З вітальним словом до учасників конференції звернулась директор департаменту АПР Тетяна Гетьман. «З метою більш широкої популяризації та поінформованості про фінансовий ресурс, який можна залучити для розвитку сільського господарства, ми постійно ініціюємо зустрічі з аграріями і просимо тереторіальні громади бути активними та приєднуватись до розвитку агропромислового комплексу Львівщини», - наголосила вона. Заступник директора департаменту – начальник управління Людмила Гончаренко розповіла про інструменти підтримки аграріїв з державного та обласного бюджету. «В області розпочато реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, яка передбачає підтримку мікро та малих сільгоспвиробників. Сільськогосподарські кооперативи, ягідники, сімейні фермерські господарства та інші суб’єкти господарювання мають змогу отримати додатковий фінансовий ресурс», - додала Людмила Гончаренко. А також у межах семінару обговорили питання щодо місця реєстрації пасік, видачі ветеринарно-санітарних паспортів, зокрема процедури обстеження пасіки при оформленні паспорта на пасіку нового зразка та механізм участі у державній програмі підтримки пасічників. Для отримання довідкової інформації щодо програм підтримки аграріїв, звертайтесь за телефонами: 032-255-50-62: 032-255-50-70.
Аграрний досвід Львівщини поширюється на інші регіони
8 Червня 2021
8 червня 2021 року, у м. Київ в рамках 33-ї Міжнародної агропромислової виставки AGRO-2021 відбувся IV Агрополітичний форум. Особлива увага форуму приділялася земельній реформі в умовах децентралізації, розвитку сільських територій і доступ аграріїв до інструментів фінансування. На форумі Львівщину представив заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний, який взяв участь у дискусійній секції «Інструменти фінансування аграріїв» та поділився досвідом реалізації регіональної Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки. Він ознайомив присутніх з новими фінансовими інструментами, які пропонуються аграріям області для їхнього розвитку у новій Комплексній програмі підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки. "Львівщина унікальна тим, що ведення сільського господарства здавна базується на сімейному і кооперативному принципах, а у сільській місцевості проживає 39% населення області. Впродовж 5-ти років в області виконувалась Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва на яку спрямовано 68,5 млн грн. з обласного бюджету. Як результат, в області впроваджено 134 бізнес-проекти, створено 147 нових робочих місць, залучено понад 230 млн грн кредитних ресурсів. Більшість напрямів підтримки включено в нову Комплексну програму на 2021-2025 роки, на яку з обласного бюджету у 2021 році виділено 20,3 млн грн. Регіональна програма спрямована на підтримку мікро- та малих сільгоспвиробників, нарощування сільськогосподарського виробництва, збільшення доданої вартості в аграрному секторі як передумови формування самодостатніх територіальних громад", - зазначив Віталій Загайний. За його словами, цьогоріч програма містить 5 нових напрямів, які сприятимуть розвитку сімейних фермерських господарств, органічного виробництва, вирощування нішових культур, створення та покращення громадських пасовищ територіальних громад та підтримки учасників АТО (ООС). Для широкої популяризації та поінформованості про фінансовий ресурс, який можна залучити для розвитку, в області створено сайт «Львівщина люди дії» http://hromady.loda.gov.ua, на якому розміщена інформація про підтримку аграріїв.
У Києві триває Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2021»
8 Червня 2021
Сьогодні, 8 червня, заступник голови Львівської обласної адміністрації Віталій Загайний взяв участь у роботі ХХХІІІ Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2021» у м. Києві. Львівщина є однією з 10 областей України, які представляють аграрний потенціал області. У рамках виставки понад 20 провідних підприємств харчової і переробної промисловості та виробників сільськогосподарської продукції Львівщини презентують свою продукцію. Урочисте відкриття виставки відбулось за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка. «Ми пишаємося тим, що в цьому році максимально концентровано направили кошти на підтримку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування, компенсації кредитної ставки, фермерства. Для нас важливо в наступному році цю підтримку збільшити й закласти основу для того, щоб аграрний сектор в Україні динамічно розвивався», - підсумував Міністр. Львівщина має значний аграрний потенціал, цікаві ідеї та втілені проекти, унікальну обласну програму підтримки та розвитку сільського господарства, які заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний представив Міністерству аграрної політики та продовольства України. «За останні 5 років в області спостерігається позитивна динаміка нарощення обсягів виробництва валової сільськогосподарської продукції. Зокрема, за 2020 рік обсяги виробництва валової с/г продукції склали 24,0 млрд. грн, що в порівнянні з 2019 роком збільшено на 4,4 %. Слід зазначити, що за темпами приросту обсягів валового виробництва Львівщина посіла 1 місце серед регіонів України, за обсягами – 14 місце», - зазначив Віталій Загайний. Нагадуємо що в рамках заходу, який проходитиме до 10 червня, відбудеться 12 спеціалізованих виставок: ЕкспоАгроТех, Агротранспорт і логістика, Біопаливо, Hi-Tech Агро, Animal'EX, Agro Build-Expo, FishExpo, Рослинництво і агрохімія, Organiс, Еквісвіт, Сучасний фермер, Eco House.
Представників теплопостачальних підприємств закликали укладати договори на постачання природного газу
4 Червня 2021
Сьогодні, 4 червня, відбулась селекторна нарада з Міністерством розвитку громад та територій України щодо теплопостачання. Львівщина долучилась онлайн. Так, в межах наради, заступник Міністра Наталія Хоцянівська звернула увагу представників теплопостачальних підприємств на можливість заключення договорів на постачання природного газу з «Нафтогаз Трейдинг» до кінця червня 2021 року, оскільки до цього моменту буде діяти пропозиція газопостачальної компанії на заключення 3-річного контракту за фіксованою ціною 7420 грн/тис куб м. Окрім цього, заступник міністра зазначила, що ВРУ найближчим часом повинна розглянути проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення». У разі його прийняття будуть вноситись зміни до Держбюджету, якими передбачать відповідні видатки на відшкодування різниці в тарифах. Також буде надана можливість для теплопостачальних підприємств укласти договори реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ станом до 1 травня 2020 року, за результатами чого будуть списуватись пені та штрафні санкції нараховані на цю заборгованість.
На держпідтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосппродукції цього року передбачили більше мільярда гривень
28 травня 2021
Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2021 № 517 затверджено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 щодо Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. На дану програму у державному бюджеті на 2021 рік передбачено 1 млрд. 150 млн. гривень, які спрямовуються сільгосптоваровиробникам для розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. Фінансову підтримку передбачено суб’єктам господарювання -юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, зокрема сімейним фермерським господарствам, що провадять діяльність у галузях тваринництва, бджільництва, рибництва та переробної промисловості, які виробляють харчові продукти (м’ясні, рибні, молочні) за такими напрямами та у розмірах: - спеціальна дотація за наявні бджолосім’ї – у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю; спеціальна дотація за утримання кіз та овець (кізочок, козематок, ярок, вівцематок) у розмірі 1000 гривень за одну голову; спеціальна дотація за приріст корів за кожну наявну прирощену корову власного відтворення у розмірі 30 000 гривень за одну голову; - до 80% відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів; - до 50% відшкодування вартості тваринницьких об’єктів для утримання сільськогосподарських тварин, птиці, об’єктів аквакультури, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (м’ясних, рибних, молочних) та/або побічних продуктів тваринного походження, що належать до II і III категорій; - до 50% відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна. Суб’єкти господарювання, які є фермерськими господарствами, мають право на вибір отримати дотацію за приріст корів або спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів усіх напрямів продуктивності. Фермерським господарствам, які подадуть заявку для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності дотація за приріст корів не надаватиметься. «Розвиток галузі тваринництва на Львівщині є пріоритетним завданням обласної державної адміністрації, зокрема департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації. Збільшення поголів’я ВРХ, в тому числі корів, нарощування виробництва тваринницької продукції веде до збільшення прибутковості ведення аграрного бізнесу сільськогосподарських підприємств і господарств населення. Виробництвом у галузі тваринництва в області займаються близько 300 сільськогосподарських товаровиробників. Фінансова підтримка стимулюватиме їх до збільшення поголів’я сільськогосподарських тварин, покращення їх продуктивних та відтворювальних якостей, валового виробництва тваринницької продукції. Цього року за цією програмою один суб’єкт господарювання може розраховувати на фінансову підтримку до 60 млн. грн. (з урахуванням пов’язаних з ним осіб)», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. З Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженим постановою КМУ від 07.02. 2018 № 107 (в редакції постанови КМУ від 12.05.2021 № 517) можна ознайомитись на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням. Детальніше про умови підтримки та участі у програмі аграрії можуть ознайомитись у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації за телефонами: (032)255-05-72; 067 835-93-95 (відділ рослинництва і тваринництва).
«Економічне зростання громад напряму залежить від розвитку аграрної галузі», - Тетяна Гетьман
23 квітня 2021
Сьогодні, 23 квітня в рамках циклу семінарів-тренінгів для територіальних громад та аграріїв «Зростання територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу», відбулась зустріч з представниками 13 територіальних громад Львівського району та аграріями. Директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман акцентувала увагу на співпраці департаменту з уповноваженими на виконання функцій АПК в територіальних громадах та пріоритетних напрямках розвитку аграрного сектору. «Економічне зростання громад напряму залежить від розвитку аграрної галузі, адже важливим елементом дохідної частини бюджету громади є розвиток малого підприємництва. Основними інструментами підвищення економічної спроможності громади є залученнядодаткового земельного ресурсу в обробіток, створення передумов для залучення проектів розвитку сільських територій та стимулювання розвитку виробників локальної» - зазначила Тетяна Гетьман. «Завдання Львівської облдержадміністрації – стати дорадником для мешканців у створенні власної справи в аграрному секторі, допомогти скористатися програми ефективно, для представників територіальних громад – це консультації впровадження послуг з певних напрямків», - зазначила Галина Бордун радник голови ЛОДА з питань розвитку ОТГ Заступник директора департаменту – начальник управління Людмила Гончаренко представила учасникам семінару програму фінансової підтримк аграріїв з державного та обласного бюджету на 2021 рік. «В області розпочато реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на 2021-2025 роки, на яку з обласного бюджету виділено 20,3 млн. грн. Ставимо акцент на підтримці вирощування малими суб'єктами господарювання нішевих культур, яких зараз недостатньо у Львівській області - гречка, жито. Велику увагу ми приділяємо розвитку органічного виробництва, кооперації та сімейним фермерським господарствам», - додала Людмила Гончаренко. Заступник директора - начальник управління департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Анна Кущак розповіла про актуальні форми малого бізнесу на селі. Йдеться про сімейні фермерські господарства та сільськогосподарські кооперативи. «На сьогоднішній день спостерігаємо активний процес трансформації особистих селянських господарств у сімейні фермерські господарства. Це сприяє розв’язанню проблем зайнятості сільського населення, зростанню його доходів, а відтак - розвитку сільських територій», - зазначила Анна Кущак. Ще одною перспективною формою господарювання є сільськогосподарські кооперативи, які дають можливість об`єднання дрібних виробників для формування ланцюжків доданої вартості сільгосппродукції, покращення матеріально-технічної бази, кращих умов придбання засобів виробництва та доступу до ринків. «Аби територіальна громада була успішною, необхідно привести свій земельний банк у порядок», - зазначила заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин Тетяна Борушок. Відтак, вона рекомендувала керівникам громад: - працевлаштувати професійних землевпорядників. - провести інвентаризацію земель громади та створити картографічну основу аудиту. - створити електронний архів землевпорядної документації. - створити /замовити комплексний планпросторового розвитку територій громади. Обов'язково передбачити у ньому громадські пасовища. - регулярно проводити НГО земель громади. - провести зустрічі з потенційними інвесторами. - виставити вільні земельні ділянки на земельний аукціон.
Економічне зростання громад залежить від розвитку аграрного сектору
16 квітня 2021
Економічне зростання громад напряму залежить від розвитку аграрного сектору. Мова йде не тільки про надходження від податків від оренди землі, стратегічно важливим є розвиток бізнесу на цій землі. У цьому контексті мета департаменту агропромислового розвитку Львівської області повністю співпадає з просторовими планами розвитку органів місцевого самоврядування. «Львівщина – унікальний аграрний регіон, з часткою сільського населення понад 39% і проєвропейськими тенденціями у аграрній галузі. Станом на сьогодні ми фіксуємо позитивну динаміку у кількості новостворених кооперативів, сімейних ферм, підприємств органічної галузі, площ під садами та ягідними насадженнями. Все це говорить про розвиток малого аграрного бізнесу, який, з одного боку, є надзвичайно вразливим, а з іншого боку має величезний потенціал, про який свідчить досвід країн ЄС. Ефективна система комунікації між нашим департаментом та органами місцевого самоврядування – це потужний інструмент, який дозволить швидко розкрити цей потенціал», - каже Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА. Земельна реформа та реформа самоврядування є викликом для ТГ, тому створення штатних одиниць з питань АПК – це крок навипередження, який захистить громади від великої кількості проблем. Серед головних завдань фахівців з аграрних питань - формування та аудит земельного банку у т.ч. з урахуванням стратегії розвитку місцевих сільгоспвиробників та інтересів сільського населення. «Департамент агропромислового розвитку завжди відкритий для діалогу. Наші фахівці мають високий рівень компетенції і завжди готові проконсультувати ваших аграріїв з будь-яких питань, пов’язаних із сільським господарством. Як отримати фінансову допомогу на рівні області та держави? З чого розпочати сімейну ферму чи кооператив? Як розібратись у тонкощах земельного законодавства? Що робити, якщо бізнес постраждав через форс-мажорі обставин? Відповідь на всі ці, та безліч інших питань ви та ваші фермери завжди зможуть отримати через гарячу лінію департаменту або під час безпосередньої зустрічі з нашими фахівцями», - звернулась до голів територіальних громад Тетяна Гетьман. Нагадуємо, найближчим часом департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА планує провести в кожному районі Львівської області семінари -тренінги, під час яких детально буде розглянуто наступні теми: Пріоритетні напрямки розвитку АПК Львівщини Фінансова підтримка на рівні держави та області Створення фермерських господарств та кооперативів Земельні питання Послуги дорадчих служб регіону Історії успіху Львівських сільгоспвиробників До участі запрошуються голови та старости громад , аграрії та всі охочі розпочати аграрний бізнес.
