Іспанські туроператори розпочали знайомство із Львівщиною
Сьогодні, 28 травня, представники туристичного бізнесу із Королівства Іспанія розпочали промоційний тур Львівщиною. В межах візиту туроператори зустрілись із головою Львівської ОДА Олегом Синюткою. Центральною темою зустрічі стала привабливість Львівщини для іспанського туриста.
Очільник області ознайомив гостей із туристичним потенціалом області, а також окреслив ті напрямки, які можуть бути цікаві іспанському туристу.
«Сьогодні ми можемо запропонувати сервіс на будь-який смак і задовольнити різноплановий попит. У нас фантастичні гори, найкращі мінеральні води, чудова архітектура та надзвичайно щедрі і привітні люди. В нас є широка пропозиція для туристів, які надають перевагу активному відпочинку – еко-стежки, пішохідні, велосипедні, кінні - як рівниною так і гірською територією. Різноманітною є і культурна частина відпочинку: від відвідин старовинних замків до місць історичного значення», - розповів Олег Синютка.
Також очільник області розповів про розвиток еко-туризму, який зацікавив іспанських туроператорів.
«Сьогодні ми робимо акцент в аграрному виробництві на еко-напрямку. Ми маємо біля 20-ти фермерських господарств, які спеціалізуються на еко-туризмі. Відтак турист може побачити чимало процесів, починаючи від того в яких умовах вирощуються тварини та виготовляється продукція, закінчуючи дегустацією», - додав Олег Синютка.
Представники іспанських тур-фірм вже ознайомились із архітектурою, історією та кухнею Львова.
«Місто Львів для нас є близьким. Наші туристи зацікавляться, бо це є зовсім інший вид відпочинку. Є позитивним те, що ми маємо прямий авіарейс. Ми сподіваємось, що після цієї зустрічі, нашого візиту та подальшої співпраці, ми ознайомимо наших туристів з цією інформацією і вони зацікавляться даним напрямком», - зазначила керівник групи, представник міжнародних авіаліній України у Мадриді Фернандес Елена.
«Україна нас дуже цікавить своєю територією, історичними спорудами, привабливими цінами та кухнею. Відповідно ми повинні зацікавити туриста. І тут важливо мати туристичного оператора з боку України. Важливим є напрацювання туристичних програм спільно із українськими партнерами аби максимально скористатись із прямого авіасполучення», - зазначила туристичний оператор «Політурс» Белен Руіз.
Зазначимо, що промоційний тур Львівщиною триватиме до 1 червня. Представники туристичного бізнесу Королівства Іспанія відвідають також Трускавець, Волосянку, Славське, Урич.
Новини за темою
Німецький туроператор вперше завітав на Львівщину, щоб розробити нові туристичні програми
18 лютого 2022
Представник туристичного оператора «Tour mit Schanz» Йоахим Анц з Німеччини вперше відвідав Львівщину та поділився враженнями від перебування з працівниками управління туризму та курортів ЛОДА. Візит Йоахима Анца до України був запланований у межах проєкту «Greentour Ukraine», що фінансується Європейським Союзом. Його мета – створити нові можливості для бізнесу у сфері сталого туризму. Перші зустрічі учасників «Greentour Ukraine», де українські та німецькі компанії мали можливість познайомитись один з одним, відбувались онлайн. Наступний крок передбачав приїзд представників туристичних операторів з Німеччини до України. Але в минулу суботу візит делегації скасували, через рекомендації МЗС утриматись від поїздок до України. Йоахим Анц вирішив самостійно прилетіти до Львова для налагодження співпраці у туристичній сфері. «У понеділок показали Йоахиму Львів та познайомили з представниками туристичної галузі області. Наступного дня їздили в Дрогобич і Тустань. Оскільки він більше зацікавлений у культурному туризмі, то ми вибрали саме ці пункти. Дрогобич – це церква ЮНЕСКО, солеварня, єврейська тематика, ну а Тустань – це поєднання природи та історії одночасно, тому теж було йому цікаво», – зазначила засновниця та генеральний директор компанії «Карпати.інфо» та туристичного оператора «Karpaty.travel» Ганна Сидоренко, яка також є учасницею проєкту «Greentour Ukraine». Під час візиту поспілкувались про розробку нових туристичних програм для німецьких туристів в Україні. Також йшла мова про організацію інфотурів. «Львівський аеропорт нарощує географію авіасполучень і наш регіон має цікаві туристичні пропозиції для іноземних, в тому числі і німецьких туристів. Туристичні напрямки, на яких спеціалізується Йоахим, для нас є в пріоритеті. Це той змістовний турист, який приїжджає і готовий пізнавати культуру та витрачати у нас кошти. Під час зустрічі ми домовились про промоційний візит німецьких турагентів до України, для того, щоб максимально донести інформацію про туристичні можливості і щоби туроператори на особистому досвіді пересвідчилися в якості, сервісі та безпеці», - зазначила керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. Своєю чергою, Анц розповів, що має хороші враження від перебування на Львівщині і зацікавлений привозити сюди туристів. «Я є представником компанії, яка вивчає культуру, історію, політичні речі, активний туризм. Вперше прилетів до Львова. Дуже зворушений з приводу того, що побачив. У Львівського регіону є дуже велика культурна різноманітність. Не можу виділити щось одне, тут є багато об’єктів ЮНЕСКО, вразили дерев’яні церкви, пейзажі, люди, їжа. Ми насолоджувались смакуванням кави в центрі міста. Тут люди з відкритим серцем та душею», – поділився Анц Йоахим. Читайте також: Представників туристичної галузі Львівщини закликають долучитися до порталу discover.ua
Туроператорам презентували зміни у Жовківському замку
29 жовтня 2021
28 жовтня Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького організувала промотур до Жовківського замку. Музей-заповідник «Жовківський замок» – наймолодший відділ галереї мистецтв і найбільший музей в Україні. Нещодавно тут відкрили нову експозицію, під яку адаптували цілий поверх одного з корпусів замку. «Раніше в замку було мало на що подивитися і ми часто показували його туристам тільки зовні, а потім брали ключі та йшли до синагоги. Зараз замку є що показати і це дуже важливо», – зазначила керівниця туристичної компанії «Атвест України»Наталія Гладілова. За її словами, туристам у музеях потрібен також інтерактивний простір. Проведення на подвір’ї замку середньовічних фестивалів, реконструкція лицарських боїв, дегустації їжі та напоїв, які б були прив’язані до історичних подій, уроки історії у стінах замку для школярів, що вивчають козаччину, фотозони та сувеніри – це перелік рекомендацій від учасників рекламного туру щодо покращення роботи «Жовківського замку». «Культурний туризм – найчисельніший у світі. Його потрібно розвивати. На Львівщині найбільше історико-архітектурних пам’яток в Україні. Добре, коли представники музейних установ зацікавлені у ефективній співпраці з туроператорами та екскурсоводами», – розповів заступник керівника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський. Помічник директора Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Роман Назаровець під час зустрічі зазначив, що працює над угодою щодо врегулювання питання відвідання закладів галереї мистецтв екскурсоводами. Нагадаємо, що з 2021 р Жовківський замок став частиною програми Президента України «Велика реставрація», яка передбачає його відновлення як об’єкту культурно-історичної спадщини впродовж декількох наступних років.
Узбецьким туроператорам та профспілкам презентували курортні пропозиції Львівщини
29 вересня 2021
В межах візиту делегації із Львівщини в Самаркандську область Республіки Узбекистан, 24 вересня, відбулась презентація туристичних та курортних пропозицій регіону для узбецьких туристів, а також промоційного відео про Львівщину з акцентом на оздоровчий туризм. Зустріч із туристичним бізнесом та профспілками відбулась у Міжнародному університеті туризму «Шовковий шлях», під час якої керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака розповіла про можливості санаторно-курортних та готельно-рекреаційних комплексів Львівщини, зокрема – Славська, Трускавця, Моршина, Східниці. Пропозиціями відпочинку у Карпатах поділився під час презентації Володимир Бега, голова Славської селищної ради. «Можу сміливо стверджувати про високий попит з узбецької сторони на оздоровлення та відпочинок на курортах Львівщини. Під час зустрічі обговорили питання, які покращать співпрацю. Зокрема необхідно напрацювати ресурс оперативного обміну інформації щодо наявності місць в санаторно-курортних та готельних комплексах, їх вартості, прямі контакти із львівськими туроператорами, а також прямого авіасполучення між Самаркандом та Львовом. Важливо здійснювати промоційні кампанії для двостороннього обміну туристичними потоками, що дозволить на довготривалій основі забезпечити зацікавлення авіакомпанії в прямому авіасполученню», – зазначила Наталя Табака. Слід також відзначити сучасну матеріально-технічну бачу університету, де готують фахівців для туристичного ринку. Під час візиту домовились із радницею ректора з міжнародних питань Алією Аспановою щодо співпраці із навчальними закладами Львівщини, які здійснюють підготовку за напрямом туризм. На виконання заходів Дорожньої карти про співпрацю між Львівською та Самаркандською областями заплановані двосторонні пропорційні заходи. Серед них презентації культури, традицій та туристичних магнітів двох регіонів у Львові та Самарканді відповідно.
«Дні Іспанії у Львові»: у Палаці Потоцьких урочисто відкрили виставку «Шлях Сантьяго»
28 вересня 2021
Сьогодні стартували «Дні Іспанії у Львові» в межах яких запланована низка культурно-мистецьких заходів. Усі вони мають на меті продемонструвати ту співпрацю, яка сьогодні вже є між Іспанією та Україною, зокрема Львівщиною та розширити її векторність. Зокрема у Палаці Потоцьких урочисто відкрили виставку «Шлях Сантьяго». Каміно де Сантьяго, або Шлях Сантьяго — це мобільна виставка, або ж паломницький маршрут в іспанське місто Сантьяго де Компостела до собору Святого Якова. Раніше його проходили виключно з релігійних цілей, зараз — і щоб надихнутися природою, і щоб насолодитися мандрівкою Португалією, Іспанією та Францією. Існує кілька маршрутів, один з яких пролягає через українські міста, серед яких і Львів, як зазначили присутні, місцева Галіція. «Для величезної частини світу Іспанія - це Дон Кіхот Сервантеса, це Гауді і його дивовижний Храм Святого Сімейства. Це Пікассо, це - Сальвадор Далі. Без цих імен неможливо собі уявити світового мистецтва. Хоч наші країни розділяють тисячі кілометрів, але Україну з Іспанією поєднує спільна назва. У вас є регіон Галісія, і зараз ми перебуваємо на Галичині або Галіції. Маю надію, що ми матимемо змогу разом пройти цей шлях Сантьяго: від Галіції до Галісії. За часів незалежності Україна та Іспанія підтримує добрі стосунки у галузі туризму та культурних ініціатив. Тому ми радо вітаємо Вас у Львові. Сподіваюся, що наші спільні культурні ініціативи - це лише початок зміцнення дружніх стосунків, економічних та туристичних зв’язків, міжнародної підтримки та співпраці у всіх галузях», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. На виставці зокрема можна побачити Міст на річці Ріо-де-Франкос, Церкву Святого Якова в Падроні, крипта у Соборі Сантьяго-де-Коспостела тощо. «Саме Шлях Сантьяго символізує зв’язки між народами, між європейськими країнами. Перші паломники почали іти по ньому з 12 сторіччя, йшли з усієї Європи і це дуже сильно об’єднувало людей, зокрема духовною близькістю. І я вважаю, що ми маємо відновлювати цю близькість між людьми та народами. Шлях Сантьяго закінчується в місті Сантьяго-де-Коспостела, де похований святий Яков і ця земля називається Галісія, а сьогодні ми знаходимось в українській Галіції. Цей символізм дуже гарно звучить і це також має значення для нашої сьогоднішньої виставки», - зазначила Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанія в Україні Сільвія Кортес Мартін. Також в межах урочистостей виступили учні НВК Школи-садку «Софія», які вивчають іспанську мову. Нагадаємо, заходи Днів Іспанії у Львові організовує ГО Міжнародне товариство українсько-іспанської дружби, офіс якого офіційно відкриють по вулиці Ковжуна, 6 у Львові. Додамо, що наступного року Україна та Іспанія відзначатимуть 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між країнами.
