На Львівщині стартував Дитячий фестиваль "ETNO BOOK - 2018"
Сьогодні, 3 липня, у Львівській обласній бібліотеці для дітей відбулося офіційне відкриття Дитячого фестивалю "ETNO BOOK - 2018" Литва-Україна.
Фестиваль організовують з метою зміцнення культурних зв’язків між Україною та Литвою, сприяння інтеграції української молоді в культурний простір Європи.
«Литва в усіх напрямах підтримує Україну і ми вам за це вдячні. Після перебування на Львівщині ви обов’язково захочете повернутися сюди знову. Молодь, яка потоваришує тут, зможе і надалі розвивати наші відносини, а наші бібліотеки відтепер будуть партнерами», - звернулася до гостей із Литви директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської, подарувавши їм гру «Мандрівка Україною».
Під час урочистого відкриття фестивалю виступив етно-гурту «ЯгОди», який виконав укpaїнськi автентичнi та народнi балканськi пiснi у поєднанні із звучанням різних музичних інструментів. Окрім того? відбулися майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки та частування.
Новини за темою
Міністерка економіки Литви Аушріне Армонайте відвідала дітей-переселенців, які тимчасово мешкають на Львівщині
15 квітня 2022
Міністр економіки та інновацій Литви Аушріне Армонайте із робочим візитом відвідала Львівщину. В межах візиту міністерка разом з начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким зустрілась із дітками-переселенцями, які проживають у одному із соціальних закладів області. У закладі, який в мирний час опікується дітьми з порушеннями зору та складними порушеннями розвитку раннього, дошкільного та молодшого шкільного віку, сьогодні мешкають 13 дітей зі східних і центральних областей України, де ведуться активні бойові дії. Натомість вихованці закладу перебувають на дистанційному навчанні. «Наш основний меседж, який ми хочемо донести, це те, що ми завжди з вами, ми на вашій стороні і будемо робити спільно все, щоб зупинити Путіна. І я вже чекаю того дня, коли ми разом почнемо відбудовувати Україну. Я сподіваюсь, діти, що ви добре тут проводите час і бажаю, щоб у вас було якомога більше сонячних днів. Не забувайте, що ви - діти й не поспішайте дорослішати надто швидко», - зазначила Аушріне Армонайте. Міністерка подарувала діткам-переселенцям планшети для навчання та солодощі. Також спільно з Максимом Козицьким ознайомилась із роботою закладу. Начальник Львівської ОВА подякував уряду та народу Литви, в особі Аушріне Армонайте, за вагому підтримку України у захисті від зовнішнього ворога.
Литва та Польща активно підтримують Україну у боротьбі з ворогом: Максим Козицький зустрівся з делегаціями Сеймів країн
2 квітня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з делегаціями Сейму Литовської Республіки та Сейму Республіки Польща. Країни висловили абсолютну підтримку Україні у боротьбі з російським агресором. «Величезне вам дякую за ту допомогу, яку ви надаєте Україні. Це перш за все допомога українському народу, за життя і свободу якого наші військовослужбовці борються на фронті. Зі своєї сторони ми тут робимо все, щоб вони там знали, що їхні діти і жінки можуть тут почуватись у безпеці»,- зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Своєю чергою Віцемаршалок 8-го та 9-го скликання Сейму Республіки Польща Малгожата Госєвска наголосила: «Ми є тут, щоб показати, як ми сильно вас підтримуємо і наскільки глибоко розуміємо, чим насправді є ця війна. Ви обороняєте всіх нас. Як і у 1920 році українці з поляками боронили Європу від більшовицької навали, так і сьогодні з цією навалою йде боротьба, з тим самим ворогом. Я впевнена, що разом ми переможемо і разом будемо святкувати перемогу». Малгожата Госєвска наголосила, що дуже важливо, щоб усі країни приєднались до санкцій і неухильно їх дотримувались. Як вона розповіла українська діаспора, яка є у Польщі, наскільки могла блокувала фури на польсько-білоруському кордоні, які прямували до росії. Сьогодні українська діаспора проявила ініціативу блокувати польсько-німецький кордон для припинення торгівлі з агресором. Також польська сторона звернулась до Німеччини із закликом припинити цю торгівлю. Адже дуже важливо, за словами польської гості, щоб Німецький уряд прийняв рішення про заборону торгівлі і Росією. Підтримує колегу і Віце-спікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударгас. «Ми власним прикладом показуємо всій Європі, що потрібно бути тут: і говорити, і допомагати, і надсилати допомогу. Це демонструє, що Україна – це територія демократичного світу, а не територія мордору. Ми завжди попереду говорячи про санкції, адже ми дуже глибоко розуміємо, що час не на нашій стороні. Європа думає: «Ну вони там відбивають самі, нехай самі справляються». Це помилка!», - зазначив Паулюс Саударгас. Сьогодні і Литва і Польща активно допомагають Україні, приймають українців, які покидають державу, втікаючи від бомб та насильства, яке принесла росія у незалежну демократичну країну. Представники сеймів запевнили, що і надалі будуть допомагати у боротьбі зі спільним ворогом.
Львівщина отримала автомобілі швидкої допомоги від Литовського сейму
2 квітня 2022
Сьогодні Львівщина отримала швидкі від Литовського сейму. 4 авто швидкої допомоги відтепер працюватимуть для забезпечення потреби галузі охорони здоров’я Львівщини. Їх передали представники делегації Сейму Литовської Республіки. Авто оснащені обладнанням для надання невідкладної допомоги, проведення реанімаційних заходів тощо. «Ми підтримуємо Україну, наші серця б’ються разом з вами. Адже ви захищаєте всю Європу. Ця війна - це наша війна теж, цей фронт – це фронт всього демократичного світу. Тут вирішується майбутнє Європи. Майже кожен в Литві хоче допомогти. Надсилають гроші на фонди, тоді фонди можуть купити авто і скеровувати сюди. Багато волонтерів самі сюди везуть машини, бронежилети тощо. Важливо, що підтримка України є не тільки на рівні держави, адже кожна людина у Литві хоче чимось допомогти. У Литві 100% підтримка України»,- зазначив Віце-спікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударгас. Це лише невелика частина допомоги для України від Литви. До прикладу, литовський Фонд Blue and Yellow ще раніше передав Україні сотню джипів. Литва і надалі продовжуватиме допомагати Україні і закликає це робити інші країни. «Дякую польському і литовському народу, адже саме вони надають ту підтримку і допомогу, яка потрібна. Ми часто говоримо про Уряди, парламенти, Президентів, але поки нас не почнуть підтримувати люди в кожній з країн, перемогти буде важко. Величезна подяка саме людям з Литви і Польщі. Це держави, які чітко стоять на нашій стороні, чітко називають росію мордором, а її керівника звіром і поки так не зробить вся інша Європа, ми будемо втрачати тисячі наших людей. Перемога точно буде за нами, але з кожним днем вона нам коштує все дорожче. Я б хотів, щоб таке ж відношення, як у Польщі і Литви до України, було і в інших європейських держав. Адже саме Україна стала на захист демократичних, європейських цінностей і саме ми їх боронимо для всієї Європи», - зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
Естонія, Латвія та Литва запропонували здобувачам освіти з України можливість продовжити навчання
19 березня 2022
Очільники міністерств освіти і науки Естонії, Латвії та Литви у спільному зверненні bit.ly/36xB2Eg запропонували здобувачам освіти з України можливість продовжити навчання на всіх освітніх рівнях. Для дітей і молоді, які прибувають з України в Естонію у зв’язку з воєнним вторгненням Росії, передбачена можливість продовжити навчання.
«Ми розуміємо, що українці борються за всіх нас», - міністр закордонних справ Литви під час візиту на Львівщину
15 березня 2022
Сьогодні начальник Львівської ОВА Максим Козицький привітав на Львівщині міністра закордонних справ Литовської Республіки Габріеліуса Ландсбергіса. Під час зустрічі обговорили актуальні питання щодо необхідної гуманітарної допомоги та покращення логістики для доставки гуманітарних вантажів до східних областей України. Габріеліус Ландсбергіс запевнив, що з боку Литви є волонтери, які можуть допомогти у перевезенні вантажів у населені пункти, що найбільше постраждали від обстрілів російських військ. «Ми надіялися, що все це швидко закінчиться. Проте цього не сталося. Нам дуже прикро за ті події, які відбуваються у Маріуполі та інших містах. Зараз ми маємо можливість направити в Україну організації, які зможуть допомагати», - зазначив міністр закордонних справ Литви. Він також додав, що для нього сьогодні велика честь бути у Львові і зустрітися з керівництвом області для обговорення співпраці у воєнний час. «Ми розуміємо, що боротьба українців – це боротьба і за всіх нас», - сказав міністр. Максим Козицький розповів, що зараз на Львівщині функціонують два гуманітарних склади, куди прибуває гуманітарна допомога. В основному, гуманітарний вантаж з інших країн прибуває до кордону України з Польщею, звідки його розвозять до складів. Відповідно до запитів з Офісу Президента, вантаж розподіляють по тих населених пунктах, які найбільше потребують допомоги. «Вважаю, що ми вже перемогли. Триває двадцятий день війни і наші Збройні Сили мужньо тримають удар. Але для остаточної перемоги Україні дуже потрібна додаткова зброя. І ми вдячні Литві за військову, фінансову підтримку і за тверду позицію у визнанні російського вторгнення війною проти України. Допомога Литви є безцінною для нашої держави», - сказав начальник Львівської ОВА. Зазначимо, що Габріеліус Ландсбергіс вже не вперше офіційно підтримує Україну. На початку 2015 року міністр попросив про зустріч з російськими депутатами та чиновниками в Москві на тлі російсько-української війни, але російська сторона відмовилася від зустрічі.
«Є два шляхи завершити цю війну і ми обираємо колективну перемогу», - депутат Європарламенту від Литви
12 березня 2022
Напередодні члени Європейського парламенту та євродепутати приїхали у Львів, де зустрілись з керівництвом обласної військової адміністрації. Учасниками зустрічі стали депутати Європарламенту від п’яти країн: Литви, Німеччини, Румунії, Словаччини та Іспанії. Вони підтвердили свою позицію на боці України у боротьбі за її територіальну цілісність та суверенітет. «Коли я дивлюсь на реакцію своїх колег у відповідь на цю жахливу агресію росії проти України, то бачу дуже добрі зміни. Дійсно, ті чи інші рішення ми ухвалюємо з запізненням, але такої солідарності та підтримки з боку Європи я ще ніколи не бачив. Ми розуміємо, які нелюдські методи використовує керівництво росії проти українців. Політичної, економічної та воєнної підтримки з нашого боку повинно бути ще більше», - наголосив депутат Європарламенту від Литви Петрас Ауштрявічюс. За його словами, росія ще не розуміє, який злочин скоює і які наслідки це врешті матиме для неї ж самої. Що стосується питання закриття неба над Україною, то поки від НАТО підтримки немає. «Ми не можемо не реагувати на такі жертви серед мирного населення, які відбуваються у 21 столітті в центрі Європи. Є два шляхи завершити цю війну: колективна перемога або колективна поразка. Звісно, другий варіант нам не підходить, бо це війна проти усієї Європи. Особисто я бачу небагато осіб, які виступають за сучасну політику росії, однак вони теж є. Основне наше завдання зараз – ухвалювати рішення, які б привели Україну до перемоги», - наголосив Петрас Ауштрявічюс. До теми: Ми захищаємо не лише власну землю, але й усі європейські принципи, - Максим Козицький на зустрічі з депутатами Європарламенту. Водночас, депутати Європарламенту й надалі будуть допомагати Україні в гуманітарному, макрофінансовому та військовому плані. Саме тому, вони отримали перелік найнеобхідніших потреб, які найближчим часом сформують і передадуть Україні. Крім того, парламентарі підтримують нашу країну в прагненні стали членом Європейського Союзу. «Нам спала на думку ідея створити європейсько-український форум, тому разом з колегами прибули у Львів. Діяльність цього форуму буде спрямована на те, щоб Україна стала членом ЄС. Про терміни говорити зарано. Будемо лобіювати інтереси України, здійснювати реформи, відбудовуватимемо країну після війни. Вважаю Львів чудовим місцем, де можна розпочати нашу ініціативу», - зазначив депутат. Зі сторони України до участі в форумі запрошують українських політиків, представників неурядових організацій та депутатів. «Ми переможемо, і це буде наша спільна перемога. Слава Україні!», - додав на завершення Петрас Ауштрявічюс.
