Молодіжна громадська організація «Вирій» здійснила мандрівку «Місцями пам`яті Закерзоння»

5 грудня 2018р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

Днями молодіжна громадська організація «Вирій» здійснила мандрівку «Місцями пам`яті Закерзоння».

Під час заходу вшанували пам`ять борців за волю України та мирного українського населення, яке трагічно загинуло впродовж 1945-1947 рр. на теренах Закерзоння.  В селі Лази, біля Ярослава оглянули місце де стояла церква св. Миколая (розібрана в кінці 1950-их рр.) та цвинтар, на якому вшанували пам’ять жертв операції «Вісла»,  табору в Явожні та добровольців, які загинули у лавах УПА та відділах самооборони.

Молодь відвідала село Сурохів, в якому оглянула греко-католицьку церкву святої Параскеви, збудовану за проектом професора Олександра Лушпинського в стилі українського модерну. У селі Цетуля вшанували пам’ять членів українського підпілля, зокрема вояків УПА. На місцевому цвинтарі села Молодич вшанували пам’ять, поклали квіти та запалили свічки біля пам’ятника «Воякам УПА, полеглим у 1945–1957 рр» та «Молодицьким парафіянам, що трагічно загинули у 1945–1947 рр».

Учасники оглянули  інтер’єри  та екстер’єри церкви св. Димитрія з мурованою дзвіницею в Старому Дикові. Саме в цій церкві у 2007 році проходили зйомки фільму «Катинь».

На парафіяльному цвинтарі села Жапалів помолилися за померлих та поклали квіти до  могили провідника ОУН, кущового самооборонного куща села Суха Воля і ближчої округи – Івана Козелка.

Окрім того, члени делегації взяли участь в літургії в греко-католицькому храмі Преображення Господнього в місті Ярослав. Після літургії делегація поспілкувалася з парохом Христофором Блажиєвським, який розповів про історію храму та чудотворну ікону Милосердя Двері, яка знаходиться в храмі.

Після літургії делегація із Львівщини попрямувала до Верхрати, Монастиря та Вербиці де вшанувала пам`ять борців за волю України. Вже в сутінках учасники делегації буквально відшукали місце, де була криївка крайового провідника Західних Окраїн Українських Земель (Закерзоння) Ярослава Старуха. На місці криївки ще у 2012 році був пам'ятний хрест з табличкою. Станом на сьогодні хреста вже немає.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook