Максим Козицький спільно з представниками польського та литовського Сеймів вшанували пам'ять полеглих Героїв України та учасників Січневого повстання
2 квітня 2022
Сьогодні на Львівщині із робочим візитом перебувають делегації Сейму Литовської Республіки та Сейму Республіки Польща.
Представники Литви та Польщі зустрілись із начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким та передали 4 автомобілі швидкої допомоги для забезпечення потреб галузі охорони здоров’я Львівщини.
Також начальник Львівської ОВА спільно з представниками Сеймів вшанував пам'ять на могилах загиблих під час Січневого повстання в Польщі проти російського царату. Повстанці поховані на Личаківському цвинтарі у Львові.
Також присутні вшанували пам'ять новітніх Героїв України, які загинули з початку широкомасштабного російського вторгнення та учасників АТО.
Довідково:
Зазначимо, що січневе повстання – шляхетське повстання 1863-1864 років на землях колишньої Речі Посполитої. Разом з поляками у повстанні взяли участь литовці, українці та білоруси.
У Будинку воїнів представили 12 учнівських медіажиттєписів, присвячених Героям Небесної Сотні та воїнам АТО/ООС
6 грудня 2021
«Я до тебе з небес посміхнуся – ти лишень свої очі здійми до зірок». Під такою назвою відбувся сьогодні у Будинку воїна Обласний кінофестиваль учнівських медіажиттєписів, присвячений Героям Небесної Сотні та воїнам АТО/ООС. Метою Кінофестивалю є вшанування учнями пам’яті героїв Небесної Сотні та воїнів АТО/ООС, загиблих у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави. Таким чином сьогоднішній захід приурочили до Дня Збройних Сил України.
У кінофестивалі взяли участь більше 30 дітей, які представили 12 медіажиттєписів.
Привітав учасників та організаторів кінофестивалю заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
«Діти у своїх роликах намагалися відобразити те, що має бути в нашій пам’яті, в пам’яті наших дітей, внуків – це подвиг Героїв. Я бажаю, щоби в кожного зрілого українця в пам’яті було те, що, власне, завдяки тим людям ми сьогодні є, ми плануємо свій день, чекаємо свят… На жаль, це дуже болить – для багатьох черговий рік буде у неповній сім’ї. Це страшна плата – плата неповернення, яку ми маємо пам’ятати і шанувати.
Діти є уособленням і відтворенням нашого єства і нашої душі – зрілих свідомих українців. Я гордий з того, що моя дитина співає гімн України на цілий голос! Це те, заради чого ми тут є. Це те, заради чого, ті хлопці і дівчата, яких сьогодні немає, віддали своє життя, щоби ми могли продовжувати їхню справу.
Сьогодні наш день наповнений реальним змістом, символізмом і гордістю за наші Збройні Сили. Ми у Будинку Воїна, який символізує героїзм, мужність, відвагу, і впевненість в тому, що завтра буде українське завтра.
Дякуємо усім дітям, які долучилися до цього заходу. Ви справжні українці!», - зазначив Іван Собко.
Організатором Кінофестивалю є департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. Його учасниками стали учні віком 12-18 років закладів освіти Львова та Львівської області, які працювали на розробкою медіажиттєписів разом з кураторами-вчителями. Тренінг для конкурсантів щодо створення конкурсних робіт та формату медіажиттєписів проводили викладачі інституту післядипломної освіти.
У заході також взяли участь директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска та заступниця директора Ольга Котовська. Кінофестиваль відбувся за музичного супроводу хорової капели «Дударик».
"Найкраще формує сусільство саме пам'ять. І ніхто краще ніж самі діти не розповість дітям про наших Героїв. Тому що вони говорять однією мовою. Тому що діти можуть побачити те, що ми не бачимо. Можуть розповісти так, як ми не розкажемо.
Велика подяка вам, діти, за ті відеоролики, які ви зробили. Це ваш внесок у побудову справді незалежної країни. Тому що ті емоції і ті переживання не забуваються ніколи", - сказав у своєму вітальному слові Олег Паска.
Освітяни Львівщини вшанували Героїв Небесної Сотні у Хмельницькому
27 травня 2021
У Хмельницькому організували спільну акцію департаментів освіти Львівської та Хмельницької державних адміністрацій на знак вшанування Героїв Небесної Сотні, які працювали у сфері освіти.
«Нема нічого важливішого для будівництва держави, ніж пам’ять. Пам’ять і освіта будують сильну країну. Якою буде освіта, таким буде наше суспільство. Пам'ять про людей, які віддали своє життя, які були освітянами, зобов’язує нас будувати таку державу, про яку вони мріяли. Кожен із нас мусить замислитись яким чином він може докластися на своєму робочому місці до цієї ідеї, за яку загинули наші Герої», - зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
Захід відбувся у межах відзначення Дня Героїв та річниці Незалежності України.
«Україні болить і пече не тільки останніх сім років, а впродовж десятиліть та століть. Ворог, який зачаївся біля наших кордонів та вишкірює на нас зуби, породив наших Героїв. Щоразу нам вдається давати відсіч російському окупанту завдяки нашим Героям. Ми не маємо права забути про ті події, які змінили Україну, світ та наше суспільство», - наголосив керівник департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля.
В межах проекту вшанували п’ятьох освітян: Богдана Сольчаника, Сергія Бондарчука, Володимира Жеребного, Романа Вареницю та Миколу Дзявульського.
«На восьмому році неоголошеної війни важливо пам'ятати про всіх Героїв, про тих перших достойників, які здійснили початок нового відліку. Серед тих, чиє життя обірвалось у нерівній битві добра зі злом, були освітяни. Саме українська освіта здатна витягнути на новий рівень наше суспільство. Учитель повинен відповідати за все суспільство, а не лише за свій предмет. Він виховує справжніх захисників, закладає майбутнє держави. Герої Небесної Сотні розуміли, що це святе покликання. Пам'ятаймо щодня про високу ціну нашої свободи, про подвиг гордих світлих відважних сердець», - звернулась до всіх присутніх співорганізатор заходу Лідія Ільків.
Під час спільного проекту Львівський історичний музей презентував виставку «Історії життя Героїв Небесної Сотні».
«Коли ми кажемо слово «Герой», то здається, що це людина особлива, безстрашна, мужня. Але вони були такі як ми. Вони навчались, працювали, кохали, мріяли, хотіли щастя для себе і своїх родин. Дух і сила роду їх плекали. Пам’ятаймо про них», - акцентувала авторка єдиної в Україні виставки про Героїв Небесної Сотні Світлана Кочергіна.
Виставка для огляду педагогічної спільноти, учнівської та студентської молоді працюватиме у Хмельницькому до 29 травня.
«Для рідних важлива пам'ять про наших найближчих людей. 42 роки тому мої батьки одружились. Прожили 35 років, і жили би далі якби не куля снайпера. Останнє Різдво було особливим. Здається, він все робив, щоб ми запам'ятали його життєлюбним і запальним. Він доклав усіх зусиль, щоб донести до дітей правдиву історію України, він робив це з таким запалом, шо забути неможливо. Заходи для пошанування їхньої пам'яті вкрай важливі», - поділилась спогадами про батька донька Миколи Дзявульського Оксана.