Максим Козицький зустрівся з послом Литовської Республіки в Україні
6 березня 2022
Сьогодні на Львівщині начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький привітав дипломатичну делегацію з Литовської Республіки на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом в Україні Вальдемарасом Сарапінасом. «Україна для Литви – не лише один з найважливіших партнерів, а й близький друг, якого Литва завжди підтримує. Боротьба з російською агресію є спільною для обох країн. Це аксіома, яку підтримують не лише керівники і політики у нашій державі, а й самі литовці. Ми залишимося з вами. В мирний час наше посольство надавало великого значення нашій співпраці у військовій сфері – це навчальні місії, робота військових інструкторів та інше. А зараз ми надаємо гуманітарну та військову допомогу», - сказав Вальдемарас Сарапінас. Під час зустрічі з паном Послом Максим Козицький наголосив, що делегація може пишатися тим, що представляє таку країну як Литва, яка чесно заявляє, хто друг, а хто ворог, і не боїться сказати світові, хто така росія. «Ми дякуємо вашій країні за те, що вона допомагає нам боротися за незалежність. Дякуємо вашим військовим і вашому дружньому народу. Разом зло можливо здолати! Ми відчуваємо вашу підтримку не лише на словах. Українці цього ніколи не забудуть! Ми віримо у перемогу, бо на нашій стороні правда, сила, і, перш за все, наш народ, який прагне перемоги і знає, за що бореться!», - зазначив начальник Львівської ОВА. Представники литовської делегації також розповіли, що вони вражені стійкістю і патріотизмом мешканців Харкова, Херсона та інших міст, де значна частина населення є російськомовною, проте відстоює свою приналежність лише до рідної України. За підсумками зустрічі сторони узгодили, чим Литва зараз найбільше може допомогти Україні, і, зокрема, Львівщині у розрізі військової та гуманітарної допомоги та для подальшої підтримки областей, які найбільше постраждали від російського вторгнення. Зазначимо, від початку війни вантажні літаки Литви доставили до України військову допомогу, яка включає переносні зенітно-ракетні комплекси «Stinger», а також надають іншу важливу допомогу. На даний час українці – четверта за величиною національна меншина Литви. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі начальника Львівської ОВА Максима Козицького.
Для української діаспори в Литві передали майже 140 українських книг з Львівщини
19 серпня 2021
Щорічно відповідно до Комплексної програми розвитку культури Львівщини, департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації здійснює закупівлю книг для поповнення бібліотечних фондів бібліотек української діаспори за кордоном україномовною видавничою продукцією. Сьогодні, 19 серпня, спільно з Львівською обласною універсальною бібліотекою відгукнулись на пропозицію від громадської спілки «Студентське братство Львівщини» та долучились до проєкту «Литва читає українською», метою якого є підтримка української мови, культури й писемності у Литві, а також створення української бібліотеки у м. Каунас. Для української діаспори у республіку Литва передано 139 примірників книг українських авторів. Серед них книги відомих українських авторів : Ігоря Калинця, Романа Іваничука, Мирослава Дочинця, Василя Шкляра, Юрія Андруховича та інших. Вітання українській діаспорі в Литві передала директорка департаменту Ірина Гаврилюк: «Принагідно хочемо привітати усіх українців у Литві з прийдешнім святом Незалежності України та подякувати за збереження нашої спадщини за межами української держави!»
Стратегічне партнерство України й Литви завжди наповнюється конкретними проектами та ініціативами – Володимир Зеленський
7 липня 2021
Україна й Литва успішно розвивають взаємовигідну співпрацю в межах стратегічного партнерства, яке є багатовимірним і динамічним та завжди наповнюється конкретними проектами й ініціативами. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час спільної прес-конференції з Президентом Литовської Республіки Гітанасом Наусєдою у Вільнюсі. «Немає такої сфери чи галузі, у якій не співпрацюють українці й литовці. У політико-дипломатичній сфері діє Рада Президентів України та Литви. У військово-оборонній – Литовсько-польсько-українська військова бригада. Транспортно-транзитна сфера – це проекти, які будуть обговорюватися на рівні наших міністрів інфраструктури в ці два дні. Це проекти потягу «Вікінг» та потягу «Чотири столиці». Гуманітарна сфера – Рада обмінів молоддю», – наголосив Глава Української держави. Він також відзначив численні формати співпраці між урядами двох країн, Верховної Ради та Сеймасу, профільних відомств. «Наша співпраця є багатовимірною та орієнтованою на результат», – констатував Володимир Зеленський. Водночас, на переконання Президента України, навіть за нинішньої динамічної співпраці обидві країни мають чимало напрямів і сфер, у яких можуть і здатні досягти значно більшого. Перш за все, за словами Володимира Зеленського, йдеться про сферу торговельно-економічних відносин, інвестиційну й транспортно-транзитну співпрацю. «За результатами цього року ми очікуємо, що обсяги двосторонньої торгівлі товарами й послугами відновлять позитивну динаміку та показники докризового періоду. Ми домовилися, що результати відповідної роботи ми зможемо підбити вже наприкінці цього року, під час чергового засідання Ради Президентів України та Литовської Республіки», – зазначив він. Глава Української держави також висловив переконання, що Четверта Конференція з питань реформ в Україні, яка відбулася сьогодні у Вільнюсі, стане ефективним майданчиком для пошуку нових перспективних шляхів взаємодії двох країн та імплементації наших реформ. Президент Литви зі свого боку зазначив, що сьогодні міністри транспорту двох держав у Клайпедському порту розмовлятимуть про перспективи співпраці у сфері інфраструктури. «Я вірю, що ми маємо плекати й економічні, і політичні, і культурні зв’язки», – наголосив Гітанас Наусєда.
Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні
4 березня 2020
Сьогодні, 4 березня, голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом. Очільник області привітав литовський народ із 30-ти річчям відновлення Литовської держави, а також відзначив, що уже як 20 років функціонує Генеральне Почесне консульство у Львові. “Литва є дружньою державою до України. Велика вам подяка за підтримку запровадження безвізового режиму з країнами Європейського Союзу, фінансову допомогу та за непохитну позицію Литовської Республіки у підтримці територіальної цілісності і незалежності нашої країни”, – зазначив Максим Козицький. У відповідь, Посол зазначив, що Литовська Республіка готова і надалі розвивати співпрацю з Україною. Окрім того, Марюс Януконіс привітав Максима Козицького із призначенням на посаду голови адміністрації. “Ми готові прийняти українську бізнес-делегацію у Литві, щоб напрацювати цікаві проекти для співробітництва”, - зазначив Марюс Януконіс. Також Посол наголосив, що Литва готова прийняти на реабілітацію українських військових. “Україна є для нас пріоритетом у військовому плані. Події у вашій країні сильно зблизили наші народи. До нас звертаються багато областей з проханням прийняти військових на реабілітацію і ми маємо таку можливість”, - підкреслив Посол. Також у межах зустрічі обговорили співпрацю в економічній, культурній, агропромисловій сфері, а також галузях туризму, альтернативної енергетики. Максим Козицький запевнив пана Посла, що Львівщина готова створити сприятливий інвестиційний клімат для інвесторів, які будуть залучати кошти у підприємства області. Також очільник області запросив литовських представників туризму на Львівщину задля ознайомлення із туристичним потенціалом області. Зазначимо, сьогодні у Львівській філармонії урочистою академією відзначать 30-ту річницю відновлення незалежності Литви.