Представники туристичного бізнесу та авіакомпанії з 4 країн відвідали оздоровчі та медичні центри Львівщини
21 вересня 2021
У межах Форуму медичного та оздоровчого туризму 18-20 вересня відбувся промотур Львівською областю для представників бізнесу гостинності Саудівської Аравії, Туреччини, Узбекистану та Німеччини. На чолі з Тарасом Лозинським, заступником начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА, іноземна делегація побувала в кількох громадах регіону. «Оскільки ми позиціюємо Львівщину як територію здорового та безпечного відпочинку, то акцент у промотурі був на медично-оздоровчому складнику й відвідували ми насамперед інфраструктуру гостинності та медичні центри», - поінформував заступник начальника управління. Гості відвідали Трускавецьку, Східницьку, Славську та Бібрську громади, поділилися враженнями про мандрівку Львівською областю. Так, генеральний директор авіакомпанії «Flynas» в Україні та засновник Українсько-арабської компанії (GSA) Джамін Абдулазіз (Саудівська Аравія) був вражений природними властивостями регіону, великою кількістю зелених зон. «Що головне – у межах 2 годин від аеропорту можна дістатись до Карпат чи Трускавця. Туристи із Саудівської Аравії надають перевагу закладам розміщення вищого сегмента і приємно, що я побачив їх на власні очі й можу бути впевненим, що це також сподобається туристам із моєї країни», - висловив переконання пан Абдулазіз. Алі Кючук, директор туристичної компанії «Caretta Voyage Tourism» (Туреччина), бачить у Львівщині цікаву дестинацію (туристичну місцину) для гостей зі своєї країни. «Мене вразила розвинена інфраструктура, цінова політика і головне – природа. Важлива можливість проживання в роздільних садибах – «колибах», – помітив гість із Туреччини. – Це дає можливість почувати себе незалежним від інших та в умовах постковіду значно безпечніше. Наші туристи надають перевагу системі «All inclusive» і якщо Ваші заклади розміщення зможуть запропонувати такі послуги, я готовий попрацювати над розробкою туристичних пакетів мандрівки безпосередньо у Львівську область». Для узбеків Львівщина, говорить Турдубек Тентімішов, директор туристичної компанії «Target Avia», завжди була в пріоритеті у частині оздоровчого туризму. «Приємно здивований матеріально-технічною базою та можливостями прийому туристів. Завдяки сучасним підходам до оздоровлення, реабілітації та широкого профілю медичних послуг клієнти з Ташкенту та Самарканду зможуть вже у найближчому майбутньому відвідувати санаторно-курортні комплекси та клініки. Приємно також було зустріти гостей з моєї країни у Трускавці», - відзначив пан Тентімішов.
Лоукостер із Саудівської Аравії виконуватиме рейси до Львова
26 Червня 2021
Сьогодні у Міжнародному аеропорту «Львів» заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний зустрівся із представниками туристичних операторів Королівства Саудівської Аравії. Із 19 червня для гостей тривав тижневий ознайомчий тур із Україною. Туроператори та представниця авіакомпанії Flynas відвідали Київ, Одесу та Львівщину. Ініціатори туру - Державне агенство розвитку туризму України та всеукраїнська туристична спілка Visit Ukraine. Триденний промотур Львівщиною тривав за маршрутом : Львів - Стрілки - Трускавець - Львів. Зокрема, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський презентував пропозиції бальнеологічного курорту, селищний голова смт Славсько Володимир Бега презентував туроператорам гірськолижний курорт «Славсько», ще один гірськолижний курорт - «Буковиця», представив його директор Дмитро Мицак. У Трускавці гості ознайомились із роботою Міжнародної реабілітаційної клініки Козявкіна. Організаторами виступили Львівська ОДА, Львівська міська рада, Трускавецька міська рада у партнерстві із з Міжнародним аеропортом «Львів», Edem Resort Medical and SPA та Mirotel Resort and SPA. До слова, до туру долучились громадяни Королівства Саудівської Аравії, Сирійської Арабської Республіки, Арабської Республіки Єгипту, Республіки Індії. «Ми цінуємо вашу зацікавленість нашим регіоном, тому цікаво почути враження від вашого візиту на Львівщину. У нас є великі сподівання на те, що це початок цікавих та тривалих взаємовідносин. Поєднання зеленого, гірського, культурного і гастрономічного туризму, яке пропонує наш регіон – це те, що може зацікавити мандрівників із вашої країни», - наголосив Віталій Загайний. Керівники авіакомпанії Flynas із Саудівської Аравії зауважили, що вірять у туристичний потенціал України, зокрема Львівщини, та привабливість для туристів із їхньої країни. «Ми довго мріяли та працювали над тим, аби ваша країна стала ближчою до Львова. Очікуємо, що наша спідпраця відкриє низку нових напрямків», - наголосила генеральна директорка Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького Тетяна Романовська. Також гендиректорка летовища розповіла про переваги логістичних можливостей регіону, як елементу розвитку туризму, та зазначила, що зараз з аеропорту прямують 46 маршрутів. А вже з 3 липня авіакомпанія Flynas відкриває новий авіарейс Ер-Ріяд – Львів, з 7 липня відкриє ще один маршрут зі Львова до міст Бурайда та Джидда. Тож гості з аравійських міст матимуть змогу відновити здоров`я, ознайомитись з природньою, рекреаційною та історико-культурною спадщиною Львівщини. Для предстаників туропереаторів також підготували розширену презентацію про природно-рекреаційні ресурси, культурну та історичну спадщину, локальну гастрономію та традиції Львівської області. Довідково. Flynas – бюджетна авіакомпанія Саудівської Аравії, що базується в міжнародному аеропорту Короля Халіда. Компанія вийшла на український ринок у травні цього року, відкривши продаж на прямі рейси Київ – Ер-Ріяд. Flynas – раніше Nas Air, є провідною «лоукост» авіакомпанією в Саудівській Аравії, що виконує внутрішні та міжнародні рейси з 2007 року.
Львів - Дрогобич: для одеських журналістів організували промотур
3 Червня 2021
Першим прямим рейсом Одеса - Львів, який відкрила авіакомпанія «SkyUp», прилетіла команда програми «Кругозір», аби відзняти і показати в ефірі цікаві туристичні місця Львівщини. Організацією промотуру займалось управління туризму та курортів облдержадміністрації. У Львові журналісти відвідали оперний театр. А потім – Дрогобич зі своїми унікальними туристичними локаціями, серед яких солеварня – найдавніше діюче підприємство в Україні. І хоч зараз воно перебуває не у найкращому стані, але найважливіше, що видобуває сіль як у давні часи – з природних розсолів. Директор підприємства Олег Петренко говорить, що дрогобицька сіль за якістю не поступається гімалайській. «Ропа розміщена на 50 метрах внизу, тобто на такій глибині не може бути якоїсь концентрації негативних мінералів. Дослідження показують, що у нас все ідеально, - запевняє пан Олег. - Такої технології ні в Україні, ні в Європі немає. Тому є завдання створити на солеварні музей виробництва, бо це якраз та родзинка, яка зберігає цінність цього об’єкту. Вже маємо розроблений проєкт ревіталізації». На екскурсії у солеварні зустріли латвійців. Петеріс Діманс розповів, що три місяці тому був у центральній Південній Америці – у Перу: «Я бачив як там люди упродовж кількох поколінь дістають сіль – такий самий принцип, - каже пан Петеріс. - І я не знав, що в нас десь тут поруч – з Латвії кілька годин літаком, є таке підприємство, яке з глибини дістає хорошу сіль. Тому я б із задоволенням своїм знайомим рекомендував зайти сюди». Він зауважив, що це туристична перлина, але інфраструктура ще повинна створитися. Поруч із солеварнею вже 600 років стоїть автентична церква св. Юри. Всередині всі стіни від самого низу до склепіння, а це майже 14 метрів, вкриті авторським настінним живописом. Художник – Медицький Степан. «Людина, будучи тут, могла очима подорожувати по святих невідомих місцях. Збоку біля сюжетів можна було прочитати підписи до них, - розповідає Леся Летнянчин, завідувачка відділу пам’яток дерев’яної архітектури музею «Дрогобиччина». - Науковці займаються цією церквою більш ніж сто років. І дуже влучно висловився один із науковців Григорій Логвин, що назвав нашу церкву «поемою в дереві». За словами пані Лесі, до пандемії церквою здебільше цікавилися іноземні туристи, а з останніми подіями якраз з’явилося більше українців. Церква св. Юри працює з 9:00 до 18:00, п’ятниця-неділя з 9:00 до 17:00, середа - вихідний. І лише три рази у році, з метою збереження храму, тут є літургія: 6 травня - на храмовий празник, на другий день Великодніх свят і на Трійцю. Гості з Одеси піднялись також на 32-метрову Дрогобицьку ратушу, що та поласували місцевими смаколиками: кавою з дрогобицькою сіллю і соленим тортом.
Туристична галузь Львівщини потребує підтримки через COVID-19
16 квітня 2021
15 квітня у Львівській ОДА відбулась зустріч із керівниками туристичних компаній, готелярами та рестораторами щодо підтримки їхньої діяльності в умовах карантину та «червоної зони», яка діє на території області з 25 березня 2021 року. За словами заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного, ключові тези туристичного середовища озвучать Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, який сьогодні перебуває з візитом на Львівщині. «Першого квітня на Кабінет міністрів України скерували лист щодо підтримки платників податків туристичної галузі, згідно відповідних КВЕДів. До Переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та фізичних осіб-підприємців, із дев’яти КВЕДів, пропонованих Львівською ОДА, увійшли лише три. Відтак голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький ініціює повторно розгляд цього питання Урядом, - зазначив Віталій Загайний. - Вагомим аргументом необхідності підтримки платників податків туристичної галузі є фінансово-економічні показники їх діяльності у порівнянні із 2019 роком – це кількість штатних працівників, фактичні надходження та витрати, сплачені податки, в середньому в галузі доходи від реалізації послуг скоротилися майже вдвічі у порівнянні до 2019 року, штатна чисельність працівників скоротилась втричі. Ми розраховуємо на державну фінансову підтримку для туристичного бізнесу й доповнення попередньо згаданого Переліку КВЕДу-2010: Класами 55.10, 55.20, 79.11, 79.12, 79.90, 86.10 (санаторно-курортні заклади), що допоможе витримати чергову кризу та зберегти робочі колективи. Можна застосувати критерії відбору аналогічні до тих, що були застосовані у минулому році в межах програми «Культура в часи кризи: інституційна підтримка» Українського культурного фонду». Серед реальних змін, що також можуть позитивно вплинути на туристичну галузь, вважають зменшення ставки ПДВ до 7 % для туроператорів, що зосереджені на внутрішньому туризмі, з врахуванням позитивної практики зниження податкового навантаження для готелів. Директор департаменту економічного розвитку Львівської ОДА Степан Куйбіда каже, що сьогодні є ряд допомог на обласному державному рівні, які так чи інакше потрапляють до суб’єктів господарювання, просто про них мало-хто насправді обізнаний. «Ми розуміємо, що є необхідність концентрувати ресурси, тому хочемо знайти найбільш дієві механізми. Одним з таких бачимо державну програму «Доступні кредити 5-7-9 %». Львівщина є лідером по залученню коштів. І в принципі по тих напрямках, які вона пропонує, зокрема, по поновленню обігових коштів, це має бути одним з найцікавіших для підприємців. Ми також передбачили кошти в обласному бюджеті, для того щоб за рахунок цих грошей знизити ставку «5-7-9 %» до нуля. Тобто, щоб ті суб’єкти господарювання, які географічно працюють на території області, йдучи в банк, брали кредит відразу з нульовою ставкою. В умовах карантину це було би краще, аніж роздавати ваучери на певну суму чи тому подібне». Також директор департаменту опрацює спільно із Асоціацією банків озвучені туристичним бізнесом проблемні питання, які на сьогодні унеможливлюють скористатись такою програмою. Окрім фінансової підтримки від держави, учасники зустрічі озвучили пропозицію щодо можливості безперешкодно, тобто без ПЛР-тестів, приймати в Україні провакцинованих туристів за кордону із «зеленим паспортом». Такі туристи будуть в першу чергу мати змогу подорожувати, а додаткові витрати на тестування в Україні їм зовсім не потрібні. «Ще одне питання, думаю, буде корисним і можна його поставити на зустрічі з Прем’єр-міністром - включення сфери гостинності в перелік необхідно вакцинованих людей. Воно означатиме, що певна частина небезпеки знята. І це буде хорошим стимулом та й додатковим аргументом, щоб люди їхали на відпочинок до Львова та області», - зазначив Андрій Дзюбан, власник ресторану «Tante Sophie» та кондитерської «Майстерня карамелі», співвласник равликової ферми «Tante Sophie Snail» у Золочівському районі.
Львівська ОДА сприяє налагодженню співпраці фермерів та рестораторів без посередників
10 вересня 2020
Про розвиток агротуризму на Львівщині поспілкувались сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький та власники фермерських господарств, ресторатори, туроператори. Зустріч відбулась на території фермерського господарства «Скарбова Гора», що на Перемишлянщині. Говорили про підтримку з державного та обласного бюджетів, ситуацію на ринку фермерських продуктів, співпрацю фермерів, рестораторів та туроператорів як обов’язкову складову розвитку агротуризму в області. «Для мене було важливо особисто почути від фермерів, наскільки дієвою для них є обласна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва. Вона діє з 2016 року, а в грудні завершиться. Зараз ми напрацьовуємо схожий проєкт на наступні роки. Тож вдячний фермерам за всі пропозиції та зауваження», - зазначив очільник області. Також в межах зустрічі фермери, які отримали фінансову підтримку з обласного бюджету і сьогодні успішно розвивають бізнес-ідеї, презентували роботу своїх господарств. Серед них ФГ «Агротем», Виробничий кооператив «ЯК БДЖОЛА», ФГ «ФайнаBerry». - Фермерське господарство «Агротем» засновано у 2014 році в с. Селисько, Пустомитівського району. Займається розведенням корів молочних порід, виробництвом твердих та м’яких сирів з коров'ячого молока та вирощуванням зернових та бобових культур, насіння олійних культур. В господарстві утримується 184 голів великої рогатої худоби, тому числі 89 корів. Упродовж 2018-2019 років ФГ «Агротем» отримало фінансову підтримку з обласного бюджету у вигляді відшкодування відсотків за залученими кредитними ресурсами в сумі 198,5 тис грн. З початку цього року відшкодовано з обласного бюджету 30,8 тис грн, з державного 158,2 тис грн за кредитними коштами залученими в банківських установах на проведення комплексу польових робіт та 272,43 тис грн дотація за утримання корів. - Виробничий кооператив «ЯК БДЖОЛА» заснований у 2018 році у с. Боложинів Буський район. Учасники кооперативу є 125 осіб. Кооператив займається вирощуванням органічних ягід та виробництвом меду, загальна площа господарства становить 20 га, з них 15 га – засаджено органічною малиною, полуницею, лохиною. Решта 5 га – екотуризм на плантації, де розташований міні-зоопарк (поні, коні, вівці, кози, свині), апіхатина, волейбольний пляж, столики для відпочинку. Кооператив скористався Комплексною програмою підтримки упродовж 2019-2020 років з обласного бюджету у вигляді часткового відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва та заготівлі органічних об’єктів рослинного світу на загальну суму – 27,5 тис грн. З державного бюджету у 2019 році кооператив відшкодував 80% вартості саджанців ягід на загальну суму – 500 тис грн. - Фермерське господарство «ФайнаBerry» займається вирощуванням ягідних культур (суниця садова, ожина, лохина, малина). Одне із господарств області, що займається агротуризмом під назвою «збери собі сам». Сьогодні на господарство в сезон приїжджають сотні гостей. Працює доставка і передплата полуниці. У 2017 році отримав фінансову підтримку (згідно з бізнес-планом) з обласного бюджету на розвиток ягідництва (закупку саджанців полуниці). - Фермерське господарство «Скарбова Гора» засноване у 2012 році у с. Лопушна Перемишлянський район. Скарбова Гора – це ранчо, де можна прогулятися верхи по лісі, піти у кількаденний кінний похід або організувати фотосесію з тваринами. Також на господарстві є можливість проведення дегустації сирів «Джерсей» та малинового вина. Окрім цього, присутні закцентували увагу на розвитку Львівського Опілля. Місцевість, яка розташована за 20 кілометрів від Львова та вкрита унікальними природними буковими та грабовими лісами, лісовими озерами та з мальовничими краєвидами є улюбленим місцем для любителів збирання грибів, лісових прогулянок, дослідників історичних місць. Проте маючи потужний потенціал, сфера туризму на цільовій території проекту розвинута мало. Поодинокі заклади громадського харчування та індустрії розваг лише на декілька відсотків заповнюють існуючу нішу для розвитку туризму. Через це, громади мікрорегіону недоотримують потенційних доходів у вигляді податків та зборів, а місцеві жителі не використовують можливостей для самозайнятості та створення нових робочих місць у сфері туризму. Як розповіли в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА, ініціатива розвитку туризму на території мікрорегіону Львівське Опілля, як одного з пріоритетних напрямків розвитку місцевих громад, покликана закласти фундамент на якому будуть втілюватися низка проектів. Зокрема, в рамках проекту заплановано: розробити за участі місцевих громад стратегію розвитку туризму на території, розробити та промаркувати перший туристичний маршрут, створити туристичний інформаційний центр, залучити місцевих жителів до надання туристичних послуг включно зі створенням перших садиб зеленого туризму та реєстрацією їх на сервісах для подорожей Airbnb, Booking та ін, розпочати промоційну кампанію з просування Львівського Опілля на ринок туристичних послуг. Довідково щодо програм підтримки агросектору: Підтримка аграрного сектору економіки - з державного бюджету України у 2020 році виділено 4 млрд грн. У Львівську область заплановано залучити у 2020 році з державного бюджету 160 млн грн. У 2020 році з обласного бюджету виділено 18 млн грн на реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області на 2016-2020 роки, що є найбільшим фінансовим ресурсом серед регіонів України. Заходи програми виконано на суму 5,2 млн грн. (29%), профінансовано – 4,2 млн грн (23%). Фінансову підтримку отримали понад 20 суб’єктів господарювання. В рамках реалізації Комплексної програми здешевлено 15,9 млн грн кредитних коштів, надано 10 пільгових кредитів на започаткування чи розвиток бізнес-проекту в аграрній галузі, що дозволило створити 20 нових робочих місць. Повернуто упродовж І півріччя 2020 року до бюджету розвитку 2,8 млн грн, що становить 112% до плану. Крім цього, проводяться роботи із виготовлення землевпорядної документації та збір даних для виготовлення проєктно-кошторисної документації по проєкту регіонального розвитку «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «Горбогори», який спів фінансується за кошти обласного бюджету.