В межах програми «Велике будівництво» в області триває реалізація об’єктів інфраструктури
1 жовтня 2020
Сьогодні, 1 жовтня, відбулась селекторна нарада із Міністерством розвитку громад та територій України, під час якої розглянули стан реалізації програми Президента України «Велике будівництво». Зокрема в області це: 6 шкіл, 5 садочків, 5 спортивних об’єктів, 9 опорних закладів охорони здоров’я та дороги загального користування державного та місцевого значення. «В частині освітніх та спортивних об’єктів маємо хорошу динаміку. Вже сьогодні завершено будівельні роботи в повних обсягах у 2 школах, 4 садочках та 1 стадіоні. Загалом на завершення цих проєктів залучено понад 204 млн грн бюджетних коштів, з яких приблизно 75% - кошти державного фонду регіонального розвитку»,- зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Львівською облдержадміністрацією вжито вичерпних заходів в частині забезпечення своєчасного та ефективного використання вказаних коштів. «Підтвердженням цього є дані Державного казначейства України, згідно з якими Львівщина два останні місяці поспіль займає перше місце серед інших областей за рівнем виконання програми «Державний фонд регіонального розвитку». В найближчі два тижні очікуємо завершення ще 3 шкіл та 1 садочка», - додав очільник області. Окрім того, в рамках програми Президента України «Велике будівництво» запланована реалізація 9 опорних закладів охорони здоров’я. Станом на сьогодні на 4 вже розпочато роботи, ще на 2-х підрядні організації очікують отримання дозволу в ДАБІ на початок будівельних робіт, щодо 3-х наразі тривають тендерні процедури. В частині дорожньої інфраструктури завершено 2 дороги загального користування державного значення (Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі та Т-14-02 Східниця — Пісочна), а також 12 доріг загального користування місцевого значення.
На Львівщині триває реалізація об’єктів інфраструктури в межах програми «Велике будівництво»
23 вересня 2020
Про реалізацію об’єктів: шкіл, садочків, об’єктів спорту, яку проводять в межах Програми Президента України «Велике будівництво» йшлося сьогодні під час селекторної наради з Міністерством розвитку громад та територій України. Зокрема, в області в межах цієї Програми передбачена реалізація 16 об’єктів на що передбачено 204 млн грн бюджетних коштів. Це 6 шкіл, 5 садочків, 5 об’єктів спорту. За оперативною інформацією департаменту економічної політики Львівської ОДА на 7 об’єктах будівельні роботи вже завершили, на 9-ти тривають. Реалізація національної програми «Велике будівництво» створить належні умови навчання для 2583 учнів шкіл та садочків, в тому числі додатково буде створено 483 місця у загальноосвітніх школах та 505 місць у садочках), сприятиме створенню нових робочих місць. Окрім цього, в рамках Програми «Велике будівництво» передбачена реалізація проєктів з покращення матеріально-технічної бази та ремонтів 9 опорних закладів охорони здоров’я області загальною вартістю 167,4 млн грн. Станом на сьогодні в частині проведення робіт на 6 об’єктів укладено угоду з підрядником, триває тендерна процедура щодо 3 об’єктів. Розпочато роботи на 4 об’єктах.
Пришвидшення виявлення хворих на COVID-19 обговорили на селекторі
21 серпня 2020
Сьогодні відбулась селекторна нарада під головуванням Міністра охорони здоров‘я Максима Степанова стосовно раннього виявлення хворих на COVID-19 та покращення роботи з контактними особами. Участь у нараді взяв заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Під час наради розглянули питання щодо збільшення кількості та розширення можливостей тестувань на COVID-19,а також заслухали пропозиції регіонів щодо цього. «Дуже важливо удосконалити роботу первинної ланки із раннього виявлення та ведення хворих на COVID-19. В умовах сьогодення, заради безпеки кожного мешканця Львівщини, просимо дотримуватися усіх рекомендацій Міністерства охорони здоров'я України. Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький тримає на особистому контролі забезпечення лікарень 2 хвилі розширенням кисневої мережі», - зазначив Іван Собко. Львівська область – серед лідерів щодо вчасного та якісного виконання покладених завдань, зокрема, кількісного показника проведення тестування на виявлення COVID-19.