На Львівщині триває Лісівничий тиждень
10 вересня 2019
Сьогодні, 10 вересня 2019 року делегація із Литовської Республіки та Федеративної Республіки Німеччини у складі 50 чоловік відвідала ДП «Львівський ЛСНЦ». Цей візит припав на Лісівничий тиждень, що триватиме в Україні 9-15 вересня 2019 року. Литовську делегацію представляли представники Литовської асоціації власників лісів і земель. Ця організація в Литві об’єднує близько 6,5 тисяч власників. Студенти Ерфуртського університету Німеччини також приєднались до заходу. Гості ознайомилися із роботою підприємства – Львівським лісовим селекційно-насіннєвим центром, зокрема з переробкою та зберіганням насіння лісових порід. Гості мали змогу побачити як виглядають сіянці, що були висіяні і вирощені цього року з використанням цих технологій. Зараз на полях дорощування знаходиться 1 мільйон сіянців із закритою кореневою системою основних лісових порід – сосна, ялина, ялиця, модрина, дуб, бук та ін. Крім лісонасіннєвої та розсадницької діяльності, лісівники Львівщини розповіли своїм колегам з Європейського Союзу про стан, напрямки, діяльність, перспективи та проблеми лісового господарства Львівщини. На завершення гості з Німеччини та Литви відвідали Брюховицький ліс. Маршрут проліг екологічною стежкою до місця загибелі В. Івасюка. Дорогою оглянули букові та дубові насадження. Зупинилися у свіжій грабово-дубовій субучині, в якій зростає бук лісовий віком 119 років, пізніше перейшли у свіжу грабову судіброву, в якій зростають лісові культури дуба звичайного віком 14 років, а кінцева точка маршруту була у стиглому дубовому насадженні.
Підприємців запрошують на зустрічі з литовськими компаніями
15 серпня 2019
Служба експортера департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації пропонує компаніям Львівщини взяти участь в В2В зустрічах з литовськими компаніями. За сприяння торгово-промислової палати м. Шауляй (Литовська Республіка) в межах офіційного візиту до Львова відбудеться бізнес-зустріч підприємців Литви з представниками ділових кіл Львівщини. Зустріч відбудеться 5 вересня у Палаці Потоцьких. Профілі компаній, які будуть представлені на зустрічі: - Рішення для бізнес-інвестицій, консалтинг, кредитний брокер, нерухомість – UAB «Inovest» та UAB «Verslavita»; - Виробництво та продаж хліба та свіжих кондитерських виробів – UAB «Kalnas»; - Виробництво з алюмінію: вікна, двері, фасади, зимові сади, засоби протипожежного захисту – UAB «Alfestas»; - Будівельні матеріали для професійного та домашнього використання: пінополіуретан (ПУ), силіконові та акрилові герметики, клей, аерозольні фарби (не містять ПБ), самоклеючі стрічки – «Tegra group»; - Косметика, біоциди, хімікати, медичні прилади, продукти харчування, харчові добавки – UAB «Intra Vires» - Управління, продаж та оренда нерухомості – «UAB Linos namai». Довідково: Участь в зустрічах В2В безкоштовна при умові заповнення заявки. З заявкою можна ознайомитись за посиланням. За додатковою інформацією звертатись до Служби експортера департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації за тел.: (032) 261-27-13; 261-26-65 та e-mail: torg.loda@gmail.com; loda.export@gmail.com