Підприємці з Китаю ознайомились із аграрним потенціалом Львівщини
20 Червня 2019
У середу, 19 червня, управління інвестиційної політики ЛОДА організувало промотур для делегації з Китаю, яка перебуває з офіційним візитом на Львівщині. Згідно з програмою промотуру для іноземців було організовано відвідування підприємства Galicia Greenery, яке розташовано в м. Буськ. Члени делегації, до якої входять представники 14 компаній з Китаю, мали можливість ознайомитись з веденням бізнесу на Львівщині в агропромисловому секторі. Окрім цього, також було продемонстровано землі сільськогосподарського призначення та посівні площі в Буському районі. Іноземна сторона високо оцінила потенціал Львівщини в розвитку галузі агропромисловості. Протягом поїздки зі сторони представників області був присутній керівник управління інвестиційної політики Роман Матис.
На Львівщині триває промоційний тур для представників туристичного бізнесу Естонської Республіки
24 травня 2019
В межах промотуру під час зустрічі з представниками туристичного бізнесу Львівщини з презентацією «Львівщина – ваша наступна дестинація» для іноземної делегації виступив заступник начальника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Тарас Лозинський. Зокрема, він закцентував увагу присутніх на різновидах туризму Львівської області, що розвиваються та користуються популярністю, цікавих туристичних об’єктах таготельно-туристичних комплексах області. Програмою промотору для іноземної делегації заплановано відвідування туристичного міста Трускавця, що володіє великим природним потенціалом для санаторно-курортного лікування та оздоровлення, рекреаційними територіями та мінеральними водами. Для учасників передбачено також ознайомлення з готельно-туристичними комплексами Львівщини, їх послугами та ціновою політикою, відвідини державного історико-культурного заповідника «ТуСтань», а також із послугами оздоровчого туризму в м. Трускавець та с. Стрілки. «Дуже важливо розширювати туристичні горизонти. Організація промоційного туру для представників Естонської Республіки не тільки сприяє зміцненню двосторонніх відносин між нашими країнами, але дає розуміння туристичного ринку і чітке бачення потреб туристів обох країн», - наголосила начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака. Промотур для представників Естонської Республіки триватиме до кінця цього тижня. Організатором промоційного туру для естонської делегації є управління туризму та курортів Львівської ОДА у партнерстві з авікомпанією AirBaltic, Державним історико-культурним заповідником «ТуСтань», управлінням туризму ЛМР та туристичним бізнесом Львівщини.
Для туроператорів організували промотур Яворівщиною
22 травня 2019
У вівторок, 21 травня, відбувся промотур Яворівщиною для туристичного бізнесу Львівщини. Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації в партнерстві з ведмежим притулком Домажир та Яворівською райдержадміністрацією провели промотур для туроператорів та гідів. Захід організували з метою подальшого створення екскурсійних програм із відвідуванням зазначених туристичних об'єктів для туристів. Учасники промотуру мали можливість ознайомитися з реабілітацією ведмедів, скуштувати яворівський пиріг, відвідати Новояворівський міський краєзнавчий музей та спробувати свої художні навики у розписі яворівської забавки.